HD 5970: технічні характеристики та можливості

136 0 Новини високих технологій

Відеокарта в комп'ютері відповідає за обробку і виведення зображення на екран. Чим продуктивніше цей компонент, тим більше шанс, що нова іграшка піде на вашому ПК без проблем. Сучасна ігрова індустрія вимагає від комп'ютерів серйозної потужності. А топові відеокарти стоять скажених грошей. Тому є сенс поглянути на зразки з минулого. Вони досі актуальні (для деяких ігор) і коштують набагато дешевше. Одним з таких зразків є відеокарта ATI Radeon HD 5970 від AMD. Цей графічний адаптер достатньо потужний для того, щоб бути актуальним у 2018 році. Хоча сам він був випущений в 2009-м. Розглянемо цей цікавий адаптер докладніше. Але спочатку скажемо декілька слів про виробника.


Трохи про виробника

Компанія AMD була заснована в 2009 році. Тоді вона випускала базові процесори 32-бітної архітектури. Справи в компанії йшли непогано. На початку дев'яностих почалося протистояння з "Інтел", яке не закінчується донині. Просто виробники "виросли", і їм стало тісно. Майже весь час АМД намагається перевершити "синіх" з продажу та якості продукції. Але поки це не особливо вдається. Зоряним часом АМД можна вважати той рік, коли в процесорах "Інтел" була розкрита серйозна уразливість, дозволяє хакерам отримати доступ до комп'ютера. "Сині" довго вибачалися і зализували рани. У цей час спостерігався зліт продажів процесорів і графічних рішень від АМД. Але віддані шанувальники компанії купували її продукцію і раніше. Приміром, в 2009 році. Як раз тоді, коли вийшла в світ ATI HD 5970.


HD 5970: технічні характеристики та можливості
Світ відеоадаптерів і графічних прискорювачів АМД почала підкорювати у 2001 році. Саме тоді компанія викупила і поглинула виробника графічних рішень під брендом ATI. Це була вдала покупка. Могутній тандем став робити досить непогані відеокарти. Однак намалювався новий конкурент - NVidia. Довгий час продукти від АМД не могли конкурувати з "зеленим" брендом. Проте коштували вдвічі дешевше. І для багатьох це було вирішальним фактором. У 2009 році боротьба досягла свого апогею. Продукція АМД впритул наблизилася до адаптерам "НВидиа". І для закріплення успіху "червоними" була випущена топова відеокарта ATI Radeon HD 5970. Тепер розберемо цей адаптер докладніше.

Технічні характеристики відеокарти

Отже, звернемося до цифр. Що може запропонувати користувачеві дана відеокарта? Частота ядра становить 725 мегагерц. Робоча частота шини пам'яті - 1000 мегагерц. Але ефективна частота тієї ж шини - 4000 мегагерц. А це вже непогано. Обсяг пам'яті дорівнює 2 гігабайт. Є також версії з 4 гігабайтами. Але і коштують вони відповідно. Однак не варто забувати про те, що потужність і "крутість" відеокарти обчислюється не пам'яттю, а частотами. І з цим у Radeon HD 5970 все в порядку. Глибина кольору, що забезпечується цим графічним прискорювачем, дорівнює 256 біт. Цього цілком достатньо навіть для потреб геймерів. Карта підтримує DirectX 11 і має значна кількість піксельних шейдерів. Такі характеристики досить непогані для пристрою 2009 року випуску. Саме тому цей графічний прискорювач цілком може бути актуальним і досі.
HD 5970: технічні характеристики та можливості

Особливості адаптера

Однією з відмітних рис Radeon HD 5970 2GB є те, що цей адаптер має двочіпову структуру. В його основі відразу два повноцінних чіпа Cypress. І кожен чіп працює на межі можливостей. До випуску цієї відеокарти у АМД не було адаптера, заснованого на двох чіпах. У той час як у "НВидиа" він був. Тому в АМД вирішили випустити що-небудь схоже. Однак це вимагало чималих витрат. Відеокарта вийшла досить об'ємною. Тому вона підходить тільки для установки в великі корпуси. Власники міні-веж не зможуть встановити собі ці адаптери. Тим не менш відеокарта сертифікована як стандартна, формату ATX. Але багато користувачів навряд чи погодяться з цим твердженням.
HD 5970: технічні характеристики та можливості

Система охолодження

Оскільки HD 5970 має двочіпової конструкцією і пристойною потужністю, гостро постала проблема тепловідведення. В АМД її вирішили досить практичним способом. У відеокарті встановлений масивний радіатор, який позбавлений мідних трубок. Він закриває всю площу карти і прямо контактує з двома чіпами та іншими необхідними компонентами. За заявою виробника, така система дозволяє виводити без проблем 400 Вт тепла. Відвід тепла також здійснюється кулером, виготовленим у вигляді турбіни. Загалом, система охолодження цього графічного прискорювача на найвищому рівні.

Робота з CrossFire

Як і інші відеокарти від АМД попереднього покоління, HD 5970 має підтримку CrossFire і забезпечена роз'ємом SLI. це дозволяє об'єднати кілька адаптерів тієї ж моделі в одне ціле. З допомогою цих маніпуляцій можна добитися приросту продуктивності на 60-80 %. Це відмінний результат. Хлопці з АМД явно недопрацювали цю технологію. Раніше такого приросту помітно не було.

Опція Eyefinity

Це фірмова опція від АМД, яка реалізована майже у всіх топових відеокартах. Не виняток і HD 5970. Характеристики її такі, що карта без проблем підтримує одночасне підключення декількох моніторів. Але вперше реалізована нормальна робота цієї опції в режимі CrossFire. Тепер же до декількох відеокарт можна легко підключити цілих шість моніторів. І вони будуть працювати так, як належить. Ніяких артефактів і глюків не буде. На 2009 рік це було найбільшим досягненням інженерів з АМД.
HD 5970: технічні характеристики та можливості

Роз'єми і інтерфейси

Отже, якими роз'ємами може порадувати HD 5970? Варто відразу зазначити, що моторошно корисного і універсального HDMI тут немає. Замість нього чогось всунули мінідісплей-порт. Ось він тут як раз і ні до чого. Також є два роз'єми DVI для підключення моніторів. На цьому все. З-за досить об'ємної системи охолодження довелося скоротити кількість портів. Однак HDMI можна підключити за допомогою спеціального перехідника. Ну хоч так. Нестача роз'ємів - це один з мінусів даної відеокарти. А їх не так вже й багато.

Можливості розгону

Варто розповісти про деякі ключові особливості Radeon HD 5970. Характеристики цієї відеокарти спеціально занижені виробником. Зроблено це для того, щоб графічний прискорювач відповідав вимогам сертифікації ATX. Тепер роз'яснюється настільки низька частота ядра при такому залізі. Проте в АМД передбачили можливість програмного розгону карти. Для цього були внесені відповідні правки в драйвер. До того ж в комплекті з відеокартою поставляється спеціальне програмне забезпечення для розгону. З його допомогою можна збільшити частоту ядра до 1000 мегагерц. Точно така ж ситуація з шиною пам'яті. Що цікаво, для такого розгону не потрібно навіть модифікувати систему охолодження. Але це далеко не межа. Шляхом збільшення напруги ядра можна підняти частоту ядра ще вище. Але тут вже без водяного охолодження не обійтися. Як ми бачимо, у цієї відеокарти досить широкі можливості розгону. Якщо все зробити правильно, то їй цілком по силам навіть ігри 2016 року випуску на максимальних налаштуваннях графіки. А якщо у вас тандем з розігнаних карт такого типу, то й донині можна не думати про заміну адаптера.

HD 5970: технічні характеристики та можливості

Позитивні відгуки власників

Отже, що ж говорять користувачі про даній відеокарті? Моніторинг коментарів просто необхідний для того, щоб зрозуміти, як веде себе пристрій в реальних умовах. Також можна буде дізнатися, наскільки характеристики, заявлені виробником, далекі від реальних. Власники даного графічного адаптера відзначають відмінну продуктивність. Всі характеристики, заявлені виробником, виявилися реальними. Навіть більше. Широкі можливості розгону дають ще більше потужності. І це за відверто невеликі гроші. Також користувачі відзначають виняткову надійність даного графічного адаптера. Він здатний працювати довгі роки без будь-яких проблем. Окремо зазначають модель Sapphire HD 5970. Мало того, що цей екземпляр в кілька разів могутніше оригіналу, він ще і володіє широкими можливостями розгону. Досить позитивно власники відгукуються про систему охолодження. Для АМД це унікальний випадок. Зазвичай на їх пристроях можна смажити яєчню, якщо вони знаходяться під повним навантаженням. А тут все навпаки. Цю карту можна назвати самою холодною з усієї продукції АМД і бренду "Радеон". Похвальних коментарів удостоїлося і штатне програмне забезпечення для розгону пристрою. Все в цих програмах до того зрозуміло, що з процесом розгону впорається навіть новачок.
HD 5970: технічні характеристики та можливості

Негативні відгуки власників

Тут дуже важко виділити здорове зерно. Більшість хейтеров просто "ниють" про те, що продукти АМД могли б бути і потужніше. Але ніхто з них не згадує ціну, за яку був куплений адаптер. більшість розсудливих користувачів погодяться, що за такі гроші технічні характеристики і набір опцій унікальні. Ніхто з інших виробників не готовий віддавати настільки просунутий пристрій за копійки. Проте в морі ниття іноді трапляються конструктивні коментарі. Але їх вкрай мало. Так, багато власників відзначають убогий набір роз'ємів. Замість одного DVI і зовсім непотрібного Mini Display Port можна було б встановити один універсальний HDMI. І всі були б задоволені. Також користувачі звертають увагу на гігантські розміри HD 5970. Це дійсно найбільша карта з усіх існуючих (того ж року випуску). Тільки модифікована версія від "Сапфір" якось рятує положення, так як не володіє такими розмірами. Багатьох юзерів також дратує необхідність вічно стежити за показниками температури, коли розігнана відеокарта. Справа в тому, що штатна система охолодження не спрацьовує автоматично при підйомі частот ядра. Вона реагує тільки на планку, задану виробником. У підсумку збільшувати оберти кулера доводиться вручну. Ця недоробка, правда, була виправлена в наступних реінкарнаціях відеокарти. Також декого не влаштовує програмне забезпечення, яке йде в комплекті з пристроєм. Початкова версія утиліти для розгону не дозволяє змінювати вольтаж ядра. Однак у більш нової версії все в порядку. Загалом, негативні відгуки розкривають дрібні недоліки виробника. На них цілком можна закрити очі. Особливо якщо згадати про ціну. За такі гроші невеликі похибки простимі. Все одно позитивних аспектів набагато більше, ніж негативних.
HD 5970: технічні характеристики та можливості

Висновок

Отже, ми розглянули топову відеокарту з минулого ATI Radeon HD 5970 від компанії AMD. Характеристики цього графічного адаптера такі, що він цілком може бути актуальним і в 2018 році. Особливо якщо його розігнати. Адаптер має двочіпову конструкцію, потужну систему охолодження і може похвалитися непоганий продуктивністю навіть без розгону. До того ж придбання цієї карти сильно не вдарить по сімейному бюджету.

Популярі новини
Загрузка...