Переробка на світлодіодну підсвічування монітора: способи, покрокова інструкція

271 0 Новини високих технологій

У техніки завжди є свій термін служби. Це стосується і РК-моніторів. Нерідко вони ламаються через виходу з ладу підсвічування. Але з цієї ситуації є вихід, тому не варто викидати таку техніку. Для відновлення її роботи вистачить переробки на світлодіодну підсвічування монітора.

Деталі

Перебуваючи в пошуках потрібних деталей, можна зіткнутися з тим, що люмінесцентних ламп в продажу не буде. А заміна підсвічування монітора на світлодіодну сама по собі праці не складе. Нерідко використовують світлодіодну стрічку.

Оцінка поломки

До початку монтування стрічки в дисплей потрібно оцінити ступінь його поломки. Для виявлення цього потрібно знати деякі тонкощі. Вихід з ладу лампочок в підсвічуванні може бути обумовлений наступними причинами.


По-перше, можливий початковий виробничий брак. По-друге, лампи могли пошкодитися при падінні пристрою від удару по ньому. По-третє, деколи в металевій частині лампи відбуваються замикання. По-четверте, лампи могли просто вийти з ладу, відпрацювавши належний їм термін. Попросту кажучи, вони могли перегоріти. При розкручуванні дисплея неважко визначити наявність несправностей і встановити причини, які призвели до поломки. Для якісної заміни освітлення дисплея потрібно розуміти, за якими принципами працює рідкокристалічна матриця, вбудована в усі види сучасних пристроїв з екранами.

Принципи роботи РК-матриць

У кожному сучасному моніторі РК-матриці працюють у відповідності з принципом просвіту. Тобто в пристрої працює освітлення, лампочки якого просвічують всю матрицю наскрізь.


Але потрібно враховувати, що якість дисплея знаходиться в прямій залежності від виду освітлення. В телевізорах і стаціонарних моніторах на даний момент часу нерідко використовується підсвічування прямого виду. Тобто світлодіод, лампи розташовані по всій поверхні панелі. Для підсвічування матриці використовуються 2 блоку. Кожен блок включає в себе дві лампи. Їх розташовують угорі і внизу дисплея. В результаті розміщення їх таким чином створює рівномірне освітлення всієї матриці. Таке розташування веде до того, що освітлення працює навіть тоді, коли яка-небудь лампа ламається. За харчування цих лампочок відповідають інвертори. Як тільки яка-небудь з лампочок ламається і припиняє роботу, інвертор зазначає, що освітлення стало нерівномірним. Тому і він припиняє працювати. Ця функція в нього вбудована, щоб уникнути подальших неполадок в підсвічуванні. Так що нерідко інвертор провокує ситуацію, коли після поломки однієї з 4 лампочок підсвічування працює ще деякий термін. Після опанування даної інформації можна приступати безпосередньо до процесу установки нової підсвічування.

Процес

Для грамотної установки світлодіодного підсвічування для монітора знадобиться дотримуватися цілий ряд правил. Важливо робити все в чітко встановленому порядку. Так, насамперед потрібно встановити, чи насправді зламалася підсвічування, так як не вона одна відповідає за подачу світла. Це можна з легкістю зрозуміти, розібравши дисплей.
Переробка на світлодіодну підсвічування монітора: способи, покрокова інструкція
Нерідко поломка такого характеру зустрічається в моніторах телевізорів, комп'ютерів. Екран може включатися, а потім знову гаснути через короткий термін. Перед тим як переробити монітор на світлодіодне підсвічування, його варто попередньо розібрати. Зробити це зовсім не складно. Процес однаковий для різних моделей дисплеїв, і при установці світлодіодного підсвічування в монітор LD 22 і інші аналогічні дисплеї можна користуватися однією і тією ж інструкцією.

Розбирання

В подробицях дану процедуру описати не представляє особливої складності, проте кожен вид техніки має ряд особливостей, відрізняються монітори і розмірами, і виробники по-різному їх збирають. Але у процедурі завжди присутні одні й ті ж кроки, лише є варіативність у деяких моментах. Тому загальні моменти можна просто розписати. Насамперед, знімають підставку, відкручуючи гвинти, які тримають її, разом з іншими кріпильними елементами корпусу. У будь-якому пристрої встановлений особливий паз, призначений для того, щоб відкривати засувки, поддевом кришку плоскими предметами. Він розташований в торці. При розбиранні монітора вперше слід враховувати, що засувки будуть притиснуті щільно, однак згодом впоратися з ними буде все простіше і простіше. Після цього знімають каркас з металу. З цією метою відсувають засувки або викручують з корпусу гвинти. Людям, які вже замінювали лампу підсвічування монітора на світлодіодну стрічку або проводили заміну деталей на таких пристроях, процедура здасться дуже простий. Після даного процесу від'єднують від плати дроти.
Переробка на світлодіодну підсвічування монітора: способи, покрокова інструкція
Потім переходять до матриці, доступ до якої відкривається в даний момент. У ній багато сполучних шлейфів, які дуже крихкі. Тому варто виявляти граничну обережність, працюючи з нею. Кращим рішенням буде відкласти матрицю в сторонку і накрити її тканиною для того, щоб випадково не зачепити, не пошкодити і не дати зібратися на неї пилу. Якщо робота була виконана грамотно, відкриється доступ до інвертора, електронній платі і лампі. Попрацювати з ними тепер не складе праці. Якщо людина вирішила зайнятися переробкою лампової світлодіодне підсвічування на моніторі, йому потрібно тримати в пам'яті те, як розташовувалися всі знімні деталі в ньому. Їх важко переплутати, але новачкам варто враховувати можливі ризики сплутати їх місце розташування.
Переробка на світлодіодну підсвічування монітора: способи, покрокова інструкція
Наступним кроком у боротьбі підсвічування монітора на світлодіодну буде від'єднання кожної лампи від матриці. Після демонтажу канавок з неї можна витягти джерела поточної підсвічування і позбутися від них. Тим, хто ще не встановлював світлодіодне підсвічування екрана монітора, потрібно пам'ятати, що в лампах CCFL міститься ртуть. З цієї причини варто бути пильним і завжди проявляти обережність, працюючи з ними. На наступному етапі переробки лампової світлодіодне підсвічування на моніторі здійснюють безпосередньо заміну джерела освітлення.

Підсвічування власноруч

Важливо пам'ятати про те, що для цієї процедури вибирається саме світлодіодна стрічка. Краще всього для цих цілей брати комплект світлодіодного підсвічування для монітора з уже знятим розміром з ламп або вибирати ту, довжина якої буде трохи більше. Так, в 1 метрі її повинно знаходитися не менше 120 лампочок. Щоб переробка підсвічування монітора на світлодіодну була ефективною, потрібно вибирати кольори, які не будуть тиснути на очі. Інакше є ризик того, що людина все буде переробляти по другому колу.

Краще всього, встановлюючи світлодіодне підсвічування монітора своїми руками, віддавати перевагу білим лампочкам. Прекрасно підходять стрічки з кристалами 3528 і 4115. Розміри їх повинні підходити посадковим місцям, які і буде здійснюватися монтаж стрічок. Найчастіше розмір становить 7 мм. Світлодіодна стрічка в монітор на підсвічування може містити різну кількість ламп, перевага її в тому, що в будь-якому випадку вона прослужить довше за своїх попередників. Після цього стрічку кріплять, використовуючи двосторонній скотч. Поміщають світлодіодну стрічку замість ламп підсвічування монітора на те ж саме місце, де попередні лампи знаходилися. Зазвичай це маленькі канавки. Іноді застосовують старі дроти від знятих джерел світла для подальшого підключення їх до джерел живлення. До цього треба обов'язково перевіряти, чи грамотно був здійснений збір LED-підсвічування. З цією метою її підключають, використовуючи проводу, до зовнішніх джерел живлення – акумуляторів. На наступній стадії світлодіодне підсвічування екрана монітора підключають до живлення. Плата живлення завжди мається на дисплеях комп'ютерів і телевізорів. Для того щоб заміна підсвічування монітора на світлодіодну була дієвою, даного моменту варто приділити більше уваги. Ті, хто має досвід підключення слабкострумових приладів до мережі з напругою, яка перевищило показово норми, пам'ятають, що в такому разі техніка згорає. Це станеться внаслідок того, що опір пристрою не розраховане на таку величину. Знадобиться відшукати на платі висновки 12 V і спаяти з ними дроти від нових ламп. Виробляючи підключення світлодіодного підсвічування монітора, важливо пам'ятати про дотримання полярності.
Переробка на світлодіодну підсвічування монітора: способи, покрокова інструкція
Зробивши це, можна переходити до складання телевізора або комп'ютера.

Недоліки

Встановлена замість ламп підсвічування монітора світлодіодна стрічка має один значний мінус. Оскільки підключається все безпосередньо, регулювати і відключити її не представляється можливим. Тому вона горить завжди, коли включається дисплей. Світлодіодне підсвічування матриці монітора, своїми руками підключена, буде дуже яскравою, від неї будуть втомлюватися очі. Однак і ця задача вирішена.

Створення регулювання

Після того як заміняють підсвічування монітора на світлодіодну, приступають до регулювання підсвічування. Для цього працюють з проводами, які були підключені до стрічок, щоб додати їм можливість включення і виключення при впливі певних кнопок. Є два шляхи їх створення.
Переробка на світлодіодну підсвічування монітора: способи, покрокова інструкція
У відповідності з першим збирають схему, за допомогою неї і виконують регулювання потужності та інтенсивності ламп. З цією метою виконують такі дії.
 • Беруть пластиковий роз'єм, який розташований на платі живлення дисплея. Знайти його нескладно: саме з нього виводяться дроти, кожне гніздо для якого підписано.
 • Щоб забезпечити включення і вимикання, використовують гнізда DIM. Регулюють яскравість, змінюючи контролери ШІМ.
 • Після цього беруть польовий транзистор з каналом N. Потім припаюють мінусові дроти від світлодіодної стрічки до висновку Drain полевика. Здійснюють підключення загального проводу від світлодіодів до вступного елементу Source. Схема передбачає застосування резистора номіналом від 100 до 2000 Ом. Саме через нього приєднують Gate-транзистор на будь гніздо DIM.
 • Потім припаюють дроти з «плюсом» від світлодіодного підсвічування. З цією метою здійснюють їх висновок до мікросхемі живлення 12 V, потім припаюють.
 • Після виконання всіх перерахованих дій встановлюють підсвічування кріпильні місця, а потім починають збірку дисплея в зворотному порядку. Обов'язково пам'ятають про бережних діях з матрицею, фільтрами. Після даного пункту дисплей можна використовувати.
 • Другим методом є наступний порядок дій, спрямованих на використання стрічок з інверторами світлодіодного підсвічування в моніторах, вмонтованими в них. Здійснюється це таким чином.
 • Щоб підключити схему даного способу, знову потрібно розшукати пластиковий роз'єм з гніздом DIM і висновком on/of. Простіше всього це визначається за допомогою розпіновки.
 • Використовуючи мультиметр, видзвонює гнізда з керуючого блоку, який відповідав за лампи підсвічування дисплея. Від них і виходить необхідний сигнал DIM, а також on/of.
 • На наступному етапі припаюють дроти від інверторів світлодіодів до виявлених гнізд. Щоб регулювати підсвічування за допомогою інверторів, прибирають дроти, які живили попередні лампи.
 • Закріплюють їх там, де є вільний простір, користуючись двостороннім скотчем.
 • Щоб завершити переробку підсвічування монітора на світлодіодну остаточно, перевіряють нове освітлення у справі.
 • Використання даного методу веде до гарної працездатності нових ламп. Переробка РК-монітора на світлодіодне підсвічування порадує будь-якого тим, що техніка буде працювати набагато довше.

  Причини заміни

  У даний момент дуже популярними стали рідкокристалічні дисплеї, які вмонтована підсвітка. Дана технологія прийшла на заміну застарілим моделям, які відрізнялися гіршою якістю. Однак навіть при високій якості такі пристрої часом оснащують з підсвічуванням лампами застарілого формату. Вони ніколи не відрізнялися довгими термінами служби, часто виходили з ладу. Саме з-за цього в сучасній техніці нерідко ламається освітлення. Це не надто серйозна біда, і не у всіх випадках потрібно звертатися до фахівця. Заощадити допомагає переробка підсвічування монітора на світлодіодну.

  Чому світлодіоди?

  Хоча на даний момент виробників дисплеїв існує безліч, вся техніка має приблизно одним і тим же принципом функціонування. Тому вельми зручно проводити заміну ламп монітора світлодіодним підсвічуванням. Неважливо, який виробник пристрої. Якщо навіть при дотриманні інструкції шукана деталь не знайдено на вказаному місці, то вона в будь-якому випадку захована поблизу. Придивившись, її буде просто виявити.
  Переробка на світлодіодну підсвічування монітора: способи, покрокова інструкція
  Світлодіоди – сучасний і просунутий джерело світла. Найчастіше використовують світлодіодну стрічку. Коли необхідно зробити ремонт дисплея, світлодіодне підсвічування вибирають з наступних причин. По-перше, вона служить довго. Якщо підключити її грамотно, то вона здатна працювати без погіршення якості протягом цілих 10 років. Ніякі інші лампочки, використовувані в тих же цілях, не можуть похвалитися подібною характеристикою. Вони виходять з ладу значно раніше цього терміну. По-друге, дуже зручно те, що стрічки виготовляються на самоклеючій основі. Тому кріплення здійснюється без будь-якої складності на будь-які поверхні, включаючи задню стінку дисплея. По-третє, світлодіодні лампочки володіють яскравим світловим потоком. Вони підсвічують екран досить інтенсивно. Якщо врахувати низку рекомендацій, то після переробки РК-монітора на світлодіодне підсвічування очі майже не будуть втомлюватися при тривалому контакті з дисплеєм. По-четверте, можна вибрати будь освітлення на свій смак. Потрібно обов'язково звертати увагу на один момент. Хоча вибір стрічок за типами освітлення завжди дуже великий – на прилавках представлений широкий асортимент, краще всього віддавати перевагу спокійним, пастельним відтінкам. Наприклад, оптимальним вибором буде жовта або біла стрічка. Вибравши такі кольори, людина в майбутньому скаже сам собі за це спасибі. Очам буде простіше сприймати інформацію з екрана саме при таких лампочках.

  Про стрічках

  Продаж стрічок зі світлодіодами здійснюється в котушках по 5 м. Даної довжини завжди вистачає для того, щоб створити дієву та якісну підсвічування дисплея. Виріб дуже просто підключити до платі пристрою. Досить слідувати простим інструкціям. Також стрічки відрізняються низьким споживанням електроенергії при тому, що потужність джерела освітлення достатньо велика. Найчастіше світлодіоди вимагають напруги всього в 12-24 Ст. Діоди ніколи не занадто сильно нагріваються в процесі роботи. Це вкрай важливо, так як перегрів лампочок і є причиною поломки ламп, вбудованих в дисплей конструкцій. Лампочки старого зразка можуть зламатися і з-за того, що пристрій часто включають або вимикають. Але діоди це не страшно. Світлодіодні стрічки досить стійкі до всіляких зовнішніх впливів. Це також сприяє їх довговічності. Використовуючи їх, можна бути впевненим у тому, що ризики ушкоджень їх зведені до мінімуму. Таким чином, заміна застарілого або вийшов з ладу освітлення дисплея веде до безлічі позитивних наслідків. Однак перед тим, як зробити підсвічування монітора на світлодіодної стрічки, варто з усією уважністю ознайомитися з інструкцією, а виконуючи завдання, варто ретельно дотримуватися всіх рекомендації. Тоді нова підсвічування прослужить довго і буде радувати господаря.

  Міфи про світлодіодах

  Якщо задати кожному користувачеві техніки з моніторами питання, замінив би він РК-дисплей на такий же, але зі світлодіодним підсвічуванням, в 90 % випадків відповідь буде позитивною. Однак пояснити, чому це буде краще традиційних технологій CCFL, більшість не зуміє. У кращому випадку перекаже один з поширених сьогодні міфів, якими обросла LED-підсвічування. Однак немає особливих складнощів у тому, щоб зрозуміти технології LED. Досить трохи знань, і міфи щодо неї развенчаются. Міф номер 1: LED-монітор краще РК. Світлодіодні дисплеї – це окремий тип техніки, який не має відношення до звичайних моніторів комп'ютерів. Так, ними є інформаційні, рекламні монітори, які монтують на вулицях в містах. На цих моніторах візуалізація відбувається із застосуванням світлодіодних ламп – як однієї, так і багатьох, з цієї причини їх так і називають. Вони досить яскраві, але дозвіл у них низька.
  Переробка на світлодіодну підсвічування монітора: способи, покрокова інструкція
  Але зовсім окремим явищем вважаються РК-монітори комп'ютерів з підсвічуванням з світлодіодів. Формуються пікселі в них все ще при сприянні матриці. В її осередках рідкі кристали управляються сигнальним напругою, вони сприяють провертанню площини поляризації світла на потрібні кути. Так регулюється ступінь його проникнення. Коли дисплей встановлюють світлодіоди, то джерело світла змінюється. За пропускання його все ще відповідає матриця. Зазвичай в дисплеях встановлені спочатку CCFL-лампи. Їх підпалюють інвертори. Однак світлодіоди світять точно з такою ж інтенсивністю, але витрачають менше електроенергії. З цієї причини вони і прийшли в монітори комп'ютерів. Тому LED-дисплеї не можуть змагатися з ЖК, так як це спочатку різні типи пристроїв. Міф номер 2: LED-підсвічування всюди одна і та ж, як і CCFL. Різновидів CCFL-ламп існує величезна кількість. Вони можуть вплинути на найважливіші особливості пристрою. Так, якщо у них удосконалено люмінофор, монітор володіє більш широким колірним діапазоном. Якщо мова йде про світлодіодах, ситуація стає складніше. Вся справа в тому, що є кілька основних їх видів. Характеристики у них дуже різні. Найважливіша відмінність між ними полягає в кольорі. Так, є два основних шляхи реалізації світлодіодного підсвічування. По-перше, дешевий і простий шлях – придбати лампи білого кольору. Але для цього потрібно з особливою ретельністю відбирати яскравість відтінок світіння. По-друге, є шлях набагато більш перспективний. Є стрічки з кольоровими світлодіодами, і саме їх особливе поєднання дає в підсумку білий світ. Зазвичай використовують RGB-тріади, але є й інші варіанти. Щоб формувати кольору пікселів, використовується вся доступна розрядність матриці. Дисплей охоплює велику колірну гаму, а перенесення кольорів стає точніше. Зазвичай ці характеристики дуже важливі в професійній техніці, де ці знання і застосовуються особливо активно. Однак реалізація другого шляху веде до зіткнення з великою кількістю труднощів. Так, потрібно ретельно підбирати тріади діодів. Крім цього, потрібно вчитися керувати освітленням таким чином, щоб, коли змінюється яскравість монітора, точка білого залишилася на місці. Є різниця і в конструкції блоків підсвічування: вони можуть бути торцевими і тильними. Більшість РК-моніторів використовує торцеву підсвічування. Лампи розташовані в торцях на панелях. Випромінювання їх перенаправляється в світловоди. Промені світла піддаються переломленню і прямують до РК-матриці, поляризатору і светорассеивателям. Головний плюс такого пристрою в тому, що дисплей тонкий. Але домогтися того, щоб підсвітка була рівномірною в ньому, складніше. Для них застосовують торцеву LED-підсвічування з білими світлодіодами. У тильній конструкції передбачається застосування груп світлодіодних ламп. При виборі даного типу конструкції з'являється можливість управляти яскравістю підсвічування по зонам. Це чудово підходить телевізорів. Але такий шлях застосуємо тільки в моніторах зі значною товщиною. Міф номер 3: LED-підсвічування має кращим колірним охопленням. З самого початку світлодіодне підсвічування використовувалася лише в професійній техніці завдяки особливим якостям RGB. Вона і володіє широким колірним охопленням, перевищує стандарти. Але для використання цих властивостей у повсякденному житті така підсвічування виявиться невиправдано дорогий. Білі світлодіоди не мають такий же передачею кольору. Вони цілком конкурують з звичайними CCFL. Кінцеві ж характеристики колірного охоплення залежать від особливостей самої матриці. Міф номер 4: LED-підсвічування дає більше рівномірності. Нерівномірність в панелі може бути спровокована нерівномірним випромінюванням джерел світла, особливостями світловода, поляризатора, матриці, порушеннями в світлопропускании, светофильтрах. Тому підсвічування не є єдиним аспектом цього питання. Але рішення існує. Нерівномірність монітора можна компенсувати. Проте це вимагає великих витрат. Рівномірність ж дисплеїв з LED-підсвічуванням не надто відрізняється від тієї ж характеристики моніторів з CCFL. Міф 5: LED-підсвічування не мерехтить, на відміну від CCFL. Будь РК-монітор мерехтить всупереч розхожій думці про те, що це не так. Просто процес відбувається з такою частотою, що це не помічається. Ця біда ніяк не вирішується. Робота з сучасними дисплеями з максимальним рівнем яскравості при денному освітленні в приміщенні губить очі. Хоча діапазон зміни показника яскравості у світлодіодів широкий, в теорії можна було б управляти яскравістю, не використовуючи ШІМ. Саме він є причиною мерехтіння. Але на ділі це задоволення не з дешевих, до того ж додає ряд технологічних труднощів, вирішення яких буде нелегким. Тому будь-дисплей, навіть зі світлодіодами, буде мерехтіти. Міф 6: LED-підсвічування економічніше CCFL. Це дійсно так. Твердження є цілком справедливим, така слава світлодіодів цілком заслужена ними. При використанні білого підсвічування з світлодіодів електроенергії витрачається майже в два рази менше, ніж при застосуванні стандартних CCFL. Так що цей міф на практиці підтверджується. Міф 7: дисплеї з LED-підсвічуванням екологічніше CCFL. Відомо, що екологія завжди сильно страждає в ході виробництва обладнання IT-індустрії. Це призвело до того, що всюди з'явилися екологічні стандарти. Вони ретельно дотримуються. Але інакше справа йде з процесом утилізації. Так, всім відомо, що звичайні лампочки мають у складі отруйну ртуть. Але всі були свідками того, як люди викидали їх, нерідко в розбитому вигляді, разом з іншим сміттям. Згодом сміття спалювався, і парами ртуті дихало все населення країни. CCF-лампи мають у своєму складі ртуть. А ось світлодіоди такого небезпечного елемента позбавлені. Тому їх застосування дійсно впливає на екологію позитивним чином. Міф на практиці також підтверджується. Міф 9: LED-підсвічування дорожче CCFL. Не так давно це висловлювання було істиною. Система RGB LED вимагала великих витрат. Цінник на неї все ще залишається високим. Але зовсім інакше справа йде з білими світлодіодами. Поява цих нових видів лампочок викликало справжню маркетингову війну між виробниками світлодіодів і традиційних CCFL. Нерідко ціна на дисплеї зі світлодіодами більш висока. Вся справа в тому, що ці технології ще зовсім молоді, і споживачі не встигли з ними настільки близько познайомитися. Ажіотаж ж навколо них досить великий. Міф 10: LED-підсвічування володіє більшою контрастністю. Мається на увазі динамічна контрастність, оскільки статична її різновид не залежить від джерел освітлення: він може бути і CCFL, і LED, показник ніяк не зміниться. Динамічна ж контрастність є непостійною величиною. Вона залежить від алгоритмів роботи відповідних блоків налаштування підсвічування, від контенту, який на моніторі відтворюється. Але при використанні LED-підсвічування на кінцевий результат впливає і тильна підсвічування з зонним управлінням – local dimming. Коли в зображенні є і світла, і темна область в один і той же момент, контрастність буде відповідати статичних показників. Але технології local dimming гасять підсвічування в темній області, а у світлій збільшують. Це веде до підвищення контрастності. Щоб local dimming працював коректно, потрібні окремі блоки, які будуть допускати управління окремими групами світлодіодів. Але ця конструкція дорога. Звичайні білі світлодіоди вимикаються і вмикаються дуже швидко, і це відрізняє їх від CCFL. Тому на практиці міф підтверджується. Але якщо мова йде про комп'ютерному моніторі, то цей показник йому не важливий. Набагато важливіше виявляється статична контрастність.

  Висновок

  При грамотній установці світлодіодів в монітор можна добитися економії, поліпшити показники пристрою. Заміна – досить простий процес. Головне – дотримуватися інструкцій ретельно.

  Популярі новини
  Загрузка...