Тюнер - це ТВ-тюнер для телевізора: огляд, характеристики і відгуки

280 0 Новини високих технологій

Тюнер - це Така тема цієї статті. Розібратися в значенні цього слова важливо для будь-якого сучасного людини, що цікавиться новинками техніки. При вживанні цього терміна часто відбуваються різні плутанини, так як у нього є відразу кілька значень.

Походження

Розглядаючи етимологію, тобто походження слова, слід заглянути в англо-російський словник. Там серед інших значень "тюн", таких як "мелодія", "пісня" та інших, можна знайти і наступне - дієслово "настроювати". Воно підходить для точного опису ряду приладів. Всі ці пристрої, так чи інакше служать для налаштування чого-небудь на що-небудь. Тому перевести зацікавив англомовний термін можна як "настроювач".


Найстаріше значення

Раніше всього дане назва приліпилася до радіоприймачів.
Тюнер - це ТВ-тюнер для телевізора: огляд, характеристики і відгуки
Вони, як відомо, бувають формату fm і am залежно від того, радіосигнал який частоти здатне "ловити" такий пристрій. Іноді один і той же апарат може відтворювати трансляції на обох типах хвиль. А значить, твердження "тюнер - це апарат для прослуховування радіопередач", є одним з визначень даного поняття. Сьогодні такий приймач може бути не тільки самостійним пристроєм, але і однією з функцій сучасних мобільних і інших девайсів. Багато смартфони оснащені програмним радіо-тюнером. Найчастіше з допомогою такого пристрою можна слухати тільки ті канали, які виробляють мовлення в діапазоні fm. У століття стрімкого розвитку технологій радіо теж не залишилося осторонь від прогресу. З'явився новий, цифровий спосіб передачі сигналу. Якщо людина бажає слухати передачі в такому форматі, то йому потрібно придбати особливий приймач. Втім, ті, хто вважає за краще насолоджуватися улюбленими радіопрограмами, перебуваючи у себе вдома, можуть не купувати спеціальної техніки для цієї мети.


Функція прослуховування цифрового радіо є майже у всіх телевізійних ресіверах, призначених для перегляду супутникового або dvb t2 мовлення. Якщо у вас ще немає такого пристрою, то його, швидше за все, доведеться придбати найближчим часом, так як вся наша країна в 2019 році повністю перейде на цифрове телемовлення. Федеральні канали будуть поступово відключати трансляцію своїх передач аналоговим способом. Планується, що повне скасування традиційного ТБ відбудеться влітку 2019-го.

ТВ-тюнер для телевізора

До речі, пристрій для перегляду телевізійних каналів цифрового мовлення також називається тюнером. Взагалі-то у нього є кілька назв (ресивер, приймач). З-за цього деякі малосведущие в питаннях електроніки люди, зустрічаючи ці терміни в пресі, плутаються, думаючи, що мова йде про різні речі. Насправді ж всі перераховані слова служать для позначення одного і того ж пристрою, призначеного для прийому цифрового телемовлення. А значить, у терміну, згаданого в заголовку цієї статті, є ще одне визначення. Тюнер - це назва приймача цифрового телебачення.

Це важливо

Цифрове телебачення буває двох видів: супутникове та dvb. Останнє з них є безкоштовним і незабаром, як вже було сказано, повністю замінить аналогове. Для його перегляду потрібно ТВ-тюнер для телевізора. Останнє слово тут є ключовим. В описі приладу має бути обов'язково сказано, що він призначений саме для телевізора, оскільки існують також моделі і для комп'ютера, тобто ті, які не можуть без нього працювати. Що ще потрібно знати?
Також в інструкції до пристрою повинно бути обов'язково вказано, що воно призначене для прийому сигналу формату dvb t2.
Тюнер - це ТВ-тюнер для телевізора: огляд, характеристики і відгуки
Цифровий тюнер з такими параметрами чудово підійде для перегляду телемовлення на території Росії. Що означають латинські букви у його назві? Діджитал відео броадкастінг - так розшифровується ця абревіатура. Це словосполучення можна перевести як "цифрове телемовлення". А t2 говорить про те, що дана технологія вже була вдосконалена і тому належить до другого покоління. Такий стандарт цифрового телебачення був створений у дев'яності роки двадцятого століття союзом європейських виробників теле - і відеотехніки.

Тріумфальний хід цифрового телебачення

В даний час повністю відмовилися від аналогового мовлення і перейшли на новий стандарт США, Японія і майже всі країни західної Європи. На черзі така ж модернізація ТБ в Росії, яка повинна бути повністю реалізована в 2019 році.

Інше обладнання

Варто згадувати про те, що ТВ-тюнер для телевізора може бути і вбудованим. Дана особливість є тільки у самих нових моделей техніки. Якщо ви є власником такого телевізора, то більше нічого купувати не доведеться.
Тюнер - це ТВ-тюнер для телевізора: огляд, характеристики і відгуки
Залишається тільки налаштувати прийом цифрових каналів. Для цього існує спеціальний автоматичний режим пошуку. А значить, ця операція не потребує зайвих зусиль і не викличе великих ускладнень. Якщо телевізор не має вбудованого ресівера, то слід подумати над питанням придбання цифрового тюнера dvb t2. Крім нього ще, можливо, знадобиться дециметрова антена. Втім, такі пристрої є майже в кожному будинку. Адже показ програм телебачення, які працюють в дециметровому діапазоні, почався в нашій країні досить давно. Тепер на цих хвилях відбуватиметься трансляція цифрових телеканалів. Антена, призначена для отримання такого сигналу, може бути внутрішньою (кімнатній) чи зовнішньої (знаходиться на даху будівлі).
Тюнер - це ТВ-тюнер для телевізора: огляд, характеристики і відгуки
У багатоквартирних будинках, як правило, є загальні антени. Якщо у вашому будинку є такий пристрій, то слід дізнатися, чи приймає вона дециметрові канали. Якщо так, то залишилося тільки придбати тюнер.

Підключення

Прийшовши додому з магазину електротехніки з покупкою, ви обов'язково зіткнетеся з питанням, як підключити тюнер. Описати цю процедуру нескладно. Діставши апарат з упаковки, до нього потрібно під'єднати блок живлення, як це показано в інструкції. Потім в пульт слід вставити батарейки. Після цього потрібно подивитися, які "гнізда" для підключення зовнішніх пристроїв є у вашого телевізора. Якщо у вас відносно сучасна (не радянську) модель, то варіантів може бути три: "гребінка", "тюльпан" або hdmi.
Тюнер - це ТВ-тюнер для телевізора: огляд, характеристики і відгуки
Тепер потрібно з'єднати з входом телевізора наявні роз'єми ресивера. Якщо в комплекті є відповідний кабель, то проблема вирішена. Якщо ні, то треба буде його придбати.

Музика

Слово "тюнер" також є назвою для спеціального пристрою, що служить для настройки музичних інструментів. Він може бути пристосований для гітари, скрипки або чого-небудь іншого. Існують і універсальні моделі.

Тюнер - це ТВ-тюнер для телевізора: огляд, характеристики і відгуки
У такому разі музиканту потрібно точно знати ноти, на які слід налаштувати кожну окрему струну, клавішу і так далі. Мікрофон для тюнера такого типу - головна деталь.

Моделі

Тепер настав час розглянути питання про те, як вибрати телевізійний тюнер. Якщо на приладі є маркування dvb t2 то він чудово підходить для перегляду програм. Як правило, цю функцію всі моделі виконують в рівній мірі добре. Різниця полягає лише в додаткових функціях. Дані прилади можуть відтворювати музику і відео з флеш-карт, записувати на них телепередачі. Однією з найбільш корисних функцій є timeshift - вона дозволяє робити паузу під час перегляду ТВ.

Вибір

Нижче наведено короткий список найбільш популярних на сьогоднішній день моделей ресиверів. Слід зазначити, що всі вони мають функції запису і відкладеного перегляду. Першому в цьому рейтингу стоїть:
  • Ресивер Lumax dv-3206hd. Головною його особливістю є наявність Wi-Fi ресивера. Тому цей пристрій дає можливість дивитися не тільки ТБ, але й ролики з інтернету. В даному випадку ТВ-тюнер - це засіб перегляду відео з різних джерел.
  • Також варто звернути увагу на тюнер WorldVisionPremium. Він також може бути підключений до Всесвітньої павутини, але для цього буде потрібно купити зовнішній Wi-Fi ресивер. У даного апарату є також ВЧ модулятор, який дає можливість підключити його до телевізора через антенне гніздо.
  • Прилад MezzoGx3235t2c забезпечує стабільний прийом сигналу і теж може бути підключений до інтернету. До того ж він відрізняється надзвичайною міцністю і досить компактний. Який ТВ-тюнер вибрати, вирішувати вам. Іноді буває корисно для уточнення характеристик цікавить моделі заглянути в інструкцію.

    Популярі новини
    Загрузка...