Огляд блока живлення Corsair VS650: опис, характеристики і відгуки

303 0 Новини високих технологій

Збираючи хороший ПК самостійно, користувачеві необхідно приділяти всіх комплектуючих максимальну увагу. Багато часто зациклюються лише на процесор і відеокарту і менше уваги приділяють материнській платі. А іноді і зовсім забувають гарненько придивитися до кулерів та блокам живлення. Наприклад, згадати про останній девайсі змушує поломка. Частенько неякісні блоки живлення згоряють, не справляються з напругою або мають недостатню потужність. Лише тоді користувач починає шукати варіанти, вивчати модельний ряд і читати відгуки. Щоб зайвий раз не витрачати гроші, краще відразу придивитися до хорошим фірмам і вдалим моделям.


Серія

Сьогодні ми розглянемо системний блок, який відноситься до Corsair VS Series. VS650 є флагманською моделлю цієї лінійки. Всього тут чотири варіанти: на 350450550 і 650 Вт. Незважаючи на те що цей продукт був представлений як бюджетне пристрій, все ж ціну він отримав високу.
Огляд блока живлення Corsair VS650: опис, характеристики і відгуки
Як не складно здогадатися, моделі серії отримали назви, які відповідають їх потужності. Кожен блок був виготовлений за стандартом ATX. Функціонують всі моделі при показниках вхідної напруги 220-240 Ст. Як вже говорилося раніше, блок живлення Corsair VS650 і його молодші моделі відносяться до бюджетного сегменту. Хоча про це не говорить його ціна, але іна це красномовно вказують інші характеристики. Приміром, тут немає конструкції, яка відповідає за модульне кріплення кабелів. Також відсутня популярна сертифікація 80 Plus, відноситься до більш дорогим варіантом.


Кожен блок живлення отримав стандартний варіант захисту від перепаду напруги, короткого замикання і інших «форс-мажорів». У кожної моделі є одиночна лінія +12 В, наймолодші оснащені одним кабелем формату 6+2 старші мають два таких кабелю. На момент виходу ціни БЖ цієї серії починалися від 40 доларів за молодшу модель і закінчувалися 70 доларами за старшу.

Упаковка

Тепер перейдемо безпосередньо до Corsair VS650. Огляд варто почати з упаковки цього БЖ. Він представлений в стильній коробці. Вона виконана в чорно-білих кольорах, але має акценти на серійному випуску помаранчевого тони.
Огляд блока живлення Corsair VS650: опис, характеристики і відгуки
Спереду вказана основна інформація блоку живлення: його модель, стандартизація, сертифікація, також ще парочка особливих технологій. Тут же зображена сама модель і логотип компанії. Ззаду інформації набагато більше. Тут вже зазначаються кабелі, які можна підключити до БЖ. Є пара графіків, які акцентують увагу на певних характеристиках. На маркованої наклейці є інформація про ревізії блоку. Відкрити коробку можна, просто відкинувши верхню кришку. Всередині все акуратно упаковано. У поліетиленовому мішечку вмістився сам блок живлення, поруч знаходиться мережний кабель, кріплення для БП і «макулатура».

Дизайн

Складно знайти щось примітне в зовнішності Corsair VS650 (650W). Огляд дизайну цієї моделі, все ж можна зробити, так як виробник приділяє цій характеристиці. БЖ виконаний в чорному кольорі. Він не має якихось химерних елементів, виглядає цілком звичайно, без надмірностей. Збоку є наклейки з назвою моделі і короткою специфікацією.
Приємно те, що дроти зібрані в чорну оплітку. Зараз цей варіант вже не здається новинкою, але на момент виходу цієї моделі цю особливість варто відзначити. Роз'єми, у загальному і цілому, стандартні для блоків подібної функціональності.
Огляд блока живлення Corsair VS650: опис, характеристики і відгуки
Для процесора є 4+4pin і 20+4pin, для відеокарти - два варіанти 6+2pin. Крім того, є по 4 кабелю формату SATA і Molex, також були в наявності FDD-конектори. Останні вже до 2012 року вже були неактуальні, але все ж навіщо-то перебували в комплекті. Довжина кожного проводу досить комфортна для середнього розміру корпусу ПК. Але через роки, як показує практика, цей БЖ далеко не у всі системники зможе комфортно встановлюватися. Тому зараз, якщо купувати цю модель, краще придивлятися до формату корпусу microATX. Там цього БЖ буде найбільш зручно.

Кулер

Corsair VS650 отримав стандартну систему охолодження. Він оснащений напівпровідниковими елементами, які помістилися на двох невеликих радіаторах. Завдяки їх розміщенню БП може похвалитися низьким аеродинамічним опором теплорассеивающих частин. Але є у цієї медалі і друга сторона: ніяк не виправити низьку теплоємність і малу площу теплорассеивания. Як вже говорилося раніше, структура даної моделі, в принципі, нічим особливим не виділяється, враховуючи бюджетність лінійки. Тут була використана групова стабілізація пари каналів. Для третього каналу застосовували самостійний стабілізатор. На основну плату помістили цілісний мережевий фільтр. Є також деталь, яка відповідає за комутаційні перешкоди. Вона представлена фільтром, який поміщений на мережевий роз'єм. За конденсатори відповідають виробники: su'scon, Capxon і Junfu.
Огляд блока живлення Corsair VS650: опис, характеристики і відгуки
БЖ Corsair VS650 оснастили вентилятором, який захований за гратами. Він має розмір 120 міліметрів. Над його створенням працював виробник Yate Loon Electronics. Фундаментом для цієї деталі залишається підшипник ковзання. Максимальна швидкість вентилятора - до 2200 оборотів в хвилину. Підключення представлено роз'ємом з двома контактами.

Специфікація

Звичайно, найбільш точну характеристику завжди дає тестування. Але виробник вказує основні значення даної моделі. У результаті шина отримала потужність 408 Вт. Як зрозуміло з назви, основна потужність - 650 Вт, є також показники потужності по лінії 12 В – 600 Вт. На коробці вказані значення струму по лініях: +12 В, +5 В, +33 В – 50 А, 20 А і 20 відповідно. Вхідна напруга має діапазон від 200 до 240 Ст.

Довга робота

Отже, найбільш зрозумілі характеристики блока живлення Corsair VS650 можна отримати після його тестування. Насамперед варто перевірити тривалість роботи підвищеної потужності. Ця модель не підвела під час перевірки. Вона змогла довгий час без проблем працювати на максимальній потужності.
Огляд блока живлення Corsair VS650: опис, характеристики і відгуки
Єдине, що вдалося помітити, так це наявність низької навантажувальної здатності двох каналів: +33 +12. У підсумку в процесі тестування було помічено значне відхилення від показників напруги по цих каналах.

КНХ

Далі тестування призводить до особливого завдання – побудови кросснагрузочной характеристики. Завдяки такому аналізу легко визначити значення можливого навантаження на певному рівні. У підсумку результати виявилися не особливо вражаючими. Максимальна потужність 200 Вт, була досягнута по каналу +12 і при відхиленнях в районі 3%. 400 Вт досягли за умов відхилення до 5%. Такий показник відрізняється від заявленого. Також неприємно і наявність завищення значень напруги по каналу +5. Але в цьому випадку різниця не дуже велика, а значить, цілком допустима.

Експлуатація

Наступне тестування вказало на значення, які передає блок живлення на іншу периферію. При цьому були встановлені можливі відхилення в 3 і 5%. Підключення відеокарти може виявитися нестабільним. Пов'язано це з тим, що карти з одним роз'ємом забирають 120 Вт при 3% і 150 Вт при 5%. Фахівці радять у даному випадку використовувати відеокарту, яка не споживає значення вище зазначених. Інакше можна зіткнутися з помилками роботи прискорювача. Приблизно така ж проблема виникає і при підключенні відеокарти з двома роз'ємами. З процесором справи йдуть трохи краще. Отриманих результатів цілком вистачає, щоб використовувати будь десктопний чіп для варіантів 1150/51 і AM3/FM2. Єдине, на що слід звернути увагу, – оверклокінг. З ним доведеться бути акуратніше, так як бажано, щоб сумарно елементи споживали не більш 200 Вт.
Огляд блока живлення Corsair VS650: опис, характеристики і відгуки

Користь

Блок живлення 650W) Corsair VS650 не може похвалитися енергоефективністю. Він занадто багато «розпорошує» під час максимального навантаження – до 180 Вт. Якщо потужність трохи зменшити, до 440 Вт, то цей показник стане 100 Вт, якщо навантаження 270 Вт, то розсіювання складе 60 Вт, і т. д. Коефіцієнт корисної дії виявився непоганим – майже 83% на середньої потужності 400 Вт. Взагалі, даний параметр при помірному навантаженні знаходиться в діапазоні 79-81%. Звичайно, показник непоганий, але для сучасних БП не зовсім задовільний. Під час навантаження він не надто нагріває кімнату, швидше за все, завдяки досить непоганому вентилятору і теплообмінних елементів.

Висновок

Варто розуміти, що блок живлення ATX Corsair VS650 (650W) - досить спірний варіант. Його молодша модель на 450 В не дуже відрізняється за споживчими якостями. Але от різниця в їх вартості помітна. Виникає питання: навіщо переплачувати? Та сума, за яку можна було придбати цей БЖ, була невдалою через те, що буквально на 2 тисячі рублів менше ми отримували приблизно таку ж модель, а накинувши, навпаки, півтори-дві тисячі, отримували варіанти набагато краще. З плюсів можна виділити гарантію на три роки, що, звичайно, дуже непогано, враховуючи, які проблеми можуть виникнути з блоком. Також помічена і тиха робота БЖ, яка і справді нікого не напружує, не видає зайвого шуму. Ну, і довжина кабелів досить непогана для того, щоб комфортно встановити пристрій в корпус. А ось головним недоліком все ж залишаються співвідношення ціна/якість та стабілізація напруги.

Відгуки

Corsair VS650 відгуки отримав середні. Взагалі, як сама модель, так і її ціна стали серединою, але, на жаль, не золотий. Все в цьому БП і справді вийшло якимось недопрацьованим і незбалансованим. Хоча деякі користувачі вважали зовсім інакше. Багато стверджували, що дана модель - досить потужна, але в той же час компактна, що, безсумнівно, є плюсом. Також відзначали і відмінна якість проводів.
Огляд блока живлення Corsair VS650: опис, характеристики і відгуки
Багато були задоволені, що Corsair VS65 легко справляється з геймерськими системами, на чолі яких - флагманські відеокарти і процесори. З іншого боку, тут же були покупці, у яких даний блок протримався лише два роки, або вічно перезавантажувався, не витримуючи навантаження. Покупці скаржилися на шум і сильне нагрівання. Кажуть, що доводилося відкривати корпус ПК, так як при закритій кришці усередині ставало дуже тепло. Не всім вистачило і довжини проводу. Хтось це властивість зазначав в перевагах, хтось ледве дотягнув кабелі до приводів. Одним з головних недоліків виявився збій по шині 12 Ст. Як показали тестування, так і слова користувачів, що просадка часом по цьому каналу надто велика, і це не виправдовує в цілому характеристики моделі. Складно сказати, від чого залежить така кардинальність. Варто лише відзначити, що все-таки ця бюджетна модель, середня, для завзятих геймерів точно не підійде. Для тих же, хто грає на середніх і низьких налаштуваннях, вона може зійти. Тим, кому зовсім ПК потрібен для роботи або навчання, підійде ідеально.

Популярі новини
Загрузка...