Плюси і мінуси телевізора для людини

486 0 Новини високих технологій

У нашій статті ми розглянемо плюси і мінуси перегляду телевізора для людини. Багато людей звикли проводити час перед екранами пристроїв. Телебачення дає людині цілий потік інформації, правда, фільтрувати яку може не кожен. А це призводить до поганих наслідків. Про плюси і мінуси телевізора ми поговоримо далі.

Телебачення в житті людей

Ще в період СРСР все, що показували по ТБ, жорстко фільтрували. Саме завдяки цьому можна було легко впливати на світогляд людей. Зараз існує інша пропаганда. В нинішній час рекламісти та психологи придумали більш тонкі методи обробки людини. Інформацію тепер подають по чуть-чуть, без будь-якого натиску. Вона діє на підсвідомість. По телевізору нав'язують не лише політичні погляди, але і створюють ідеальний світ. В результаті чого ми розуміємо, що наші відносини не такі прекрасні, як у кіно. В будинку не все так добре, як здавалося. Та й робота могла бути краще.


Плюси і мінуси телевізора для людини
Рекламісти створюють у людини потреба (штучну) у тому чи іншому товарі. В результаті у вас вдома виявляється маса непотрібних предметів. Отже, ми підійшли до найголовнішого, які відомі плюси і мінуси від телевізора для людини. Виходячи з позитивного і негативного впливу даного заняття, можна буде прийняти правильне рішення з приводу того, чи потрібно взагалі дивитися ТБ

Легкий доступ до інформації

Розглядаючи плюси та мінуси комп'ютера і телевізора, варто сказати, що дані пристрої надають легкий доступ до інформації. Безумовно, людина не повинен бути в курсі всього, що відбувається в світі. Та це в принципі неможливо. Тому існують новинні передачі. Завдяки їм можна дізнатися новини з різних куточків планети. Далі можна сказати, що плюс перетворюється в мінус. Інформації подається багато, а що з неї правда, а що брехня – важко зрозуміти. Тому потрібно вміти відрізняти одне від іншого.


Розширення кругозору

Плюси і мінуси телевізора для людини
Окрім новин, по ТБ показують багато програм, які або чого нас вчать, або розширюють кругозір. Але в такому випадку дуже важливо не перестаратися. Адже набагато цікавіше особисто вивчати світ, ніж дивитися все, лежачи на ліжку.

Відпочинок

Безумовно, що активний відпочинок – це добре. Але іноді хочеться пасивного. Тобто, коли хочеться просто побути вдома, полежати відпочити за переглядом телевізора. Пасивний відпочинок теж іноді потрібен.

Віртуальна реальність

Ми вже розглянули плюси телевізора. Мінуси тепер розглянемо далі. Все, що ви дивитеся по телевізору (будь то серіали, новини або мультики), робить свій вплив. В цьому і полягає негативний вплив. Переглядаючи ТБ, людина просто тікає від реального життя, не бажаючи в ній що-небудь вирішувати. Дуже погано, якщо перегляд телевізора у вас викликає не тільки погані думки, але і злість. Адже по ТБ часто показують багате життя. Подібне незадоволене стан може навіть призвести до депресії.

Вплив на психіку

Плюси і мінуси телевізора для людини
Продовжуючи розглядати плюси і мінуси телевізора, розглянемо ще один негативний вплив ТБ. Зараз немає практично цензури. Тому по телевізору можна побачити: еротику, насильство, крадіжки та інше. Добре, якщо з подібним явищем ви стикаєтеся раз в місяць, але якщо це відбувається щодня, то це дуже шкідливо для психіки.
В результаті чого, коли людина після трудового дня людина хоче розслабитися, то він, навпаки, отримує порцію негативу. Подібне позначається на психічному стані. З'являється дратівливість. Не виключено також поява все тієї ж депресії.

Деградація людини

Дуже багато людей скаржаться на своє життя. Вона їм не подобається, але вони нічого не хочуть робити. А як ви думаєте, як ці люди розважаються? Звичайно ж, сидять перед телевізором. Таке заняття викликає залежність. Людина не хоче приймати рішення, втрачає інтерес до навколишнього світу. Йому більше подобається стежити за чиєюсь життям, ніж діяти самому. Думаєте, що багаті люди дивляться телевізор? Немає. Вони витрачають цей час на більш корисне заняття – на саморозвиток.

Руйнування сімей

Якщо вас цікавлять плюси і мінуси телевізора, то варто розповісти ще про один негативний момент. ТБ руйнує сім'ї. Як це відбувається? Так просто. Всі сідають на диван і дивляться його, зовсім забуваючи про звичайне спілкування. Хоча саме живе спілкування допомагає згуртуватися сім'ям.

Негативний вплив на здоров'я

Крім усього іншого, перегляд телевізора негативно впливає на здоров'я. У першу чергу страждають нервова система і зір. Також особливо дітям шкідливо проводити своє дозвілля.

Скільки можна дивитися телевізор?

Плюси і мінуси телевізора для людини
Ми вже з'ясували плюси і мінуси телевізора. Дуже важливо під час перегляду ТБ вміти фільтрувати інформацію. Тепер розглянемо, скільки і кому можна дивитися телевізор без шкоди до для здоров'я. Дітям до двох років не варто взагалі дивитися ТБ. У віці з двох до трьох тривалість перегляду ТБ не повинна становити більше 30 хвилин в день. Дітям віком від трьох до семи дивитися телевізор можна не більше години. Підлітки можуть дозволити собі не більше двох годин такого заняття. Зазначимо, що діти повинні робити проміжки під час перегляду ТВ. Тобто, якщо в день можна тільки годину, то цей час варто розбити, наприклад, на три рази по 20 хвилин. Дорослим дозволено дивитися телевізор не більше трьох годин. Між сеансами повинні бути перерви. Хоча все ж краще постаратися максимально виключити телебачення зі свого життя. Оскільки таке заняття – це лише марна трата часу, який можна витратити на щось більш корисне.
Плюси і мінуси телевізора для людини

Висновок

Тепер ви розумієте, наскільки шкідливо і корисно дивитися телевізор. Плюси і мінуси даного заняття ми розглянули в статті. Сподіваємося, що тепер, знаючи їх, ви приймете для себе правильне рішення з приводу того, дивитися телевізор чи ні.

Популярі новини
Загрузка...