Пічка дує холодним повітрям: в чому проблема і як її вирішувати

115 0 Новини високих технологій

Автомобіль завжди повинен бути справний. У правильності цього твердження ніхто не сумнівається. Множинні його пристрої працюють для комфортного пересування, і система опалення не є винятком. На жаль, ідеальних механізмів не буває. У кожного є свої сильні і слабкі сторони, до того ж багато пристрою не вічні. У них існують закладений заводом-виробником ресурс і ступінь міцності. Так, окремі елементи системи опалення можуть виходити з ладу. З самим фактом поломки необхідно змиритися: всі коли-небудь ламається. Все це до того, що до будь-якої несправності треба ставитися спокійно і виважено. Особливо легко вдається впоратися зі своїми емоціями в тому випадку, коли точно відомо, що треба робити і як.


Звичайно, новий автомобіль не доставляють неприємностей. Інша справа, якщо він уже пробіг сотню тисяч кілометрів. Тут можна очікувати від проблем різних вузлів і систем. В один прекрасний день можна зіткнутися з ситуацією, що пічка перестає працювати як треба.

Пристрій системи

Для того щоб краще зрозуміти, чому раптом опалювач починає працювати неправильно, слід розібратися в його пристрої. Конструктивно пічка нерозривна з системою охолодження двигуна і є його частиною. Двигун нагріває тосол, який направляється в теплообмінник, що продувається вентилятором. Спеціальні дефлектори розподіляють підігріте повітря по салону. Потік від вентилятора подається як крізь радіатор, так і в обхід нього. Так регулюється температура. Повітря забирається зовні через спеціальний повітрозабірник, або з салону. В останньому випадку це режим рециркуляції. Порушення роботи печі можуть бути наступними:


 • вентилятор не працює зовсім або діє на певних швидкостях;
 • пічка діє не на всіх напрямках;
 • система неправильно реагує на регулятор температури і дме тільки гарячим, або холодним повітрям.
 • Перед пошуком і усуненням поломки слід переконатися в тому, що тосол в систему охолодження залитий до необхідного рівня.
  Пічка дує холодним повітрям: в чому проблема і як її вирішувати
  Треба також звернути увагу на якість охолоджуючої рідини. Її темно-бурий, з іржею колір сигналізує про швидку заміну.

  Причини неправильної роботи обігрівача

  Причин, чому не гріє пічка, дме холодне повітря, може бути кілька:
 • Несправність термостата.
 • Потрапляння повітря в систему охолодження.
 • Забруднення радіатора грубки.
 • Щілини між деталями нагрівника.
 • Відчинені або зависла заслінка холодного повітря.
 • Несправний електродвигун вентилятора або система управління обігрівачем.
 • Як видно, причин досить багато. Але всі вони вирішувані і переборні.

  Термостат неправильно працює

  Термостат – пристрій, перераспределяющее тосол між блоком циліндрів і радіатором охолодження. Від його роботи залежить швидкість прогрівання холодного двигуна і неможливість його перегріву в штатних умовах. Термостат утримує нагрівання охолодної рідини в заданих межах і дозволяє їй циркулювати по радіатору. Щоб перевірити роботу пристрою, треба завести двигун і прогріти до робочих значень.
  Пічка дує холодним повітрям: в чому проблема і як її вирішувати
  Після цього треба помацати шланги, які підходять до радіатора двигуна і до теплообмінника печі. Якщо шланг першого гарячий, другого холодний або ледве теплий – значить, є повітряна пробка. Коли верхній патрубок основного радіатора гарячий, а нижній - холодний, це говорить про несправності термостата. З-за цього двигун не прогрівається як треба. Тому навіть на ходу пічка дує холодним повітрям. Термостат необхідно замінити.

  Повітряна пробка в системі охолодження

  Вона зазвичай виникає при активної циркуляції тосола в системі. Рідина може утворити при цьому бульбашки, з яких виходить повітряна пробка. Вона заважає циркуляції рідини в системі, тому пічка дує холодним повітрям. Причини, за якими може виникнути проблема, прості: коли в спорожнілий розширювальний бачок заливають тосол, його треба лити повільно і тонкою цівкою. В іншому випадку всередину потрапляє частина повітря. Для усунення пробки треба поставити машину передком на гірку. Далі відкрити капот, відкрутити кришку розширювального бачка.
  Пічка дує холодним повітрям: в чому проблема і як її вирішувати
  Підтримуючи середні обороти, руками стискають і розтискають шланги, які ведуть від бачка до радіатора пічки. При цьому тосол буде булькати і стане потроху знижуватися рівень ОЖ. Після можна закрутити пробку і перевірити, як гріє пічка. Слід зазначити, що конструктори знають про таке нестачі і постійно вдосконалюють пристрій системи. Тому в нових моделях автомобілів повітряні пробки практично виключені.


  Засмічення радіатора грубки

  Теплообмінник печі – тонка, багаторазово зігнута трубка, яка з'єднана ребрами охолодження. Останні нагріваються і передають тепло на повітря. Всередині трубки постійно циркулює гарячий (близько 90 градусів) тосол. Він по дорозі з блоку циліндрів захоплює поступово утворюються відкладення та іржу. Все це призводить до того, що теплообмінник опалення повільно заповнюється відкладеннями. У результаті він починає гірше віддавати тепло і тепер пічка дує холодним повітрям. Для прочищення радіатора використовуються спеціальні засоби.
  Пічка дує холодним повітрям: в чому проблема і як її вирішувати
  Але така процедура вимагає зняття теплообмінника з автомобіля. Розумніше буде замінити радіатор цілком. Це значно економить час.

  Нещільна стикування деталей корпусу печі

  Корпус обігрівача в салоні збирається з деталей складної форми, які стикуються між собою. Якщо ці деталі будуть погано підігнані, то частина повітря просто загубиться по дорозі до соплам і дійде остившім або у вигляді слабкого потоку. Така несправність особливо часто з'являється у вітчизняних Ваз дев'ятого сімейства з високою панеллю.

  Погане закриття заслінки холодного повітря

  Зміна температури здійснюється за допомогою перекриття потоку холодного повітря до радіатора. Щоб він йшов гарячий, його потік повинен повністю спрямовуватися до теплообмінника. Цим завідує спеціальна заслінка, що приводиться в рух тросом, або за допомогою моторедуктора.
  Пічка дує холодним повітрям: в чому проблема і як її вирішувати
  При заклинюванні редуктора або неповного ходу троса деталь не буде закриватися. Тоді з печі дме холодне повітря. Причому при будь-якій температурі охолоджуючої рідини. З цієї ж несправністю пов'язано і явище, коли раптом пічка дує то холодним, то гарячим повітрям. Тут допоможе регулювання привода заслінки (підтягування тросика), або заміна моторедуктора.

  Несправності електродвигуна вентилятора

  При його несправності вентилятор взагалі не буде працювати. Тоді це обрив електричної ланцюга, або перегорання запобіжника. Іноді він може працювати на окремих швидкостях. Тоді причина в блоці опорів, що уповільнюють обертів вентилятора. Даний вузол змінюється повністю. Якщо несправний сам вентилятор, то його слід демонтувати і провести профілактику.

  Несправності блоку керування нагрівником

  Зміна температури в салоні проводиться за допомогою зняття показань з салонного датчика.
  Пічка дує холодним повітрям: в чому проблема і як її вирішувати
  При його несправності повітря буде або гарячим, або холодним. Крім того, може бути несправним сам регулятор температури, який подає неправильні команди, відкриваючи або закриваючи заслінку. Тоді навіть на обертах пічка дує холодним повітрям, на будь-якому режимі і швидкості потоку. Блок керування виконаний у вигляді окремого вузла і при несправності змінюється цілком, за винятком обертових регуляторів (не на всіх моделях автомобілів).

  Особливості опалювачів у вітчизняних автомобілях

  Часто буває, що на російських автомобілях пічка дує холодним повітрям. ВАЗ - один з найстаріших наших автозаводів і конструкція жигулівських опалювачів давно застаріла. Тут подача тосола в радіатор отопітеля перекривається спеціальним краном.
  Пічка дує холодним повітрям: в чому проблема і як її вирішувати
  Якщо він закисне або заклинить, в автомобілі буде холодно. Відповідь на питання, чому раптом пічка дує холодним повітрям, такий же, як і для всіх. Це повітряна пробка, засмічення радіатора, несправний термостат.

  Висновок

  Звичайно, коли пічка не працює, це неприємна, але усунути проблема. Перевіряти роботу обігрівача слід заздалегідь, до настання зими. На холоді пропадає всяке бажання щось робити з машиною. У будь-якому випадку завчасна профілактика і перевірка – найкращий спосіб убезпечити себе від можливих неприємностей.