Зчитувач відбитків пальців: технічна характеристика, класифікація, інструкція по використанню, специфікація, установка і особливості експлуатації

266 0 Новини високих технологій

У статті ми поговоримо про считывателях відбитків пальців. Це абсолютно новий спосіб захисту, який використовується відносно недавно. Правда, вперше такий тип захисту почав використовуватися на ноутбуки і ПК, потім він плавно перейшов в телефони. І сьогодні можна зустріти безліч моделей смартфонів, у яких передбачено блокування за допомогою відбитків пальців.

Що таке сканер відбитків

Це такий вид технології безпеки, заснований на біометричних даних. Вона дозволяє використовувати комбінацію програмних і апаратних методів для того, щоб розпізнавати відбитки пальців конкретного користувача. За допомогою такого методу виходить ідентифікувати та перевірити справжність відбитка людини, для того щоб заборонити або дозволити доступ до певного додатком, смартфону, ноутбука, а також інших місцях, потребують захисту від втручання.


Зчитувач відбитків пальців: технічна характеристика, класифікація, інструкція по використанню, специфікація, установка і особливості експлуатації
Варто відзначити, що існує безліч інших варіантів захисту інформації, наприклад:
 • сканування райдужної оболонки ока;
 • біометрія;
 • сканування сітківки очей;
 • сканування рис особи;
 • навіть спеціальний аналіз ходи або крові.
 • Але це на сьогоднішній день не використовується у побутовій техніці. Правда, існують смартфони, в яких проводиться сканування райдужної оболонки очей. Але реалізація такого захисту складна, тому функціонування системи далеко до ідеалу.

  Чому відбитки?

  Варто задатися питанням, а чому використовуються саме відбитки пальців? А все впирається у вартість і простоту виготовлення. По-перше, плати для сканерів дуже дешеві. По-друге, їх дуже просто виготовити. А найголовніше – з ними дуже легко працювати при експлуатації кінцевого обладнання. Досить доторкнутися до сканера телефону або ноутбука, як він буде відразу ж розблокований. Існує три типи датчиків, які дозволяють аналізувати відбитки пальців:


 • Ультразвукові.
 • Оптичні.
 • Ємнісні.
 • Позитивні сторони застосування сканерів

  Зчитувач відбитків пальців: технічна характеристика, класифікація, інструкція по використанню, специфікація, установка і особливості експлуатації
  Існує кілька плюсів, які можна виділити при використанні таких пристроїв в телефонах і іншій техніці:
 • Блокувати і розблокувати гаджет можна за допомогою лише одного пальця.
 • Це непоганий спосіб для ідентифікації людей.
 • Дублювати або підробити цю методику дуже складно.
 • Якщо pin-код або пароль можна підібрати, то зламати або вгадати відбиток майже неможливо.
 • Пароль можна забути, але відбиток пальця завжди залишиться при вас (якщо його не відріжуть, звичайно).
 • Недоліки використання сканерів

  Але можна виявити і мінуси, які все одно присутня у таких датчиках:
 • Робота не надійна, при великому бажанні можна обдурити сканер за допомогою фальшивок або ж відбитків, знятих з будь-якої поверхні.
 • Немає можливості отримати нові зразки відбитків. Якщо ви використовуєте паролі, коди, карти, то їх можна при необхідності замінити. Але якщо комусь стане доступний ваш відбиток пальця, зробити новий не вийде.
 • Ступінь шифрування також може викликати сумнів. Безпеку всіх даних, які зберігаються на вашому комп'ютері, повністю залежить від того, хто виробляє програмне забезпечення або обладнання.
 • Наявність навіть невеликого дефекту на шкірі пальця може викликати труднощі при скануванні, в результаті чого буде заборонений доступ до ресурсів.
 • Тому така технологія використовується виняткового в простий електроніці. Вона нова, тому працює далеко не ідеально.

  Проблеми зі зчитуванням

  Зчитувач відбитків пальців: технічна характеристика, класифікація, інструкція по використанню, специфікація, установка і особливості експлуатації
  Існує кілька причин, по яких може не відбутися авторизація користувача. У тому випадку, якщо датчик перестав працювати, потрібно шукати проблему. А вона може критися в наступних моментах:
 • Руки користувача жирні або вологі.
 • Стався збій в електроніці, для цього потрібно вимкнути і знову включити пристрій.
 • На пальці є який-небудь дефект. Досить невеликої подряпини, щоб біометричний зчитувач відбитків пальців перестав працювати.
 • Як правило, виробники телефонів та іншої техніки передбачили такі моменти, тому здебільшого можна розблокувати пристрій за допомогою введення пін-коду або пароля.

  Оптичні сканери

  Оптичні є найстарішими, така методика захоплення і порівняння відбитків використовується досить давно. Цей метод заснований на тому, що відбувається захоплення зображення відбитка. Це фотознімок відбитка пальця, який після захоплення піддається обробці з використанням спеціальних алгоритмів, які дозволяють виявити унікальні візерунки на поверхні (гребені, унікальні завитки). При цьому відбувається аналіз найбільш світлих і темних ділянок зображення.
  Зчитувач відбитків пальців: технічна характеристика, класифікація, інструкція по використанню, специфікація, установка і особливості експлуатації
  У датчиків є остаточне вирішення, чим воно вище, тим більш дрібні елементи візерунка він зможе розрізнити на пальці, тим вище і ступінь безпеки. Сенсори цих датчиків мають більший контраст, ніж у простого фотоапарата. У них більша кількість діодів на кожен дюйм. Це необхідно для того, щоб захоплювати зображення на дуже близькій відстані.
  В оптичних сканерах також є масиви світлодіодів, які працюють в якості спалаху. Вони висвітлюють область сканування. Конструкція дуже громіздка для телефонів, так як товщина корпусу має велике значення. Але навіть зчитувач відбитків пальців для СКУД за такої технології не можна побудувати – ступінь захисту інформації в цьому випадку вкрай низька. Підробити відбиток можна різними способами. Основним недоліком сканерів такого типу є те, що їх дуже легко обдурити. Сканери дозволяють захоплювати тільки 2D-зображення. Напевно, ви бачили, як за допомогою нескладних маніпуляцій з клеєм ПВА чи навіть з фотографією пальця високої якості зламується сканер, доступ до всіх важливих документів у зловмисника з'являється. Тому такий тип безпеки не підходить для сучасних смартфонів.

  Ємнісні сканери

  Це часто зустрічається вид сканера відбитків. Як можна бачити з назви, в якості основного модуля використовується конденсатор. Ємнісні сканери застосовують масиви малих ланцюгів конденсатора, щоб збирати дані про відбитки. В конденсаторах зберігається електричний заряд і, коли додаєте палець до сканера, накопичується в конденсаторі заряд буде змінено в місцях, в яких гребінь візерунка доторкається до пластини. І залишається заряд відносно незмінним в місцях, в яких западини на візерунку. Такий зчитувач відбитків пальців для комп'ютера може ефективно використовуватися для захисту інформації, але вона все одно не буде ідеальною.

  Зчитувач відбитків пальців: технічна характеристика, класифікація, інструкція по використанню, специфікація, установка і особливості експлуатації
  Після захоплення відбитку дані перетворюються в цифровий вигляд і вже в цьому масиві починається пошук відмінних і унікальних особливостей відбитка. Вони можуть бути збережені для того, щоб проводити порівняння на більш пізніх етапах. Головний плюс такої технології полягає в тому, що вона істотно краще, ніж оптичні сканери.

  Ультразвукові сканери

  Ультразвукові сканери відбитків пальців на даний момент є новітніми технологіями розпізнавання відбитків. Для розпізнавання відбитку ультразвуковий сканер використовує передавач і приймач. Імпульс передається безпосередньо на палець, який поміщений перед сканером. Існують моделі считивателей відбитків пальців HP, які підключаються до комп'ютера. І при установці відповідного можна обмежити доступ до тих чи інших папок на пристрої. Частина цього імпульсу що поглинається, частина повертається назад до приймача і розпізнається. Залежно від западин, гребенів і інших деталей відбитка, які є унікальними для кожного пальця, складається "малюнок" відбитка власника. В ультразвукових сканерах датчик, виявляє механічне напруження, використовується для того, щоб здійснити розрахунок інтенсивності ультразвукового імпульсу в різних точках на сканері.

  Популярі новини
  Загрузка...