"Фелікс" (антифриз): огляд, характеристики, вибір, відгуки

104 0 Новини високих технологій

До вибору охолоджуючої рідини для двигуна автомобіля варто підходити так само відповідально, як і до вибору палива або масла. Якість холодоагенту є визначальним фактором у дотриманні передбаченого температурного режиму силового агрегату. Крім цього від нього залежить внутрішня чистота радіаторів охолодження та опалення, а також каналів, по яких циркулює охолоджуюча рідина. У цій статті мова піде про антифризі "Фелікс". Ми розглянемо його різновиди, властивості, характеристики, склад і застосування.

"Фелікс" (антифриз): огляд, характеристики, вибір, відгуки

Де проводиться

"Фелікс" - антифриз вітчизняного виробництва, що виготовляється компанією «Тосол-Синтез». Підприємство засноване в 1993 році в р. Дзержинську Нижегородської області. В даний час «Тосол-Синтез» є одним із світових лідерів у виробництві технічних рідин для автомобілів: охолоджуючих, гальмівних, склоомиваючих. Вся продукція компанії виготовляється на власному обладнанні і відповідає всім необхідним стандартам. У 2008 році вона пройшла сертифікацію ISO/TS16949. Рідини від фірми «Тосол-Синтез» поставляються на конвеєри таких автовиробників, як "АвтоВАЗ", Uz-Daewoo, "КамАЗ", "Іж-Авто", KIA, "УАЗ", "МАЗ", а також має допуски компаній Volkswagen, BMW, MAN.


Що являє собою антифриз "Фелікс"

"Фелікс" – антифриз, який з'явився на ринку порівняно недавно, але вже встиг завоювати прихильність великої кількості споживачів. Секрет його успіху – в універсальності. Він підходить для більшості легкових і вантажних автомобілів, що говорить про однакової ефективності для різних типів силових агрегатів. "Фелікс" – антифриз, виготовлений з високосортного моноетиленгликоля з додаванням очищеної води і локально діючих присадок: чистячих, мастильних, антикорозійних і протипінних. Всі ці добавки присутні в складі холодоагенту в різних концентраціях залежно від його типу і призначення.
"Фелікс" (антифриз): огляд, характеристики, вибір, відгуки

Антифриз "Фелікс": відгуки

Виробник заявляє про наступних перевагах "Фелікса":
 • надійний захист двигуна при температурі навколишнього середовища від -45 до +50 градусів;
 • тривалий термін служби;
 • підвищена антикорозійний захист;
 • відмінна теплопровідність;
 • демократична ціна.
 • Як же зарекомендував себе на практиці антифриз "Фелікс"? Відгуки про це холодоагенті в цілому позитивні. Він дійсно відмінно справляється зі своїми обов'язками в зазначеному діапазоні температур. Що стосується терміну служби, то тут "Фелікс" досяг успіху. Він без зусиль витримує 120 тис. км пробігу, не втрачаючи своїх властивостей, а деякі його різновиди, призначені для потужних двигунів, взагалі розраховані на 650000 км. Спеціальні антикорозійні присадки, що входять до складу антифризу, здатні продовжити життя двигуну, захищаючи його від накипу, що утворюється в каналах. Холодоагент просто розчиняє її, але при цьому і сам залишається чистим.


  Таке правдиве гідність "Фелікса" – чудова теплопровідність. Автовласники встигли відзначити, що двигун з них нагрівається до робочої температури набагато швидше звичайного. Охолодження при включенні вентилятора радіатора також займає менше часу. Говорячи про ціну, можна сказати, що "Фелікс" – антифриз, що знаходиться в середньому ціновому сегменті. П'ятилітрова каністра цієї рідини для охолодження коштує близько 500 рублів, що, погодьтеся, цілком демократично. Негативних відгуків про "Феликсе" практично немає, а якщо і зустрічаються, то пов'язані вони здебільшого не з фірмовою продукцією, а з підробками.

  Різновиди

  Як і будь-яка інша технічна рідина, антифриз від компанії «Тосол-Синтез» має кілька різновидів:
 • Carbox (червоний);
 • Energy (жовтий);
 • Prolonger (зелений);
 • Expert (синій).
  "Фелікс" (антифриз): огляд, характеристики, вибір, відгуки
 • Кожен з них відрізняється один від одного не тільки кольором, але має різні характеристики і призначений для використання у різних типах двигунів. Розглянемо більш детально, в чому ж їх відмінності.

  Carbox

  Антифриз "Фелікс" червоний з назвою Carbox – єдиний вітчизняний холодоагент, що пройшов весь цикл стендових і лабораторних випробувань в США на відповідність міжнародним стандартам. Він виготовлений на карбоксилатной основі з додаванням очищеної демінералізованої води, набору спеціальних присадок і підходить для будь-яких типів двигунів. Експлуатаційний ресурс Carbox становить 250 тис. км, однак і після цього кілометражу холодоагент не втрачає своїх властивостей.
  Згідно заявам виробника антифриз "Фелікс" червоний відрізняється:
 • високим рівнем захисту елементів двигуна від кавітаційної корозії;
 • тривалим терміном служби (до 250 тис. км);
 • наявністю в складі присадок, що попереджають утворення накипу;
 • збільшеним діапазоном температур навколишнього середовища;
 • підвищеною тепловіддачею.
 • Фелікс Carbox представлений у продажу в ємностях об'ємом від 1 до 230 см 3 . Також є і концентрований антифриз. Він продається в каністрах по 1 3 і 5 см 3 .
  "Фелікс" (антифриз): огляд, характеристики, вибір, відгуки

  Energy

  Energy, або антифриз "Фелікс" жовтий, розрахований в першу чергу на застосування в високопотужних дизельних і бензинових силових агрегатах. Він відмінно зарекомендував себе, будучи використаним в якості холодоагенту в моторах спецтехніки, плавзасобів, а також в стаціонарних двигунах. Однак це не означає, що його не можна заливати в силові агрегати звичайних легкових автомобілів. Energy показаний провідними автовиробниками в якості холодоагенту для будь-яких типів двигунів автомобілів, випущених після 2001 року.


  Головна перевага цього антифризу – величезний (до 650 тис. км) ресурс. Якщо його використовувати в легковику, він буде служити без втрати властивостей десятиліттями! Завдяки спеціальним присадкам, робочий температурний діапазон Energy значно розширено. Він закипає тільки при нагріванні до 1240 градусів. Крім цього жовтий холодоагент Фелікс сприяє продовженню терміну служби рідинного насоса, радіатора, термостата, а також взагалі не піниться. До основних переваг Energy можна віднести:
 • збільшений ресурс;
 • підвищені теплові властивості;
 • стійкість до піноутворення;
 • надійний захист від закипання;
 • відсутність у складі силікатів, боратів, фосфатів.
 • Цей холодоагент відрізняється ще одним унікальним властивістю, що дозволяє без праці знайти місце його можливого витоку. До його складу входить спеціальна флуоресцентна присадка, яка світиться при попаданні на рідину ультрафіолетових променів. У продаж «Фелікс Energy» надходить у ємностях об'ємом від 1 до 230 см 3 .
  "Фелікс" (антифриз): огляд, характеристики, вибір, відгуки

  Prolonger

  Антифриз "Фелікс" зелений випускається під назвою Prolonger. Його профіль – форсовані високонавантажених силові агрегати. Також він ідеально підходить для використання в двигунах промислових установок, спеціальних машин, а також в двигунах легкових і вантажних автомобілів, що працюють в екстремальних дорожніх умовах.
  Зелений "Фелікс" – антифриз, має силікатну основу без карбоксилатних присадок. Ресурс його не так вже й велика – всього 120 тис. км, однак цей холодоагент краще інших «уживається» з алюмінієм, його сплавами, силіконом і гумою. Переваги зеленого "Фелікса" наступні:
 • відмінний захист двигуна і елементів системи охолодження від перегріву і замерзання;
 • хороші змащувальні властивості;
 • сприяє продовженню терміну служби рідинного насоса, термостата, радіатора.
 • Готовий Prolonger є у продажу в ємностях від 1 до 230 см 3 . Концентрат фасується по 1 3 і 5 см 3 .

  Expert

  Антифриз "Фелікс" синій Expert – це універсальний холодоагент, який може застосовуватися не тільки для охолодження двигунів, але і в якості теплоносія для різних опалювальних систем.
  "Фелікс" (антифриз): огляд, характеристики, вибір, відгуки
  Він також не може похвалитися ресурсом (лише 120 тис. км), але відмінно протистоїть корозії, у тому числі кавітаційної і електрохімічної. Крім цього до складу Expert входять унікальні присадки, які дозволяють відновлювати властивості «старого» холодоагенту при доливанні. Антифриз Expert відрізняється такими якостями:
 • абсолютна універсальність;
 • відмінна стійкість до різних видів корозії;
 • унікальні відновні властивості.
  "Фелікс" (антифриз): огляд, характеристики, вибір, відгуки
 • Антифриз "Фелікс": характеристики

  Які властивості має розглянутий продукт? В таблиці наведені основні характеристики антифризів "Фелікс".

  Характеристика  Carbox  Energy  Prolonger  Expert  Щільність при 20 0 С, г/см 3  1075  1075  1075  1075  Температура кристалізації, 0 З  -42  -42  -40  -40  Температура кипіння, 0 З  +110  +124  109  +110  Тест на піноутворюваність, см 3  15  15  15  15  Заявлений ресурс, тис. км  250  650  120  120

  Кілька корисних порад

  Якщо ви зібралися змінити охолоджуючу рідину в двигуні свого автомобіля і залити замість неї антифриз "Фелікс", попередньо варто визначитися з його виглядом. Найбільшою популярністю користуються Carbox і Expert, так як вони найбільш універсальні. Але, вибравши інший вид цього холодоагенту, ви теж не помилитеся.
  А щоб двигун вашого автомобіля був максимально захищений від перегріву і замерзання, виконуйте наступні правила:
 • перед заливкою нової охолоджуючої рідини обов'язково промийте всю систему спеціальної промиванням;
 • не заливайте холодоагенти різних типів, складів, властивостей;
 • систематично перевіряйте рівень охолоджуючої рідини в розширювальному бачку і при необхідності доливайте її;
 • виявивши витік холодоагенту, не продовжуйте руху до того, як усуньте несправність.