Відеокарта GTX 660: характеристики, порівняння з конкурентами і відгуки

43 0 Новини високих технологій

Як зараз, так і пару років тому, NVIDIA намагалася заволодіти всім ринком відеокарт. Компанія створює величезну кількість моделей, які входять в ту чи іншу серію. Сьогодні нам належить згадати лінійку GeForce 600. Майже 5 років тому вона піднесла багато нового і цікавого. Однією з доступних моделей цієї серії стала GTX 660. Характеристики її повинні були бути ідентичні попередниці GTX 660 Ti, але не тут-то було.

Заплутана історія

Щоб розібратися з появою цієї моделі, варто заглибитися в історію виробництва. Практично вся лінійка GeForce 600 працювала під проводом GPU GK104. Цей процесор відносили до другої категорії, до того ж на той момент новенької сотої версії на ринку не було.
Відеокарта GTX 660: характеристики, порівняння з конкурентами і відгуки
В результаті випуск GTX 660 Ti, характеристики якого були не далекі від старших моделей, став полегшеної варіацією того ж GTX 670. Тому, коли компанія познайомила світ з моделлю без індексу, ніяких кардинальних змін чекати не слід. Але сталося все зовсім по-іншому. Вирішено було розробити GTX 660 на базі GK106.

Серце

Отже, новий процесор для GTX 660 характеристики отримав непогані. Для нього головною рисою стало наявність асиметрії: один з графічних кластерів отримав не два потокові мультипроцесори, а один. Також чіп має 960 ядер CUDA, всередині знаходиться 80 текстурних елементів і 24 ROP. У порівнянні з GK104 значно зменшилася кількість обчислювальних блоків. У світлі таких подій вже не дивно було знайти величезну різницю між новим чіпом і його молодшою версією GK107. В іншому об'єм кешу ставив 384 Кб, шина пам'яті вийшла 192-бітної.

Характеристики

Поява GTX 660 було невипадковим. Компанія відразу прорекламувала адаптер як заміну моделям, які раніше були успішними в продажах завдяки своєму співвідношенню ціни і якості. У підсумку власники GeForce 9800 GT і GeForce GTX 460 отримали можливість придбати оновлену версію прискорювача. А враховуючи те, що новинка ще й перевершує старі моделі в 2-3 рази, така покупка стала б успішною.
Відеокарта GTX 660: характеристики, порівняння з конкурентами і відгуки
Тип пам'яті відеокарта отримала GDDR5 об'єм - 2 Гб. Працювала вона на частотах до 6008 МГц. Збільшити енергоефективність сильно не вдалося. Але нова карта стала споживати 140 Вт, що на 10 Вт менше, ніж в попередніх моделях. А головним плюсом цієї новинки стала її вартість – в Росії на той момент її можна було придбати за 8-9 тисяч рублів.

Відмінність

Відомо, що NVIDIA намагається випускати еталонні відеокарти. Але величезна кількість виробників все ж розробляють моделі на свій смак з власним дизайном і в деяких випадках з заводським розгоном. Як зазвичай, лідируючі позиції серед виробництва модифікацій зайняли Asus, Zotac і Gigabyte. Розглянемо кожну докладніше.

Модифікація Asus

Ця компанія вирішила не зупинятися на одній версії і створила аж 4 варіації моделі Asus GTX 660. Характеристики їх практично не відрізняються. Різниця лише в частотах графічного ядра, а також GPU Boost. Також трохи змінилася частота відеопам'яті. Все ж основною версією зі всіх вважається ASUS GeForce GTX 660 DirectCU II. До речі, у версії Game, крім поліпшених характеристик, також є диск з грою.
Відеокарта GTX 660: характеристики, порівняння з конкурентами і відгуки

Комплектація

Але повернемося до основної моделі ASUS GeForce GTX 660. Коробка зберігає стиль виробника. Вона невелика. Як звичайно, спереду є інформація про основні характеристики, серед яких найменування охолоджувальної системи, кількість пам'яті, а також наявність софта для розгону.
На звороті вказані різні специфікації, також схема підключення. Є і рекомендовані системні вимоги. У коробці кожної версії знаходяться однакові комплектуючі. Зазвичай, є диск з драйверами і утилітами, інструкція і один перехідник VGA.

Зовнішній вид

Як вже говорилося раніше, модифікації еталонної відеокарти зазвичай дещо відрізняються поліпшеними показниками продуктивності, але головне – зовнішнім виглядом. Кожна компанія дотримується свого стилю. Не стала винятком і нова модель від Asus GTX 660. Характеристики дизайну дещо змінилися. Друкована плата отримала інший вигляд. Компоненти стали більш якісними, з'явився інший перетворювач живлення, а сама плата має довжину 25 див. Особливою стала і система охолодження. З назви видно, що це фірмова технологія DirectCU II. Вона займає два слоти, а по довжині трохи перевищує саму плату. Складається система з кожуха з двома вентиляторами та масивної решітки радіатора з 42-х алюмінієвих пластин. Для розподілу тепла застосовуються мідні трубки. Взагалі, охолодження працює ефективно. При максимальному навантаженні температура піднімається до 62 градусів. При цьому кулер працює лише в половину сили. Якщо його запустити на максимальну потужність, температура опуститься до 52 градусів.


Відеокарта GTX 660: характеристики, порівняння з конкурентами і відгуки

Продуктивність

Як і всі версії, ця працює на ядрі GK106. Модель підтримує DirectX 11. Тип пам'яті GDDR5 частота - 1502 МГц. Ядро працює на частоті 980 МГц. Загальний об'єм пам'яті - 2 Гб. Ця версія вважається практично еталонної серед всіх. Вона не має заводського розгону, а тому всі можливі частоти отримали однакове значення. А ось розгінний потенціал не показав понад результатів. Все ж графічне ядро вийшло прискорити на 7% до 1048 МГц. Якщо ж підключити технологію GPU Boost, то можна збільшити цей показник ще до 1100 МГц. Відеопам'ять також вийшло поліпшити на 10%, і її значення збільшилося до 6608 МГц. Варто сказати, що саме ця версія від «Асус» показала слабкий результат розгону. А ось GTX 660 DirectCU II TOP при наявності невеликого заводського прискорення досягла частоти 1130 МГц.

Дітище від Zotac

Ця компанія вирішила зупинитися на двох варіаціях GTX 660. Характеристики їх різняться з-за того, що версія GTX 660 AMP! Edition отримала заводський розгін. Зовнішній вигляд у цієї моделі хороший. Виглядає новинка солідно, нагадує геймерське пристрій. Відмітною ознакою став фірмовий дизайн кожуха з відкритою системою охолодження.
До речі, вона представлена радіатором з двома мідними трубками тепловідведення. В пластиковому кожусі розмістилися два вентилятора помаранчевої забарвлення. Є, до речі, окремий радіатор для деталей системи живлення.

Характеристики

Від відеокарта Zotac GTX 660 характеристики спочатку отримала поліпшені, ніж у еталонної версії. Вона також працює на GK106. Тактова частота - 993 МГц, кількість потокових процесорів - 960. Є також 80 штук текстурних блоків. Тип пам'яті не змінився, обсяг також становить 2 Гб. Частота - 1502 МГц.
Відеокарта GTX 660: характеристики, порівняння з конкурентами і відгуки
Потенціал у моделі від цього виробника є. Вона непогано показала себе на домашньому поліпшення. Частоту вдалося збільшити з 993 МГц до 1093 МГц. Відеопам'ять також покращилася до 7008 МГц.

Потужна версія від Gigabyte

Ще одна варіація відеокарти GTX 660 2Gb характеристики одразу отримала поліпшені. Це пов'язано і з відмінною системою охолодження, і з заводським розгоном. Упаковка як завжди достатньо презентабельна і якісна. Все виконано в лаконічному стилі. Спереду зображений логотип Gigabyte, також зазначені обсяг пам'яті, тип, графічне ядро і заводський розгін. Згадується і про особливу систему охолодження WINDFORCE.

Особливості відеокарти

Адаптер Gigabyte Geforce GTX 660 характеристики отримав відмінні. Багато користувачів зупинилися на думці, що цей варіант найкращий. Він, як і попередні, працює на чіпі GK106 який виготовлений за технологією 28 Нм. В ньому знаходиться 960 універсальних процесорів. Обмін інформації проходить через шину розрядністю 192 біта. Відеопам'ять працює на стандарті GDDR5 з об'ємом пам'яті 2 Гб. До речі, накопичувач складається з восьми частин, які мають з 256 Мб пам'яті. Розробкою займалася компанія SAMSUNG.
Відеокарта GTX 660: характеристики, порівняння з конкурентами і відгуки
Як вже говорилося раніше, особливістю є система охолодження. Вона виготовлена за фірмовою технологією, є набагато ефективніше, ніж референсна. Трубок тепловідведення тут чотири. Важливо, що вони припаяні до основи і радіатора, тому вся система є досить ефективною.

Поліпшення

Так як кулер працює добре і з лишком справляється з максимальним навантаженням, то для розгону відеокарти не потрібна додаткова система охолодження. Крім того, графічний чіп явно має достатній потенціал для непоганих результатів оверлокінгу. У підсумку Gigabyte Geforce GTX 660 отримала частоту графічного ядра 1086 МГц, збільшила швидкість на 5 %. Пам'ять покращала на 13%, і її частота дорівнює 6816 МГц. При цьому температура не перевищила 62 градусів.

Відгуки

Відеокарта Geforce GTX 660 отримала неоднозначні відгуки. Хтось очікував від неї небувалого розгінного потенціалу, інші сподівалися на підвищену продуктивність за рахунок нового процесора. Все ж компанія хотіла заповнити порожнє місце в лінійці цією моделлю, і в неї це вийшло. Зараз відгуки про адаптері все одно залишаються позитивними. В нинішній час не всім вистачає двох гігабайт. І все ж карта відмінно справляється з сучасними іграми, лише іноді спостерігається просідання FPS з-за нової розрядності шини. Про еталонної версії та її модифікаціях більшість покупців відгукуються добре. Найчастіше хвалять низьку температуру нагрівання, тиху роботу і продуктивність.
Відеокарта GTX 660: характеристики, порівняння з конкурентами і відгуки

Висновки

З усіх модифікацій, які були доступні користувачеві, відеокарта GTX 660 найбільш продуктивною вийшла в Gigabyte і Asus. Що стосується останньої, то мова йде про ASUS GeForce GTX 660 DirectCU II TOP Game. Саме ця ігрова модель стала більш прокачаної з чотирьох. Частота відеопам'яті становить 6108 Мгц, а графічне ядро працює зі швидкістю 1072 МГц. Крім того, приємним доповненням до цієї моделі стала гра в подарунок.