Аналогові відеокамери в системі спостереження: особливості, компоненти, переваги

269 0 Новини високих технологій

Аналогові відеокамери використовуються для відеоспостереження і контролю завдяки чутливості і передачі сигналу в широкому динамічному діапазоні. Поширення ці пристрої отримали з-за гарного співвідношення ціни до якості встановлюваної системи відеоспостереження.

Склад охоронної відеосистеми

Відеореєстратор — основа апаратури для спостереження, побудованої на відеокамерах. Будучи відеомагнітофоном з додатковими функціональними надбудовами, пристрій реєструє, читає, записує вхідний сигнал. До відеореєстратора підключаються аналогові відеокамери діапазону PAL/NTSC для передачі зображення із записом перегляду на моніторі. Компоненти системи працюють за допомогою джерела живлення, конструкція і потужність якого залежать від необхідних умов. За допомогою кабелів, роз'ємів, приймачів і передавачів сигналу відеореєстратор і камери об'єднуються в єдину мережу.


Аналогові відеокамери в системі спостереження: особливості, компоненти, переваги

Особливості техніки з безперервним відеосигналом

Фізичний перенесення даних від датчика до реєстратора у вигляді безперервного сигналу морально застарів, але застосовується досі через простоти і низької ціни пристроїв, що працюють за цим принципом. Застосування аналогових відеокамер дозволяє скоротити витрати на установку і обслуговування невеликих систем спостереження або при їх розширенні. Спостереження за допомогою аналогової відеотехніки здійснюється на великих ділянках, коли центр управління знаходиться на значному видаленні від зон спостереження.
Аналогові відеокамери в системі спостереження: особливості, компоненти, переваги

Відмінності від цифрової відеотехніки

Різні типи відеотехніки розрізняються не тільки способом передачі оптичного зображення. PAL/NTSC-камери з'явилися раніше, але зараз вони морально застаріли. Цифрове зображення виходить без шумів і перешкод, але витрати на покупку комплектуючих збільшуються в два-три рази. Використання аналогових відеокамер не дозволяє аналізувати потокове відео на предмет вогню або диму, розпізнавати номери або особи в автоматичному режимі.


Кожен окремий блок камери підключається за допомогою власного коаксіального кабелю, на відміну від цифрових, здатних працювати від єдиного мережевого інтерфейсу по UTP-кабелю з кручений парою. Робота аналогової системи без відеореєстратора неможлива, а деякі цифрові моделі здатні записувати відео у вбудовану пам'ять. Всі пристрої охоронної системи діапазону PAL/NTSC потребують встановлення окремих джерел живлення для компонентів мережі, а цифрова відеотехніка живиться від кабелю, що передає сигнал.

Переваги PAL/NTSC відеокамер

Незважаючи на застарілу технологію, аналогове відеоспостереження популярно не тільки завдяки низькій ціні комплектуючих, але і кількох позитивних якостей системи. Сигнал від камер передається безпосередньо, без затримок і перетворення, а зображення записує відеореєстратор, який також виводить його на монітор. При необхідності до відеореєстратора підключаються додаткові елементи, наприклад, датчики руху. Обслуговування та налаштування системи не вимагає високої кваліфікації, тому разом з низькими витратами на закуповуване устаткування скорочуються витрати на фахівців.
Дальність виносу вуличної аналогової відеокамери від центру управління становить 300-350 метрів проти 90-100 метрів цифрових моделей, що дозволяє охопити більший за розміром ділянку для ведення спостереження. Отримане зображення займає менший обсяг пам'яті записуючого пристрою, що забезпечує можливість записувати відео довше або встановити більше камер при тому ж часі запису.
Аналогові відеокамери в системі спостереження: особливості, компоненти, переваги

Застосування PAL/NTSC відеотехніки для спостереження

Порівняно невеликий бюджет накладає обмеження на вибір обладнання для охорони і моніторингу. Іноді краще поставити більше дешевих камер, ніж використовувати дорогі комплектуючі, складні в налаштуванні. Аналогове відеоспостереження підходить для віддалених від міста дільниць, де спостерігаються проблеми з доступом в інтернет і побудовою віддаленої мережі — на дачах, в заміських будинках, садових товариствах. Охорона великих по площі периметрів накладає обмеження на використання цифрових камер. Максимальна довжина використання коаксіального кабелю дозволяє експлуатувати охоронні відеосистеми на великих об'єктах при невеликій кількості камер.
Аналогові відеокамери в системі спостереження: особливості, компоненти, переваги

Використання AHD-камер

З точки зору користувача цифрові та аналогові відеокамери відрізняються якістю зображення і ціною. Ринок охоронних систем поповнився AHD-обладнанням, що поєднує переваги аналогових систем з цифровим якістю FullHD. Установка відеореєстратора, що працює за технологією AHD, дає можливість встановлювати аналогові камери старого і нового зразка одночасно. Це розширює сферу застосування аналогових систем спостереження, поєднуючи низьку ціну компонентів з високою якістю виводиться на монітор сигналу. Дальність передачі сигналу по коаксіальному кабелю при цьому збільшується до 500 метрів, але і необхідний обсяг пам'яті для запису відео стає більше. AHD-обладнання коштує дорожче класичного, але дешевше цифрового.

Популярі новини
Загрузка...