Lexus NX 300h: технічні характеристики, фото і відгуки

102 0 Новини високих технологій

Гібриди стало складніше продавати, оскільки ціни на паливо впали. При вартості бензину 60 рублів за літр платити додаткові 300000 грн. за автомобіль з комбінованою силовою установкою, може, і має економічний сенс. Але коли його ціна знижується вдвічі, витрата сотень тисяч рублів заради мізерної економії при заправці повного бака в кращому випадку є економічно сумнівною. Можливо, саме тому виробник на 36000 р. знизив вартість гібридного компактного кросовера Lexus NX 300h (фото наведено далі в статті). Модель з AWD коштує 2377792 р. проти 2413726 р. за ідентичний автомобіль в минулому році. Але більш дешева передньопривідна версія вартістю 2320823 р. більше не доступна.

Огляд моделі

NX300h, на відміну від минулого року, пропонується тільки в повноприводному варіанті. Між тим, можна отримати звичайний (і FWD) NX200t з такими ж зручностями (обидва варіанти NX поставляються в одному з «наворотами» виконанні) за 2050000 грн., а з AWD – за 2131803 р. Таким чином можна заощадити до 328000 (FWD NX200t проти AWD NX300h) і не менше 240000 грн. (для AWD-модифікацій). Це дозволяє зберегти круглу суму і має сенс, принаймні, поки вартість палива залишається досить низькою.


NX являє собою компактний дворядний кросовер, який продається в звичайному виконанні під назвою NX200t і в гібридної версії як NX300h. Останній варіант і є предметом даного огляду. Він менше і більш популярного RX350 і пропонує майже рівний обсяг внутрішнього простору для пасажирів (але менший для вантажу). Гібридна версія дешевше потенційних конкурентів, таких як Audi Q5 ціна якого починається від 3067554 р. Навіть за вдвічі вищою вартості палива покупка такої дорогої моделі має мало сенсу. Іншої можливої й економічно більш розумною альтернативою є дизельна версія BMW X3. Вона коштує 2497865 р. і забезпечує реальну економію при поєднанні їзди в місті і на швидкісному шосе приблизно на тому ж або навіть трохи більше рівні, ніж NX, якщо взяти до уваги, що витрата останнього по шосе (94 л на 100 км) вище, ніж у дизеля BMW (83 л).

Але факт залишається фактом: до тих пір, поки ціни на нафту істотно не зростуть, жодна з цих моделей не має економічного переваги порівняно з суто паливними варіантами.
Lexus NX 300h: технічні характеристики, фото і відгуки

Що нового?

За відгуками власників, ціна автомобіля знизилася, і з'явилася стандартна AWD. Правда, це сталося за рахунок деякого збільшення витрати палива Крім того, з'явився новий додаток Scout GPS link, яка дозволяє транслювати навігаційні дані зі смартфона через Bluetooth.

Достоїнства і недоліки

Технічні характеристики Lexus NX 300h не виглядають досить «зеленими», оскільки в середньому витрата палива становить 94 л/100 км. Зовні автомобіль виглядає менше RX350. Таким чином, його легше паркувати і їм простіше управляти, але він пропонує майже таке ж простір для ніг попереду і другого ряду ззаду. Модель відрізняється елегантним кузовом і інтер'єром, включаючи регульовані водієм РК-датчики та введення за допомогою сенсорного трекпеда зі зворотним зв'язком. Порівняно з гібридом Audi Q5 ціна є досить розумною.
До недоліків відносяться: надто велика вартість автомобіля; пробіг AWD нижче, ніж у версії FWD, доступної в минулому році; витрата палива у звичайної версії NX200t ненабагато нижче (128 л на 100 км в місті, 101 л на шосе), чого не можна сказати про її ціною; за елегантний кузов доводиться розплачуватися вузьким полем зору ззаду і невеликим об'ємом багажного відділення, доступ до якого не дуже зручний.

Lexus NX 300h: технічні характеристики і відгуки

Замість 4-циліндрового 2.0-л турбо і 6-ступінчастою автоматики, які забезпечують рух NX200t, силова установка NX300h складається з більш великого (але без турбонаддува) 25-л двигуна, підкріпленого двома електричними моторами і нікель-металогідридним (NiMh) акумулятором. Тандемний силовий агрегат подає харчування на безступінчасте автоматичну коробку передач з трьома регульованими водієм режимами (спортивним, економним і нормальним). Це схоже на те, що можна знайти у Prius, але в більш значному (до 194 к. с.) виконанні, коли і бензиновий, і електричний двигуни видають все, на що здатні.
Lexus NX 300h: технічні характеристики, фото і відгуки
І це не так багато. Характеристики Lexus NX 300h не дозволяють розігнати його до 100 км/год швидше, ніж за 9 с, що на 2 гірше негибридная варіанти. Економія палива хороша – 86 л у місті, 94 л на шосе – але це трохи поступається торішнім показникам, коли можна було купити легшу версію FWD NX300h класу EPA з витратою 81 л в місті і 91 л на шосе.

За відгуками користувачів, питання про те, чи було розумним збільшувати витрату палива Lexus NX 300h, спірне. Зрештою, люди купують гібриди, тому що вони хочуть економити або, принаймні, так передбачається. Пробіг NX300h в даний час без AWD ненабагато краще, ніж у таких конкурентів, як дизельний BMW X3. Фактично економічність BMW в цілому навіть вище, оскільки він краще збалансований.

Автомобіль для міста

Гібриди найбільш ефективні в керуванні швидкістю на низьких швидкостях і частих зупинках в містах, де вони можуть працювати в основному від своїх батарей, часто взагалі не використовуючи паливний двигун. Але на шосе мотор працює постійно – і важко. Це відбувається тому, що комбінована силова установка зазвичай менше і менш потужна (для економії бензину) в міському режимі. Ось чому витрата на шосе у більшості гібридів більше, ніж у місті – на противагу більшості негибридных (і дизельних) автомобілів.
Слід мати на увазі: якщо користувач багато їздить по швидкісних автомагістралях, то купівля комбінованої системи стає ще більш безрозсудною. За відгуками власників, NX300h в середньому витрачає 94 л на 100 км пробігу, хоча в різних умовах це значення може змінюватися. Міські водії покажуть найкращі результати, а у користувачів автомагістралей підсумок буде гірше. Тому власники рекомендують провести тест-драйв перш, ніж вирішити, зупинити свій вибір на гібриді або дотримуватися суто бензинового (дизельного) еквівалента.
Lexus NX 300h: технічні характеристики, фото і відгуки

На дорозі

Користувач втрачає в швидкості (і деяку кількість грошей) у порівнянні з негибридным NX200t, отримуючи натомість потенційне перевагу загального зниження витрати палива. Але в цілому NX300h повільним не є. Порівняно з Prius це потужний автомобіль. Реальною проблемою є не швидкість Lexus NX 300h. Відгуки власників відзначають гучність трансмісії, коли і повинна забезпечити вказану продуктивність. При русі з частими зупинками вона веде себе тихо. Можна комфортно ковзати на електроприводі, витрачаючи до 94 л/100 км, опустивши вікна і не чуючи майже нічого, крім шуму вітру. Але все змінюється, коли Lexus виходить з міського режиму їзди. Наполовину вичавивши педаль газу, водій отримає 4000 оборотів в хвилину, що недалеко від найнижчої межі в 5600 про/хв, і залишиться там, весь час чуючи різкі звуки механічного нещастя. Подальше натискання педалі для більшого прискорення відповідно збільшує гучність шуму. Частково причиною цього є недостатньо потужна трансмісія. Lexus NX 300h важить більше 1800 кг, і це занадто багато для 194 к. с. Резервної потужності залишається мало. Це означає, що при необхідності прискоритися – навіть помірно – від силового агрегату потрібно майже все, на що він здатний.
Lexus NX 300h: технічні характеристики, фото і відгуки

Трансмісія

Автоматична трансмісія (CVT) Lexus NX 300h з технічних причин потребує підтримання високих обертів двигуна. Вона є хорошим вибір для гібридів, тому що працює ефективніше звичайних автоматичних КПП. Замість ряду фіксованих передач (наприклад, на 6 швидкостей, як у NX200t), у CVT є тільки одна безперервно змінюється. Трансмісія ніколи не переключається на більш високу або на знижену передачу. Замість цього виробляються свого роду сплески, як у турбіни. Це здорово для економії: при інших рівних умовах автомобіль з CVT, як правило, на 1 л палива проїжджає на 08–13 км більше, ніж ідентична модель з звичайною автоматикою. Недоліком є те, що, як це зазвичай буває в гібридах, двигун занадто слабкий. CVT зазвичай утримує мотор в межах 75-80% від червоної лінії під час навіть звичайного прискорення руху, як і при спробі підтримувати швидкість на підйомі, при виїзді на шосе або транспортну розв'язку. За відгуками, користувачі готові чекати і прийняти меншу прискорення економічних автомобілях і гібридах, таких як Prius, і багато огляди NX300h, ймовірно, знайдуть його прискорення прийнятним. Але механічні звуки в трансмісії NX300h можуть стати вирішальними при ухваленні рішення про покупку, враховуючи, що це Lexus, до більш тихого звучання якого користувачі вже звикли.

Шини

Якщо залишити в стороні дефіцит потужності і надлишок шуму, Lexus NX 300h, за відгуками власників, дає відчуття розкутості і керованості, подібно іншим гібридам. Межа зчеплення шин досягається задовго до того, як розвалиться шасі. Оскільки шини досить високі і худі (225/60 Michelin призначені головним чином для зменшення опору коченню для більш ефективного використання палива), вони не забезпечують великого бічного зчеплення. Але на поворотах нижній поріг робить NX300h більш привабливим. Саме із-за низької межі зчеплення можна відпрацьовувати навички екстремального водіння на майже легальних дорожніх швидкостях, що складніше зробити у більшості негибридных спортивних автомобілів, оснащених сучасними спортивними шинами. Вони ширше і забезпечують кращий контакт з дорожнім покриттям. Їх межі настільки високі, що досягти їх, не порушуючи встановлені законом межі швидкості, практично неможливо.
Lexus NX 300h: технічні характеристики, фото і відгуки
Як кажуть, швидко їздити на повільному автомобілі веселіше, ніж на швидкому – повільно. І це як раз той випадок. Крім того, шини, схожі на ножі для піци, будуть корисні взимку. Може бути, навіть більше, ніж стандартна AWD. Вони врізаються в сніг, а не трамбують його зверху. Це нагадує старий добрий VW Beetle, який чудово їздив взимку не в останню чергу завдяки своїм високим і тонким шин.

Lexus NX 300h: огляд дизайну

Раніше автомобілі поділялися на 3 категорії: компактні, середні та повнорозмірні. Останнім часом з'явилося багато моделей, що відносяться до декількох з них одночасно. І NX є яскравим прикладом такого автомобіля. За своїм зовнішнім розмірам він компактний, але всередині його можна віднести до середньорозмірним, принаймні для людей. В салоні майже стільки ж місця для ніг в першому і другому ряду, як у кросовера середнього класу Lexus RX350: 428" і 361" у NX проти 431" і 368" для RX. Але NX на 14 см менше (463 см проти 477 см), що полегшує парковку і залишає багато вільного місця у гаражі. Звичайно, не можна зменшити розміри, чогось не втративши. І це відноситься до вантажного простору за другим рядом. Об'єм багажного відсіку дорівнює 472 л проти 1130 л у RX350. Навіть коли другий ряд складний, вантажний відсік NX обмежений 1520 л проти 2270 л у RX. Цього в реальних умовах мало. Audi Q5 такого ж розміру (464 м в довжину, бампер до бампера) за другим рядом має 824 л багажного простору.
Lexus NX 300h: технічні характеристики, фото і відгуки
Крім того, використання і так невеликого вантажного об'єму Lexus NX 300h утруднено досить низьким дахом (висота NX – 165 см від землі проти 168 см у RX), що обмежує висоту речей, які в нього можна помістити. Тим не менш багажника цілком достатньо для перевезення собаки або продуктів з супермаркету. Користувачі, яким потрібно більше місця для багажу, можуть зупинити свій вибір на RX, тоді як NX буде залучати тих, хто воліє мати більше простору для пасажирів, але може змиритися з меншим вантажним відсіком в обмін на менші (і більш зручні для паркування) розміри автомобіля. Дизайн NX вільний і сучасний і чимось нагадує суперкупе RC-F – зокрема, світлодіодне підсвічування у вигляді емблеми Nike і веретено решітки радіатора, виступаюче вперед, підборіддя впевненого політика. Виглядає автомобіль відмінно, але при цьому обмежується задній огляд. Це можна було б виправити, склавши або демонтувавши підголовники другого ряду. Але цього зробити не можна. Їх можна регулювати по висоті, але це все. Однак не варто звинувачувати в цьому виробника. Уряд зобов'язав встановлювати такі надвисокі підголовники, щоб захистити пасажирів від травм при зіткненнях ззаду, щоб уникнути травм хлистів. Але непередбаченим наслідком цього стала погана видимість, яка є проблемою майже кожного нового автомобіля.

Панель управління

Центральну консоль Lexus NX 300h відгуки називають занадто маленькою і дуже сильно зрушеної назад. До неї важко дотягнутися, не повертаючись, що складно зробити, стежачи за дорогою. Підключити аксесуари до USB-порту, розташованого всередині колодязя консолі і змонтованого вертикально на стінці, з сидіння водія практично нереально. З іншого боку, консоль оснащена бездротовим зарядним пристроєм для телефону, а трекпад останнього покоління виконаний дуже добре. Пристрій введення дає фізичне відчуття зворотного зв'язку, а ергономічна подушка зручно підтримує зап'ястя під час роботи. Конфігурується РК-монітор також дуже акуратний. Після перемикання в спортивний режим з'являється на вигляд аналоговий, але повністю цифровий тахометр з червоним підсвічуванням. В режими Eco і Normal його змінює індикатор потужності/заряду, який допомагає мінімізувати витрату палива і збільшити час автономної роботи.
Lexus NX 300h: технічні характеристики, фото і відгуки

Чи варто купувати?

Що краще? Гібрид або потужний дизель? Або бензин? Зараз відповідь очевидна. Все зводиться до зниження транспортних витрат. При нинішніх цінах на бензин сума, яка витрачається на купівлю гібрида, просто занадто висока порівняно з вартістю заправки (або декількох сотень). Щоб окупити витрати, треба проїхати 110-160 тис. км. Але ціни на бензин і дизпаливо можуть зрости. А якщо гібрид отримується з інших причин – наприклад, через тихої роботи при їзді в міських умовах або бажання бути дружнім до навколишнього середовища, то, можливо, зайві витрати і варті того, щоб отримати бажане. Цікаво, що Lexus не пропонує варіант зарядки від мережі (на відміну від компанії BMW, яка багато інвестувала в цю технологію), що дозволило б NX працювати на батареях довше і швидше, значно підвищивши ефективність автомобіля. Але додання такої функціональної можливості різко збільшило б вартість моделі.

Висновок

Економічно Lexus NX 300h не здається вигідним придбанням при сучасних цінах на паливо, але є й інші менш прагматичні причини для його покупки (адже є попит і на Porsche). І невідомо, що може статися з котируваннями на нафту в наступному році.