Як розплачуватися айфоном замість банківської карти: додатки, інструкція та рекомендації

238 0 Новини високих технологій

З розвитком технологій оплачувати покупки за допомогою банківських карток стало набагато простіше. Більше не потрібно стояти в черзі і знімати готівку з рахунку, можна просто вставити картку в спеціальний термінал. Тепер же розробники здійснили можливість оплачувати покупки з мобільного телефону. Для кожного виробника смартфонів необхідно виконати певні умови. Щоб дізнатися, як розплачуватися айфоном замість банківської картки, рекомендується прочитати статтю до кінця.

Що таке Apple Pay?

Це, мабуть, найбільш зручна платіжна система в світі, розроблена компанією Apple, для оплати покупок за допомогою безконтактних платежів. Вона підходить для використання як кредитних, так і дебетових карт. Які пристрої підтримують Apple Pay? Ви можете оплачувати покупки з айфона, починаючи з 6 версії, включаючи iPhone SE. Також перед цим необхідно переконатися, що пристрій оновлено до iOS 9 і вище. Використання Apple Pay абсолютно безкоштовно і безпечно. При додаванні пластикової карти на пристрої створюється номер облікового запису. Він унікальний. Для оплати мобільна платіжна система використовує номер облікового запису пристрою замість номера кредитної або дебетової картки.


Як розплачуватися айфоном замість банківської карти: додатки, інструкція та рекомендації

Налаштування програми

Як розплачуватися айфоном замість банківської картки через додаток? Для цього потрібно зайти в магазин App Store. Далі необхідно знайти і викачати на айфон програму Wallet. Вона спеціально розроблена для зберігання всіх даних. Відкрийте програму і додайте банківську картку, натиснувши плюсик зверху. Програма запропонує відсканувати дані за допомогою камери телефону або ввести їх вручну.
Як розплачуватися айфоном замість банківської карти: додатки, інструкція та рекомендації
Якщо ви є користувачем програми «Сбербанк Онлайн», навпроти карт, які ви можете використовувати для оплати через Apple Pay, знаходиться спеціальний значок. Додати таку карту в Wallet можна, не виходячи з програми. Виберіть необхідну і в списку, натисніть «Підключити Apple Pay».


В додаток Wallet можна додати до 8-12 пластикових карт в залежності від пристрою, включаючи дебетові, кредитні і дисконтні. Карти платіжної системи "Мир" для оплати через Apple Pay, на жаль, використовувати на сьогоднішній день неможливо.

Авторизація

Після додавання банківської карти в додаток Wallet потрібно підтвердити ваші дані. Банк надішле повідомлення з кодом, необхідним для проходження перевірки. Після авторизації ви можете оплачувати покупки в магазині або онлайн-сервісах з допомогою айфона. Перша карта, яку ви додаєте в Apple Pay, автоматично використовується за замовчуванням. Щоб вибрати іншу, необхідно перейти в розділ "Налаштування" додатка Wallet на iPhone. Після додавання карткою можна користуватися звичайному режимі, як і раніше.

Інструкція по використанню

Як розплачуватися айфоном замість банківської картки?
Як розплачуватися айфоном замість банківської карти: додатки, інструкція та рекомендації
Для оплати за допомогою Touch ID необхідно виконати наступні дії:
 • На заблокованому телефоні двічі натиснути кнопку «Додому».
 • Вибрати потрібну карту зі списку.
 • Прикласти палець до сканера відбитків Touch ID або ввести пароль.
 • Піднести телефон до безконтактного зчитувача на касі.
 • В цей момент відбудеться зчитування даних і звершиться оплата покупки.
 • Якщо ви є власником більш пізніх версій смартфонів, наприклад iPhone X, ви також можете користуватися безконтактними платежами, але вже без прикладання пальця. Як розплачуватися айфоном замість банківської карти за допомогою Face ID? Порядок дій:
 • Щоб використовувати карту, встановлену за замовчуванням у програмі Wallet, натисніть два рази бічну кнопку.
 • Подивіться на айфон для автентифікації.
 • Замість попереднього дії можна ввести пароль.
 • Піднесіть верхню частину айфона до спеціального терміналу для безконтактних платежів.
 • Після успішної операції на ваш телефон прийде повідомлення з сумою, датою та місцем транзакції. Також для безконтактної оплати на розблокованому айфоні ви можете відразу зайти в додаток Wallet, вибрати потрібну карту, прикласти палець до Touch ID і піднести гаджет до терміналу.

  Місця застосування

  Де і як розплачуватися айфоном замість банківської картки? Користуватися Apple Pay можна по всьому світу, де встановлена система безконтактного зчитування даних. Також крім магазинів, супермаркетів, ви можете оплачувати покупки в інтернеті. Якщо раніше для оплати доводилося вводити всі дані пластикової картки, то тепер покупка відбувається автоматично після підтвердження достовірності за допомогою Touch або Face ID. Просто заплатите одним дотиком пальця або поглядом.

  Плюси і мінуси

  Як розплачуватися айфоном замість банківської картки? Дуже просто! Для цього розроблена платіжна система Apple Pay. Ця технологія дуже проста і зручна. З її допомогою користувачі айфонів можуть розплачуватися практично в будь-якому куточку світу. Тепер немає необхідності носити з собою пластикові картки постійно, згадувати пін-код або ж заповнювати кожен раз усі дані при оплаті в інтернет-магазинах.
  Як розплачуватися айфоном замість банківської карти: додатки, інструкція та рекомендації
  Також крім зручності і мобільності технологія безконтактної оплати безпечна. Під час використання Apple Pay продавці, касири в магазині і інші люди ніколи не побачать ваше ім'я, номер картки або код безпеки. Ще одним безсумнівним плюсом у використанні Apple Pay є те, що для того, щоб розплатитися з айфона, вам не потрібно підключатися до інтернету. Всі дані зберігаються в самому телефоні. Істотний недолік полягає в неможливості здійснення платежу, якщо гаджет повністю розряджений, а карти під рукою не виявилося.

  Деякі особливості

  У разі втрати картки, прив'язаною до Apple Pay, необхідно звернутися в офіс банку або зателефонувати на гарячу лінію і заблокувати її. Після цього протягом деякого часу вона стане недоступною для оплати через Apple Pay. З програми Wallet дані можна видалити самостійно. Також після оплати можна зробити повернення грошових коштів, якщо з якої-небудь причини куплений товар не підійшов. Ці дії аналогічні тим, як якщо б ви платили безпосередньо через пластикову картку, не використовуючи телефон. Для оформлення повернення рекомендується представити чек і пристрій, з якого здійснювалася покупка.
  Як розплачуватися айфоном замість банківської карти: додатки, інструкція та рекомендації

  Аналоги

  Подібним способом оплати можуть користуватися не тільки користувачі айфонів. Для інших пристроїв розроблені інші мобільні платіжні сервіси: Google Pay і Samsung Pay. Вони можуть використовуватися на телефони з операційною системою Android і гаджетах компанії Samsung відповідно.

  Популярі новини
  Загрузка...