Складна доля УАЗ 3160

162 0 Новини високих технологій

Ульяновський автомобільний завод знайомий будь-якому цінителю позашляховиків. У радянський час просто так купити собі новий УАЗ було неможливо – все що випускаються автомобілі призначалися для армії. Це оточувало машину якимсь особливим ореолом потужності і надійності. І армійські уазики дійсно були неубиваемыми машинами.

Передісторія

Проте з приходом перебудови ситуація різко змінилася – армійські закупівлі різко знизилися, а заводу було необхідно виживати. Ульянівські конструктори взялися за створення цивільних варіантів перевіреного 469 УАЗа.
Складна доля УАЗ 3160
Ці машини стали користуватися попитом у рибалок і мисливців, але ця ринкова ніша занадто вузька для цілого автозаводу. І заводчани стали рухатися до створення менше утилітарної машини, краще пристосованою до міських умов. Машина повинна була базуватися на старому шасі, але мати абсолютно новий кузов, тобто поєднувати всі переваги старих моделей з підвищеною комфортабельністю і керованістю. Такою машиною став УАЗ 3160 поставлений на конвеєр в серпні 1997 року.

Кузов

Заводчани підняли з архівів розробки, розпочаті ще у 1980 році у співпраці з фахівцями Волзького заводу. Мабуть саме тому обводами кузова і особливо фарами і радіаторної гратами, оновлений уазик неабияк нагадує десяте сімейство ВАЗа. Рама являє собою модернізований варіант старої уазовской рами. На фото УАЗ 3160 можна побачити, що він виглядає досить дивно, машина начебто занадто коротка.


Складна доля УАЗ 3160
Це пов'язано з тим, що ульяновським інженерам довелося втискати новий кузов на коротку стару раму. І якщо утилітарний 469-й виглядав цілком органічно, то УАЗ 3160 що претендує на звання сучасного джипа, по довжині відповідав трьохдверним позашляховикам провідних виробників, залишаючись при цьому п'ятидверним.

Салон

Подібно попередникові «шістдесятий» мав п'ять основних пасажирських місць, обладнаних ременями безпеки, і два відкидних сидіння в багажнику. Машина позиціонувалася як універсальна, тому заднє сидіння отримало складається спинку для перевезення об'ємних вантажів, а відкидні сидіння легко демонтувалися. Також у новому уазику з'явилася можливість створення повноцінного спального місця з передніх і задніх сидінь. Машина отримала сучасну оббивку салону, непогану шумоізоляцію і систему вентиляції та опалення, що підводить повітря до ніг всіх пасажирів. Панель приладів отримала більше сучасне оформлення рульова колонка стала регульованою.

Складна доля УАЗ 3160

Двигуни

На машину встановлювали кілька варіантів двигунів, всі вони були чотирициліндровими. Першим був застарілий УМЗ-421. Архаїчний бензиновий двигун зі ступенем стиснення всього 82 у первісній версії видавав лише 98 л. с. і 209 Нм з 29-літрового об'єму. Причому перші модифікації були карбюраторними, лише пізніше з'явилася інжекторна версія УМЗ-421310. Пізніше УАЗ 3160 стали комплектувати більш сучасними двигунами Заволзького моторного заводу. Бензиновий ЗМЗ-409210 при обсязі 27 літра видавав вже 133 л. с. і 224 Нм, що істотно підвищило енергоозброєність машини. Максимальна швидкість УАЗ 3160 з цим двигуном досягала 130 км/год. Також невеликі серії оновлених уазів комплектувалися 22-літровим дизелем ЗМЗ-514310 видає 96 л. с. і 216 Нм.

Трансмісія і підвіска

Порівняно з трансмісією сучасних модифікацій 469-ї моделі, її характеристики УАЗ 3160 змінилися мало. Всі автомобілі комплектувалися синхронізованою п'ятиступінчастою механічною КПП в поєднанні з двоступеневої «раздаткой» з передавальними числами 1 і 194. На відміну від старої «раздатки» УАЗ 469 у новій роздавальної коробці позбавилися від лісу важелів, звівши і підключення переднього моста, і включення понижувальної передачі до одного перемикача. Підвіска в УАЗ 3160 залежна, ресорна ззаду пружинна спереду. Машина оснащена передніми дисковими гальмами, задні залишилися барабанними.

Доля машини

Новий УАЗ не зміг здобути популярності, приготовленої пізніше "Патріоту". Машина продавалася в кількості близько двох тисяч примірників на рік. Цьому сприяла висока ціна і незвичне позиціонування машини. Для любителів бездоріжжя вона була занадто новомодної, а для цінителів комфорту УАЗ 3160 мав занадто багато дитячих хвороб. Думок про автомобілі безліч. Власники «шістдесятого» відзначали як позитивні, так і негативні сторони нового УАЗ 3160. Відгуки більшості водіїв підтверджують непогану прохідність оновленої машини, яка, однак, сильно підвищується при самостійній установці міжколісних диференціалів, яких в серійній машині немає. Також власники хвалять м'яку щодо старих уазиків підвіску і непогану шумоізоляцію. Разом з тим у машини досить і недоліків, основний з яких - якість збірки. Особливо багато претензій до роботи роздавальної коробки, яка швидко починає шуміти. Також багатьох обурює непрактична оздоблення салону, яка швидко рветься і брудниться. У ряду «шістдесятих» спостерігаються проблеми з фарбуванням і швидка корозія кузова. Але в цілому ця машина стала проривом. І багато дитячі хвороби були усунені у її наступників.

Продовжувачі

Складна доля УАЗ 3160
«Шістдесятий» випускався до 2004 року, коли його повністю змінив подовжений 3162 «Симбир». випускається з 2000 року. На фото УАЗ 3160 кидаються очі непропорційно маленькі задні двері. «Симбир» ж завдяки збільшенню довжини з 4315 мм до 4630 мм став виглядати набагато сучасніше, а його задні пасажири отримали значно більше комфорту.
Складна доля УАЗ 3160
А в 2005 році в серію пішов, створений на базі моделі 3160 УАЗ "Патріот", що здобув значну популярність у народі. "Патріота" сміливо можна назвати сучасним джипом.

Популярі новини
Загрузка...