Зламався телевізор - що робити? Як викликати телемайстра на будинок

262 0 Новини високих технологій

В сучасному світі людина стала все більше звикати до різного роду зручностей. Наприклад, достатньо лише натиснути на одну кнопку на пульті, після чого можна насолоджуватися переглядом різних фільмів або телепередач. Однак буває і так, що телевізор виходить з ладу, або ж у його роботі спостерігаються дефекти: пропадає зображення, тріщить звук і так далі. Такі проблеми вважаються досить поширеними, тому з ними легко боротися. Про те, що робити, якщо зламався телевізор, читайте далі.

На що звернути увагу?

Як і будь-яка інша електронна техніка, телевізори з часом можуть виходити з ладу. При цьому абсолютно не важливо, стоїть у вас ультрасучасна модель з можливістю виходу в Інтернет або старий радянський "Лелека". Неполадки в роботі можуть спостерігатися навіть у самих відомих брендів.


Зламався телевізор - що робити? Як викликати телемайстра на будинок
Імениті виробники дають гарантію на свою продукцію, яка в середньому триває від двох до трьох років. У зв'язку з цим ремонт телевізорів підрозділяється на два виду:
 • післягарантійний;
 • гарантійний.
 • З гарантійним все більш-менш зрозуміло – потрібно лише віднести пристрій в той магазин, де ви його купували, після чого її буде направлено в сервісний центр для ремонту за рахунок виробника. А ось на післягарантійному обслуговуванні варто зупинитися більш докладно. Де відремонтувати телевізор, якщо у нього закінчився термін гарантії? В який сервісний центр краще всього звернутися за допомогою? А може, дешевше буде купити новий агрегат? Якщо немає сигналу на телевізорі – що робити? Давайте розбиратися.


  Поширені несправності

  Якщо у вас зламався телевізор, то не поспішайте бігти в сервісний центр або викликати майстра на дім. Спробуйте для початку розібратися з проблемою самостійно.
  Зламався телевізор - що робити? Як викликати телемайстра на будинок
  Існує цілий перелік типових поломок, які характерні абсолютно для всіх моделей даного пристрою. Ось лише найпоширеніші з них:
 • Телевізор перестав включатися – проблеми з блоком розгортки або блоком живлення інвертора.
 • Звук на телевізорі є, а зображення немає – неполадки з матрицею, лампою або інвертором.
 • Не канали перемикаються – несправність у блоці управління, процесорі або в самому пульті від телевізора.
 • Миготіння екрану – поломка системи охолодження або лампи підсвічування.
 • Смуги на екрані – проблеми з трансформатором, відеопроцесором, матрицею, видеоусилителем або блоком розгортки.
 • Немає звуку – зламалася звукова плата або немає контакту зі шлейфом підключення до неї.
 • Перешкоди на екрані – пошкоджена антена, кабель, або просто немає сигналу на телевізорі.
 • Що робити, якщо пропав один з кольорів? Розібратися в неполадках з модулем кольоровості, мікросхемами, контактами, платою або видеоусилителем.
 • Телевізор не бачить пристроїв для підключення – проблеми з модулем Wi-Fi або з портом.
 • На сьогоднішній день ремонт більшості моделей проводиться блочно, тобто замінюється весь непрацюючий вузол на новий. Наприклад, якщо у вас є певні проблеми з одним із мікропроцесорів на звуковій платі, то майстер не буде перепоювати процесор, а замінить всю плату.

  Вихід матриці з ладу

  Якщо на вашому телевізорі є звук, а зображення немає, значить, вся справа в матриці, яка не здатна нормально відображати інформацію. Як правило, це відбувається після механічних пошкоджень, які викликані неправильною транспортуванням телевізора. Необхідно відкрити кришку пристрою і оглянути поверхню матриці на наявність пошкоджень. Навіть невелика тріщина здатна призвести до втрати зображення. У такому разі рішення подібного питання з допомогою ремонту в сервісному центрі може виявитися нерентабельним, тому варто задуматися про заміну телевізора цілком.

  Пошкодження або зсув шлейфу матриці

  Якщо ваш телевізор не показує зображення, але пошкоджень на матриці не було виявлено, можливо, пристрій не отримує необхідних сигналів від процесора для роботи. За передачу даних і з'єднання матриці з блоком формування або платою управління відповідає спеціальний шлейф. Він достатньо ніжний і тонкий, тому навіть невелика тряска під час транспортування або необережний удар може призвести до того, що він від'єднається. В цьому випадку доведеться повністю розбирати телевізор, після чого перевірити цілісність і з'єднання шлейфу. У разі зміщення достатньо буде просто заново під'єднати його до плати. Якщо ж шлейф був пошкоджений, його доведеться замінити на новий. Придбати його можна в будь-якому спеціалізованому магазині за невелику ціну.
  Зламався телевізор - що робити? Як викликати телемайстра на будинок

  Вихід з ладу інвертора

  Іноді телевізор не показує зображення з-за того, що підсвічування екрану не може нормально виконувати свою функцію. Завдання підсвічування полягає в перетворенні інформації з матриці в картинку. За цей процес відповідає велика кількість світлодіодних ламп, а також інвертор харчування для них самих.
  Вихід з ладу одного елемента призводить до того, що підсвічування не запускається або просто вимикається після декількох секунд дії. Відповідно, матриця посилає сигнал, а зображення ми не бачимо. У цьому випадку професіонал може провести заміну або навіть ремонт підсвічування телевізора. Подібна робота вважається досить складною, тому впоратися з нею можуть тільки справжні специ.

  Які телевізори варто ремонтувати?

  З моди вже давним-давно вийшли чорно-білі телевізори, тому більшість майстрів не візьмуться їх ремонтувати. Нових деталей на них не знайти, до і терміни експлуатації вийшли. В разі поломки найкраще буде придбати новий апарат або спробувати його відремонтувати самостійно. Сучасні телевізори, у яких вже вийшов гарантійний термін, є сенс спробувати відремонтувати, однак дана процедура може бути досить дорогим з огляду на високу вартість деталей.
  Зламався телевізор - що робити? Як викликати телемайстра на будинок
  Якщо ви не володієте достатніми знаннями і навичками в ремонті телевізорів, то кращим рішенням буде звернутися за допомогою до фахівця. Це можна зробити двома відомими способами – викликати телемайстра на будинок або віднести апарат в сервісний центр.

  Ремонт у майстерні

  Мабуть, у кожному місті знайдуться сервісний центр або майстерня, яка займається ремонтом побутової техніки і різної електроніки. Подібна процедура може бути досить дорогою, але ефективною. Якщо ви не володієте достатніми знаннями про будову і принципи роботи електроніки, то вам безумовно слід звернутися в сервісний центр. Яку майстерню вибрати, якщо у вас зламався телевізор? Де відремонтувати телевізор в найкоротші терміни? Читайте про це та багато іншого в наступних розділах.

  Вибір майстерні

  Якщо ваш телевізор зламався, то насамперед необхідно знайти список усіх телемастерских міста. Зробити це можна по оголошеннях в газетах або в Інтернеті. Ті компанії, які вже давно займаються наданням ремонтних послуг, мають повний опис свого спектру дій. Однак слід звертати увагу не тільки на те, як давно компанія знаходиться на ринку, але і які види послуг вона здійснює. Також не зайвим буде почитати відгуки. Не варто очікувати тільки хвалебних слів на адресу тієї чи іншої організації. Деякі з них у спробах прорекламувати свої послуги самі про себе пишуть одноманітні схвальні коментарі.
  Зламався телевізор - що робити? Як викликати телемайстра на будинок
  Деякі з сервісних центрів по ремонту побутової техніки або електроніки спеціалізуються тільки на певних марках телевізорів (LG, Samsung і т. д.). Найкраще буде звернутися саме в таку компанію, оскільки ремонт певної марки буде куди якісніше, адже майстри мають вузьку спеціалізацію, ремонтуючи певну марку телевізора. На складі таких майстерень практично завжди перебуває велика кількість запасних частин, що істотно скорочує термін ремонту, адже вам не прийдеться очікувати надходження потрібної деталі.

  Ціна і гарантії

  Фірми, які займаються ремонтом телевізорів, практично завжди надають гарантію на користування приладом в письмовому вигляді. Однак перш ніж звертатися в такий сервісний центр, рекомендується зателефонувати і уточнити всі деталі про термін ремонту, гарантії на роботу побутової техніки після ремонту та вартості послуг. Варто зазначити, що жодна поважаюча себе майстерня заздалегідь вам не скаже терміни і вартість ремонту. Для початку вас попросять привезти телевізор для діагностики, вартість якої оплачується на місці. Лише після цього прилад оглядається майстром і виявляються всі неполадки, а також вартість майбутнього ремонту. Пам'ятайте про те, що ціна на нові деталі може бути досить високою, тому іноді дешевше буде просто замінити телевізор на новий. Як правило, звернення в інші майстерні не знижує вартість ремонту, тому ви ризикуєте просто витратити ще близько 500 рублів на діагностику.

  Виклик телемайстра на будинок

  Деякі компанії або приватні фахівці передбачають можливість виклику майстра на будинок для проведення діагностики та ремонтних робіт. Така послуга виявиться дуже до речі, якщо ваш агрегат є великогабаритним і незручний для транспортування.
  Зламався телевізор - що робити? Як викликати телемайстра на будинок

  Що потрібно знати?

  Виклик телемайстра на будинок може обійтися дуже недешево, оскільки доведеться доплатити ще й за зручність. Перед приїздом рекомендується зібрати якомога більше інформації про свій пристрій, щоб полегшити роботу професіонала. Якщо майстер піклується про свою репутацію, то він буде зацікавлений у якісному ремонті, тому задасть власнику деякі питання. Рекомендується знати наступне:
 • які проблеми виникли;
 • кількість років експлуатації;
 • тип телевізори (плазма, ЖК, кінескоп);
 • модель та марка пристрою.
 • Після збору цієї інформації фахівець зможе приступити до діагностики і пошуку поломки. Не соромтеся відмовлятися від послуг, якщо ремонт виявиться непомірно дорогим. Те, що ви викликали майстра на будинок, ще не означає, що ви вже погодилися на надання послуг.

  Ремонт по гарантії

  Зламався телевізор на гарантії? Що робити власнику, щоб ремонт був абсолютно безкоштовним? По-перше, якщо у вашого пристрою ще вийшов гарантійний термін, то ні в якому разі не намагайтеся його відремонтувати самостійно. Як правило, на кришках стоїть спеціальна пломба. Якщо її цілісність буде порушена, то ремонт по гарантії здійснювати ніхто не буде. Хто знає, що ви там нахімічили, намагаючись відремонтувати телевізор власними руками?
  Зламався телевізор - що робити? Як викликати телемайстра на будинок
  Також варто пам'ятати про те, що гарантійний ремонт не здійснюється після механічних пошкоджень. Тобто якщо ви придбали вчора нову плазму, а сьогодні вона у вас впала і перестала працювати, то вам доведеться лагодити її за свій рахунок. Недобросовісні фахівці можуть обдурити споживача, звинувативши його самого в поломці телевізора. Найбільш поширені відмовки:
 • невеликі подряпини на корпусі;
 • стрибки напруги (відсутність трансформатора);
 • неправильна експлуатація.
 • Пам'ятайте про те, що ви можете звернутися за допомогою в найближчий орган Росспоживнагляду для проведення незалежної експертизи. Як правило, навіть найменший натяк на можливі проблеми з законом охолодить запал таких "самоделкиных" і вони візьмуться за ремонт. Однак для цього потрібно пред'явити не тільки гарантійний талон, але і коробку від пристрою, тому в жодному разі не викидайте. Також не забувайте про те, що здавати один і той же телевізор по гарантії можна кілька разів. Фахівці встановлять нову пломбу після ремонту, однак гарантійний строк у цьому випадку, на жаль, не продовжується.

  Корисні рекомендації

  Кілька важливих порад наостанок для людей, у яких зламався телевізор:
 • Не вмикайте прилад відразу після ремонту, особливо в холодну погоду. Дайте йому кілька годин постояти в приміщенні, щоб нагрітися.
 • Якщо у вас немає звуку на телевізорі, то, швидше за все, зламалася звукова плата. Коштує така деталь відносно недорого, так що ремонт найкраще буде провести самостійно.
 • Якщо вас цікавить, який кабель для телевізора краще, то рекомендується віддати перевагу російському бренду RG-6. Центральна жила мідна товщиною в 1 міліметр гарантує довгу службу.
 • Якщо у вас немає зображення на телевізорі, то, швидше за все, справа в матриці. Її ремонт може обійтися в круглу суму, тому простіше буде купити новий телевізор.
 • Ось, мабуть, і все. Звертайтеся тільки в перевірені сервісні центри і не забувайте про те, що будь-яку поломку можна усунути самостійно, якщо як слід розібратися в ній.

  Популярі новини
  Загрузка...