Як прибрати синій екран на iPhone 5S? Причини і способи усунення

33 0 Новини високих технологій

Синій екран на iPhone 5S - не новина. Багато власники стикаються з такою проблемою на своїх гаджетах від Apple. Примітно, що попереднє покоління телефонів (iPhone 4 4S) працювало справно, і вкрай рідко таке з ним траплялося. А ось 5 5s, 6 і 6 Plus стали проблемними гаджетами. Саме вони потрапили в зону ризику.

Як прибрати синій екран на iPhone 5S? Причини і способи усунення

Симптоми

Симптоми даної поломки можуть бути абсолютно різними, але результат завжди один - непрацюючий дисплей. Найчастіше на iPhone 5S горить яблуко, потім синій екран, після чого девайс не реагує на натискання. У цьому стані його ніяк не можна використовувати: ні скинути налаштування, ні перепрошити.


Причини

Певної причини, з-за якої трапляється щось подібне, немає. Ця несправність може бути пов'язана з неправильною експлуатацією телефону, його падінням, виходом з ладу будь-якої деталі, неправильної заміною запчастини в сервісному центрі і т. д. Часто на iPhone 5S синій екран з'являється внаслідок спроби самостійного ремонту. Користувачі через незнання розкривають кришку, а під нею знаходиться тонкий шлейф. Якщо його обірвати або порушити контакт, то це цілком може призвести до подібного результату - синього екрану на iPhone 5S і перезавантаження.
Як прибрати синій екран на iPhone 5S? Причини і способи усунення
Користувачі заявляють, що екран може працювати, то не працювати. Це говорить про те, що контакти можуть з'єднуватися між собою (екран працює) і роз'єднуватися (екран не працює), наприклад, у якому-небудь положенні пристрою або при певній температурі. Часто, якщо покласти девайс в морозилку, відновлений iPhone 5S можна вийняти через 5-10 хвилин. Під дією температури контакти можуть з'єднуватися якимось чином, але це не на тривалий період часу.

Що робити?

Як і будь-яка інша техніка, айфони теж ламаються, і якщо це трапляється, необхідно звертатися в сервісний центр. Хоч це і банально, але часто без сервісних центрів не обійтися. Але спробувати полагодити гаджет вручну теж можна. Отже, припустимо, ви побачили синій екран на iPhone 5S. Що робити і як вирішити цю проблему? Саме перше і очевидне дію - спробувати скинути вхід в обліковий запис. Це рідко допомагає, але потрібно пробувати. Це робиться під час підключення гаджета до пк за допомогою iTunes.

Допоможе перепрошивка?

Швидше за все, дива не станеться, і проблему вирішити не вдасться. Тому далі показана перепрошивка пристрою. Невеликий відсоток айфонів ожив саме після перепрошивки. Але потрібно розуміти, що прошивка вирішує програмні проблеми, а синій екран, швидше за все, пов'язаний з апаратною частиною. Тому не виключено, що після перепрошивки синій екран на iPhone 5S знову дасть про себе знати навіть у тому випадку, якщо прошивка допоможе. Наступний спосіб - перевірити, чи правильно закріплений верхній шлейф. Часто саме в ньому криється причина проблеми. Цей шлейф знаходиться в районі передньої фронтальної камери, сенсора наближення. Звичайно, для цього доведеться розкручувати девайс, але в цьому немає нічого складного. Необхідна тільки спеціальна дрібна викрутка "зірочка".
Як прибрати синій екран на iPhone 5S? Причини і способи усунення
Зазвичай проблема саме в шлейфі: він міг відійти в результаті падіння телефону. Також при заміні дисплея в сервісному центрі могли переплутати і поміняти місцями болти кріплення (вони різного розміру). В результаті контакти шлейфу нещільно прилягають до материнської плати телефону, від чого і може бути синій екран.


Знявши кришку, ці болти легко поміняти місцями, тоді шлейф щільно пригорнеться контактами до плати, і проблема буде вирішена. Але це вже апаратний ремонт, і якщо у вас взагалі немає досвіду розбирання телефонів, або ви не розумієте, що таке шлейф і для чого він потрібен, то краще самостійно не намагатися відремонтувати смартфон.

Важкий випадок

Проблема може бути зовсім не в шлейфі. В результаті перегріву, падіння телефону або неакуратною роботи з паяльником мікроскопічні канали на материнській платі могли бути пошкоджені. Це неможливо діагностувати самостійно без знань і спеціального обладнання, тому займатися цим повинен тільки фахівець. Він зможе виявити проблемні канали і відновити їх провідність. Але навіть він не завжди може розібратися і відремонтувати девайс.
Як прибрати синій екран на iPhone 5S? Причини і способи усунення
Якщо вам не пощастило, і проблема виявилася не в шлейфі, то самостійно ви нічого зробити не зможете. Несіть телефон в ремонт і після відновлення спробуйте його продати. Часто після такого ремонту телефон намагаються "сплавити". Адже відновлений iPhone 5S після "екрану смерті" майже завжди ламається знову. Не відразу, звичайно, але з часом.

Як уникнути такої поломки?

Поради будуть банальними, але дієвими. Помилково вважати, що техніка Apple ідеальна. Так, технологічний процес виробництва, і компанія дійсно робить надійну техніку, але навіть вона може ламатися. Падіння телефону на бетонну плиту, асфальт або камені - все це згубно для будь-якого сучасного смартфона. Що вже говорити про потрапляння води всередину або падінні пристрою в калюжу. Так що варто звертатися з телефоном дуже акуратно, враховуючи його високу вартість та відсутність захисту від води і пилу. Це iPhone 7 і 7 Plus можна кидати у воду (і то на невелику глибину), адже вона їм не страшна завдяки захисту IP67 (або IP68). До речі, iPhone 7 і 7 Plus не мають такої проблеми з екраном, на що варто звернути увагу.
Як прибрати синій екран на iPhone 5S? Причини і способи усунення
Наостанок: навіть якщо ви зіткнулися з синім екраном на iPhone 5S, засмучуватися не варто. Не буває телефонів, які ніколи не ламаються. Та й сама проблема синього дисплея некритична: майже завжди вдається повернути телефон до життя за винятком дуже сумних випадків, коли синій дисплей є не єдиною і, можливо, не самою серйозною проблемою. Зазначені вище способи допомагають у деяких випадках, але далеко не завжди. А ось в сервісному центрі напевно зможуть вирішити проблему, щоправда, за гроші. Але якщо телефон на гарантії, то можна взагалі не турбуватися.