Системи контролю доступу: монтаж і обслуговування

524 0 Новини високих технологій

Контроль доступу є одним з технологічних умов забезпечення безпеки на відповідальних об'єктах. Управління режимами проходження і в'їзду потрібна для запобігання несанкціонованого проникнення на території та окремі зони, а також для реєстрації осіб, які мають права доступу. На даний момент існує широкий спектр технічних інструментів реалізації цієї задачі. У кожному разі монтаж систем контролю доступу здійснюється у відповідності з інструкцією обладнання та вимогами до безпеки. У той же час на великих об'єктах не можна обійтися без спеціального проекту технічної організації системи пропуску, у якому враховуються конкретні умови настановних заходів.


Системи контролю доступу: монтаж і обслуговування

Різновиди систем контролю доступу

З точки зору монтажу, слід розрізняти автономне та мережеве обладнання. В першому випадку система передбачає можливість централізованого контролю з підключенням комп'ютерної техніки. Такий комплекс легше інтегрувати у комунікаційну інфраструктуру об'єкта, оскільки він не вимагає прокладки окремих кабельних ліній. Відповідно, і монтажні роботи, і подальша експлуатація з техобслуговуванням обійдуться дешевше. Але за ці переваги доводиться розплачуватися низьким ступенем секретності, якщо мова буде йти про безліч охоронюваних точок, управління якими здійснюється з одного центру. У свою чергу, монтаж систем контролю доступу з мережевою комунікаційною структурою зажадає виділення каналів зв'язку для кожного вузла моніторингу в окремому порядку. З точки зору витрат на утримання і початкові пуско-налагоджувальні заходи, це більш витратний варіант. Але до переваг мережевих систем можна віднести можливість одноразової та оперативної зміни конфігурації ключів для перегороджують пристроїв.


Основні компоненти системи

Системи контролю доступу: монтаж і обслуговування
Контролююча інфраструктура формується трьома основними групами обладнання: замкові системи, засоби ідентифікації та контрольно-керуюча апаратура. До пристроїв першої категорії відносяться сучасні цифрові блокувальники дверей, воріт, шлагбаумів та інших перегороджують конструкцій. Як правило, це електронні замки, секретність яких перевіряється на підключеної ідентифікуючої апаратурі. Наприклад, монтаж систем контролю доступу з відеоспостереженням виконується з урахуванням оптимальної зони охоплення на пропускному пункті і дозволяє навіть в автоматичному режимі ідентифікувати особу. У цьому випадку засоби розпізнання і фізичного перегородження об'єднуються в один комплекс. Але існують і конфігурації, у яких ідентифікація виконується на контрольному пункті. Тут можна перейти до третьої групі устаткування. Це можуть бути комп'ютери, інтерфейси і контролери, керовані безпосередньо оператором. Диспетчер при надходженні сигналу виконує ідентифікацію, після чого дає сигнал систем першої групи, змінюючи або зберігаючи їх поточний статус.

Загальна технологія монтажних робіт

Основні монтажні роботи стосуються перегороджують пристроїв. В цільовій зоні встановлюються ті ж замки, турнікети, шлагбауми та інші блокують проходження пристосування. Типовий монтаж систем контролю доступу передбачає інтеграцію несучої оснастки, яка буде надійно фіксувати пристрій. Наприклад, замки кріпляться шурупами, саморізами і кронштейнами в підлогову або стінну нішу. Для цього майстер спочатку висвердлює отвори, пази або виконує штроблення для запірних елементів у відповідності з конфігурацією кріплення обладнання. Для турнікетів і шлагбаумів передбачаються спеціальні платформи. В деяких випадках їх установка проводиться з інтеграцією в фундаментну основу.
Системи контролю доступу: монтаж і обслуговування

Нюанси монтажу дротяних і бездротових систем

Як вже зазначалося, найбільш затратна по фінансовим і силових ресурсів установка мережних, тобто кабельних систем. У цьому випадку буде потрібно пристрій ліній для проведення, яка буде пов'язувати, наприклад, електромагнітні замки з ідентифікуючими пристроями і панеллю управління. Ситуація ускладнюється в силу того, що прокладка комунікацій повинна бути прихованою, тому у стінних і підлогових нішах виконується штроблення перфоратором. Особливо вимогливий у цьому відношенні монтаж сигналізації. Контроль доступу з системою оповіщення повинен буде мати і другу аварійну лінію зв'язку. Втім, існують і комбіновані системи, в яких сигнальні канали організовуються без проводів. Виняток кабелів вимагає установки альтернативних інтерфейсів. Сьогодні використовуються радиомодули, що дозволяють у рамках об'єкта передавати інформацію на сотні метрів. На такій відстані можна продумати віддалений монтаж відеоспостереження з контролем доступу до десятків точок пропуску. Єдина складність зумовлена необхідністю забезпечення незалежного енергопостачання. Камери відеоспостереження повинні бути автономними, тобто з акумуляторним живленням.

Налаштування апаратури

Системи контролю доступу: монтаж і обслуговування
Після установки і підключення функціональних компонентів потрібно їх налаштування. В першу чергу здійснюється зв'язка між виконавчим перегороджують обладнанням, картами доступу і панеллю управління в диспетчерському пункті. Апаратурі через спеціальні інтерфейси задаються відповідні ключі, адреси і паролі, за допомогою яких забезпечується централізований контроль управління доступом. Монтаж безпровідних систем може включати в себе і настанову програмованих таймерів. Користувач повинен призначити тимчасові інтервали, в яких обладнання буде здійснювати контроль в тому чи іншому режимі з різним ступенем секретності і способами ідентифікації.

Технічне обслуговування інфраструктури

Системи контролю доступу: монтаж і обслуговування
В процесі експлуатації відповідальна особа повинна перевіряти якість електромонтажних сполук, коректність налаштувань і фізичний стан компонентів системи. Складається графік заміни витратних матеріалів. З певними інтервалами заряджають акумуляторні блоки, а карти пам'яті оновлюються. У провідних системах контролю доступу монтаж і обслуговування проводиться з акцентом на якість роботи ліній зв'язку. Важливо не тільки правильно організувати мережеве підключення з охопленням важливих точок контролю, але і забезпечити оптимальні показники енергозбереження та рівень безпеки. З цієї причини в контури додатково можуть вводитися запобіжники, стабілізатори та реле контролю перевантажень, у тому числі з температурними датчиками.

Скільки коштує монтаж?

Конкретна кошторис буде залежати від характеристик обладнання, кількості керованих точок доступу і т. д. Середня система може обійтися в 10-15 тис. руб. Якщо планується монтаж системи контролю управлінням доступу з сигнализационным комплексом і системою відеоспостереження на великому об'єкті з сучасними цифровими замками, то сума може досягати і 30-40 тис. руб.

На закінчення

Системи контролю доступу: монтаж і обслуговування
Ефективність роботи систем безпеки значною мірою залежить від якості підготовленого проекту. Він має розроблятися за принципами економності, ергономічності, функціональності і надійності. У цьому сенсі монтаж систем контролю доступу буде визначати те, наскільки інфраструктура буде стабільна в роботі і захищена від спроб злому. З цієї причини сучасні концепції організації подібних систем все більше орієнтуються на об'єднання декількох рівнів загальної системи безпеки. Найбільш ефективним є монтаж, інтегруючий загороджувальні пристрої в структуру охоронного комплексу, в який можуть входити, наприклад, датчики руху і удару.

Популярі новини
Загрузка...