Блок живлення Chieftec GPA-500S: огляд, відгуки

419 0 Новини високих технологій

Купівля блоку живлення - справа відповідальна. До нього потрібно підходити уважно, щоб не спалити всю систему або не зробити її занадто слабкою. Незважаючи на те що більшість користувачів нехтують якісними БП і воліють купити щось подешевше, є і ті, хто піклується про свій ПК. Так, для непоганих бюджетних систем відмінно підійде Chieftec GPA-500S.

Поява

У 2011 році, непомітно для всіх, компанія випускає нову серію джерел живлення іагепа. Пристрої націлені на сегмент Entry-level для початкового рівня. Моделі розраховані на ті регіони, де використовується мережеве напруга 230 Вт, тому вони стали трохи дешевше, ніж їх конкуренти.


Блок живлення Chieftec GPA-500S: огляд, відгуки
У цю серію входило одразу вісім моделей. Вони мали потужність від 350 до 500 Вт, при цьому обзавелися двома індексами «S» і «S8». Першим варіантом були наділені ті блоки живлення, які працювали при ККД нижче заявленого стандарту 80 PLUS. Друга група працювала з цим сертифікатом і ставилася до більш дорогого сегменту. Також серія з незрозумілих причин отримала укорочену гарантію на свої девайси. Тепер замість трьох років, стало лише 12 місяців, що, звичайно, трохи засмутила, адже помилок ніхто не застрахований.

Блок

Зовнішність моделі цілком звичайна. Блок живлення 500W Chieftec GPA-500S вийшов сірим і нудним. Його не спромоглися пофарбувати під всіма улюблений чорний колір і навіть не додали матовість поверхні. Але що є, то є. Сам корпус міцний, на перший погляд матеріали також здаються міцними. Відразу варто відзначити, що вентилятор трохи зміщений в бік. Над ним височіє решітка «гриль», яка трохи втоплена в корпус, щоб зрівнятися з площиною і не заважати, у разі якщо пристрою доведеться розташуватися внизу шасі.


Блок живлення Chieftec GPA-500S: огляд, відгуки
Один з торців заклеєний інформацією про моделі. Тут знаходиться основна специфікація, яка стане в нагоді, особливо якщо ви придбали модель без коробки та інструкції. На задній панелі є вентиляційна решітка, яка виводить все повітря, що потрапляє через верхню кришку і вентилятор. Тут же є місце для підключення кабелю живлення і кнопка включення. Із зворотного боку від всього цього знаходиться «пучок» кабелів, серед яких є практично все необхідне. Хоча у порівнянні з останніми моделями з цим твердженням можна посперечатися.

Дроти

Отже, пучок Chieftec iArena GPA-500S хоча і забитий якимись кабелями, але в порівнянні з нинішніми інтерфейсами здається реденьким. У результаті довжина до роз'ємів АТХ, 4 pin ATX12V PCI-E 2.0 VGA Power Connector складає 38 сантиметрів. До першого роз'єму SATA - 370 мм, до другого - плюс 150 мм і стільки ж до третього. До Peripheral Connector можна дістатися через 410 мм, а до другого і третього потрібно додати ще по 150 мм. У наборі шнурів є головний кабель живлення на 24 штиря і ще один на 12 В з 4 штирями. Також є шнур VGA формату 8 pin PCI-E 2.0 далі йде пара Peripheral з 4 штирькамі, Serial ATA працює з трьома кабелями по 15 шипів, а нікому не потрібний Floppy Drive представлений в одному примірнику.
Блок живлення Chieftec GPA-500S: огляд, відгуки
Вже на той час вважалося, що така кількість роз'ємів і проводів - не зовсім оптимальний варіант. Це пояснюється і тим, що на той момент оптичні диски і ЖД активно стали переходити на роз'єм SATA. Відповідно, трьох шнурів могло і не вистачити, до того ж вони всі помістилися на одному джгуті. Невеликий виявилася і довжина проводів. Це пов'язано було з тим, що блок живлення Chieftec iArena GPA-500S вважається бюджетною моделлю, на якій економили як могли. Довжини кабелів вистачить для компактних корпусів з «низькою» і «середньої» вежею за умови, що БП розташується вгорі.

Всередині

Якщо відкрити верхню панель, можна побачити нутрощі моделі. Відомо, що пристрій оснащений активним показником коефіцієнта потужності, хоча сам виробник стверджує, що тут використані живлять напруги зі стандартним діапазоном. Якщо придивитися до напівпровідникових елементів, можна помітити, що вони знаходяться на невеликих радіаторах, яких всього три штуки. Товщина їх також невелика - до трьох міліметрів. Крім цього, радіаторів розщепили верхню частину оребрення. В цілому їх розміщення на платі вдале. Повітря вільно проходить у потрібному напрямку, вони не перекривають важливі деталі, а також не заважають обдуву всередині корпусу. Теплорассеивающие елементи не можуть похвалитися небувалими характеристиками, так як Chieftec GPA-500S - це бюджетна модель. На перший погляд і зовсім здається, що перед нами версія потужністю 400 Ст.
Блок живлення Chieftec GPA-500S: огляд, відгуки
Компанія Aishi спеціально надала конденсатори для цього БЖ. У вихідний частини встановлені такі елементи, які отримали найвищу роботу функціонування - 105 градусів. А ось у вихідному випрямлячі є конденсатор з ємністю 400 Вт, хоча типово для подібної моделі БЖ з потужністю 500 Вт, що конденсатори мають ємність до 380 мкФ. Решітка виявилася типу «гриль». Такий варіант не часто зустрінеш в бюджетних моделях. Виглядає непогано, хоча не особливо виділяється серед сірості дизайну. Під нею знаходиться вентилятор розміром 120 мм. Пристрій працює на підшипнику і максимально може нагнати швидкість до 2 тисяч обертів у хвилину. Конструкція вентиляційної системи у Chieftec GPA-500S також виглядає трохи слабувато. Вентилятор, який базується на такому підшипнику, не видає потрібні ресурси, якщо пристрій на підвищеній температурі. Хоча цей же варіант конструкції зустрічається у всіх дешевих девайсах.

Специфікація

Щоб зрозуміти якість пристрою і його можливості, потрібно обов'язково провести тестування. Але перш варто розглянути, що заявлено в паспортних параметрів. Перед нами БЖ, у якого потужність по лінії +12 В становить 396 Вт. Якщо підрахувати процентне співвідношення цього показника до 500 Вт, то виявляється, що різниця буде в 78-79 %. Цього недостатньо, щоб отримати сертифікацію 80 PLUS. Якщо б перед нами була більш дорога модель, звичайно, можна було б висловити своє невдоволення. Але так як перед нами пристрій, що продається менш ніж за 40 доларів, скаржитися на такі показники нерозумно.
Блок живлення Chieftec GPA-500S: огляд, відгуки
Як зазвичай, напруга на лінії +12 В розділено навпіл на віртуальні доріжки, які мають навантаження 21 і 24 А. якби лінія була єдиною, то виглядала б система живлення більш надійно. Але так як достатній запас потужності, можна легко уникнути перевантаження на одній з доріжок. Інші показники мало чим відрізняються від параметрів у подібних моделях БЖ. Так, роблячи для Chieftec iArena GPA-500S огляд, можна ненароком захопити характеристики і всіх інших моделей в цьому сегменті.

Стабілізація

Ця характеристика як ніколи важлива для нашого пристрою. Тестування показали, що цей блок живлення з напругою +12 В, дає стабільні результати, при тому що всередині спостерігається групова стабілізація. Не зовсім приємним видався вихід за межі норми показників по лінії +12 В і максимального навантаження. Якщо її зменшити до мінімуму, по решті напругам також буде відбуватися подібне явище. При +5 цифри практично ідеально завмирають при звичайному середньому використанні девайса, і від номінальних показників вони відхиляються на пару відсотків. Якщо ж підрахувати сумарну навантаження при 130 ватах, то зібрати на +33 і 5 В більше 100 Вт не виходить. Якщо піднімати навантаження, то відхилення стають більше. Всі ці негативні сторони нівелюються, якщо згадати, що Chieftec GPA-500S зазвичай набувають бюджетні системи для офісних ПК. У цьому випадку напруга рідко перевищує 50 Вт, а значить, вищевказаних негативних показників не доб'єшся.

Температура і шум

Це ще одна важлива характеристика, яку не варто ігнорувати. Як ми вже говорили, за охолодження девайса відповідає бюджетний вентилятор розміром 120 мм. Він сягає двох тисяч обертів у хвилину. Якщо встановлена мінімальна навантаження до 50 Вт, то оборотів в два рази менше, але швидкість починає помітно збільшуватися.
Блок живлення Chieftec GPA-500S: огляд, відгуки
Тобто якщо запустити БЖ з напругою 150 Вт, то шурхіт лопат стане помітним, не кажучи вже про те, що вентилятор буде огидно дзижчати при 250 Вт. Якщо встановити максимальний показник навантаження, то двох тисяч обертів добитися не вдасться, але шуму від 1900 оборотів вистачає з лишком.

Користь

Не можна забувати і про ККД Chieftec GPA-500S. Це ще один не менш важливий показник. Тестування показали, що у моделі є своя особливість щодо конкурентів. БЖ отримав активну кореляцію фактора потужності. В результаті при пікових значеннях отримуємо 997 %, а якщо встановити навантаження вище половинної, то процентне значення опуститься лише на 07. ККД недостатньо хороший, але про це красномовно говорить відсутність 80 PLUS. Повна потужність вказує на те, що ККД досягає позначки в 76 %.

Відгуки

Відгуки Chieftec GPA-500S отримав двоякі. Пов'язано це з тим, що не багато покупці уважно вивчають специфіку і стежать за відповідністю напруги системи і можливостями блоку живлення. Так, деякі користувачі нарікали на якість елементів, «лаяли» китайські конденсатори, вихідний фільтр, який через 6 місяців просто згорів.
Блок живлення Chieftec GPA-500S: огляд, відгуки
Були і позитивні відгуки. Відзначали, що пристрій стабільне, особливо якщо сама система проста і невередлива. Працює тихо, хоча, як показали тестування, для тихої роботи апарат повинен функціонувати з мінімальним навантаженням. Також відзначали і низьку вартість. Але цим про Chieftec GPA-500S 500W відгуки не обмежуються. Були і ті, хто відразу ж відніс модель назад в магазин, не розрахувавши для себе необхідного значення. А ось ті, хто розумів, що девайс розрахований тільки на слабкі моделі і що його бажано не перевантажувати, були задоволені тривалою експлуатацією та ефективністю.

Популярі новини
Загрузка...