Android Beam: що це таке і для чого

106 0 Новини високих технологій

Технології не стоять на місці і з кожним днем привносять в наше життя нові можливості. Раніше, щоб поділитися фотографією, книгою або статтею в газеті з одним, ми передавали з рук у руки або відсилали поштою. Пізніше з'явилися інтернет, електронна пошта, локальні мережі. Все це полегшило життя, але все одно вимагало деяких маніпуляцій з носієм інформації. Новим словом в шерінг став Bluetooth, дозволяв ділитися з ближнім всією необхідною інформацією, а слідом за ним йшла нова технологія. У 2012 році ми дізналися, що це - Android Beam. Вона віддалено нагадує передачу даних через ІЧ-порт, так як пристрої потрібно тримати поруч, але працює набагато швидше.

Що таке Android Beam в смартфоні

Дана технологія є інструментом передачі даних від пристрою до пристрою, що використовує технологію NFC і Bluetooth для надсилання фотографій, відео, контактної інформації, посилання на веб-сторінки, навігаційних інструкцій, URL-адрес YouTube, інших даних з одного пристрою на інший, об'єднуючи їх в микросеть.


Android Beam: що це таке і для чого
Головною перевагою використання Android Beam є те, що це швидкий і простий спосіб прямої передачі даних на інші пристрої без необхідності завантаження на хмарні платформи, такі як "Диск Google" і Dropbox. Недоліком же є те, що і передає і приймає пристрої повинні мати датчик NFC, який є далеко не у всіх моделях смартфонів. Крім передачі даних друзям і колегам ви можете використовувати цю технологію при переході на новий смартфон, якщо ваш старий теж має датчик NFC. У такому випадку ви можете просто використовувати два пристрої разом під час процесу установки нового телефону для передачі всіх ваших облікових записів і даних. Таким чином, вам не потрібно вручну налаштовувати новий телефон з нуля.


Android Beam: що це таке і для чого

Як використовувати Android Beam

Вище ми вже з'ясували, що це один з найбільш зручних на сьогоднішній день способів передачі даних з одного смартфона на інший, але як користуватися Android Beam? Налаштування його досить проста. По-перше, переконайтеся, що на вашому телефоні встановлений датчик NFC. Найпростіший спосіб зробити це, крім пошуку, - перейти в «Налаштування», а слідом «Додатково» (цей пункт меню може також називатися «Ще»). Найчастіше останній розташовується безпосередньо під рядком «передача даних», а його розташування може відрізнятися в залежності від версії прошивки вашого пристрою. Тут ви повинні побачити перемикач для NFC, а подивившись на пункт безпосередньо під ним, ви побачите, що це - Android Beam. Якщо ви не бачите NFC або Android Beam, швидше за все, у вашому телефоні ця функція недоступна. Якщо ж NFC присутній, але ви не бачите Android Beam - не хвилюйтеся, він все одно повинен працювати.

Передача даних

Технологія використовує технологію NFC, це означає, що Android Beam не вимагає підключення до інтернету, ви можете передавати файли і контент в автономному режимі. Ви також можете включити Bluetooth, але це необов'язково, оскільки зв'язок NFC автоматично включається і відключається, коли передача даних завершена. Після того, як NFC був включений, ви повинні побачити логотип N в рядку стану, який сигналізує, що все йде за планом.
Потім вам потрібно вибрати файл, фотографію або інший контент, який ви хочете розшарити. Слід зазначити, що деякі пристрої не підтримують передачу великих файлів, таких як фільми або великі бібліотеки, через Beam. Отже, відкрийте файл, який ви хочете перемістити, помістіть два пристрої один на одного і переконайтеся, що екран включений в обох телефонів. Після цього послідує вібрація, і на пристрої, з якого ви відправляєте контент, ви побачите слова Tap to Beam.
Android Beam: що це таке і для чого
Коли ви підтвердите відправку, з'являться повідомлення на обох пристроях про передачеприеме даних. Після завантаження вмісту його можна відкрити, натиснувши на що з'явилося повідомлення. Отже, ми з'ясували що Android Beam - швидкий, простий і зручний спосіб передати дані на поруч пристрій.

Популярі новини
Загрузка...