Блок живлення Thermaltake: опис, технічні характеристики та відгуки

323 0 Новини високих технологій

Блок живлення – це такий же важливий елемент системи, як і всі інші компоненти. Особливо важливо придивитися до моделей БП, якщо збираєш геймерський ПК. Часто користувачі нехтують якісною вибором цього комплектуючого, але не розуміють, які можуть бути наслідки.

Виробник

Блок живлення Thermaltake став відомим не так давно. Його виробник працює з 1999 року. Тайванська компанія націлена на службову складову ПК. Так, вона займається випуском систем охолодження для комп'ютерів і ноутбуків, виробництвом корпусів і блоків живлення. Також відомі радіатори і рідинне охолодження під цим брендом. Ми розглянемо кілька найбільш популярних моделей, які з'явилися на ринку в різні періоди часу.
Блок живлення Thermaltake: опис, технічні характеристики та відгукиЗолотий

Потужність БП може бути різною. Залежно від доцільності, користувач вибирає той чи інший блок живлення. Thermaltake TR2700W GOLD з'явився кілька років тому й став відмінним варіантом для геймерських машин. Поставлялося пристрій в темній фірмовій коробці, спереду була вказана модель, а також зображення продукту. Внизу була інформація про гарантії і використаних технологіях. Задня сторона упаковки не могла похвалитися розгорнутим описом специфікацій. Тут є графік, малюнок вентилятора і таблиця з напругою. Також відразу можна побачити, що користувача очікує в коробці. Всередині виявилася стандартна комплектація, якої має вистачити всім. Крім інструкції та гарантійних талонів всередині помістилося сам пристрій, до нього - кабель живлення і елементи для кріплення.


Серед набору проводів можна зустріти парочку для PCIe довжиною 50-60 см, а також чотири SATA довжиною до 85 див. Є кабелі для живлення з різною схемою контактів і чотири дроти для периферійних девайсів.
Блок живлення Thermaltake: опис, технічні характеристики та відгуки

Зовнішній вид

Цей блок живлення Thermaltake ATX виглядає звично, а його розміри відповідають заявленому форм-фактору. TR2700W GOLD має сталевий корпус, пофарбований в чорний колір. Його габарити: 140х150х86 мм. В цілому БЖ виглядає дуже привабливо і за рахунок того, що дизайнери заморочилися над розміщенням деталей, а також завдяки матовому покриттю, нагадує софт-тач. Верхню панель майже повністю займає решітка для вентилятора, під якою помітні чорні лопаті. До речі, решітка трохи втоплена в корпус, щоб БП помістився в будь-який корпус з різним розташуванням. Задня панель, як правило, зайнята ґратами виведення тепла з корпусу. Тут же є роз'єм для кабелю живлення і кнопка включення. З протилежного боку стирчить пучок кабелів.

Характеристики

Варто відзначити, що блок живлення Thermaltake не належить до флагманським моделям, тому чекати від нього небувалих результатів не варто. Але його потужність дає надії на непогані показники. Так, тестування показали, що ККД пристрою - практично 90 %. Джерело живлення відповідає стандарту 80 PLUS Gold.
Блок живлення Thermaltake: опис, технічні характеристики та відгуки
Непоганими виявилися і вихідні лінії живлення, які стабільно працюють при стандартних навантаженнях. Система стабілізації напруги легко справляється з важкими завданнями, а температура досягла 40 градусів, що вважається нормою для БЖ такої потужності.

Урал

«Фішкою» виробника є адаптація моделей до різних регіонів. Так, є модель блоку живлення Thermaltake на 650W, яка отримала російська назва «Урал». Цей варіант поставляється у видозміненій упаковці. На ній зображений ведмідь, а також російськими літерами написана модель блоку живлення. Спереду не забули розмістити зображення самої моделі. Всередині, як зазвичай, є всі необхідне для користувача. Роз'єми для живлення, PCIe, SATA, CPU і т. д. Зовнішність практично ідентична попередньої моделі. Різниця лише в поліграфії. На цю модель нанесли зображення все того ж ведмедики з упаковки, прапор Росії, а також назву. Корпус чорного кольору знову отримав матову поверхню, приємну на дотик. Відбитки не залишає, і бруд на ній не збирається, як на глянці. Розміри стандартизовані: 86х150х160 мм, хоча трохи відрізняються від габаритів попередньої моделі.
Блок живлення Thermaltake: опис, технічні характеристики та відгуки

Специфікація

Уся необхідна інформація розміщена на зворотному боці коробки. Тут написана потужність шини 648 Вт, якщо обчислити співвідношення потужності по шині з повною потужністю, то виходить значення 099. Цей блок живлення Thermaltake обзавівся модульною системою підключення кабелів всередині системника. Конструкція дає можливість знімати зайві дроти, що не тільки сприяє підключення шнурів інших, але і помітно звільняє місце в корпусі. Довжина проводів дозволяє підключати пристрої в шасі з різними параметрами. Навіть якщо висота корпусу 55 см, а нижнє розташування БЖ, то все одно з'єднання повинно відбутися успішно. Тестування модель пройшла успішно. Максимальна потужність не призвела до некоректної роботи або збоїв. Значення були стабільні, а напруга не виходило за межі номінального показника. Дослідження показали, що пристрій економічне, робота при 560 Вт втрачає лише 60 Вт.

Бюджетний

В цьому ціновому сегменті також є непогані варіанти. Блок живлення Thermaltake Litepower 450W поставляється в компактній коробці, яка отримала білий колір і яскраву жовту поліграфію. Спереду зазначена модель і потужність БЖ, ззаду інформації більше. Усередині коробки є інструкція, пучок дротів, кабель живлення і гвинтики для кріплення БЖ в корпус.
Зовнішність пристрою звичайна, так як це бюджетна модель, її не стали фарбувати у чорний колір. Металевий корпус сірого кольору на одному торці має грати вентиляції, тут же роз'єм для підключення живлення і кнопка включення. На верхній панелі решітка, через яку видно вентилятор на 120 мм. На одному з торців знаходиться отвір для всіх проводів.
Блок живлення Thermaltake: опис, технічні характеристики та відгуки

Показники

Незважаючи на свою бюджетність, цей блок живлення показав гарні результати в тестуваннях. Його головною перевагою серед конкурентів є стабільність при різних навантаженнях. Значення по різних лініях залишаються на визначених у специфікаціях, що, звичайно, позитивно впливає на систему в цілому.

Новинка

Зовсім нещодавно світ побачив новий блок живлення Thermaltake Toughpower DPS G RGB 650W Gold. Пристрій поставляється в чорній коробці з яскравими жовтими елементами. Спереду зображений сам БЖ, описані його основні можливості. Ззаду інформації ще більше: є таблиці, графіки, технології і т. д. Модель надійно заховали у поролон і тканинний чохол. Є навіть спеціальна сумка, в яку можна помістити модульні кабелі. В комплекті шнур живлення, кабелі, що відстібаються різних форматів і типів, шнур для SPM, одноразові стяжки, документація.
Блок живлення Thermaltake: опис, технічні характеристики та відгуки
Зовнішність досить незвичайна, хоча тут все так само чорний колір корпусу. Габарити дещо завищені відносно стандартних. Викликане таке рішення тим, що є модульне підключення проводів. Конструкція така, що дозволяє прохолодному повітрю потрапляти через нижню панель, а виходити через тильну. На верхній панелі вже немає звичної решітки «гриль», вся ця частина просто перфорована. Є торець із зазначенням специфікацій, з'явилися яскраві жовті наклейки, що як-то розбавляє нудний чорний колір. На одному з боків можна знайти слот для USB, тут же місце підключення кабелів на роз'єми: 24Pin ATX, SATA, PATA, PCI-E і CPU.

Опис

Крім того, що БП і так вийшов якісним в збірці, він ще й обзавівся підсвічуванням, яка доступна в 256 варіаціях. Звідси і напис на корпусі - RGB. Тестування показали, що пристрій працює з відмінною стабілізацією напруги, яка не виходить з ладу. Пульсація на виходах БЖ теж опинилася в межах норми. ККД довів наявність сертифікації 80 PLUS Gold. В цілому, навіть при серйозних навантаженнях показники не падали нижче 88 %. Не виникло проблем з температурними режимами: понад 40 градусів перегрів не спостерігався.

Відгуки

Блок живлення Thermaltake - це відмінний вибір для всіх, кому потрібен якісний продукт. Звичайно, не завжди це пристрій обійдеться дешево, але за хороший продукт не шкода віддати гроші. До того ж не можна забувати, що блок живлення - це такий же важливий елемент системи, як і геймерська відеокарта або процесор. Оглядається моделі БП є непоганими прикладами як бюджетних варіантів, так і непоганих флагманських пристроїв. Thermaltake TR2700W GOLD виділився високою номінальною потужністю, хорошим ККД, великим запасом потужності, наявністю необхідних кабелів і т. д. Єдине, що під час тестувань вдалося помітити скачки напруги на лінії +33 Ст.
Блок живлення Thermaltake: опис, технічні характеристики та відгуки
"Урал" 650 Вт сподобається, звичайно ж, жителям Росії. Виглядає БЖ досить патріотично, але не позбавлений і хороших стабільних показників. Має високий ККД, навантажувальну здатність каналу +12VDC і невисоку термонагруженность. Thermaltake Litepower 450W є кращим варіантом для тих, хто збирає офісний ПК. Він відмінно впорається з невередливим чіпом і відеокартою, не показує сильних стрибків напруги і на момент виходу коштував всього 70 доларів. І остання модель Thermaltake Toughpower DPS G RGB 650W Gold хоча і з'явилася в минулому році, змогла стати затребуваною. Це наймолодше пристрій під флагманської лінійки, але воно може похвалитися не тільки відмінним запасом потужності, стабільною роботою, але і своєю крутий підсвічуванням, яка підтримує 256 відтінків RGB.

Популярі новини
Загрузка...