Автомобіль УАЗ-452 ("Хлібина"): фото і опис, технічні характеристики, розміри

507 0 Новини високих технологій

УАЗ-452 - це, мабуть, найвідоміший і масовий автомобіль від Ульяновського автозаводу. Історія цієї машини бере свій початок ще в далеких 60-х минулого століття. Багатьом це здасться дивним, але виробляється УАЗ-452 серійно досі, причому конструкція його практично не змінювалася з тих років. Дана модель являє собою вантажопасажирський повнопривідний фургон підвищеної прохідності.

Зовнішність

Дизайн цього автомобіля можна назвати вже раритетним. Такі машини навряд чи хто ще випускає зараз. Так, спереду машина має прості круглі фари і окремі поворотники з вбудованими лампами габаритних вогнів. Така ж схема оптики практикувалася і на інших радянських вантажних автомобілях. За настільки специфічну форму кузова ця машина отримала прізвисько «Буханець». Що кажуть відгуки про цій машині? Зрозуміло, дизайн її – не головний коник. Ця машини виглядає надто вже застаріло. Можливо, модель відрізняється гарною якістю металу? Але і тут власники розчаровані. Метал дуже швидко іржавіє, причому у всіх місцях. Щоб хоч якось зберегти машину в первозданному вигляді, власникам доводиться щорічно повторювати процедуру антикорозійної обробки.


Автомобіль УАЗ-452 ("Хлібина"): фото і опис, технічні характеристики, розміри
Застосовувалася ця машина у всіх галузях. Це сільське господарство, армія (до речі, військовий УАЗ-452 відрізнявся більш високими мостами) і медицина. В останньому випадку фургон використовувався як швидка допомога.

УАЗ-452: розміри, кліренс

Габарити кузова не змінювались за роки виробництва. Так, машина має довжину 436 метра, ширину - 194 та висоту 209 метра. Величина колісної бази становить рівно 23 метра. Непоганий у цієї машини кліренс – 22 сантиметри. Як відзначають відгуки, автомобіль УАЗ-452 відрізняється хорошою прохідністю. Але все ж на бездоріжжі «Буханець» менш сильна, ніж 469-й УАЗ або «Хантер». Зазначимо також, що споряджена маса фургона складає 176 метра. Повна маса досягає трьох тонн.

Салон

Інтер'єр в машині не змінювався ще з часів Радянського Союзу. Так, тут є звична сталева панель з простими циферблати спідометра і тахометра. Двірники працюють в різні сторони. Водійське сидіння має мінімум бічної підтримки і регулювань. Що примітно, двигун знаходиться тут праворуч від водія. Через це всередині постійно чути якісь звуки і вібрації. Кришка, що закриває двигун, не відрізняється хорошою шумоізоляцією. Та й сам салон зроблений переважно з металу, бряцающего на купині.
Автомобіль УАЗ-452 ("Хлібина"): фото і опис, технічні характеристики, розміри
Серед істотних змін варто відзначити наявність ременів безпеки і травмобезопасного керма. Це можна побачити на версіях молодше 2011 року. Також кермо став оснащуватися гідропідсилювачем. До цього був простий, механічний привід. Через п'ять років на заводі зробили ще кілька змін. Так, всі прилади стали поміщати в єдиний циферблат спідометра з дисплеєм. З'явилася в салоні і ніша для аудіосистеми. Однак магнітоли і динаміків тут не зустріти ніколи – установкою акустики займалися вже самі власники. Також, як заявляє виробник, у 2016 році покращилась шумоізоляція салону. Але як зазначають власники, зміни лише мінімальні – салон все одно доводиться допрацьовувати і удосконалити.
Автомобіль УАЗ-452 ("Хлібина"): фото і опис, технічні характеристики, розміри
Для пасажирів тут передбачені плоскі дерматинові лавочки. Всього машина здатна вмістити до дев'яти осіб, включаючи водія. До речі, пасажирська частина відокремлена сталевий перегородкою від водія. Є в цій машині столик – мабуть, єдиний елемент комфорту. Адже кондиціонера, електричних підігрівів і склопідйомників тут не було ніколи. Звичайно, на цій машині важко їздити на більші відстані. Однак багато її купують для виїзду на бездоріжжі і для поїздок на риболовлю. Адже місця в салоні достатньо.

Технічні характеристики

Спочатку на даний автомобіль ставилося карбюраторний двигун. УАЗ-452 оснащувався двигуном УМЗ-451. Це атмосферний восьмиклапанний бензиновий агрегат з ланцюговим приводом ГРМ. Цей мотор не сильно відрізнявся від двигуна ГАЗ-21А, за винятком наявності більш «сучасного» масляного фільтра від «Жигулів». При обсязі 25 літра цей мотор розвиває потужність 72 кінські сили. Крутний момент – 167 Нм в діапазоні від 22 до 25 тисячі оборотів в хвилину. Згідно керівництву по експлуатації, цей мотор підходить для використання в країнах з тропічним і помірним кліматом. Хоча, як показала практика, УАЗ-452 виживає і в північних регіонах.
Ступінь стиснення агрегату УМЗ-451 – всього 67. Діаметр циліндра і хід поршня однакові – 92 міліметра. Зазначимо, що цей мотор відрізняється високою витратою палива. Агрегат споживає 18 літрів бензину на 100 кілометрів шляху, за паспортними даними (за умови руху зі швидкістю 60 кілометрів на годину).

Модернізація

У 1997 році Ульяновський завод вніс невеликі зміни в технічну частину. Так, автомобіль УАЗ-452 отримав новий двигун УМЗ-4218. Це був теж атмосферне чотирициліндровий агрегат, але із збільшеною ступенем стиснення до 82. Також даний мотор відрізняється більш камерою згоряння. При робочому обсязі 29 літра цей мотор розвиває 98 кінських сил потужності. Крутний момент також зріс до 220 Нм і доступний за 25 тисячі оборотів в хвилину. Згідно керівництву по експлуатації, автомобіль УАЗ-452 («Хлібина») розрахований тільки на 92-й бензин. При використанні більш низькооктанового палива можливий ризик детонації.

Автомобіль УАЗ-452 ("Хлібина"): фото і опис, технічні характеристики, розміри
Також відзначимо, що в 2011 році цей мотор став відповідати екологічним нормам "Євро-4". Витрата палива, згідно з паспортними даними, становить 11 літрів в змішаному циклі. Але як показала практика, реальна витрата цієї машини наближається до позначки 16 літрів.

Проблеми

Серед недоліків двигунів УАЗа відзначають відгуки необхідність регулювання клапанів. Тут відсутні гидрокомпенсаторы, і зазори слід виставляти кожні 10 тисяч кілометрів. Серед інших проблем власники відзначають схильність двигунів до перегріву і часті сторонні стуки. Ну і, звичайно ж, ні про яку динаміці розгону не може йти і мови – конструкції двигуна вже більше 60 років.

Трансмісія

Спочатку даний автомобіль укомплектовывался чотириступінчастою механічною коробкою передач.
Автомобіль УАЗ-452 ("Хлібина"): фото і опис, технічні характеристики, розміри
Але згодом дана трансмісія була замінена на більш сучасну, п'ятиступінчасту механіку. Що кажуть про коробці УАЗа відгуки? Трансмісія досить гучна, а передачі не завжди включаються чітко. Також КПП не відрізняється тривалим ресурсом. Якщо машина готується під оффроуд, коробка може не осилити той крутний момент, який на неї передає двигун. У результаті виходить з ладу зчеплення, а також первинні і вторинні вали разом з підшипниками.

Ходова частина

Конструкція підвіски не піддавалася змінам протягом усіх років виробництва. Так, спереду і ззаду встановлена залежна конструкція, що представляє собою мости і ресори з 13 листів. Підвіска дуже жорстка – кажуть відгуки. До того ж машина важко входить в повороти з-за високого центру тяжіння. До речі, щоб підключити повний привід, доводиться виходити з машини і прокручувати так звані «хаби», що не завжди зручно, коли автомобіль вже загруз по коліно в болоті. З салону включити блокування ніяк не можна.

Гальмівна система

Гальма на цьому автомобілі найпростіші. Спершу на «Буханець» ставилися повністю барабанні механізми, але нещодавно передня вісь обзавелася дисковими «млинцями». Це трохи поліпшило чуйність на педаль, але все ж гальма на цій машині слабкі – кажуть відгуки.

Ціни

Якщо говорити про новий автомобіль, його можна придбати за ціною від 650 тисяч рублів. Варіант з десятиместным салоном буде коштувати на 10 тисяч рублів дорожче. У комплектації присутня лише гідропідсилювач керма і ремені безпеки. Подушок і будь-яких електрорегулювань тут немає. Якщо говорити про вторинному ринку, то тут ціни суттєво відрізняються. Найбільш дешеві примірники можна придбати за 35 тисяч рублів. Однак серед власників автомобілів УАЗ-452 «Буханець» популярний тюнінг. Багато встановлюють додаткові блокування, іншу гуму з більш широкими дисками і різне навісне обладнання.
Автомобіль УАЗ-452 ("Хлібина"): фото і опис, технічні характеристики, розміри
В результаті вартість такого екземпляра може зрости до 300 і вище тисяч рублів. Відзначимо, що часто на ринку можна зустріти моделі з вже сгнившим кузовом. Зазвичай ці машини коштують дешево, але після покупки потрібно обов'язково проводити зварювальні роботи.

Підводимо підсумки

Отже, ми з'ясували, які має автомобіль УАЗ-452 характеристики і особливості. Серед позитивних моментів цього фургона варто відзначити:
 • Простоту конструкції і ремонтопридатність.
 • Низьку вартість запчастин.
 • Недороге обслуговування.
 • Непогану прохідність.
 • Але недоліків набагато більше. Це:
 • Нестійкий до корозії кузов. УАЗ-452 доводиться постійно обробляти мовилем або мастикою.
 • Мала надійність вузлів і агрегатів. Не варто дивуватися, якщо в дорозі у вас щось зламається.
 • Некомфортабельный салон.
 • Відсутність якої-небудь безпеки.
 • Зайву валкість.
 • Високий витрата палива.
 • Застарілу конструкцію в цілому.
 • Автомобіль УАЗ-452 ("Хлібина"): фото і опис, технічні характеристики, розміри
  Таким чином, основна аудиторія любителів даних авто – це рибалки та мисливці, а також ті, хто будує автомобіль для виїздів на бездоріжжі. У повсякденній експлуатації ця машина доставляє багато клопоту і не відповідає сучасним нормам комфорту і економічності. Тому варто уважно подумати перед тим, як зважитися на покупку подібного російського фургона.

  Популярі новини
  Загрузка...