Як потрапити в топ "Яндекса"?

23 0 Новини високих технологій

Кожен власник сайту рано чи пізно замислюється про те, як йому стати самим популярним і з'явитися на перших позиціях за своєю тематикою. Але як вивести свій ресурс в топ запитів "Яндекса"? Чому якісь з них нагорі, а в інших це зовсім не виходить? З чого слід почати роботу, яка призведе до високої відвідуваності?

Як формується видача?

Перш ніж зрозуміти, як діяти, щоб потрапити в топ пошукової видачі, слід з'ясувати, як взагалі сайти виявляються на високих позиціях. Знайте, що роботи "Яндекса" і Google працюють за різними алгоритмами, і де-то ви можете знаходитися на висоті, а де-то чекати, коли ж до вас зайде якийсь користувач.
Як потрапити в топ "Яндекса"?
Розгадати згодом, який же алгоритм пошукових систем, не вийде. По-перше, тому що це все тримається в секреті, а по-друге, він змінюється дуже часто, щоб витрачати час на його розгадку. Поки ви будете шукати відповіді, ваші конкуренти виявляться в топі "Яндекса", а ви просто сильно відстанете від них. Але все-таки є кілька важливих понять, які відносяться і до зовнішньої, і внутрішньої оптимізації. Вони так чи інакше допоможуть вам стати кращим серед конкуруючих майданчиків.

Перше, на що звертають увагу роботи, – це поведінкові фактори. Сюди відноситься те, як відвідувач потрапив на сайт, скільки часу він витратив на його відвідування і які дії виконував. Якщо ресурс буде відповідати всім вимогам, то пошукова система буде піднімати його все вище і вище у видачі. Також увагу буде звернено і на ключові слова і їх грамотне розташування. Якщо одна з фраз, словосполучень буде зустрічатися занадто часто, то це можуть порахувати за спам, а значить, і бажання власника сайту обдурити робота.

З чого варто почати?

Більш детально слід розібрати моменти, або кроки, які допомагають при просуванні ресурсу. Але спочатку слід прояснити, що сайт може потрапити в топ "Яндекса" двома способами, кожний з яких має свої плюси і мінуси. В першу чергу це контекстна реклама, з допомогою якої можна гарантовано опинитися на першій позиції за запитом. Реклама показується тільки тим, хто шукає по вашій тематиці і географічним показником. До того ж, її можна налаштувати під необхідний регіон. З бюджетом на рекламу можна визначитися в самому початку і закласти необхідну суму відразу, платити за кліки, покази або за переходи.

Як потрапити в топ "Яндекса"?
Однак у цього способу є свої мінуси, які слід позначити. По-перше, дана реклама ніяк не вплине на природну видачу, і спочатку ви можете свій сайт вивести в топ "Яндекса", а потім різко зникнете. Перш ніж запускати рекламу, потрібно підготувати ресурс, куди будуть переходити люди, інакше всі гроші будуть витрачені даремно, а від реклами не буде користі. Якщо ваш бізнес є висококонкурентним, то реклама буде виходити по високочастотним запитам, від чого і ціна кліка буде вище. Тут постійно слід платити, інакше, як тільки ви відмовитеся від даного способу просування, відразу зникнете з перших позицій.

Другий спосіб потрапляння в "Яндекс"

Ще одним способом просування в топ-10 "Яндекса" є природна органічна видача, яка менш затратна і довгострокова. Але слід розуміти, що процес потрапляння на верхні рядки займе набагато більше часу – від декількох місяців до року, і ніколи немає гарантій успіху, що сайт стане лідером.
І зауважте, щоб стати лідером і утримуватися на верхніх позиціях, потрібно постійно працювати з ресурсом, про що піде мова в наступних пунктах. Наприклад, сьогодні в соціальних мережах люди проводять дуже багато часу, а у вас є тільки сайт і група "Вконтакте", яку ви давно закинули. Цього робити не варто, так як цей пункт важливий. Він впливає на поведінкові фактори, а в подальшому і на отримання прибутку.

Створюємо сайт для людей

Головне правило, яке повинен запам'ятати кожен власник, – зробити сайт для людей, а не для пошукових роботів. Це не просте завдання, але легко реалізовується. Сайт повинен бути корисним людині, відповідати заявленій тематиці, регулярно наповнюватися потрібної і актуальною інформацією. Перше, з чого варто почати, – це вивчити конкурентів, побачити слабкі і сильні сторони, особливо тих, хто знаходиться в топ-5 "Яндекса", і зробити свій ресурс набагато краще, уникнувши важливих помилок. Всі старання не залишаться непоміченими, тому що і для "Яндекса" і Google важливо показувати користувачам тільки кращі сайти.

Як потрапити в топ "Яндекса"?
Наступний важливий крок – створення семантичного ядра, тобто збір пошукових запитів, за якими вас зможуть користувачі знайти і отримати потрібну інформацію. Потрібно зібрати якомога більше запитів, щоб сформувати тематику, при цьому не варто забувати про синоніми та словоформах, за якими відвідувач може до вас потрапити. Попрацювавши зі збором, необхідно правильно розподілити ключові слова у всьому ресурсу, які допоможуть підняти в топ "Яндекса" ваш сайт:


 • і ;
 • заголовки;
 • підзаголовки;
 • тексти;
 • опис до картинок.
 • Якщо вам важко це зробити або ви не знаєте, з чого почати, куди рухатися, зверніться до професіонала. По-перше, це не займе багато часу, по-друге, це заощадить робота, хоча і будуть витрачені грошові кошти.

  Унікальний контент

  Задавати питання про те, як потрапити в топ "Яндекса", якщо у вас розміщена застаріла і нудна інформація, не слід, тому що ваш сайт буде нікому не цікавий. Уявіть, що ви зайшли на ресурс почитати гороскоп на 2018 рік і дізнатися, що ж вас чекає в наступному році. А там виявилося, що тільки гороскоп на 2016-й, і ви відразу ж його залишаєте, хоча може бути написано і цікаво, і докладно.
  Розміщувати тексти потрібно постійно, але при цьому, якщо ви самі не вміє або не хочете писати, цю справу можна доручити копірайтерам-фрілансерам, які розміщують свої вакансії на різних біржах. Текст повинен бути написаний грамотно, цікаво і унікально. Пошукові системи багато уваги приділяють останнім параметром і тільки з-за скопійованого тексту можуть знизити вас у видачі.
  Як потрапити в топ "Яндекса"?
  Тексти повинні бути не тільки інформаційно корисними, але і правильно структурованими. Нікому не захочеться читати статтю на 30 тисяч символів, тому що це не книга. Як правило, людина шукає якусь відповідь на своє питання, і він повинен бути ємним за змістом, коротким за кількістю і цікавим. У середньому, рекомендується створювати тексти від 1000 до 10000 символів, де людина зможе знайти те, що шукав. Або ваш текст повинен бути настільки захоплюючим, що поки відвідувач не дочитає його, не покине сайт, а значить, довше проведе там час, що вплине на поведінковий фактор. Контент – це не тільки тексти, але і фотографії і картинки, які також повинні бути унікальними, а не взяті зі схожого ресурсу конкурента. Особливо це стосується інтернет-магазинів. Хоч ви продаєте схожі або однакові товари, ви повинні чимось відрізнятися. Адже в картинках ви прописуєте такий тег, як , який потрібен для пошукових роботів. Вони не бачать красивих і крутих фотографій, але легко прочитають, що записано між цими тегами. Тому і над описом картинки варто подумати, що також допоможе потрапити в топ запитів "Яндекса".

  Оптимізація коду сайту, заголовків і тайтлов

  До внутрішньої оптимізації, крім перерахованих вище моментів, відноситься також робота з кодом або технічними деталями. З-за такого важливого параметра, якому приділяють так мало уваги, багато ресурси страждають і не стають популярними. Якщо сайт побудований на якому-небудь шаблоні, то найчастіше його побудова не вивчають, а там може сидіти багато помилок. Якщо щось не видно неозброєним оком, то це не означає, що цього немає. Можуть зустрічатися такі популярні помилки:
 • перевантаженість скриптами, при цьому якісь з них можуть бути просто неробочими або використовуватися некоректно;
 • застаріла верстка, яка може призвести до того, що на сторінці буде крива таблиця або з'їхав заголовок;
 • сторінок і весь сайт в цілому не адаптовані під мобільну версію, і це велика помилка, так як мільйони людей щодня шукають інформацію за допомогою планшетів і смартфонів;
 • довга швидкість завантаження сторінки – необхідно розібратися з-за чого це відбувається, так як правильна робота цього параметра сильно впливає на перше враження відвідувачів.
 • Як потрапити в топ "Яндекса"?
  Ті ключові слова, які ви зібрали для просування свого сайту, обов'язково варто розміщувати в заголовках сторінок, тобто в тайтлах і текстах. Якісь важливі слова можна виділити жирним або підкреслити, щоб відвідувач звертав особливу увагу. Додатково варто відзначити, що увагу потрібно приділити ще й такого поняття, як перелінковка, так звані внутрішні посилання. За рахунок цього можна трохи поліпшити свої позиції і вже, припустимо, потрапити в топ-100 "Яндекса". Наприклад, ви пишете статтю про те, куди поїхати відпочивати взимку, і внизу статті можете вказати додаткові посилання на інші тексти, які розкажуть про те, що брати на відпочинок, коли варто оформляти візи і т. д. Інтернет-магазини найчастіше використовують такий прийом, коли пропонують супутні товари або показують, що з цим товаром можна купити ще якийсь продукт.

  Зовнішня оптимізація

  Вище було описано, як потрібно попрацювати на своєму сайті, щоб опинитися в топ-пошуку "Яндекса". Але є і зовнішня сторона ресурсу, яка також потребує уваги і обов'язково буде помітна пошуковим системам. Що ж необхідно зробити в цьому напрямку? Робота зі посилальної масою означає наступне: чим більше сайтів будуть розповідати про вас на своїх майданчиках, тим буде краще для вас. Але це не означає, що пошукові системи проковтнуть цю наживку, навіть не подивившись на неї. Для них важливо не стільки кількість посилань, скільки їх якість. Якщо на вас, як на магазин дитячих товарів буде посилатися ресурс про автомобілі, а сам текст буде виглядати, як абракадабра, роботи це не оцінять. Хороші і авторитетні сайти просто так не будуть розміщувати у себе все підряд, можливо, такі моменти потрібно обговорювати особисто або заплатити за рекламу. Пам'ятайте, що нарощувати посилальну масу потрібно поступово, щоб це не викликало підозру, а ви не потрапили під фільтр. Крім схожих ресурсів за тематикою, що інформацію про себе можна розмістити на різних дошках оголошень, в довідниках, каталогах і на жовтих сторінках.

  Кілька корисних порад

  Сайт, що знаходиться в топі "Яндекса", завжди буде цікавим і корисним, а значить, і актуальним на даний момент. Чим частіше будуть відбуватися оновлення, тим ресурс буде більш живим, і це обов'язково помітять пошукові системи. Наприклад, ви займаєтеся фотографією, і якусь інформацію додавати постійно не має сенсу, так як люди приходять подивитися на вашу творчість. Але оновлювати сайт можна з допомогою ведення блогу, де ви буде ділитися якоюсь корисною інформацією або просто розповідати про себе і про свою професію. Звичайно ж, не варто забувати додавати нові фотографії. Це розповість відвідувачам про те, що ви постійно знімаєте. Створіть план розміщення оголошень і чітко дотримуйтесь йому, тоді ви не будете забувати про це, а на сайті з'являться оновлення. Читайте літературу по SEO та дивіться відео про розвиток бізнесу і його просуванні. Знань багато не буває, при цьому в даному напрямку постійно щось змінюється, і частина інформації швидко застаріває. Щось нове завжди можна застосувати на своєму сайті для його розвитку і залучення відвідувачів. Для того щоб розуміти, куди рухатися далі і як потрапити в топ-10 "Яндекса", слід не тільки вивчати своїх конкурентів, але і знайомитися з користувачами, наприклад, за допомогою "Яндекс. Метрики". Для початку потрібно встановити на сайт лічильник, який буде зчитувати дії людей, а потім аналізувати їх.
  Як потрапити в топ "Яндекса"?
  Важливими показниками є:
 • Тривалість відвідин, тобто скільки часу людина провів на ресурсі.
 • Відсоток відмови, тобто скільки людей зайшли на сайт і вийшли практично відразу. Даний показник важливий, бо якщо він буде високий, то, можливо, відвідувачів щось відштовхує, або вони не знаходять потрібної інформації.
 • Кількість переглянутих сторінок, тобто скільки сторінок користувач подивився за раз. Якщо сторінок буде багато, то це говорить про те, що йому було цікаво, і він, можливо, ще повернеться.
 • За допомогою даного сервісу завжди можна проаналізувати свої дії. Наприклад, ви додали якусь нову послугу, подивилися через місяць статистику і зрозуміли, що людям це не цікаво, можливо, вона для них дорога. Слід зробити висновок і поміняти умови.

  "Яндекс-музика": топ-100

  Окремо варто поговорити про те, як потрапляє композиція в "Яндекс-музику", чому якісь відомі виконавці надають на перших рядках серед, наприклад, новинок, а інші - на останніх? Чи можна якось вплинути на це, або "Яндекс" просто збирає статистику з різних програм і запитів? Складно починаючому виконавцю конкурувати з відомими не тільки російськими, але і закордонними виконавцями. Але не варто здаватися, а слід продовжувати активність. Рано чи пізно ви спочатку будете добірку новинок місяця або тижня, а потім вже зможете пробитися в якій-небудь жанр. Топ "Яндекс-музики" формується завдяки тому, скільки разів слухачі протягом місяця, півроку включали ту чи іншу композицію. Все-таки найчастіше на перших рядках виявляються зарубіжні виконавці, тому, можливо, слід для початку розкручувати себе на інших майданчиках.

  Як вивести групу топ "Яндекса"?

  Якщо потрапити в топ "Яндекс-музики" практично не реально, і там самі створюють різні збірки, то конкурувати за запитами можна не тільки за допомогою свого сайту, але і через групу в одній із соціальних мереж. Часом людям простіше написати вам у соціальній групі і зробити якийсь запит, ніж шукати ваш сайт і інформацію на ньому. Але є відмінності просування групи від сайту, або слід діяти за такими ж правилами, які описані вище? Часто в "Вконтакте" чи "Однокласниках" створюються групи, де продають товари і послуги. Це простіше і, звичайно ж, дешевше, і з цим може впоратися кожен бажаючий. Але коли володар починає замислюватися про те, чому ж не приходять люди і не купують продукцію, можуть знадобитися знання про просування в топ "Яндекса". По-перше, слід почати з того, що групу можна зробити відомої набагато простіше. Це пов'язано з тим, що спільнота - це частина відомої соціальної мережі, яка авторитетна і для "Яндекса" і Google. По-друге, не потрібно так багато часу, як для сайту, тому що пошукові системи помічають їх швидше.
  Як потрапити в топ "Яндекса"?
  Але не всі групи популярні, не всі розвиваються, тому що не слідувати декільком правилам:
 • Придумайте гарний, що запам'ятовується назва, адже «як човен назвеш, так вона і попливе», як говориться у відомій фразі.
 • Вивчіть своїх конкурентів і конкурентність запитів, за якими будете просувати групу.
 • Робіть своє співтовариство цікавим і унікальним, якщо ви будете схожі на сотню інших, то просто не зможете придбати популярність.
 • Взаємодія з іншими групами зі схожою тематикою, які можуть прорекламувати вас і дати посилання, а ви зможете розповісти про них.
 • Потрапити в топ "Яндекса" - завдання непроста і нешвидка, а часто і не безкоштовно. Щодня з'являються нові сайти і конкуренти, тому здається, що ти ніколи не будеш на першій сторінці видачі. Але багато SEO-фахівці стверджують, що це можливо, варто лише попрацювати над собою, показати людям, що ресурс зроблений саме для них, і що ви можете запропонувати їм щось таке, чого вони не знайдуть в інших.