Що таке DPI? Розповідаємо

16 0 Новини високих технологій

DPI — це вимірювання просторової друку або щільності точок відео, які можуть бути поміщені в лінію в межах 1 дюйм (254 см). Монітори не мають точок, але мають пікселі. Аналогічна концепція для моніторів і зображень — пікселі на дюйм або PPI. Багато ресурси, включаючи керівництво розробника Android, використовують терміни DPI і PPI взаємозамінними.

Визначення

Що таке DPI в комп'ютерних системах? Це показник різкості (щільність освітлених точок) на екрані дисплея. Точки на дюйм для заданого дозволи будуть відрізнятися в залежності від загального розміру екрана. Деякі користувачі воліють термін «піксель на дюйм (PPI)» в якості запобіжного різкості зображення, зберігаючи DPI для використання з друкованим носієм.
Що таке DPI? Розповідаємо
Що таке DPI при друку? Це число точок на дюйм як показник якості друку на папері. Середній принтер персонального комп'ютера сьогодні забезпечує дозвіл 300 DPI або 600 DPI. Вибір більш високого значення зазвичай знижує швидкість друку кожної сторінки.


Який DPI? Вимірювання при друку

До певної міри принтери з більш високим показником забезпечують більш чіткий і докладний вихід. Принтер не обов'язково має один вимір DPI. Він залежить від режиму друку, на який впливають установки драйвера. Діапазон DPI, підтримуваний принтером, найбільшою мірою залежить від використовуваної технології друкуючої головки. Так, принтер з точковою матрицею, застосовує чорнило через крихітні стрижні, що вражають фарбувальну стрічку, і має відносно низька роздільна здатність, DPI, зазвичай в діапазоні від 60 до 90 (від 420 до 280 мкм). Струменевий принтер розпорошує чорнило через крихітні сопла і зазвичай здатний до 300-720 DPI. А лазерний принтер застосовує тонер через контрольований електростатичний заряд і може знаходитися в діапазоні від 600 до 2400 DPI.
Що таке DPI? Розповідаємо

Методика розрахунку

Вимірювання DPI для принтера часто повинна бути значно вище, ніж вимірювання пікселів на дюйм (PPI) відеодисплея, щоб забезпечити вихід такої якості. Це пов'язано з обмеженим діапазоном кольорів для кожної кнопки DPI, зазвичай доступною на принтері.

У кожному точній місці найпростіший тип кольорового принтера може або друкувати без крапки, або друкувати точку, що складається з фіксованого обсягу чорнила в кожному з чотирьох колірних каналів (зазвичай CMYK з блакитними, пурпуровими, жовтими і чорними чорнилами).

Обладнання для друку

Високопродуктивні струменеві принтери можуть пропонувати 5 6 або 7 кольорів чорнила, даючи 3264 або 128 можливих тонів на одну точку.
Деякі кольорові принтери можуть створювати змінні обсяги падіння в кожній точці і можуть використовувати додаткові канали з кольоровими чорнилом.
Що таке DPI? Розповідаємо
Винятком з цього правила є принтери для сублімації барвників, які можуть застосовувати більшу кількість останнього, близьке до 256 рівнів на канал, доступне на звичайному моніторі, до кожного пікселю» на сторінці без згладжування, але з іншими обмеженнями:
 • Низька роздільна здатність (зазвичай від 200 до 300 точок на дюйм), що може зробити текст і рядка кілька грубими.
 • Низька швидкість виведення. Одна сторінка вимагає трьох або чотирьох повних проходів по одному на кожен колір барвника, кожен з яких може займати більше п'ятнадцяти секунд, що, як правило, швидше, ніж режими «фото» більшості струменевих принтерів.
 • Неекономічна система картриджів з фарбувальної плівкою.
 • Випадкові помилки реєстрації кольору (головним чином, уздовж довгої осі сторінки), що вимагає перекалібрування принтера для обліку прослизання і дрейфу в системі подачі паперу.
 • Ці недоліки означають, що, незважаючи на їх помітну перевагу в створенні гарного фотографічного і нелінійного графічного виходу, принтери для сублімації барвників залишаються нішевими продуктами, а пристрої з більш високою роздільною здатністю, низькою глибиною кольору і шаблонами згладжування залишаються нормою.

  Що таке DPI? Процес друку

  Для процесу друку може знадобитися область від чотирьох до шести точок (виміряна поперек кожного боку), щоб точно відтворювати колір в одному пікселі. Зображення, яке має ширину в 100 пікселів, може вимагати від 400 до 600 точок в ширину на друкованому виході. Якщо 100 x 100-піксельне зображення повинно бути надруковано в квадраті розміром в один дюйм, принтер повинен мати дозвіл від 400 до 600 точок на дюйм для відтворення зображення.
  Що таке DPI? Розповідаємо
  Відповідно, 600 DPI (іноді 720) сьогодні є типовим вихідним дозволом для лазерних принтерів початкового рівня і деяких принтерів для струменевого друку, причому 1200/1440 і 2400/2880 є загальними «високими дозволами.

  Це контрастує з попередніми моделями 300/360 (або 240) точок на дюйм і приблизними 200 DPI для матричних принтерів і факсимільних апаратів, що надають факсові та комп'ютерно-друковані документи, особливо ті, які використовували графіком або кольоровий блок.
  Що таке DPI? Розповідаємо

  DPI або пікселів на ДЮЙМ у файлах цифрових зображень

  Що таке DPI, і в чому його відмінність від PPI? При друку цей показник відноситься до вихідного дозволу принтера або пристрої для обробки зображень, а PPI (пікселі на дюйм) відноситься до вхідного дозволом фотографії або зображення. DPI відноситься до фізичної щільності точок зображення, коли він відтворюється як реальний фізичний об'єкт, наприклад, надрукований на папері. Цифрове зображення не має власних фізичних розмірів, виміряних в дюймах або сантиметрах. Деякі формати цифрових файлів записують значення DPI або, найчастіше, значення PPI (пікселів на дюйм), яке повинно використовуватися при друку. Це дозволяє принтеру або програмного забезпечення дізнатися розмір зображення або (у разі відсканованих зображень) розмір вихідного відсканованого об'єкта. Наприклад, растрове зображення може вимірювати 1000 x 1000 пікселів, роздільна здатність 1 мегапіксель.
  Що таке DPI? Розповідаємо
  Якщо він позначений як 250 PPI, то це інструкція для принтера, щоб надрукувати його розміром 4 x 4 дюйма. Зміна PPI до 100 в програмі редагування зображень дозволить принтера роздрукувати його розміром 10 x 10 дюймів. Однак зміна значення PPI не змінило б розмір зображення в пікселях, який все одно буде 1000 x 1000. Зображення також може бути повторно опрацьовано для зміни кількості пікселів і, отже, розміру або дозволу зображення.