Міні-камери з датчиком руху: огляд, характеристики

18 0 Новини високих технологій

Організація системи безпеки чи не кожен рік передбачає впровадження в охоронну інфраструктуру нових функціональних компонентів. На даному етапі розвитку до інноваційних засобів можна віднести датчики, які фіксують активність в цільовій зоні. Але також не стоять на місці і традиційні інструменти, основним серед яких як і раніше вважається відеоспостереження. Концепція суміщення чутливих елементів і оптимізованих за розмірами камер з високою роздільною здатністю була тепло зустрінута на ринку, що сприяло формуванню окремого сегмента. На даний момент така апаратура випускається в різних варіаціях з розрахунком і професійне, і на побутове застосування. Популяризації міні-камер з датчиком руху також сприяє їх невисока вартість. Багатий функціонал якісної оболонці від іменитого виробника можна придбати за 7-10 тис. руб.


Міні-камери з датчиком руху: огляд, характеристики

Особливості пристрою

Звичайно, скромні розміри виділяють такі камери із загального сегменту відеотехніки. Причому і в цій ніші є своя градація – від пристроїв розміром з сірниковий коробок до мініатюрних моделей розміром з булавочное вушко. Але другі використовуються тільки у виняткових випадках і тільки працівниками державних структур, наділених певними повноваженнями. Ще одна відмінна риса - незалежність від сторонніх комунікацій. Зазвичай це автономна міні-камера з датчиком руху, що має власний джерело енергопостачання та засоби безпровідної передачі даних, наприклад, через модуль Wi-Fi. Зустрічаються і дротові версії, які не йдуть у минуле завдяки перевагам аналогової передачі інформації – її стабільності і надійності. Багато в конструкційних параметрів даної апаратури визначається цільовим призначенням. Це може бути і офісне приміщення, і вулиця. На відкритому повітрі можуть використовуватися тільки прилади з посиленим корпусом, який не піддається впливу несприятливих погодних умов. Для цілорічної експлуатації призначені міні-камери відеоспостереження з датчиком руху, що мають клас захисту IP54-65. В цьому діапазоні не складе труднощів знайти моделі, забезпечені не просто ізоляцією від бруду і дощу, але і виконані в корпусах з антивандальними конструкціями.

Характеристики міні-камер

Міні-камери з датчиком руху: огляд, характеристики
Особлива увага приділяється якості зображення. Зрозуміло, оптимізована технічна частина не дозволяє повною мірою забезпечувати такі моделі технологічними матрицями з високою роздільною здатністю, але поширений формат 480p, приміром, цілком влаштовує багатьох користувачів з точки зору надання виразного і щодо чіткого відеопотоку. Не менш важливим є кут огляду. Це чи не ключовий параметр сегменті, оскільки він визначає зону спостереження. Кут відеозахоплення в середньому варіюється від 65° до 195°. Очевидно, що збільшення оглядовості робить матеріал більш інформативним, однак тут же простежується і взаємозв'язок з якістю. Та ж міні-камера з датчиком руху та записом у форматі 480p не дозволить розгледіти деталі, якщо кут огляду становитиме 195°. До речі, вузьке охоплення і при слабкій матриці забезпечить гідну чіткість. Коли справа стосується автономних моделей, зверніть увагу на ємність акумулятора. Саме вбудована батарея визначає часовий інтервал, протягом якого камера зможе безперебійно функціонувати. Існують міні-камери з датчиками руху, орієнтовані на кілька годин роботи – їх перевіряють кожну зміну, оновлюючи заряд акумулятора. Ємність елементу живлення в таких пристроїв становить 200-500 маг. Апарати, безперервна автономна робота яких планується на кілька діб, додатково можуть забезпечуватися так званими накопичувачами енергії PowerBank з потенціалом 2600 мАч.
Міні-камери з датчиком руху: огляд, характеристики

Завдання датчика руху

Основним функціональним забезпеченням виступає сенсор активності. З його допомогою пристрій фіксує факт присутності людини в зоні спостерігається і в цей же момент починає зйомку. У датчиків руху, як правило, дві основні задачі: активувати зйомку і посилати відповідний сигнал про наближення об'єкта. Можна встановити різні налаштування в залежності від конкретних цілей. Наприклад, зйомка може починатися із затримкою в декілька секунд, а повідомлення про факт присутності людини в обслуговуваній зоні відсилатися як тривожне або в якості реєстраційного запису. Найважливіше полягає в тому, що у міні-камер відео спостереження з датчиками руху оптимізований робочий процес. Вони не витрачають енергію даремно на постійну зйомку, а включаються тільки тоді, коли в цьому є сенс – в кадр потрапляє зафіксований сенсором рухомий об'єкт.

Розглянемо конкретні пропозиції ринку в даному сегменті.
Міні-камери з датчиком руху: огляд, характеристики

Ambertek Q5 HD

Недорога модель вартістю 35 тис. руб., але в ній є весь базовий набір необхідного цільового функціонала. Більш того, розробники зробили акцент на звукозапису, тому пристрій може застосовуватись і в якості повноцінного диктофона. Конструкція міні-камери з датчиком руху Q5 відрізняється міцним металевим корпусом при досить скромних розмірах. Що стосується відео, то зйомка ведеться за допомогою 12-мегапіксельної матриці з автофокусом у форматі 1280х720. Але настільки потужний інструментарій не міг не позначитися на енергоспоживанні, тому заряду камери вистачає лише на 15 ч. Є можливість використання карт пам'яті MicroSD. Однак ємність даного аксесуара не перевищує 32 Гб. Ця прихована міні-камера з датчиком руху – досить непоганий варіант. Апарат підійде для короткочасних циклічних сеансів запису з гнучкими можливостями підстроювання під конкретні умови використання.
Міні-камери з датчиком руху: огляд, характеристики

Camix DV2000

Бюджетне, але приваблива за своїми характеристиками пропозицію. Запис ведеться з роздільною здатністю 640х480 тому в режимі очікування пристрій може працювати до 100 ч. тобто це фактично автономна міні-камера з датчиком руху, яка розрахована на довготривале використання як засобу спостереження. До плюсів DV2000 відносять і гідну реалізацію сенсора активності, радіус дії якої досягає 10 м.

Easy Eye Wi-Fi

Міні-камери з датчиком руху: огляд, характеристики
У плані видеозаписывающих параметрів і конструкційного виконання це нічим не виділяється стандартна модель бездротової камери. Надходить сигнал перетвориться в форматі 640х480. За можливостями віддаленої передачі інформації - це одна з кращих у своєму класі бездротових міні-камер з датчиком руху. З допомогою сучасного модуля Wi-Fi пристрій може не просто відправляти отримані дані на керуючий контролер, але і безпосередньо зв'язуватися з мобільними пристроями і через них здійснювати онлайн-трансляцію в Інтернеті.

SA100 HD

У даному сегменті один з кращих варіантів з точки зору експлуатаційних характеристик. У даній моделі висока роздільна здатність запису - 1280х720 модель забезпечена світлодіодним підсвічуванням, функцією фотоапарата, звуковим сенсором і можливістю підключення до ТБ. Тому якщо вам потрібна міні-камера нічного бачення з датчиком руху і багатим набором комунікаційних інструментів, то ця версія цілком підійде. У порівнянні з більшістю аналогів SA100 HD має цифровий дисплей, через який можна відслідковувати стан пристрою за окремими параметрами на поточний момент.

Висновок

Міні-камери з датчиком руху: огляд, характеристики
Основна ніша пристроїв для відеозапису має безліч відгалужень, багато з яких орієнтуються на поєднання компактності, ергономіки і функціональності. Повністю під цей опис підходить і типова міні-камера з датчиком руху, робочий процес якої максимально оптимізується під конкретні цілі. У виборі відповідного рішення не варто забувати і про новий опціонал, який постійно розширюється. Останнім часом, наприклад, такі гаджети стали все частіше наділятися можливостями циклічної запису і програмування робочих сеансів. Але і коштують такі моделі чимало. Преміальні версії від іменитих виробників доступні в середньому по 10-15 тис.