Горизонтальні смуги на екрані телевізора. Несправності і ремонт ЖК-телевізорів

273 0 Новини високих технологій

Будь-які порушення в роботі електронних пристроїв приносять занепокоєння і дискомфорт їх власникам. А поява різних смуг на екрані телевізора або дисплея комп'ютера зовсім не дає насолодитися переглядом контенту в повній мірі. Що робити, якщо на екрані з'явилися смуги? Допомогти визначити причину виникнення вертикальних і горизонтальних смуг на екрані телевізора, а також дізнатися, як це виправити, допоможе ця стаття.

Виявлення характеру несправності

Для початку необхідно перевірити надійність контакту в усіх підключених роз'ємах, перевірити, наскільки щільно в них "сидять" коннектори проводів та не забиті самі роз'єми пилом. Далі слід увійти в меню телевізора, провести повне скидання налаштувань і автоматичне налаштування зображення, щоб виключити ймовірність програмних збоїв. Якщо після всіх цих маніпуляцій смуги збереглися, значить проблема в компонентах матриці або самого телевізора.
Горизонтальні смуги на екрані телевізора. Несправності і ремонт ЖК-телевізорів
Внаслідок цих несправностей можуть з'являтися як вертикальні, так і горизонтальні смуги на екрані телевізора, так як причини їх виникнення в більшості випадків однакові. Подібні поломки трапляються з усіма телевізорами, від них не застрахована також продукція флагманських брендів, таких як Sony, LG, Samsung, Philips і так далі. Який би не був їх цінник, це всього лише апаратура, підвладна як внутрішніх впливів, так і зовнішнім.

Як говорилося вище, несправність може проявитися в різних формах. Це можуть бути одна або декілька вертикальних смуг - чорних, білих або різнокольорових; кольорові розводи на екрані або горизонтальні лінії різного кольору і кількості. Докладніше про кожному окремому випадку розповімо далі. Це допоможе діагностувати проблему перш, ніж ви звернетеся до майстрів по ремонту РК-телевізорів.

Тонка вертикальна смуга

Якщо на екрані вашого телевізора з'явилася вузька вертикальна смужка, швидше за все, це говорить про разової помилку в матриці. Спричинити її може елементарний перепад напруги. У разі виникнення такої несправності РК-телевізора не варто впадати у відчай. Досить вимкнути телевізор і почекати деякий час. Помилка зникне сама собою.
Горизонтальні смуги на екрані телевізора. Несправності і ремонт ЖК-телевізорів

Кілька вертикальних ліній одного кольору

Виникнення подібних перешкод на екрані має вже більш серйозні причини. Якщо на екрані з'явилися одна або кілька одноколірних смуг, це означає поломку самої матриці. У цьому випадку важливо звернутися в сервіс або викликати додому майстра з ремонту РК-телевізорів, так як з часом ці смуги будуть розростатися, а згодом можуть зайняти всю площу екрана. Але не варто цього дуже лякатися, так як на початковій стадії ремонт ще можливий. При більш запущених випадках потрібно вже заміна матриці.

Різнокольорові горизонтальні смуги, брижі, спотворення картинки і розлучення

Поява подібних змін у зображенні означає втрату з'єднання контактного шлейфу з матрицею екрану. Вирішити цю проблему можна, перепаяв контакти в місці з'єднання. Зараз є безліч матеріалів - статей і відеоінструкцій щодо самостійного ремонту різноманітної техніки. Однак варто мати на увазі, що в них всі дії виконуються професіоналами. А якщо ви не володієте відповідною кваліфікацією, настійно не рекомендується самостійно усувати несправності, що викликали появу кольорових і білих горизонтальних смуг на екрані телевізора, так як хоч проблема і не критична, але одним невірним рухом можна істотно погіршити ситуацію, що в будь-якому випадку вже потребують допомоги кваліфікованих майстрів.
Горизонтальні смуги на екрані телевізора. Несправності і ремонт ЖК-телевізорів

Тонка горизонтальна смуга білого кольору

Її виникнення означає вихід з ладу кадрової розгортки телевізора. Подібне може статися із-за постійних перепадів напруги, замикання або удару блискавки. Від цього оплавляються контакти, а на платі з'являються тріщини. Про те, у скільки може вилитися ремонт, можна буде судити тільки після діагностики пошкодженого пристрою майстром.

Чорні смуги

Поява вертикальних або горизонтальних чорних смуг на екрані телевізора, в яких не видно ні одного пікселя, означає вихід з ладу дешифратора. Дана поломка потребує дорогого ремонту, так як матриця телевізора в даному випадку йде під заміну. Якщо не звернутися в сервіс, то, як і у випадку вище, дефекти будуть розростатися на всю площу екрана.

Як не допустити появи смуг на екрані?

Щоб мінімізувати імовірність появи вертикальних і горизонтальних смуг на екрані телевізора, необхідно дотримуватися кількох простих правил. Не варто для протирання пристрою використовувати занадто вологі або мокрі ганчірки. Тим більше не варто бризкати на нього водою або іншими рідинами. Важливо не допустити попадання вологи всередину корпусу, так як вона може призвести до замикання контактів або їх окислення. Якщо є необхідність у вологому прибиранню телевізора, краще нанести очищувальну рідину безпосередньо на тканину, а після вже їй проводити чищення пристрою.
Горизонтальні смуги на екрані телевізора. Несправності і ремонт ЖК-телевізорів
Періодичні пересування техніки або інші подібні дії можуть привести до пошкоджень підключених до неї кабелів або їх роз'ємів. До того ж виникає ризик падіння пристрою, що може призвести, крім зовнішніх, ще й до внутрішніх пошкоджень. Ремонт такого пристрою за вартістю може перевищити покупку нового. Щоб уникнути цього треба переконатися у максимальній стійкості телевізора або використовувати настінний кронштейн.
Горизонтальні смуги на екрані телевізора. Несправності і ремонт ЖК-телевізорів
Також слід періодично проводити чистку нутрощів телевізора від пилу, можна за допомогою пилососа. Скупчилася всередині пил може призвести до перегріву шлейфу, що спричинить за собою погіршення контакту з подальшим виходом з ладу матриці. Подібна "чистка" для телевізора набагато корисніше, ніж протирання від пилу корпусу і екрану.

Висновки

У цій статті зібрані найбільш часті причини виникнення смуг на екрані. Вони допоможуть з'ясувати причину і повідомити майстрам повну інформацію про характер поломки. Якщо ви побачили на екрані телевізора горизонтальні смуги, не варто панікувати. Будь-яка поломка підлягає ремонту. Практично у всіх містах Росії є авторизованих сервіс-центри великих виробників електроніки, де кваліфіковані майстри зможуть провести ремонт або замінити що вийшла з ладу деталь на оригінальну. До того ж, якщо поломка сталася в період дії гарантійного терміну, ремонт можна буде зробити абсолютно безкоштовно.

Популярі новини
Загрузка...