Кращі флешки: огляд моделей і фірм, характеристики, ціни

385 0 Новини високих технологій

Сьогоднішні технології розвиваються настільки стрімко, що куплені вчора пристрої виявляються вже застарілими і вимагають оновлення з апгрейдами. Процесори стають потужнішими, картинка на екрані монітора чіткіше, а фільми та ігри займають набагато більше місця, ніж два або три роки тому. Подібна гонка змусила виробників вінчестерів і інших накопичувачів створювати носії, що вміщають в себе більший обсяг інформації, ніж раніше. Звичайно, який-небудь фільм в блюрей-як на терабайтном жорсткому диску не так помітний, і 30-40 Гб некритично для такого обсягу. Але передати його на інше пристрій – справжній головний біль. На допомогу приходять старі добрі флешки. Але далеко не кожен накопичувач потягне такі великі файли. Тому багато користувачів задаються цілком закономірними питання: «Яка флешка краще і чому?», «На що звернути увагу під час покупки?» і т. п.


Вибір ускладнюється ще й тим, що велика кількість накопичувачів на ринку комп'ютерної техніки просто вражає: маленькі, великі, чіпована, 302.0 дорогі, дешеві і т. п. І визначити у всьому цьому різноманітті, яка флешка краще, ой як непросто. До того ж консультанти в магазинах, на жаль, не завжди компетентні в цих питаннях. Отже, спробуємо розібратися, як вибрати накопичувач, на які критичні моменти звернути увагу в першу чергу і як не помилитися з покупкою. В якості конкретних прикладів розглянемо найкращі флешки, спираючись на думку споживачів і експертів.

Труднощі вибору

Відразу варто попередити, що подібні накопичувачі не призначені для тривалого зберігання даних. Тобто навіть сама просунута флешка кращої фірми в силу своєї технічної особливості не зможе зберегти інформацію більше трьох, а в окремих випадках – п'яти років. Так що явно зайвим буде раз на рік копіювати дані на інший носій і перевіряти цілісність поточного.


Стандартні флешки хорошої якості малопридатні для роботи з невеликими файлами. Чим менше байт даних, тим повільніше йде процес копіювання. Особливо це стосується малогабаритних SD-накопичувачів. Навіть найкращі мікро-флешки, зіткнувшись з крихітними файлами, працюють, як правило, від «погано» до «повний гальмо». В цьому випадку краще всього придивитися до просунутих в технічному плані моделям на основі SSD-технології. Також варто зауважити, що чим більше обсяг накопичувача, тим швидше на нього записується інформація. Причому зростання швидкості йде в більшості випадків сходами. Тобто якщо копіювання почалося з показника в 1 Мбіт/с, то може продовжитися де-небудь на 40 Мбіт через хвилину-іншу. Окремо варто звернути увагу на моделі з чіпами MLC. Виробники кращих USB-флешок намагаються прошивати їх такими чіпами. Подібна технологія дозволить в значній мірі збільшити робочий експлуатаційний ресурс гаджета. MLC-чіповка доведеться як не можна до речі тим, хто інтенсивно використовує флешку.

Виробники флешок: яка фірма краще?

Випуском флешок займаються багато виробників, але кістяк перевірених брендів сформувався досить давно, і новачків там не люблять. Вартість фірмових гаджетів помітно вище, ніж у виробів маловідомих компаній, але і гарантій якості явно побільше. Тому конкуренція тут дуже жорстка, і кожен маститий виробник розуміє, що невдоволення клієнта обіцяє серйозні фінансові втрати.

SanDisk

Це велика компанія з Північної Америки, яка змогла завоювати без малого третина цього ринку. Про найкращих USB-флешках бренду знають по всьому світу, в тому числі і в Росії. Звідси дуже непогані продажу, а також відмінну якість виробів.
Кращі флешки: огляд моделей і фірм, характеристики, ціни
На вітчизняному ринку можна зустріти безліч підробок «Сандиска», тому не варто спокушатися, побачивши модель від популярного бренду за низькою ціною. Акції компанія якщо і проводить, то тільки в офіційних точках розповсюдження. А останні з підробками, природно, не зв'язуються. Також варто зауважити, що продукція від «Сандиск» частенько отримує нагороди на спеціалізованих виставках, де вибирають кращі флешки року, ретельно оцінюючи всі достоїнства і недоліки учасників.

Transcend

Другий за популярністю бренд після «Сандиска». Тайванська компанія отримала репутацію виробника стабільних і кращих флешок, а також карт пам'яті. Продукція бренду користується завидною популярністю у вітчизняного споживача. Така затребуваність багато в чому обумовлена не тільки високою якістю виробів, але і більш ніж демократичною ціновою політикою компанії.

Corsair

На третьому місці стоїть ще одна американська компанія, яка може похвалитися виробництвом не тільки кращих флешок, але і випуском якісних модулів пам'яті для стаціонарних і мобільних ПК. І перші, і другі користуються гарною популярністю у вітчизняного споживача.
Як і в попередньому випадку, компанія не гне ціни і проводить більш ніж адекватну цінову політику. Також варто зауважити, що бренд чимало уваги приділяє зовнішньому вигляду накопичувачів, де в асортименті можна підшукати флешку з оригінальним екстер'єром.

Kingston

Компанія не виробляє накопичувачі як такі, а є найбільшим постачальником модулів пам'яті, флешок і вінчестерів для персональних комп'ютерів. Також бренд володіє відомим підрозділом HyperX, під початком якого на ринок надходять нехай і дорогі, але дуже якісні ігрові модулі ОЗП.
Кращі флешки: огляд моделей і фірм, характеристики, ціни
Незважаючи на те що компанія сама не виробляє чіпи, вона проводить жорсткий відбір і подальшу адаптацію продукції. У підсумку на прилавках виявляються дійсно кращі флешки з дуже якісної складової і значним гарантійним строком. Вироби інших брендів також можна розглядати, особливо якщо сподобалася вартість накопичувача. Але тут потрібно врахувати, що у маловідомих або взагалі ноунейм-виробників далеко не кожна серія виходить вдалою. Так що перед покупкою явно зайвим буде почитати відгуки, причому не в самому магазині, а не спеціалізований форумах або хоча б на «Яндекс.Маркеті».

Далі розглянемо кращі флешки, які відзначилися безпроблемною роботою, збалансованої вартістю, а також великою кількістю позитивних відгуків від користувачів.

Transcend JetFlash 78016 Gb

Це порівняно недорогий, але перевірений часом накопичувач типу 3.0. Одне з головних переваг флешки – це MLC-чіповка, в той час як практично всі вироби даної цінової категорії побудовані на хисткій архітектурі TLC. Так що користувачам, які планують активне використання накопичувача, цей недорогий варіант доведеться як не можна до речі.
Кращі флешки: огляд моделей і фірм, характеристики, ціни
Флешка отримала класичний зовнішній вигляд з текстурованим малюнком. Останній не дозволяє накопичувачу вислизнути з рук, хоча і збирає з них бруд. Виробник вказує швидкість запису до 40 Мбіт/с, а читання – до 140. Реальні характеристики, природно, будуть скромніші, але і цього цілком достатньо для вирішення звичайних завдань. Переваги моделі:
 • хороша швидкість для невеликого обсягу;
 • діловий і практичний екстер'єр;
 • стабільна робота навіть на максимальному навантаженні;
 • довічна гарантія від виробника.
 • Недоліки:
 • нагрівається при запису файлів невеликого обсягу;
 • розміри завеликі для любителів прилаштувати флешку на брелок, ланцюжок тощо
 • Орієнтовна вартість моделі – близько 1100 рублів.

  Corsair Flash Voyager GT USB 3032GB

  На відміну від минулого респондента, цей виглядає куди привабливіше і модніше. Любителі стильних і помітних накопичувачів напевно не пройдуть повз хорошої флешки 3.0 від Corsair. Також варто зауважити, що модель отримала обрезиненный корпус, що додає їй практичності поряд із захисними якостями.
  Кращі флешки: огляд моделей і фірм, характеристики, ціни
  До речі, цього накопичувача не страшна ні пральна машинка, ні падіння на асфальт з пристойної висоти (без фанатизму). За всіма перевагами дизайну криється один, для деяких критичний недолік – це сусідство з іншими USB-інтерфейсами. Конструкція вийшла, так би мовити, пухкою, тому в сусідні порти увіткнути іншу периферію досить проблематично. Звичайно, можна зняти гумовий чохол або зовсім витратитися на хаб, але це, знову-таки, зайві труднощі і головний біль. Що стосується швидкісних показників, то тут вони на цілком прийнятному рівні: 35 Мбіт/с на запис і 135 – на читання. Природно, що зазначені характеристики розкриються тільки з USB-портом 3.0. Плюси моделі:
 • привабливий зовнішній вигляд;
 • хороші захисні характеристики;
 • непогана швидкість читання і запису;
 • безпроблемна синергія з усіма популярними платформами.
 • Мінуси:
 • значні габарити;
 • невеликий гарантійний термін.
 • Орієнтовна ціна моделі – близько 2000 рублів.

  Transcend JetFlash 75064Gb

  Дана модель особливо припала до душі тим, хто частенько використовує в своїй роботі файлову систему FAT32. Більше 64 Гб остання не потягне, так що придбання більш ємною флешки тут просто нераціонально.
  Кращі флешки: огляд моделей і фірм, характеристики, ціни
  Окремо варто відзначити наявність MLC-чіпування, що для бюджетних моделей велика рідкість. Порадували також і швидкісні характеристики, де флешка дуже непогано справляється з файлами як малого, так і великого розміру. Гаджет отримав пластиковий корпус і класичний дизайн. До збірки ніяких питань немає: нічого не скрипить, щілин і люфтів немає, а захисний ковпачок міцно сидить на місці. Флешка знайшла своє застосування в руках системних адміністраторів і сервісних майстрів. Але і пересічні споживачі, знаючи якість бренду, частенько купують дану модель. Переваги моделі:
 • MLC-чіповка;
 • відмінна швидкість читання;
 • «худий» корпус;
 • адекватна вартість.
 • Недоліки:
 • невисокі показники швидкості під час запису даних;
 • корпус, як пилосос збирає відбитки пальців з пилом.
 • Орієнтовна вартість моделі – близько 2700 рублів.

  HyperX Savage 128GB

  Більшість рядових користувачів вважають, що це краща флешка USB 3.0 від підрозділу бренду «Кінгстон». Вона орієнтована в першу чергу на перенесення об'ємних файлів. Виробник обіцяє стабільну швидкість в 250 Мбіт/с на запис та 350 на читання, але в реальності цифри відрізняються від зазначених і залежать головним чином від характеристик копійованих даних і особливостей місцевого USB-протоколу.
  Кращі флешки: огляд моделей і фірм, характеристики, ціни
  Незважаючи на заявлені цифри і високі усереднені показники швидкості, флешку можна назвати швидкою. Під час копіювання крихітних файлів весь запал гаджета тане на очах. Так що для роботи з такими даними пристрій мало підходить, але з фотографіями, музикою і фільмами справи йдуть набагато краще. Також варто відзначити досить якісний корпус і складання в цілому. Оригінальний дизайн доповнено матовим софт-тач-покриттям без натяку на люфт, щілини та інші проблеми. Порадувала і захист: гаджет можна упускати з пристойної висоти і навіть споліскувати водою при необхідності, але без купання. Плюси моделі:
 • відмінні швидкісні характеристики (за винятком самих дрібних файлів);
 • якісна зборка;
 • захист від фізичного впливу і вологи;
 • привабливий дизайн;
 • повноцінна MLC-чіповка.
 • Мінуси:
 • корпус товстуватий і можуть виникнути проблеми з «сусідами» по USB-портів.
 • Орієнтовна ціна моделі – близько 5700 рублів.

  Kingston DataTraveler Ultimate GT 1TB

  Це найбільш містка флешка, яку можна знайти на прилавках вітчизняних магазинів. Є ще модель на 2 Тб, але в Росії вона поки не продається. Відразу варто відзначити, що гаджет компактним ніяк не назвеш - він спокійно перекриває доступ до парі сусідніх USB-інтерфейсів. Крім того, пристойний вага здатний дати крен середньостатистичному ультрабуку.
  Кращі флешки: огляд моделей і фірм, характеристики, ціни
  В якості панацеї від таких габаритів виступає подовжувач. Благо виробник про це подбав і поклав до комплекту невеликий хаб. Останній володіє досить скромними розмірами і не завдасть жодного клопоту сусідам по портах. Також варто зауважити, що модель отримала дуже міцну конструкцію на основі цинкового сплаву. Їй не страшні падіння навіть з пристойної висоти, так само як і невелика миття. Гаджет порадував і своїми швидкісними характеристиками. Фірмовий і дуже продуктивний контролер Phison PS2308 творить просто чудеса, яким позаздрять SSD-накопичувачі.

  Відмінні риси моделі

  Єдине, з чим посередньо справляється флешка, так це з дуже дрібними файлами. Але і тут ми маємо помітно бо?більшу швидкість в порівнянні з вищезгаданими моделями. До того ж ніхто не заважає всю цю «дрібницю» заархівувати і скопіювати в одну мить. Природно, пристрій має MLC-чіповку, тому про збереження файлів турбуватися не доводиться. Незважаючи на масивні габарити, девайс виглядає дуже стильно, свіжо і технологічно. Створюється відчуття, що в руках у вас якийсь гаджет з майбутнього, а не проста флешка. Користувачі залишають про моделі суцільно позитивні відгуки. Для тих, хто працює з великими об'ємами даних, які необхідно постійно тримати при собі, це просто знахідка. Єдиний мінус, на який нарікають користувачі, – це вартість флешки. За цю ціну цілком можна зібрати середній комп'ютер, так що для рядових користувачів така покупка просто непрактично. Гаджет знайшов своє застосування в руках професіоналів начебто системних адміністраторів і сервісних майстрів. Одним словом, це найкраще, що може запропонувати цей сегмент, але і коштує таке задоволення недешево. Переваги моделі:
 • завидна ємність на 1 Тб;
 • відмінна швидкість читання і запису файлів середнього та великого обсягу;
 • надійна конструкція з гарним захистом від фізичного впливу;
 • стильний і приємний оку зовнішній вигляд;
 • немаркий корпус;
 • наявність датчиків;
 • наявність в комплекті подовжувача (хаба);
 • максимальна гарантія для подібних гаджетів від виробника.
 • Недоліки:
 • пристойні габарити;
 • цінник явно не розрахований на середньостатистичного споживача.
 • Орієнтовна вартість моделі – близько 55000 рублів.

  Популярі новини
  Загрузка...