Багатоканальний підсилювач: опис і характеристики

39 0 Новини високих технологій

Практично всі люди слухають музику, це факт. Однак багато хто звик обходитися лише плеєрами, музичними центрами і вбудованими звуковими картами. При цьому кожен очікує від нових пристроїв чи не ідеального звучання. Кришталеве звучання більш ніж можливо, але для цього потрібно буде придбати спеціальний пристрій – багатоканальний підсилювач звуку.

Багатоканальний підсилювач: опис і характеристики

Що таке підсилювач

Навіть з назви зрозуміло, що всі пристрої подібного плану створені для посилення звуку. Будь підсилювач - це прилад, що пропускає через себе електричні коливання і багаторазово підсилює їх у максимально комфортному для людського сприйняття діапазоні частот.


Підсилювачі бувають різними. Вони відрізняються за апаратної частини, призначенням і зовнішнім виглядом, також існують ще й цілі класифікації таких приладів.
Багатоканальний підсилювач: опис і характеристики
Перша і сама зрозуміла для кожного класифікація заснована на тому, в яких умовах підсилювач використовується. Деякі вважають за краще слухати музику вдома, а хтось купує багатоканальний підсилювач в автомобіль і насолоджується чистим звуком в дорозі. Домашні або, як їх ще називають, побутові стаціонарні підсилювачі використовуються вдома. Не в приміщенні, а саме вдома. Найчастіше подібні пристрої є лише допоміжними системами домашнього кінотеатру. Просунута аудіосистема у вітальні рідко комплектується окремим підсилювачем. Такого там і не потрібно. Часто вистачає і вбудованого, але іноді він поставляється в комплекті з аудіосистемою, як окремий пристрій. Такі домашні підсилювачі набагато якісніше вбудованих, але і порядком дорожче.


Три основних види

Багатоканальні підсилювачі можуть сильно відрізнятися один від одного. Однак, незважаючи на всю різноманітність і асортимент, виділяють лише три основних види підсилювачів:
 • Попередній. Підсилювачі подібного типу найчастіше потрібні для конденсаторних мікрофонів з фантомним живленням. На пристрій надходить слабкий і неякісний сигнал. Прилад обробляє його, доповнює і значно посилює. Особливо добре це працює з мікрофонами. По-перше, більше половини мікрофонів не працюють без попереднього підсилювача взагалі. По-друге, пристрій мінімізує перешкоди, знижує шуми і робить звучання набагато чистіше.
 • Кінцевий. Такі підсилювачі працюють виключно з потужністю сигналу, що поступає. Цей тип рідко застосовується в звичайному житті, адже він призначений для аудіосистем. Причому здебільшого професійних або студійних.
 • Інтегральний. Практично всі багатоканальні підсилювачі на світовому ринку відносяться до даного типу. Насамперед це комбінований пристрій. Воно включає в себе всі інші типи. Тут же є і невеликий блок управління пристроєм, спеціально для тих, хто потребує в ручному регулюванні. Незважаючи на логічну універсальність, цей тип найбільш дешевий. Поєднуючи в собі всі типи, він не може перевершити кожен з них окремо. Уніфікована аудіосистема з інтегральним підсилювачем завжди буде гірше точно такої ж системи, але з окремими підсилювачами.
 • Багатоканальний підсилювач: опис і характеристики

  Окремі види пристрою

  Багатоканальні підсилювачі пройшли тривалий шлях свого розвитку. Змінювалися не лише види, а й принцип роботи пристроїв. Застарілі чи неактуальні назавжди стали частиною історії, ну а на світовий ринок потрапили тільки найякісніші:
 • Ламповий. Назву і зовнішній вигляд сподобаються багатьом людям. Пристрої даного типу ґрунтуються на вакуумних електронних лампах. Найчастіше такі підсилювачі є студійними, професійними і напівпрофесійними. Відмінно підходять для високочастотного звучання. Однак треки, які зазнали численної перезапису або, що ще гірше, ремейкам на сучасний лад, відтворюються на подібних пристроях погано. Такі підсилювачі не бояться значних перевантажень і навіть мають непоганий захист від коротких замикань. Любителям гучного баса цей прилад точно не підійде. Ламповий підсилювач в будь-якому разі дає м'яке звучання, а також часто має цікавий зовнішній вигляд.
 • Багатоканальний підсилювач: опис і характеристики
 • Транзисторний. Багатоканальний підсилювач звуку не обов'язково буде ламповим. Цей вид ґрунтується на біполярних транзисторах. Конструкція таких пристроїв відрізняється надійністю і простотою, а, отже, і найбільш низькою ціною. Відмінним звучанням такі пристрої не можуть похвалитися, адже це вже застаріла технологія. Тримається на ринку лише за рахунок низької вартості. Витісняється іншим видом.
 • Підсилювач на основі інтегральних мікросхем. Всі пристрої цього типу компактні. Мікросхеми маленькі і дозволяють поміщати прилад в мініатюрні коробочки. Саме ці підсилювачі найчастіше застосовуються в автомобілях. Конструкція проста, але за рахунок того, що звук порядком краще, ніж у транзисторних, коштують вони дорожче.
 • Гібридні підсилювачі. Це самий дорогий і вимогливий вид. Так, він дає по-справжньому гарне звучання, але надійністю похвалитися не в змозі. Такі прилади поєднують в собі і лампові та транзисторні, й інтегральні підсилювачі. Купувати даний вид для домашньої системи немає ніякого сенсу. Це професійний інструмент для роботи в студії.
 • Багатоканальний підсилювач: опис і характеристики

  Моно підсилювачі

  Багатоканальні підсилювачі потужності хоч і застосовуються частіше всього, але не завжди підходять. Існують і так звані моно підсилювачі. В домашніх системах це зустрічається вкрай рідко. Для чого вони потрібні?
  Для посилення потужності лише одного динаміка. Використовується всього один канал. Звук, отриманий в результаті посилення моно, буде самим чистим і якісним. В аудіосистемах можна застосовувати по одному підсилювача на кожен динамік. За рахунок чого досягається така висока якість звучання? За рахунок використання тільки одного каналу. Немає ніяких шумів і перешкод. Аудіосистема, побудована на базі моно підсилювачів, буде видатної у всіх сенсах.

  Більше каналів не означає краще!

  Цифрові багатоканальні підсилювачі давно стали популярними на ринку. Ними комплектуються багато домашні кінотеатри. Їх же люди докуповують окремо, в надії на якісне звучання. Однак це обман. Незважаючи на привабливий зовнішній вигляд, такі прилади виправдають очікування тільки в тому випадку, якщо меломан не став економити. На світовому ринку таких пристроїв дуже багато, і проблема в тому, що всі вони дуже різні за ціною. Найкращі пристрої дійсно здатні дати неймовірно приємний звук. Однак вони дорогі. У них передбачена потужна система охолодження комплектуючих підсилювача і пасивний захист від стрибків напруги.

  Багатоканальне моно

  Найдорожчі домашні системи укомплектовані кількома многоканальниками. Вони працюють в одноканальному режимі. Це дуже дороге рішення, але воно того варто. Справа в тому, що незалежно від приміщення, звук буде наближений до якісному звучанню в кінотеатрах. Перегляд фільмів з такою звуковою системою може зробити дійсно приємне враження.
  Багатоканальний підсилювач: опис і характеристики

  Підсилювач в машині

  Автомобільний підсилювач дійсно може істотно поліпшити звучання. Однак він ніколи не зможе компенсувати дешеві колонки. Дорогі автомобільні аудіосистеми будуть звучати набагато приємніше.

  Один з найбільш вдалих варіантів

  Портативні підсилювачі – це цілий сегмент ринку, буквально забитий китайськими товарами. Однак серед них виділяється одна вкрай вдала модель, виграє в співвідношенні ціни і якості. Це автомобільний багатоканальний підсилювач JBL GTO-3EZ. Цей пристрій виділяється серед багатьох. Це 3-канальний підсилювач, однак за фактом каналу там всього 2. Один канал є підсилювач D-класу. У маленькому корпусі зосереджена вражаюча сила. Багато використовують прилад не тільки в машині, але і вдома, адже потужності більш ніж вистачає. Особливої уваги заслуговує прошивка підсилювача. Вона здатна сама налаштувати всі важливі параметри в електронній системі автомобіля. Налаштовувати вручну не доведеться.
  Багатоканальний підсилювач: опис і характеристики

  Відгуки

  Відгуки про автомобільний багатоканальному підсилювач JBL GTO-3EZ в основному позитивні. Негативні ж відгуки пов'язані з несумісністю старих колонок. Справа в тому, що підключати настільки серйозне обладнання до зовсім вже поганим колонкам - це викидати гроші на вітер. Вони не тільки не розкриють підсилювач повністю, але й не зможуть з ним коректно працювати. В основному постраждає бас. Багато користувачів зізнаються, що після установки підсилювача довелося до нього докуповувати хорошу аудіосистему.

  Для навушників

  Багатоканальний підсилювач для навушників - це досить специфічна річ. В основному вона не потрібна ні в звичайному житті, ні в роботі. Єдина сфера застосування – це студії звукозапису і якісний звук в комп'ютерних іграх. Спеціальних підсилювачів для навушників практично не продають. Є тільки парочка моделей, і вони досить дорогі. Набагато дешевше купити китайський аналог, але в цьому буде ще менше сенсу.