Шини Michelin Energy XM2: опис, характеристики, відгуки

153 0 Новини високих технологій

Іноді закордонні виробники автомобільної гуми випускають моделі, які здебільшого підходять для експлуатації у вітчизняних реаліях. Якщо справа стосується зимових шин, то це виражається в посиленому протекторі, хорошу прохідність по глибокому снігу і здібності боротися з ожеледицею. Літні ж екземпляри виходять з властивостями, притаманними Michelin Energy XM2. Ця гума отримала ряд особливостей, які роблять її незамінною в російській глибинці. Розглянемо послідовно технічні характеристики, що виділяють її на тлі конкурентів, а також звернемо увагу на думку водіїв, які тестують її на своїх автомобілях протягом тривалого часу.

Цільове призначення

Модель була розроблена і випущена в продаж для установки на компактні малопотужні автомобілі, такі як бюджетні седани, міські моделі і деякі мінівени. Про це свідчить розмірна сітка, в якій наявні примірники з внутрішнім діаметром від 13 до 16 дюймів. Швидкісні індекси показують, що модель Michelin Energy XM2 зроблена з запасом витривалості — гранична швидкість становить від 190 до 240 кілометрів на годину, чого з головою вистачає для будь-яких вітчизняних доріг.


Шини Michelin Energy XM2: опис, характеристики, відгуки
Основною особливістю даної гуми є її посилена конструкція. За твердженнями виробника, головним завданням, поставленим перед розробниками, було створення шини, здатної без пошкоджень переживати удари, що виникають внаслідок руху по поганій дорозі. Ця особливість може виявитися дуже цінним для водіїв, яким часто доводиться їздити по розбитих провінційним трасах.

Специфічні технології

Як показали результати фахового тестування, автомобільна гума французького виробника насправді може витримувати великі навантаження. Частково це стало можливо завдяки технології, розробленої спеціально для цієї моделі. Вона отримала назву IRONFlex. Її принцип дії полягає у створенні додаткової пружності в бічних частинах шини Michelin Energy XM2. Досягається такий ефект з одного боку завдяки посиленому корду в бічних частинах, а з іншого — за рахунок підвищення еластичності конструкції самої шини.

Складовою частиною цієї технології є застосування інноваційного компаунда Micro-Adaptive. Включення його до складу гумової суміші дозволило підвищити еластичність, що призвело до можливості «проковтувати» нерівності, що зустрічаються на шляху. Якщо нерівність занадто велика, то вона пом'якшується за рахунок гри всієї конструкції, і такий розподіл енергії удару забезпечує відсутність пошкоджень у вигляді гриж на бічних частинах шини.
Шини Michelin Energy XM2: опис, характеристики, відгуки

Особливості протекторного малюнка

Однією витривалості для завоювання прихильності з боку водіїв явно недостатньо. Для того щоб привести на належний рівень динамічні і гальмівні характеристики, командою фахівців був розроблений особливий протекторний малюнок. Частково він нагадує класичну шосейну схему розташування елементів з двома поздовжніми ребрами. Однак у них внесені правки у вигляді невеликих додаткових прорізів, які забезпечують краще зчеплення з дорожньою поверхнею при будь-яких умовах. За рахунок того, що такі прорізи зроблені в різних напрямках, шина отримала більш ефективне гальмування. Згідно з результатами тестів Michelin Energy XM2 порівняно з доступними конкурентами, дана модель може зупинятися швидше на 17 метра при швидкості 60 км/год. Для того щоб при сильному навантаженні блоки протектора не з'єднувалися між собою, закриваючи зчіпні кромки, між ними передбачені невеликі гумові поперечки. Їх наявність не тільки утримує в рамках постійних динамічні характеристики, але і збільшує загальну жорсткість конструкції, що дозволяє помітно знизити абразивний знос.
Шини Michelin Energy XM2: опис, характеристики, відгуки

Боротьба з акваплануванням

Не забули розробники і про часті дощі в літній час року. Для того, щоб гума літня Michelin Energy XM2 могла ефективно працювати на вологій трасі і в калюжах, в ній передбачена продумана дренажна система. Порівняно з попередньою моделлю, дана шина отримала підвищену на 20% ефективність системи водовідведення. Завдяки розширеним канавкам вода максимально швидко викидається за межі робочої області, що зводить до мінімум імовірність зірватися в занесення з-за аквапланування. Побічним ефектом від такого розташування канавок стало зниження опору коченню. Результати не змусили себе довго чекати, проявившись у вигляді зниження витрати палива і зменшення абразивного зносу. Також помітно знизився шумовий ефект від тертя гуми об асфальт, що додало комфортабельності поїздок.

Шини Michelin Energy XM2: опис, характеристики, відгуки

Позитивні сторони моделі

Для того щоб побачити справжню картину щодо експлуатації гуми на вітчизняних дорогах, слід проаналізувати відгуки про Michelin Energy XM2. Водії виділяють наступні сильні сторони цієї моделі:
 • Високий рівень м'якості. Напрацювання, спрямовані на підвищення еластичності, не пройшли дарма і дали можливість шині зберігати м'якість навіть під час похолодання.
 • Низький рівень шумності. Гума не дратує гулом, і навіть при поганій шумоізоляції на бюджетному автомобілі далекі поїздки не виглядають дратівливими.
 • Поглинає дрібні нерівності. Водії відзначають, що гума Michelin Energy XM2 добре справляється зі стиками і дрібними вибоїнами, «проковтуючи» їх до того, як імпульс передасться на підвіску.
 • Ефективне гальмування. Незалежно від того, суха дорога або йде дощ, гальмування завжди залишається на висоті, і гума допомагає негайно зупинити машину в разі небезпеки або аварійної ситуації.
 • Висока міцність і зносостійкість. Шина справляється з основним завданням, покладеним на неї виробником, повністю виправдовуючи своє призначення. Пошкодження є вкрай рідкісними, а завдяки своїм характеристикам, Michelin Energy XM2 здатна служити десятки тисяч кілометрів до повного зносу.
 • Як видно, модель вийшла досить вдалою, і виправдовує очікування більшості водіїв. Проте у неї є і кілька недоліків.
  Шини Michelin Energy XM2: опис, характеристики, відгуки

  Мінуси, підкреслені у відгуках

  Основним недоліком водії називають погану поведінку на грунтових дорогах. Згідно з відгуками про Michelin Energy XM2 після дощу взагалі небажано виїжджати на грунтовку, так як великі шанси того, що машину доведеться виштовхувати через пробуксовування з якоїсь калюжі. Другою негативною особливістю є досить висока вартість, яка не завжди може бути по кишені власнику бюджетного автомобіля. Однак цей мінус перекривається хорошою живучістю і зносостійкістю, дозволяють користуватися шинами набагато довше, ніж у випадку з пропозиціями конкурентів.
  Шини Michelin Energy XM2: опис, характеристики, відгуки

  Висновок

  Дана модель призначена в першу чергу для тих, хто хоче придбати невбивані шини на кілька сезонів. Вона добре проявляє себе на розбитих дорогах, але не любить ґрунтовки. Тому слід уважно продумати, де проходять щоденні маршрути. Michelin Energy XM2 відмінно підходить для міського режиму, впевнено тримає машину при швидкісному русі на трасах. Володіє низькою гучністю, що може бути важливо для водіїв, які проводять за кермом багато часу в силу професійної діяльності.

  Популярі новини
  Загрузка...