Чи варто купувати б/у айфон: інструкція по вибору, огляд, відмінності від нового, плюси і мінуси

83 0 Новини високих технологій

Купівля будь-якої старої речі супроводжується численними ризиками, багато з яких реалізуються тільки в процесі експлуатації. Особливо це стосується складних технічних і апаратних пристроїв, до яких відносяться смартфони. І якщо розчарування в дешевому телефоні не критично, то покупка дорогої моделі з можливими несправностями повинна ретельно продумуватися заздалегідь. Але чи варто купувати б/у айфон в принципі, якщо існують подібні ризики? Питання багатошаровий і неоднозначний, тому розглядати її потрібно з різних сторін.

Чи варто купувати б/у айфон: інструкція по вибору, огляд, відмінності від нового, плюси і мінуси

Підготовка до перевірки смартфона Iphone

Особливістю підготовки до першого знайомства з будь-яким смартфоном є наявність повного арсеналу для тестування начинки пристрою. У випадку з айфоном дуже важливо підготувати наступний інструментарій:


 • Ноутбук. Непогано, якщо спочатку буде встановлено сервіс iTunes.
 • Інший смартфон, в якому працює мобільний інтернет.
 • Акумуляторний блок типу PowerBank.
 • Навушники.
 • Активна SIM-карта, яку можна використовувати в сучасних смартфонах.
 • Як видно, ніяких спеціальних засобів не потрібно, але навіть цей простий набір допоможе з високою часткою ймовірності відповісти на питання про те, чи варто купувати б/у айфон в конкретному виконанні. Вже на місці огляду слід діяти покроково, перевіряючи характеристики апарату в окремому порядку.

  Зовнішній огляд пристрою

  Чи варто купувати б/у айфон: інструкція по вибору, огляд, відмінності від нового, плюси і мінуси
  В першу чергу, оцінюється фізичний стан. Перевіряється цілісність корпусу, правильність його геометрії, місця стиків і ступінь зношеності. Навіть якщо естетичні властивості вам неважні, і є готовність миритися з дрібними дефектами у вигляді сколів, вм'ятин і просто слідів удару, важливо розуміти, що це можуть бути провісниками серйозних внутрішніх проблем. Так чи варто купувати вживаний айфон, якщо на корпусі є незначні пошкодження?


  Теоретично корпус можна замінити, хоч це і вимагатиме додаткових витрат, що може стати цілком обгрунтованим приводом до торгу. Але, знову ж таки, пошкодження як свідоцтва падінь телефону повинні стати серйозним мотивом для більш глибокого вивчення нутрощів пристрою. На даному ж етапі, з точки зору перевірки функціоналу, особливу увагу варто приділити екрану. Його сенсор повинен реагувати на найменший дотик в межах чутливості. Бажано зробити таку перевірку в процесі кількох ігор, що дасть можливість оцінити та реакцію, і працездатність покриття на різних ділянках екрану.
  Чи варто купувати б/у айфон: інструкція по вибору, огляд, відмінності від нового, плюси і мінуси

  Ознаки відмінностей від оригіналу

  Починати перевірку на справжність примірника потрібно зі звірки серійного номера. В самому смартфоні через налаштування слід зайти в розділ «Про це пристрої» і виписати серійний номер. Він звіряється з інформацією на офіційному сайті виробника. Далі можна перейти до конструкційним особливостям. Так, в питаннях про те, чи варто купувати б/у "Айфон-6", любителів смартфонів часто бентежить той факт, що його корпус гнеться. Це цілком нормальна властивість даної моделі, яка як раз свідчить про справжність примірника. Інша справа, що це лише одна з ознак оригіналу. Наприклад, у справжніх айфонів акумулятор навіть при високому навантаженні здатний зберігати енергетичний потенціал протягом 15-2 доби.
  Також про достовірності пристрою розкажуть такі дрібні деталі:
 • Задня кришка не передбачає з'їм – її можна тільки відкрутити спеціальною викруткою.
 • Всі технічні та маркувальні написи відображаються чітко і без помилок.
 • Обов'язково має бути підпис виробника iPhone, номер моделі і сертифікаційний знак.
 • Всі iPhone позбавлені зовнішньої антени.
 • Чи варто купувати б/у айфон: інструкція по вибору, огляд, відмінності від нового, плюси і мінуси
  Важливо врахувати і той факт, що аж до останніх модифікацій X всі моделі підтримували можливість одночасного використання тільки однієї SIM-карти. Іншими словами, апарати 7 та 8 у всіх версіях в принципі не мають двох слотів для «сімок». При цьому вони ж є найбільш затребуваними на сьогоднішній день. Але чи варто купувати б/у "Айфон-7", якщо на вторинному ринку також присутні більш технологічна «вісімка» і скоро з'являться двухсимочные пристрою? При всіх перевагах більш свіжих моделей у вигляді покращеного процесора, бездротової зарядки і додаткових сервісів, «сімка» зберігає у собі базовий набір найбільш вдалих рішень Apple. Що стосується старої версії, то її варто купувати хоча б з причини більш привабливої ціни щодо нових генерацій смартфона.

  Перевірка систем ідентифікації

  Мабуть, найбільш складна і відповідальна частина тестування будь-якого айфона. В першу чергу, через налаштування і iCloud функцію Find my phone перевіряється AppleID і поле з паролем. Дана функція повинна бути відключена. Наступною дією буде випробування блокування роботи через систему Touch ID.
  У цій частині слід зауважити, що починаючи з версії 6s, дана опція захисту реалізована на новому рівні з підтримкою можливості здійснення покупок в Інтернеті з комп'ютера Mac. Для початку слід через налаштування встановити власні відбитки пальців, після чого закріпити їх паролем. Апарат повинен зніматися з блокування відразу після проведення по сенсору пальцем. Чи варто купувати б/у "Айфон-6s", якщо у нього не працює TouchID? З одного боку, відмова від такої покупки буде виправданий у тому випадку, якщо сенсор відбитка. як такий, що має значення як практична функція. Але якщо в ній немає необхідність, то дана несправність може стати лише додатковим приводом для знижки. Причому значної знижки, оскільки однією заміною сенсора при бажанні відновлення Touch ID новий користувач не обмежиться. Оновлювати потрібно буде цілком материнську плату смартфона.
  Чи варто купувати б/у айфон: інструкція по вибору, огляд, відмінності від нового, плюси і мінуси

  Перевірка зв'язку

  Зрозуміло, не обійтися і без тестування базових можливостей айфона як телефону. З допомогою своєї СІМ-карти і другого смартфона слід перевірити відправку повідомлень і якість дзвінків. Чутність перевіряється як у навушниках, так і без них – в тому числі з режимом гучного зв'язку. На цій же стадії треба врахувати, що смартфон може мати обмеження щодо використання певних послуг операторів. Конфігурації можуть бути різними, як з системними заборонами для конкретного екземпляра, так і з занесенням пристрої в «чорний список (blacklist).

  Чи варто купувати з рук айфон, якщо він заблокований на одного оператора, наприклад? Безумовно, це великий недолік, оскільки він обмежує майбутні можливості для зв'язку. Але при наявності альтернативних засобів комунікації і якщо відкритий для використання оператор влаштовує, то з цим нюансом можна змиритися. Тим більше, що і таке обмеження забезпечить значне зниження вартості пристрою.

  Тестування датчиків

  Серед основних чутливих детекторів перевіряються засоби бездротового зв'язку (Bluetooth, Wi-Fi, акселерометр, GPS і Глонасс. Важливо оцінити саме коректність роботи датчиків, оскільки навіть у справному стані вони можуть функціонувати зі збоями, порушеннями налаштувань і т. д. Чи варто купувати б/у айфон з подібними дефектами? Багато чого буде залежати від ступеня порушень, але проблема полягає в тому, що багато комунікаційні можливості і в цілому ергономіка залежить від таких детекторів.
  Чи варто купувати б/у айфон: інструкція по вибору, огляд, відмінності від нового, плюси і мінуси

  Випробування в умовах високого навантаження

  Перевіряти працездатність апарата на пікового завантаження слід з допомогою ресурсномістких додатків. Причому бажано запускати різнопланові програми та функції, які задіють не пов'язані модулі пристрою. За результатами випробувань робиться висновок про те, чи варто купувати б/у айфон з конкретними показниками продуктивності.
  Треба розуміти, що кардинально поліпшити ці дані не вийде, тому фактична потужність з показниками нагріву повинна розглядатися як постійна. Зупиняє від покупки ознакою має стати некоректну поведінку смартфона в умовах високої завантаженості. Наприклад, довільне виключення додатків або повне відключення пристрою.

  Плюси і мінуси покупки б/у айфона

  Якщо не єдиним, то головним мотивом покупки вживаного смартфона є його низька ціна. Таким чином, можна заощадити 50-70 %, що і змушує багатьох звертатися до ринку вторинної апаратури. Але чи варто купувати айфон б/у з рук, враховуючи його зовнішню зношеність і певний «пробіг» технічної начинки? В цьому і полягають нюанси даного рішення. У будь-якому випадку ресурс апарату буде знижений, а в найближчі місяці можуть виявитися проблеми, які в принципі неможливо виявити при огляді.

  Висновок

  Чи варто купувати б/у айфон: інструкція по вибору, огляд, відмінності від нового, плюси і мінуси
  Покупки старої техніки часто виправдовуються завданнями, які майбутній власник планує вирішувати. Якщо мова йде суто про утилітарних завданнях, то цілком можна обмежитися ранніми моделями смартфона, якщо їх функціоналу і продуктивності достатньо. Інша справа, чи варто купувати б/у айфон 7 і більш свіжі версії з рук? Все ж справа стосується преміального бренду, цінність продукції якого носить ексклюзивний характер. Але і з цієї точки зору, нікуди не дівається питання фінансової доцільності, яка зберігає актуальність навіть при покупці іміджевих високотехнологічних телефонів.

  Популярі новини
  Загрузка...