Підключити смартфон до комп'ютера: порядок дій, необхідне обладнання, налаштування

115 0 Новини високих технологій

Що не кажи, а найзручніше зберігати файли на комп'ютері. Але для цього потрібно використовувати передачу даних. А це, в свою чергу, вимагає від користувача додаткових знань. Наприклад, як підключити смартфон до комп'ютера.

Для чого?

Зараз активно набирають популярність хмарні сховища. Завдяки їм можна швидко переносити файли на сервер і мати доступ до них з будь-якого пристрою. Але не всі довіряють подібним методам, а багато хто просто не вміють використовувати хмара. Тому воліють переносити файли з телефону безпосередньо. Але підключити смартфон до комп'ютера можна не тільки для передачі даних. Багато хто знає, що завдяки цьому пристрій отримує певний заряд і може поповнити акумулятор. І хоча телефон заряджається таким способом набагато повільніше, ніж від розетки, цей варіант може бути корисним.


Також смартфон можна використовувати як модем. Цей варіант відмінно підходить для ноутбуків. Якщо все правильно налаштувати, можна забезпечити собі інтернет-з'єднання на лептопі в поїздках і подорожах. Важливо лише наявність такого на смартфоні.
Підключити смартфон до комп'ютера: порядок дій, необхідне обладнання, налаштування

Як підключити?

Щоб підключити смартфон до комп'ютера, можна використовувати найпростіший спосіб — через інтерфейс USB. Для цього достатньо взяти сам телефон, кабель, який йшов з ним у комплекті, а також ПК або ноутбук. Є варіант підключення по бездротовому з'єднанню, наприклад, Bluetooth. Цей варіант підійде переважно для ноутбуків, оскільки в них завжди встановлений відповідний модель. Спосіб можна використовувати для ПК тільки при наявності bluetooth-адаптера.


Підключення по Wi-Fi — також непоганий варіант. Частіше його використовують для встановлення інтернет-з'єднання. Але через бездротовий інтернет можна передавати файли зі смартфона. Потрібно лише встановити спеціальну програму, яка підтримує цю опцію.

Класичний метод

Підключити смартфон до комп'ютера через USB в нинішній час може кожен. Насправді цей спосіб вже трохи застарів. Він вимагає установки драйверів, іноді стикається з помилками, а також забирає зайвий час.
Підключити смартфон до комп'ютера: порядок дій, необхідне обладнання, налаштування
Які переваги у цього способу? По-перше, якщо користувач збирається передавати файли великого обсягу, то такий варіант є найбільш швидким і надійним. З'єднання перервати можна тільки у разі відключення кабелю. По-друге, крім підключення для передачі даних, можна використовувати окремо камеру смартфона. Наприклад, спосіб підійде тим, у кого немає веб-камери, але він хоче використовувати відеозв'язок. По-третє, завдяки підключенню через USB можна потрапити в кореневі теки, а також використовувати програми для адміністрування. Наприклад, під час перепрошивки пристрій тільки цей метод підійде для роботи. Є і недоліки в такого варіанта. Наприклад, в цей момент практично не можна використовувати телефон для дзвінків, оскільки він буде перебувати в спеціальному режимі або просто «прив'язаний» до ПК. Не завжди під рукою може виявитися і кабель. Є ймовірність того, що всі порти USB будуть зайняті, тому підключити смартфон до комп'ютера не вийде.

Підключення по USB

Отже, що ж потрібно робити для того, щоб з'єднати смартфон з комп'ютером? Часом досить використовувати кабель, телефон та ПК. Але іноді користувач може зіткнутися з проблемами.
Підключити смартфон до комп'ютера: порядок дій, необхідне обладнання, налаштування
Якщо це перше підключення смартфона, то, швидше за все, система почне пошуки драйверів. Іноді вона сама справляється і автоматично встановлює їх. Або потрібна допомога. Після того як ви підключили смартфон до ПК, в правому нижньому кутку з'явиться повідомлення про те, що система почала пошук «дров». При цьому вона може повідомити вас про успішне завершення і установки, а може попросити допомогу. Якщо комп'ютер не вдалося встановити драйвера, можна пошукати в інтернеті. Для цього потрібно в пошуку ввести модель смартфона. Зазвичай на офіційному сайті виробника є база потрібних файлів. Достатньо буде завантажити і встановити їх. Після підключення смартфона на екрані з'явиться його вибір режиму:
 • медіа-пристрій дозволяє передачу файлів на ПК;
 • камера — передає тільки фотознімки;
 • зарядка — зупиняє всі функції USB і починає поповнювати батарею;
 • вбудований CD-ROM — підключає віртуальний дисковод.
 • Після вибору всіх режимів, крім «Зарядки», на екрані комп'ютера з'явиться нове вікно автозапуску. Тут можна вибрати режим підключення:
 • синхронізація медіа;
 • перегляд і передача файлів;
 • імпорт зображення і відео.
 • Якщо ви хочете перенести файли зі смартфона на ПК, потрібно на телефоні вибрати режим «Медіа-пристрій», а на ПК включити «Перегляд файлів». Після цього з'явиться папка з усіма файлами, які зберігаються на смартфоні, в тому числі і з системними.

  Використання Bluetooth

  Можна підключити смартфон до комп'ютера, використовуючи Bluetooth. Для цього у ПК повинен бути відповідний модель. Він може бути вбудований в материнську плату, але найчастіше його треба придбати окремо. Оскільки зараз Bluetooth втрачає свою популярність, такий варіант підключення для ПК може виявитися незручним.
  Підключити смартфон до комп'ютера: порядок дій, необхідне обладнання, налаштування
  А ось у випадку з ноутбуками спосіб досі здається актуальним. Практично всі лептопи мають модуль Bluetooth, тому можна не шукати кабель, а швидко перекинути файли.

  Підключення через Bluetooth

  Отже, в цьому випадку потрібно включити і на смартфоні, так і на ПК функцію Bluetooth. Після цього потрібно запустити на одному з пристроїв пошук підключених девайсів. Далі потрібно підключитися, щоб система запам'ятала смартфон або ПК. Залежно від версії, може знадобитися введення ключа доступу. Зазвичай це потрібно зробити одноразово. Після цього можна вибрати файл або декілька на телефоні, у властивостях активувати опцію «Передати» і використовувати Bluetooth. У списку підключених пристроїв потрібно вибрати ноутбук і включити з'єднання. Іноді передача може бути скасована, якщо один з пристроїв не дає доступу. Це можна перевірити в налаштуваннях. Якщо ви боїтеся, що вам підключитися ще хтось, можете дати доступ по паролю або на встановлений час.

  Використання Wi-Fi: передача файлів

  Якщо потрібно підключити через смартфон комп'ютер до інтернету, то підійде цей спосіб. Також його використовують і для передачі даних. Зазвичай всі пристрої підключені до однієї мережі. Це важлива умова для того, щоб вийшло коректне з'єднання. На смартфон потрібно встановити програму, яка дозволяє передавати файли по Wi-Fi. Можна використовувати файловий менеджер «ES Провідник».

  Потрібно запустити додаток і свапнуть вправо. Відкриється додаткове меню, в якому потрібно знайти пункт «Мережа». Далі вибираємо розділ «Віддалений доступ». На екрані потрібно буде запустити опцію. Система вкаже бездротову мережу, до якої підключений смартфон, а нижче адресу, за якою можна отримати доступ з ПК. Тепер потрібно використовувати комп'ютер. Переходимо до «Мого комп'ютера». Зверху можна буде ввести ту адресу, яка вказана на смартфоні.
  Підключити смартфон до комп'ютера: порядок дій, необхідне обладнання, налаштування
  Комп'ютера може знадобитися кілька секунд, щоб підключитися до телефону по бездротовій мережі. У новому діалоговому вікні з'являться всі папки системи смартфона.

  Використання Wi-Fi: модем

  Як підключити смартфон до комп'ютера через WiFi, потрібно знати не тільки для того, щоб передавати дані. Цей спосіб також допоможе забезпечити інтернет-з'єднання, якщо такого немає. В цьому випадку потрібно, щоб ПК був підключений до Wi-Fi-роутера або мав відповідний адаптер. Також потрібно налаштувати телефон для з'єднання. Як підключити модем смартфона до комп'ютера? Переходимо в налаштування пристрою. В залежності від моделі смартфона, потрібно знайти пункт «Модем і точка доступу». Далі включаємо доступ до мобільної мережі і налаштовуємо його. В якості імені мережі встановлена модель смартфона. Нижче потрібно вибрати PSK, WPA2 і вказати пароль, щоб з'єднання було безпечним.
  Підключити смартфон до комп'ютера: порядок дій, необхідне обладнання, налаштування
  Після цього потрібно перейти на ПК. У нижньому правому кутку панелі є значок інтернет-з'єднання. Відкривши його, ми побачимо всі бездротові мережі, до яких можемо підключитися. Вибираємо назву моделі смартфона, вводимо пароль і використовує мобільний інтернет.

  Популярі новини
  Загрузка...