Правильне підключення рушникосушки "драбинка" з нижнім підключенням

270 0 Новини високих технологій

Приємно увійти в ванну кімнату, коли в приміщенні сухо і комфортно. Створити такі умови дозволить функціональний пристрій – полотенцесушитель. Цей прилад здатний не тільки здійснювати сушіння гігієнічних приладдя, але і підтримувати у ванній кімнаті оптимальний температурний режим, запобігаючи утворенню цвілі й вогкості. Сучасні виробники пропонують широкий асортимент пристроїв для сушіння дрібних речей, які не тільки ефективно виконують головну функцію, але і здатні гармонійно вписатися в інтер'єр будь-якого приміщення. Перш ніж купувати таке пристосування, необхідно визначитися з видом його підключення й джерелом тепла (вода, електроенергія).

Пристрій водяного рушникосушки

У багатоквартирних будинках старої радянської споруди встановлюються рушникосушки у вигляді змійовика. Така конструкція є найпростішою, і являє собою вигнуту трубу, яка врізана в загальну систему гарячого водопостачання будинку.


В сучасних багатоквартирних будівлях є можливість підключати полотенцесушитель за спеціальним відведення від труби гарячого водопостачання. Таке конструктивне рішення дозволило створити пристрої для сушіння різної конфігурації (від П-подібної форми до популярної "драбинки"). Для підключення рушникосушки "драбинка" з нижнім підключенням необхідно додавати в систему наступні елементи:
 • клапан для стравлювання повітря;
 • спеціальні заглушки;
 • кронштейни для кріплення пристрою до стіни;
 • запірні вентилі.
 • Види полотенцесушителей

  Сучасні виробники пропонують споживачеві обладнання для сушіння дрібних речей трьох модифікацій, які розділяються між собою в залежності від джерела нагрівання:


 • Водяні пристрої для сушіння є найбільш поширеним устаткуванням, так як джерелом тепла служать труби гарячого водопостачання загального користування. Провести монтаж або заміну таких систем не складно самостійно. Не гріє полотенцесушитель "драбинка" з нижнім підключенням або будь-яким іншим тільки в періоди централізованих ремонтних та профілактичних робіт.
  Правильне підключення рушникосушки "драбинка" з нижнім підключенням
 • Електричні пристрої здатні прогрівати приміщення ванної кімнати в будь-який час, незалежно від наявності гарячої води. Таке обладнання містить власну внутрішню середу, яка доводиться до певної температури електричним нагрівальним елементом. Зручність такої моделі в тому, що її можна встановити в будь-якому місці за наявності електричної розетки.
  Правильне підключення рушникосушки "драбинка" з нижнім підключенням
 • Останнім часом популярними стали об'єднані пристосування для сушіння, які містять всі переваги водяних та електричних пристроїв.
 • Основні типи підключення

  У зарубіжних країнах підключення полотенцесушителей здійснюється найчастіше в систему опалення житлового приміщення. Вітчизняні виробники сантехнічного обладнання рекомендують встановлювати обладнання для сушіння в систему гарячого водопостачання. Саме для такого приєднання і розробляються багато моделей пристроїв. Розрізняють наступні види під'єднання обладнання:
 • діагональне;
 • бічне (ліве або праве);
 • верхнє і нижнє.
  Правильне підключення рушникосушки "драбинка" з нижнім підключенням
 • Діагональне підключення рушникосушки

  Такий вид підключення обладнання характеризується подачею теплоносія в верхню частину пристрою, а висновок остиглої води здійснюється знизу. Діагональне підключення забезпечує ефективну циркуляцію рідини, тому в процесі експлуатації не потрібно стравлювати повітря з системи. Досягається хороша циркуляція води за рахунок несмещенного і не звужений байпаса.
  Застосування діагонального приєднання рушникосушильника вважається найбільш ефективним для приладів великої ємності, особливо моделей "драбинка", так як у робочому процесі задіяні всі провідники тепла.

  Бокове підключення

  Принцип подачі і відведення води при використанні бічного підключення аналогічний діагонального методу. Найчастіше підключення рушникосушки боковим способом здійснюється з метою заощадити корисний простір ванної кімнати. Але при цьому необхідно забезпечити надійне кріплення всієї конструкції.
  Правильне підключення рушникосушки "драбинка" з нижнім підключенням
  Основною перевагою застосування бокового підключення вважається:
 • можливість встановлювати систему сушіння при будь-якому напрямку води;
 • відсутність спеціальних кранів для стравлювання повітря;
 • на ефективність роботи системи не впливає швидкість руху води в стояку;
 • універсальність монтажних робіт.
 • Нижнє підключення

  Найбільш ефективною є установка рушникосушки "драбинка" з нижнім підключенням на системи гарячого водопроводу з гарним напором. Процес монтажу обладнання з нижнім підключенням вважається більш складним, ніж з боковим або діагональним. Обумовлено це необхідністю обов'язкової підготовки місця з'єднання, і найчастіше вимагає перенесення труб в приміщенні.
  Правильне підключення рушникосушки "драбинка" з нижнім підключенням
  Основні переваги підключення рушникосушки "драбинка" з нижнім підключенням:
 • можливість приховувати підводять труби під ванною, без пробивання каналу в стіні;
 • ефективність роботи пристрою не залежить від напрямку руху води в стояку.
 • До недоліків такого способу підключення можна віднести меншу ефективність функціонування порівняно з іншими видами подачі води, а також необхідність спеціального монтажу вентиля для стравлювання повітря з системи.

  Фурнітура для підключення пристрою

  Питання про те, які фітинги для підключення полотенцесушителя "драбинка" з нижнім підключенням краще, вирішується в залежності від розташування відводів. Якщо вони паралельні стіни, на яку планується монтувати пристрій, то використовуються прямі фітинги. У разі, коли відводи розташовані перпендикулярно, установка рушникосушки "драбинка" з нижнім підключенням проводиться з використанням кутових фітингів.
  Правильне підключення рушникосушки "драбинка" з нижнім підключенням
  Також потрібно звернути увагу на вид різьблення в місці з'єднання пристрою з відведенням. Якщо полотенцесушитель і відвід мають зовнішню різьбу, то застосовується спеціальний фітинг з двома гайками. У разі, коли на пристрої є внутрішня різьба, а на стояку - зовнішня, використовується фітинг з однією гайкою і зовнішньою різьбою. Фахівці вважають, що найбільш якісним є підключення рушникосушки "драбинка" з нижнім підключенням трубою "Рехау".

  Умови для нижнього підключення

  Для ефективної та якісної роботи будь-якого пристрою необхідно дотримуватися певні правила його монтажу. Тому, перш ніж вирішити, як підключити полотенцесушитель "драбинка" з нижнім підключенням, необхідно виконати наступні основні умови:

 • нижня точка пристрою повинна розташовуватися вище відведення стояка;
 • рівень верхнього відводу повинен знаходитися вище з'єднання рушникосушки;
 • всі труби потрібно укладати з ухилом;
 • діаметр труб підбирається з урахуванням забезпечення гарної циркуляції рідини;
 • у багатоквартирних будинках потрібно передбачити установку байпаса, щоб не нашкодити сусіднім квартирам в разі аварійної ситуації;
 • для поліпшення циркуляції підводять труби бажано ізолювати утеплювачем.
 • Правильне підключення рушникосушки "драбинка" з нижнім підключенням
  Дотримання цих умов істотно поліпшить якість функціонування застосовуваного устаткування. Якщо немає циркуляції в полотенцесушителе "драбинка" з нижнім підключенням, необхідно перевірити горизонтальні ділянки труб на відсутність провалів або горбів, у яких можуть виникнути повітряні пробки.

  Монтаж пристрою

  Весь технологічний процес підключення рушникосушки "драбинка" з нижнім підключенням умовно можна розділити на кілька етапів:
 • попередня підготовка поверхні стіни;
 • укладання і розводка труб;
 • монтаж пристрою.
 • Всі роботи по монтажу системи сушіння повинні проводитися після повного перекриття стояка з гарячою водою. Причому у багатьох випадках вимагається дозвіл відповідних органів служби комунального господарства.

  Попередній етап

  Основою етапи попередньої підготовки поверхні є розмітка і влаштування каналів для підвідних труб. При наявності старого рушникосушки необхідно в першу чергу провести демонтаж пристрою. Якщо пристосування було вварено в стояк, то його простіше відрізати електричним різальним інструментом (болгаркою). Далі необхідно зробити розмітку. При цьому потрібно враховувати, що сушарку краще монтувати на висоті, що дозволяє людині середнього зросту легко дотягнутися до верхньої перекладини "драбинки". Також для зменшення втрати тепла пристрій необхідно розміщувати не далі двох метрів від стояка. Наступним кроком буде видовбування поглиблення під труби. Процес штроблення стіни краще виконувати спеціальним інструментом, при цьому необхідно суворо дотримуватись заходів безпеки. Монтуватися водяні полотенцесушителі "драбинка" з нижнім підключенням можуть і без пробивання каналів, наприклад, у випадку, коли труби укладаються під ванною.
  Правильне підключення рушникосушки "драбинка" з нижнім підключенням

  Розводка труб

  Підготувавши необхідні інструменти і пристосування, можна приступати до укладання з'єднувальних труб. Розведення здійснюється із застосуванням спеціальних фітингів. Застосування сучасних поліпропіленових труб дозволило значно підвищити ефективність і якість проведення етапу розведення. Труби укладаються в заготовлені канали з дотриманням необхідного ухилу, а потім приєднуються до місця подачі та відведення води. Далі потрібно тимчасово під'єднати полотенцесушитель без проведення робіт по герметизації стиків, щоб повністю переконатися в правильності проведення попередніх операцій. При цьому потрібно враховувати, що з'єднувальні муфти повинні виступати стіни на товщину облицювального матеріалу. Після контрольної установки проводиться замазка каналів і облицювання поверхні плиткою.

  Установка рушникосушки

  Зібрану згідно технічної інструкції пристрій встановлюється в наступному порядку:
 • Прикріплюється сполучна фурнітура на відводи труб.
 • Проводиться кріплення рушникосушки на з'єднувальні муфти.
 • Якщо виробником передбачено додаткове кріплення пристрою, то виробляється його фіксація на спеціальні кронштейни.
 • Після контрольної перевірки якості герметизації стиків пристрій готовий до роботи.
  Правильне підключення рушникосушки "драбинка" з нижнім підключенням
 • Пам'ятайте, що правильне нижнє підключення рушникосушки "драбинка", є запорукою ефективної та якісної роботи пристрою на довгі роки. Тому, якщо немає достатнього досвіду виконання сантехнічних робіт, краще звернутися за допомогою до досвідчених фахівців.

  Популярі новини
  Загрузка...