Програми оновлення драйверів: найпопулярніші пакети

95 0 Новини високих технологій

Своєчасна установка апдейтів драйверів «залізних» і віртуальних пристроїв, присутніх у комп'ютерній системі, є невід'ємною частиною підтримки працездатності всіх компонентів. Але займатися цим вручну – справа абсолютно невдячна, тому повинна використовуватися яка-небудь програма для оновлення драйверів Windows-систем. Розглянемо деякі найбільш популярні пакети, їх основні принципи роботи та можливості.

Програми оновлення драйверів для 7-ї версії Windows і вище: різниця у функціонуванні

Основні використовувані для установки апдейтів пакети дещо різняться за своїм функціональним можливостям. Деякі з них можуть використовуватися ще на початковій стадії визначення пристроїв під час первісної інсталяції Windows, коли власна база даних драйверів виявляється непрацездатною, оскільки просто не містить інформацію про якомусь пристрої.

Програми оновлення драйверів: найпопулярніші пакети
Навіть при спробі установки драйвера Windows інсталює найбільш (з її точки зору) належне, і з-за цього пристрій може функціонувати зі збоями або не працювати взагалі. Програми оновлення драйверів можуть підключатися до серверів виробників обладнання і самостійно викачувати звідти самі нові версії драйверів, потім інтегруючи їх у систему. Крім того, існують спеціальні утиліти, що здатні ще й створювати резервні копії повного пакету драйверів на випадок непередбачених збоїв і відновлення системи.

Кращі програми оновлення драйверів

Що ж стосується самих програмних продуктів, сьогодні їх можна нарахувати десятки. Однак серед всіх програм і пакетів, які пропонуються для завантаження і установки, окремо можна виділити декілька найбільш популярних утиліт:
 • Driver Booster;
 • DriverPack Solution;
 • Driver Scanner;
 • SlimDrivers;
 • Driver Genius Pro і багато інших.
 • Зупинимося коротко на кожному додатку.

  Повний пакет DriverPack Solution

  Без сумніву, ця програма для оновлення драйверів «Віндовс» будь-якої версії є однією з найбільш шанованих користувачами. Це пов'язано спочатку з тим, що пакет містить величезну базу даних абсолютної більшості усього відомого «заліза» і може використовуватися на стадії первинної інсталяції.

  Програми оновлення драйверів: найпопулярніші пакети
  Другий плюс полягає в тому, що цей набір може застосовуватися і як програма для оновлення драйверів для Windows 10 оскільки повністю сумісний з цією системою.

  Автоматизований інструмент Driver Booster

  Говорячи про те, що являють собою програми оновлення драйверів, використовують автоматичний режим роботи, не можна обійти стороною і дуже популярний інструмент під назвою Driver Booster. Він випускається у безкоштовній модифікації Free і платної версії Pro, ліцензія на яку коштує близько 400 рублів з терміном дії до одного року.
  Програми оновлення драйверів: найпопулярніші пакети
  Це додаток працює тільки при наявності активного інтернет-з'єднання для пошуку свіжих версій драйверів, після попереднього сканування системи, підключається безпосередньо до серверів виробників обладнання, потім завантажує необхідні комплекти і самостійно виробляє їх інсталяцію.

  Додаток SlimDrivers

  Розглядати програми оновлення драйверів можна ще без ще однієї утиліти – програми SlimDrivers, яка не поступається першим двом пакетів.
  Програми оновлення драйверів: найпопулярніші пакети
  Крім можливості автоматичного апдейта, цей додаток має інструмент для створення резервних копій драйверів системи, що може використовуватися для швидкого відновлення. Але ось на стадії оновлення, програма вміє самостійно видаляти застарілі драйвери або їх копії, позбавляючись таким чином від появи комп'ютерного сміття в системі.

  Утиліта Driver Scanner

  Наступна утиліта є однією з найбільш простих, оскільки призначена для використання звичайними користувачами, особливо не розбираються в методиках і технологіях оновлення.
  Програми оновлення драйверів: найпопулярніші пакети
  Інтерфейс програми абсолютно простий, а від користувача не потрібно виконувати жодних дій, оскільки всі процеси максимально автоматизовані.

  Професійний засіб Driver Genius Pro

  Нарешті, перед нами одна з найпотужніших програм сучасності, яка призначена для професійного використання тими, хто з обов'язку служби займається ремонтом комп'ютерної техніки, обслуговуванням або тонкого налаштування Windows-систем.
  Програми оновлення драйверів: найпопулярніші пакети
  Цей пакет випускається виключно на платній модифікації, однак на просторах Інтернету можна знайти не менш функціональну ознайомчу версію, яка може бути використана на перших порах. Тут теж є і система установки апдейтів, і інструменти для створення бекапів, але можливості пакету набагато ширше, ніж у додатків, що представляють собою безкоштовне програмне забезпечення.

  Загальні умови використання всіх програм

  Хоча принципової різниці у функціонуванні вищеописаних утиліт і їм подібних додатків немає, слід чітко розуміти, що установка апдейтів драйверів неможлива без наявності активного підключення до Інтернету. Чим вище швидкість з'єднання, тим швидше буде проводитися пошук, завантаження і обробка інформації у вигляді інтеграції в операційну систему (якщо мова, звичайно, йде виключно про оновлення, а не про створення бекап-копій). Що ж стосується того, який саме утиліті віддати перевагу, складно щось радити, оскільки кожна програма по-своєму гарна. Але для звичайного юзера, як вважається, вистачить однієї з вище представлених безкоштовних програм, хоча DriverPack Solution тут все-таки виграє по всіх параметрах.