Замість "Робочого столу" – чорний екран: як вирішити проблему?

587 0 Новини високих технологій

Досить часто користувачі скаржаться на те, що при старті Windows (будь-якої версії), з'являється чорний екран замість «Робочого столу», а не встановлена картинка. Немає навіть ярликів додатків і основних панелей! Дуже часто на екрані може відображатися тільки курсор, або його не видно взагалі. Іноді при цьому видається навіть супутнє повідомлення про те, що система не може знайти якийсь файл сценарію. Що робити в такій ситуації, далі і спробуємо розібратися.

Чому чорний екран замість «Робочого столу» з'являється при старті Windows?

Причин такого явища можна знайти досить багато, але сказати відразу, що саме могло спровокувати таке поведінка системи, однозначно можна відповісти не завжди. У більшості випадків проблему появи чорного екрану замість «Робочого столу» Windows 10 або в інших версіях зазвичай пояснюють збоями в роботі служби Explorer, відповідає за відображення графічного інтерфейсу системи. Так, дійсно, частково це так і є. Однак не варто скидати з рахунків і можливі збої в роботі відеокарти з її відсутнім або застарілим драйвером, і проблеми з пошкодженими системними компонентами, і навіть вірусне вплив. Про віруси зараз говорити не будемо, а більше уваги приділимо параметрами самих операційних систем Windows.


Замість «Робочого столу» Windows – чорний екран: що робити в першу чергу?

Для початку розглянемо ситуацію із зміненими користувачем налаштуваннями «Робочого столу», припускаючи, що в графічному інтерфейсі присутній і кнопка «Пуск», «Панель задач», і системний трей з областю повідомлень, а ні тільки ярликів. Як би банально це ні звучало, але користувач сам міг встановити в якості картинки не шпалери, а звичайну чорну заливку або, як в Windows 10 застосував висококонтрастную чорну тему.
Замість "Робочого столу" – чорний екран: як вирішити проблему?
Ярлики могли пропасти тільки з тієї причини, що піктограми в меню ПКМ на «Робочому столі» було просто відключено. Перевірте, чи увімкнено цей параметр. Однак, як показує практика, досить часто завантаження до появи «Робочого столу» з усіма його елементами навіть не доходить (хоча Windows начебто стартує без видимих збоїв і помилок).


Що робити при завантаженні системи?

Якщо поява чорного екрану замість «Робочого столу» Windows 7 і подібних модифікаціях відбувається саме при старті системи, цілком можливо, що пошкоджена сама служба запуску графічного інтерфейсу. Для початку можна при рестарті скористатися спеціальним завантажувальним меню (F8 у Windows 10 не працює), у якому вибирається завантаження останньої конфігурації, в якій були збережені працездатні параметри та налаштування. Такий варіант дій іноді усуває проблему. Якщо не допоможе, спробуйте задати відкат через примусове виключення і включення (може знадобитися три рази і більше).
Замість "Робочого столу" – чорний екран: як вирішити проблему?
Примітка: щоб повернути використання клавіші F8 у десятій версії системи, в командному рядку потрібно виконати команду, представлену на зображенні вище. Якщо такий старт виявляється неможливим, спробуйте зробити завантаження з безпечним стартом (Safe Mode).

Як перезапустити службу «Робочого столу»?

Але давайте подивимося, що робити при появі замість «Робочого столу» чорного екрану (або навіть екрану з встановленим зображенням, але без керуючих елементів) при будь-якому варіанті завантаження системи. По всій видимості, користувач має справу саме зі збоями в роботі основної служби запуску графічного інтерфейсу. Її слід запустити вручну. Для початку можна викликати консоль «Виконати» (одночасне натискання комбінації клавіш Win + R) і вписати в неї команду explorer.exe.
Замість "Робочого столу" – чорний екран: як вирішити проблему?
Якщо меню запуску програм таким способом не відкривається, спробуйте викликати «Диспетчер завдань» через знайоме всім Ctrl + Alt + Del. Через файлове меню виберіть створення нового завдання і поставте на виконання наведену вище команду. Як правило, при її виконанні все стає на свої місця. Але кожен раз не будеш запускати процес вручну. Якщо проблема саме в цьому, а замість «Робочого столу» чорний екран з'являється із завидною постійністю, як варіант, використовуйте внесення служби в розділ автозавантаження після попереднього створення ярлика для виконуваного файлу. Але зазвичай причина криється набагато глибше, і усувати наслідки системних збоїв доведеться більш дієвими методами.

Як перевстановити драйвери графічного адаптера?

Не рахуючи процесора і оперативної пам'яті, при старті Windows відразу ж задіюється відеокарта, яка і відповідає за відображення графіки. А от проблеми в її роботі, найчастіше пов'язані з драйвером, і можуть призводити до появи замість «Робочого столу» чорного екрану. Висновок очевидний: потрібно перевстановити драйвер. Зробити це можна або в безпечному режимі, або при звичайному завантаженні після запуску служби Explorer (не плутати з «Провідником»). В «Диспетчері пристроїв» просто використовуйте потрібний рядок меню ПКМ або натисніть кнопку оновлення після виклику властивостей вибраного пристрою.
Замість "Робочого столу" – чорний екран: як вирішити проблему?
Якщо це не допоможе, видалите графічний адаптер з системи цілком і повністю. Після рестарту Windows потрібний драйвер спробує інсталювати самостійно. Якщо ж і це ефекту не дасть, зробіть апдейт за допомогою вузьконаправлених додатків (наприклад, NVIDIA Experience) або використайте для цього програми загального характеру на кшталт Driver Booster. Але для пошуку і встановлення оновленого або відсутнього драйвера знадобиться підключення до Інтернету (без цього такі програми просто не працюють і в кращому випадку видають помилки).

Які дії необхідно виконати в реєстрі?

Нарешті, розглянемо, як вважається, саме дієве рішення. Викличте інструмент редагування реєстру через меню або «Диспетчер завдань» (regedit), в гілці HKLM знайдіть розділ Winlogon.
Замість "Робочого столу" – чорний екран: як вирішити проблему?
У ньому зверніть увагу на параметри Shell і Userinit. Для першого ключа повинно бути встановлено значення explorer.exe, для другого – повний шлях до виконуваного компоненту Userinit.exe, який розташований в теці System32 основної папки Windows на системному розділі (на диску С). Якщо такі ключі відсутні, створіть ці параметри самостійно. Аналогічно зробіть пошук в гілці HKLU, а зазначені вище ключі (якщо вони там є) видаліть. По завершенні дій зробіть рестарт системи.

Кілька слів наостанок

Якщо вже взагалі нічого не допомагає, перевірте системні файли (sfc /scannow), зробіть пошук та виправлення помилок на жорсткому диску, щоб перевірити комп'ютер на віруси за допомогою портативної програми, а в самому крайньому випадку спробуйте повернути його в початковий стан (Windows 10).

Популярі новини
Загрузка...