Dwm.exe — що це таке? Опис, поради по використанню

197 0 Новини високих технологій

Багато користувачів, стикаючись з проблемою швидкодії системи, запускали диспетчер завдань в операційній системі Windows і виявляли, що служба dwm.exe навантажує процесор. Даний процес споживає велику кількість ресурсів і викликає масу питань у недосвідчених користувачів. Отже, що це таке — dwm.exe? У виконанні будь-яких завдань цей задіяний функціонал і чи не є він вірусом?

Dwm.exe — що це таке?

Desktop Window Manager — це диспетчерська служба компонування вікон, яка відображає всі візуальні ефекти в ОС Windows: ступінь прозорості вікна, мініатюрні іконки на панелі завдань, 3D-візуалізацію і підтримку дисплеї з високою роздільною здатністю.
Dwm.exe — що це таке? Опис, поради по використанню
У попередніх версіях операційних систем процес іменувався як DCE (Desktop Compositing Engine). При відповіді на питання: «Процес dwm.exe — що це і для чого він запущений?» найоптимальнішим є відповідь: « Це віконний менеджер для Windows Vista, а також версіях ОС з 7 по 10 який дозволяє використовувати апаратне прискорення для візуалізації графічного інтерфейсу » .

Історична довідка

Спочатку диспетчер був створений для забезпечення можливості використання нових функцій, таких як Windows Aero, що дозволяло використовувати ефекти прозорості, тривимірного перемикання вікон і багато інші візуальні можливості. DWM також входить до складу Windows Server 2008 але для цього потрібна функція Desktop Experience і сумісні графічні драйвери.


Dwm.exe — що це за процес і як він функціонує?

Замість програм, що відображають свої дисплеї безпосередньо на екран, DWM записує зображення вікна в певну комірку пам'яті. Потім операційна система створює загальний, скомпільований, вид вікон перед відправкою на монітор. ОС вміє компонувати і відображати контент кожного вікна. Це дозволяє службі DWM додавати ефекти (прозорість, анімацію).
Dwm.exe — що це таке? Опис, поради по використанню

Архітектура

Диспетчер десктопних вікон — це служба перегляду. Виникає питання: "Архітектурне рішення dwm.exe — що це таке?". Особливості специфікації служби означають, що кожна програма має буфер, в який записуються дані. Потім DWM об'єднує буфер кожної програми в кінцеве зображення. Для порівняння, диспетчер вікон стекування у Windows XP або більш ранніх версіях (а також Vista і Windows 7 з відключеним Windows Aero) містить один буфер для відображення, в який записуються всі програми.

Реалізація в різних версіях ОС Windows

DWM працює по-різному в залежності від властивостей ОС (Windows 7 Vista) і від версії використовуваних графічних драйверів. У Windows 7 служба записує буфер програми в відеопам'ять, навіть якщо це програма інтерфейсу графічних пристроїв (GDI). Це пов'язано з тим, що Windows 7 підтримує обмежене апаратне прискорення для GDI, і при цьому не потрібно зберігати копію буфера в системній пам'яті, щоб процесор міг писати на неї. У Windows Vista компонувальник запускався службою, яку користувач міг вимкнути, що обмежувало роботу всіх візуальних ефектів. Починаючи з 7 версії DWM став обов'язковою частиною ОС, що важливо для реалізації графічного інтерфейсу користувача.
Dwm.exe — що це таке? Опис, поради по використанню

Управління процесом

Коли користувач вперше стикається з компонувальником вікон, він задається питанням: «Dwm.exe — що це таке і чи можна його відключити?». Зробити це в сучасних версіях Windows 8 і 10 не можна, так як служба глибоко інтегрована в ОС і оптимально управляє ресурсами, що не позначається на критичному швидкодії персонального комп'ютера.

Вплив на ресурси

DWM використовує мінімальний обсяг всіх ресурсів ПК. Простий приклад: у системі працює кілька активних додатків, в тому числі браузер Google Chrome з десятком вкладок. Навіть у цьому випадку служба компонування споживає менше 1% ресурсів ЦПУ і близько 60 МБ RAM. Це цілком штатна навантаження. Як правило, якщо і трапляються «стрибки» ресурсоємності, вони швидко повертаються в норму. Якщо ви бачите, що DWM використовує більший об'єм оперативної пам'яті або процесорного управління, ніж це передбачено нормою, виконайте кілька дій:
  • Переконайтеся, що на вашому пристрої встановлено оновлені драйвери відеокарти або інтегрованого графічного адаптера. DWM перерозподіляє великий обсяг роботи на ваш графічний процесор, щоб зменшити навантаження на ЦПУ.
  • Перевірте ПК на наявність шкідливого ПЗ. Деякі типи вірусних програм викликають збої в роботі конструктора.
  • Dwm.exe — що це таке? Опис, поради по використанню

    Це вірус?

    Служба dwm.exe — офіційний компонент операційної системи. Але можлива ситуація, коли вірус замінює реальний процес зараженим виконуваним файлом. Щоб бути впевненим, що все в порядку, необхідно перевірити розташування файлу. В диспетчері завдань клікніть на процес Desktop Window Manager і виберіть опцію «Відкрити файл». Якщо файл розташовується за адресою «WindowsSystem32», можна бути впевненим, що це штатний процес не вірусного походження.