Фантомні натискання тачскріна: як лікувати, причини появи

247 0 Новини високих технологій

Сучасні моделі мобільних пристроїв оснащені безліччю корисних у повсякденному житті функцій. Управляти ними можна одним дотиком дисплея. Завдяки появі сенсорних екранів більше немає необхідності натискати клавіші, які з часом западали або стиралися. Однак і сенсорні дисплеї не завжди працюють ідеально, в деяких випадках тачскрін не спрацьовує зовсім або мимовільно активує програми і запускає непотрібні команди. Користувачу залишається гадати, з чим пов'язана проблема і як приборкати «непокірний» гаджет?

Опис проблеми

«Фантомне дотик», або, простіше кажучи, «системні збої», - термін, який вказує на проблему неправильного функціонування сенсора, коли пристрій здійснює яку-небудь дію без участі користувача або при повній відсутності реагування якійсь частині дисплея на дотики. Прояв примарних торкань залежить від конкретного пристрою, однак найчастіше проблема спостерігається у гаджетів одного типу. Варто зазначити, що в більшості випадків така проблема пов'язана з механічним пошкодженням пристрою, а не зі збоями в роботі операційної системи.

Причини

Мимовільне функціонування тачскріна найчастіше виникає в результаті апаратного або програмного збою. У першому випадку це викликано поломкою окремих комплектуючих в мобільному пристрої. У другому - збої виникають внаслідок неполадок у програмному забезпеченні девайса. Найпоширенішими причинами некоректної роботи сенсора є:

 • падіння або удар пристрою;
 • низька якість складання;
 • механічні пошкодження девайса;
 • неякісний резистивний дисплей.
 • Почитавши відгуки, користувач вирішує, що єдине рішення в усуненні проблеми полягає в розбиранні смартфона і встановлення нових комплектуючих. Однак перш ніж приступати до таких кардинальних заходів, потрібно виключити ймовірність програмного збою і спробувати більш доступні рішення проблеми.
  Фантомні натискання тачскріна: як лікувати, причини появи

  Калібрування екрану

  У випадках падіння смартфона з висоти, намоканні або заміні заводського дисплея в обов'язковому порядку необхідно провести повторне калібрування екрану. На форумах користувачі відзначають, що несанкціонований запуск додатків і подібні прогалини через неоткалиброванного сенсора – поширене явище для смартфонів Asus. Фантомні натискання тачскріна «лікувати» можна одним з двох способів: за допомогою сторонніх додатків або з використанням стандартних засобів. Стандартні засоби застосовують тільки тоді, коли телефон може самостійно визначати кут нахилу сенсора. Для виконання калібрування необхідно зробити наступне:
 • відкрити вкладку «Налаштування»;
 • вибрати розділ «Дисплей»;
 • знайти та відкрити пункт «Калібрування»;
 • покласти смартфон на горизонтальну поверхню;
 • запустити калібрування.
 • Після цих дій якісний пристрій або ПК самостійно визначить відповідний кут торкання сенсора і завершить процес калібрування.

  Якщо ж в девайсі немає вбудованої опції, то спеціальний додаток можна завантажити з офіційного джерела Play Market. Одним з них є Touchscreen Calibration, воно характеризується підвищеною точністю і зручністю у використанні. Після активації програми і завершення процесу калібрування, яка здійснюється схожим способом, пристрій необхідно перезавантажити.
  Фантомні натискання тачскріна: як лікувати, причини появи

  Додаток Touchscreen Calibration

  Як вже було зазначено, що даний спосіб підходить користувачам, в чиїх пристроях немає вбудованої функції калібрування екрану. Це додаток більш затребуване в порівнянні з аналогами завдяки легкості управління і ефективності. Щоб виконати калібрування девайса з використанням Touchscreen Calibration, необхідно:
 • Завантажити програму на Google Play і встановити його.
 • Запустити програму і у вікні натиснути на синю клавішу Calibrate.
 • Почнеться процес калібрування, під час якого буде запропоновано налаштувати кут нахилу екрану в декількох режимах дотику, потрібно пройти кожен з них.
 • Протягом всієї операції смартфон повинен розташовуватися на рівній горизонтальній поверхні для максимальної точності калібрування.
 • На завершення необхідно натиснути клавішу «Ок», і перезавантажити пристрій.
  Фантомні натискання тачскріна: як лікувати, причини появи
 • Апаратний метод

  Якщо жоден з перерахованих методів несанкціонованих натискань не приніс бажаного результату, найімовірніше, проблема криється в несправності комплектуючих мобільного пристрою. Зазвичай їм схильні китайські моделі смартфонів, наприклад, Oukitel, HOMTOM, Lenovo. Фантомні натискання тачскріна «лікувати» методом калібрування не завжди вдається. Чому? Пояснюємо: оскільки у збірці використовуються резистивні дисплеї, простіше кажучи, скла з гнучкою мембраною. У порівнянні з ємнісними дисплеями вони відрізняються поганими експлуатаційними якостями і швидко приходять в непридатність.
  Найчастіше в китайських моделях телефонів комплектуючі кріпляться один до одного за допомогою низькоякісного двостороннього скотчу, що безсумнівно позначається на роботі тачскріна. В обох випадках усунути неполадку і відновити роботу сенсора під силу тільки кваліфікованому майстру сервісного центру, який володіє необхідними знаннями та обладнанням для лагодження кожної конкретної моделі смартфона.
  Фантомні натискання тачскріна: як лікувати, причини появи
  На форумах якщо інформація про те, що можна «вилікувати» тачскин прогріванням. Якщо ви вирішили спробувати це зробити, то ознайомтеся з відео вище. Але пам'ятайте: відповідальність за свої дії несете ви, сервісний центр може відмовити в гарантійному обслуговуванні після таких маніпуляцій.

  Якщо натискання з'являються не завжди

  Іноді трапляється так, що несанкціоноване поведінка смартфона або планшета не носить постійний характер. Здається, що пристрій живе своїм життям. Це може трапитися з будь-яким апаратом, наприклад, Asus. Як «лікувати» фантомні натискання тачскріна, розглянемо далі. Часто у людей зустрічаються такі проблеми:
 • Під час зарядки. Несанкціоноване поведінка може викликати саме зарядний пристрій. Справа в тому, що під час підключення воно пропускає фазу на виході, з-за чого девайс «глючить».
 • Волога. Навіть мінімальна кількість рідини, потрапляючи на екран або під нього, може викликати натискання. Часто у людей трапляються такі проблеми після дощової погоди або підвищеної вологості в приміщенні. Як правило, «лікування» тут не потрібно. Досить дати пристрою висохнути.
 • Фантомні натискання тачскріна: як лікувати, причини появи
 • Ще одним нюансом появи проблеми може стати захисне скло. Якщо воно наклеєно неправильно, не дотримано всі вимоги, то фантомні натискання відбуваються з-за цього. Досить поміняти захисний елемент, але довірити маніпуляцію фахівця.
 • Фантомні натискання тачскріна: як лікувати, причини появи

  Повний скидання

  При виявленні помилкового спрацьовування тачскріна в Android і мимовільному натисканні кнопок, слід спробувати повністю скинути всі налаштування до заводського рівня. Щоб не втратити всі наявні мультимедійні файли і програми на мобільному пристрої, необхідно попередньо створити резервну копію і зберегти її на комп'ютері. «Лікувати» фантомні натискання тачскріна на Xiaomi або будь-якому іншому пристрої необхідно за інструкцією:
 • зайти у вкладку «Налаштування»;
 • вибрати розділ «Особисті дані»;
 • у вікні, вибрати рядок «Скидання і відновлення»;
 • прокрутити сторінку і знайти «Повернення до заводських налаштувань»;
 • скинути налаштування, натиснувши на відповідну кнопку;
 • у вікні підтвердити Скидання налаштувань пристрою».
  Фантомні натискання тачскріна: як лікувати, причини появи
 • У більшості випадків, якщо причиною був програмний збій, після цих дій тачскрін починає працювати правильно, резервну копію відновлюють і користуються гаджетом у звичному режимі.

  Популярі новини
  Загрузка...