Як підключити тюнер до телевізора? Корисні поради

431 0 Новини високих технологій

Перехід на цифрове телебачення в Росії готувався протягом декількох останніх років. У 2018 році було оголошено, що для повного здійснення цього перетворення все готово. Населенню лише потрібно придбати спеціальні прилади для перегляду цифрового ефіру. Для цих пристроїв паралельно існують кілька назв: ресивер, приставка і тюнер. Як підключити до телевізору це пристрій? Цій темі буде присвячена пропонована вашій увазі стаття.

Вибір моделі

Про те, як правильно вибрати тюнер з усього різноманіття, представленого на прилавках магазинів техніки, було розказано в ряді статей. Цей же матеріал присвячений іншого питання - як підключити тюнер до телевізора? Однак не буде зайвим ще раз повернутися до теми вибору моделі і зупиниться на деяких важливих моментах.


Насамперед, варто нагадати читачам, що набагато простіше здійснити з'єднання двох технічних засобів, що мають однакові роз'єми, ніж тих, чиї порти відрізняються один від одного. Тому, якщо ваш ТВ-приймач оснащений роз'ємом типу Hdmi, то краще, щоб придбана приставка для цифрового телебачення мала такий же "вихід". А ресивер, пристосований для підключення до ТБ-приймача через роз'єм "тюльпан", краще всього купувати, якщо в будинку є відповідний телевізор.
Як підключити тюнер до телевізора? Корисні поради
Якщо ж ви користуєтеся радянською моделлю, наприклад, "Кварцом" або "Електроном", то необхідно подбати про те, щоб до моменту придбання приставки в будинку був ВЧ-модулятор. Цей невеликий прилад служить перехідником від стандартних сучасних роз'ємів до антенного "входу" (єдиного у вінтажній техніки).


Такі ті деякі поради, які можна додати до безлічі інструкцій щодо вибору приладів для перегляду цифрового телевізійного мовлення. Що ще потрібно для нормальної роботи приставки?

Антена

ТВ-приймач приймає сигнал, що передається по дециметровым хвилях і приймається з допомогою антени. Вона може бути двох видів: кімнатна або зовнішня (загальна або індивідуальна зовнішня). Якщо у вас є такий пристрій або ваш телевізор підключений до загальної антени, що знаходиться на даху будівлі, то, швидше за все, цей прилад підійде для перегляду телепрограм в цифровому форматі. Як визначити, чи придатна антена для даної мети? Якщо вона кімнатна і у неї є кругла частина, призначена для того, щоб "ловити" дециметрові телеканали, то така модель, безумовно, підійде і для трансляцій нового формату. Також, якщо ви дивилися в аналоговому варіанті такі канали, як MTV і "П'ятниця", то ваша кімнатна чи зовнішня антена забезпечуватиме показ програм у форматі DVB T2 який застосовується зараз для цифрового мовлення на території Росії.
Як підключити тюнер до телевізора? Корисні поради
У випадку якщо ви користуєтеся загальною зовнішньою антеною, то найкраще уточнити, чи підійде вона для прийому телебачення нового покоління. Якщо така можливість передбачена, то ви сміливо можете приєднувати її до антенного гнізда.
Як підключити тюнер до телевізора? Корисні поради
Ця дія є першим пунктом інструкції про те, як підключити тюнер до телевізора.

Аналогове мовлення

Якщо крім двадцяти безкоштовних цифрових каналів, що діють зараз на території Росії, ви також хочете дивитися трансляції, здійснювані місцевої станцією, наявної у вашому місті, то слід крім цифрової приставки під'єднати до ТВ-приймача і антени, через відповідну "гніздо".
Ця дія є другим пунктом інструкції про те, як підключити тюнер до телевізора. Для того щоб її виконати, потрібно з допомогою коаксіального кабелю з'єднати антенний "вихід" ТВ-приставки з відповідним "входом" телевізора.

Розгалужувач

Зазвичай антенний вихід телевізійної приставки знаходиться поруч з гніздом, до якого підключається кімнатне або зовнішній засіб для прийому сигналу. Якщо таким портом придбаний вами ресивер не має, то вийти з положення можна за допомогою спеціального пристрою. Антенний разветвитель дає можливість розділити кабель на дві частини. Один з цих дротів треба підключити до входу приймача, а інший - до такого ж "гнізда" телевізора. Здійснивши цю операцію, ви отримаєте можливість перегляду мовлення у двох форматах - старому і новому, аналоговому і цифровому. Якщо ж ви не плануєте дивитися регіональні канали, то можете сміливо пропустити цей пункт інструкції про те, як підключити цифровий тюнер до телевізора?".

Підключення

Тепер слід розібратися безпосередньо в те, як підключити ТВ-тюнер до телевізора. Як правило, сучасні ТВ-приймачі мають на задній панелі або роз'єм типу HDMI, чи "тюльпан".
Як підключити тюнер до телевізора? Корисні поради
Те ж саме можна сказати і про цифрових телевізійних приставках. Ідеальним можна вважати випадок, коли роз'єми цих двох пристроїв збігаються. Якщо ж ваша техніка має різні порти, то потрібно задуматися над придбанням перехідника. Такі пристрої можуть називатися по-різному (модулятором, конвертером і так далі).
А як підключити тюнер до старого телевізора у якого є тільки вхід для антени? Для цього знадобиться ВЧ-модулятор. Це перехідник від "тюльпани" або HDMI до антенного гнізда. Якщо ви хочете дивитися телевізор через стерео систему, то підключати її до приставки слід через роз'єм "тюльпан", точніше через два його "гнізда", призначені для передачі звуку. Як підключити до телевізора тюнер супутникового телебачення? Інструкція цього з'єднання приладу з ТБ-приймачем повністю збігається з тією, що призначена для приставок цифрового мовлення (вона наведена в попередніх розділах статті). Різниця полягає тільки у вигляді антени: супутникова або дециметрова, відповідно.

Налаштування

Після виконання всіх описаних вище пунктів потрібно включити приставку, вказати в налаштуваннях регіон, в якому ви знаходитесь, і запустити пошук каналів в автоматичному режимі.
Як підключити тюнер до телевізора? Корисні поради
Якщо прилад не впорався із завданням, то частоти мовлення потрібно вказати в ручному режимі. Після цього ваш тюнер готовий до роботи. Приємного перегляду!

Популярі новини
Загрузка...