Новини високих технологій
» » Функція NFC на телефоні - що це таке?

Функція NFC на телефоні - що це таке?

6-12-2017, 22:16
992
У технічних характеристиках сучасних телефонів можна побачити присутність нової функції. Функція NFC на телефоні - що це? На це питання ми спробуємо відповісти в даній статті.

Поняття про NFC-технології

При розшифровці абревіатури та її перекладі отримаємо, що NFC означає «комунікація ближнього поля». Дана технологія зародилася на початку XXI століття. Її почали розробляти компанії Sony і Philips, причому незалежно один від одного, що сприяло тому, що їх напрацювання були несумісні між собою. Надалі зусилля стали спільними, що в результаті в 2004 році дозволило почати впроваджувати цю технологію. Отже, приступимо до розбору: функція NFC на телефоні — що це? В основному ця технологія застосовується для безконтактних карт багатоцільового використання. З її допомогою можна оплатити проїзд у громадському транспорті, отримати електронний пропуск, зробити платіжні операції та ін.


Дана функція за своїм прояву схожа на Wi-Fi і Bluetooth, але швидкість її зв'язку може досягати 400 кбит/с, при цьому радіус дії складає всього 10 см. З одного боку це вважається перешкодою для зловмисників, але з іншої — вона слабо захищена від перехоплення даних і атаки ретрансляції. Установка з'єднання відбувається за 01 секунди.
На сьогоднішній день в недорогі гаджети зазвичай не вбудовують дану функцію, що уповільнює її поширення, оскільки саме недорогі моделі користуються широким попитом. Пристроїв, що підтримують антену для даної технології, досить мало. NFC-мітки — це предмети з відповідними чіпами, які отримують енергію від взаємодії зі смартфонами.

Використання NFC

Отже, ми трохи розібралися з відповіддю на питання «Функція NFC на телефоні - що це?». Подивимося, де її можна застосовувати. З її допомогою можна оплачувати покупки і рахунку. Адаптери NFC змонтовані в багатьох кафе і терміналах магазинів. Телефон, що володіє даною функцією, притуляється задньою кришкою до мітки на терміналі на кілька секунд, необхідних для зчитування даних, після чого транзакція буде завершена. При використанні даної функції можна створити віртуальну карту в кілька кліків, яка може використовуватися для оплати товарів або, наприклад, проїзду в метро. Це позбавить від необхідності використання різних інших банківських карт в повсякденному побуті, оскільки вони можуть бути відскановані з використанням даного модуля, а потім використовуватися за допомогою телефону.

Крім цього, з допомогою даної функції можна здійснювати обмін даними між різними гаджетами, у яких вона присутня, або у яких є NFC-антена і мітки, про що буде розказано нижче. З допомогою цієї функції відбувається впізнання телефонів, та подальша передача даних здійснюється по Wi-Fi direct або Bluetooth. Обмін даних здійснюється на досить високих для мобільних пристроїв швидкостях, з'єднання здійснюється при дотику задніх частин телефонів. Також використання даної функції дозволяє при приклеюванні мітки в певному місці «роздавати» Інтернет. Якщо ви на ніч відключаєте Bluetooth, Wi-Fi, мобільні дані і ставите беззвучний режим, то вранці потрібно все знову включати. При наявності мітки поруч з телефоном цей процес можна автоматизувати. Якщо приклеїти ярлик десь на автомобілі, то можна автоматизувати процес включення GPS, передачі мобільних даних і відкриття навігатора. Можна налаштувати ноутбук на включення при виявленні активності бездротових мереж, тобто для того, щоб включити його, не треба натискати на кнопку — досить буде піднести до нього телефон, який оснащений розглянутої технологією. Якщо у ваших гостей є телефони з функцією NFC, то вони можуть не питати у вас пароль від Wi-Fi, оскільки досить піднести телефон до мітки і доступ в інтернет буде забезпечено (користь цього способу досить сумнівна, оскільки людині треба буде перебувати весь час користування Інтернетом близько мітки, а якщо їм таким чином будуть користуватися кілька людей, це створить певні незручності). При приклеюванні мітки до Bluetooth-гарнітури можна автоматично при надіванні навушників слухати музику. Здійснення даних дій вимагає програмування міток, але все це можливо здійснити за допомогою спеціальних програм.
Дана технологія застосовується в електронних ключах, посвідченні особи, при придбанні електронних квитків.

Як працює функція NFC на телефоні

Принцип роботи NFC зводиться до перетворення електромагнітних хвиль. Виділяють активні і пасивні NFC-мітки. Перші мають потребу в додатковому джерелі живлення та менеджменту, з їх допомогою здійснюють передачу будь-яких сигналів. Другі не вимагають джерела живлення, але передають сигнал, який запрограмований.
Схема такої мітки: відбувається детекція діодом зовнішнього магнітного поля, після чого сигнал подається на пристрій, що зчитує. При підносі двох гаджетів один до одного мітки починають детектувати між собою, в результаті чого відбувається ідентифікація і далі — процеси, характерні для NFC-функції.

В яких пристроях можна зустріти подібну технологію

Сьогодні NFC можна зустріти і в китайських телефонах. Впровадження даної функції подібно впровадження функції відбитків пальців, яка спочатку була присутня лише на наддорогих моделях, а потім отримала повсюдне поширення.

Наведемо невеликий список телефонів з функцією NFC. Сюди відносяться телефони Samsung 7-го покоління, J5 Sony Xperia і XZ XZ premium та інші. З недорогих телефонів даною функцією оснащені Blackview BV6000S, Nokia 3 Dual Sim, Sony Xperia L1.
До телефонами минулих років, які мають функцію NFC, можна віднести LG G3 Samsung Galaxy S4 Huawei P8 Lite, Elephone Vowney, Hauwei Honor 4C. Далі розглянемо докладніше телефони з цією функцією у деяких виробників.

Телефони з NFC від Samsung

Функція NFC на телефоні Samsung працює з наступними моделями і модифікаціями: Galaxy S8 – модель, працює на ОС "Андроїд 7.0". Може включати в себе дві сім-карти, хоча в телефоні передбачений тільки один модуль зв'язку. Розмір екрану - 58 дюйма, дозвіл - до 2960 х 1440. Дозвіл камери - 12 Мп, є автофокус. Galaxy A5 – дана модель належить до бюджетного, ОС "Андроїд 6" і вище. Робота можлива з двома сім-картами. Діагональ екрану - 52 дюйма, роздільна здатність - 1920 х 1080. Дозвіл камери - 16 Мп, є автофокус. Galaxy S7 – ОС "Андроїд 7.0", також робота можлива з двома сімки. Діагональ екрану - 51 дюйма, дозвіл - 2560 х 1440. Дозвіл камери - 12 Мп, присутній автофокус.
Для забезпечення передачі даних потрібно провести активацію чіпа. Переходимо в меню «Налаштування» - «Додатково» - «включити NFC». Після виконання цієї дії повинна бути придатним технологія Android Beam, яка і відповідає за NFC. Якщо ж цього не відбулося, то в тому ж меню потрібно натиснути «Активувати». Повноцінна робота забезпечується при включенні обох технологій. Портативні пристрої не повинні бути заблоковані або вимкнені. Про виявлення гаджетів подається вібросигнал, після чого здійснюється передача даних, під час якої не треба роз'єднувати пристрої, оскільки це призведе до втрати переданої інформації.

Телефони Xiaomi з функцією NFC

Наведемо список гаджетів, що випускаються Xiaomi і мають вбудовану функцію NFC. Даний список сформуємо від більш дешевих моделей до більш дорогим. Xiaomi Mi4 3/64Gb — ОС "Андроїд 4.4". Діагональ екрану — 5 дюймів, дозвіл 1080 х 1920 micro-sim, дозвіл основної камери — 13 МП. Вартість 11500-13500 руб. Xiaomi Mi364Gb - ОС "Андроїд". Діагональ екрану — 5 дюймів, дозвіл 1080 х 1920 micro-sim, дозвіл основної камери — 13 МП. Вартість близько 15000 руб.
Xiaomi Mi5s 4/32Gb — ОС "Андроїд 6.0". Діагональ екрану — 515 дюйма, дозвіл 1080 х 1920 nano-sim, дозвіл основної камери — 13 МП. Вартість — близько 21000 руб. Xiaomi Mi Mix 4/128Gb - ОС "Андроїд 6.0". Діагональ екрану — 64 дюйма, дозвіл 1080 х 2040 nano-sim, дозвіл основної камери — 16 МП. Вартість — близько 29500-35000 руб. Xiaomi Mi Mix 6/256Gb - ОС "Андроїд 6.0". Діагональ екрану — 64 дюйма, дозвіл 1080 х 2040 nano-sim, 2 штуки, дозвіл основної камери — 16 МП. Вартість — близько 33000-37000 руб. Xiaomi Mi Mix 2 6/256Gb - ОС "Андроїд 7.1". Діагональ екрану — 599 дюйма, дозвіл 1080 х 2160 nano-sim, 2 штуки, дозвіл основної камери — 12 МП. Вартість — близько 36500 руб. Таким чином, Xiaomi випускає телефони з підтримкою NFC в багатьох моделях, починаючи від Mi2 до Mi6.

Визначаємо, чи використовується розглянута технологія на вашому телефоні

Як перевірити функцію NFC на телефоні? Це можна зробити двома шляхами.
Можна подивитися на акумуляторі, попередньо знявши задню стінку з телефону. Якщо телефон підтримує цю технологію, на етикетці повинна бути зроблена відповідна відмітка. Або за допомогою пункту меню "Налаштування" — "Бездротові з'єднання". Якщо телефон здатний працювати з розглянутої технології, тут повинен бути присутнім пункт NFC, який необхідно включити, при цьому автоматично повинен бути придатним для Android Beam. Таким чином, ми розібралися, як знайти функцію NFC на телефоні. Можна відзначити, що реалізація даної технології почала здійснюватися після виходу ОС "Андроїд 4". Вона здійснюється за допомогою використання функції Beam. У меню безпровідних мереж відразу не можна зустріти згадки NFC, спробуйте натиснути на кнопку «Ще».

NFC-антени та модулі

У разі якщо в телефоні дана технологія не була виявлена, це не говорить про те, що її можна підключити. Як увімкнути функцію NFC на телефоні? Для цього необхідно встановити NFC-модуль. Це можна зробити, придбавши сімку з вбудованим NFC-чіпом, яка і буде використовуватися у вашому телефоні. Крім цього, телефон оснащений відповідної антеною, яка наклеюється на наявну сімку і поміщається під кришку.

Оплачуємо, використовуючи розглянуту функцію

NFC-мітки і чіпи можуть зустрічатися абсолютно в будь-яких товарах — браслетах, наклейках, стікерах і т. п. Зчитування даних здійснюється за допомогою програм, призначених для проведення даних операцій. Для налаштування телефону, щоб з його допомогою можна було здійснювати оплату товарів, необхідно встановити програму Visa QIWI Wallet, після чого через СМС додати до гаманця. Дана програма перевірить наявність відповідного модуля у вашому телефоні і, при виявленні запропонує провести узгодження з ним.

На закінчення

У статті було розглянуто питання: «Функція NFC на телефоні - що це?» Сучасні технології спрямовані на те, щоб людина ставала все більш і більш ледачим. Здебільшого на це спрямована і технологія NFC, яка дозволяє автоматизувати багато процеси. Корисною її функцією можна вважати оплату товарів за допомогою телефону. Однак при втраті гаджета з налаштованими платіжними системами дозволить тому, хто знайде його зробити ваш рахунок нульовим, тому кожен повинен вирішувати сам — потрібно це йому чи ні.
Цікаво по темі
"Самсунг Дуос": всі моделі 2008-2015 рр.
"Самсунг Дуос": всі моделі 2008-2015 рр.
Особливості телефонів з двома sim-картами. Огляд моделей лінійки "Самсунг Дуос" 2008-2015 рр. випуску.
Як відзначати людей в "Інстаграмі": мітки на фото і на історіях
Як відзначати людей в "Інстаграмі": мітки на фото і на історіях
Для чого ще потрібен "Instagram", крім як поділитися добре зробленої фотографією з друзями і передплатниками? ...
Опис лінійки Sony Xperia: всі моделі, які заслужили повагу, характеристики і відгуки
Опис лінійки Sony Xperia: всі моделі, які заслужили повагу, характеристики і відгуки
Лінійка Sony Xperia, всі моделі якої славляться ефектним дизайном і сучасною начинкою, - поєднання цікавого зовнішнього вигляду і якісних матеріалів,