Мобільний графічний прискорювач Radeon HD 5650: призначення, параметри та продуктивність

191 0 Новини високих технологій

У 2010 році компанія AMD офіційно представила мобільний графічний прискорювач Radeon HD 5650. У цього пристрою просунуті технічні параметри і цей акселератор в HD-дозволі дозволяє запускати велику частину іграшок того часу. Тому таку відеокарту можна сміливо назвати високопродуктивної і саме її характеристиками і результатами тестів і буде присвячений цей матеріал.

Мобільний графічний прискорювач Radeon HD 5650: призначення, параметри та продуктивність

Призначення

Як було раніше зазначено, дискретний графічний адаптер Mobility Radeon HD 5650 можна віднести до групи ігрових пристроїв середнього рівня. На такому апаратному забезпеченні можливий запуск всіх іграшок 2011 року. У деяких випадках, звичайно, якість виведеного зображення не буде максимальним. Але ось комфортно пограти в HD-дозволі даний акселератор дозволяє. Також це справедливо і для тих проектів, які були представлені в 2012-2013 роках.


На сьогоднішній день цей адаптер втратив свою актуальність. Він не здатний показувати достатню швидкість роботи в сучасних іграшках. Тому такі ПК вже потребують заміни. У тесті під назвою 3D Mark 06 цей пристрій набирало 6469 балів. У грі Dirt 3 він може видати 104 fps, а в Diablo III – 79 fps. Але ці значення справедливі для максимально низької якості зображення.
Мобільний графічний прискорювач Radeon HD 5650: призначення, параметри та продуктивність

Основні характеристики GPU

Графічний адаптер Radeon HD 5650 ґрунтується на мікропроцесорі з кодовою назвою Madison. Цей чіп виготовлявся за технологічними нормами 40 нм і включав 627 мільйонів транзисторів. До складу графічного процесора входить 400 потокових процесорів. Тактова частота останніх змінюється від 450 до 650 МГц. Серед інших особливостей розглянутого акселератора можна виділити наявність підтримки DirectX версії 11 і Shader 5.0. Ці технології дозволяють в ряді випадків істотно збільшити швидкість роботи персонального комп'ютера.


Пам'ять

Окремою підсистемою відеопам'яті комплектується прискорювач Radeon HD 5650. При цьому рекомендований розмір ОЗУ складає 1 Гб, але також можна зустріти ноутбуки, які укомплектовані відеокартою з 512 Гб. Тип використовуваної пам'яті DDR3. Тактова частота використовуваних мікросхем в номінальному режимі повинна бути 800 МГц. Розрядність фізичної шини підключення відеобуфера дорівнює 128 бітам, тобто пропускна здатність оперативної пам'яті в даному випадку становить 256 Гбіт/сек. Але, знову-таки, дане значення є теоретичним. В реальності пропускна здатність ОЗП буде нижче.
Мобільний графічний прискорювач Radeon HD 5650: призначення, параметри та продуктивність

Висновок

В рамках цього огляду був розглянутий акселератор для ноутбуків Radeon HD 5650. На момент початку продажів він показував непоганий рівень швидкодії. Також він здатний запускати і більш пізні іграшки, які з'явилися у продажу до 2013 року включно. Зараз же ця модель прискорювача застаріла. Її швидкості роботи лише достатньо для виконання найбільш невимогливих завдань. Тому власники повинні поміняти такі мобільні комп'ютери в терміновому порядку на більш нові.

Популярі новини
Загрузка...