Який максимальний обсяг флешки?

408 0 Новини високих технологій

Флеш-накопичувачі (або ж просто флешки) ще недавно були одними з найпоширеніших зовнішніх зберігачів інформації. Проте в даний час вони, на жаль, здають свої позиції. На зміну приходять невагомі хмарні сховища, де можна (звісно, за відповідну плату провайдеру) зберігати практично необмежені обсяги інформації. Але флеш-накопичувачі поспішають "реабілітуватися" в наших очах. Сьогодні ми розглянемо, якими бувають найбільші за обсягом флешки. На порядку денному три моделі, однозначно варті уваги читача.

Найбільший за обсягом флеш-накопичувач

Який максимальний обсяг флешки на сьогодні? Це 2 Тб! Таку модель представила в минулому (2017) році відома корпорація "Кінгстон". Флешка Kingston DataTraveler Ultimate GT, незважаючи на те, що здатна вмістити в себе 2 Тб самих різних даних, не вражає свого власника розмірами. Її можна легко порівняти з губною помадою.


Який максимальний обсяг флешки?
Треба сказати, що компанія "Кінгстон" у 2013 році випустила ще одного рекордсмена. Максимальний обсяг флешки тоді склав 1 терабайт. Через чотири роки корпорація порадувала користувачів, представивши накопичувач з подвоєною ємністю. Пропонуємо вам ближче познайомитися з самим великим (за обсягом) USB-зберігачем інформації у світі.

Зовнішнє рішення

Яка вона - флешка з максимальним об'ємом пам'яті? Виріб поставляється в лаконічному металевому кейсі. Що ж всередині? Сам флеш-накопичувач, зручний чохол для перенесення і кабель-подовжувач. Останній необхідний для підключення до комп'ютерів і телевізорів, USB-порти яких знаходяться дуже близько один до одного. Що являє собою сама USB-флешка максимального обсягу 2 Тб? Зовні вона трохи відрізняється від своєю терабайтовой попередниці. Простий, без надмірностей і зайвих декоративних деталей прямокутний корпус. Виріб покритий оцинкованим металом благородного відтінку. З вигляду досить тривале і дороге. Незвичайна конструкція накопичувача. Це слайдер. Половинки висуваються на манер колись популярних телефонів "Нокіа". Стандарт підключення - USB 313.0.


Технічні характеристики пристрою

Давайте уявимо важливі технічні характеристики флешки з максимальним об'ємом:
 • Ємність пристрою: 2 терабайти.
 • Інтерфейс для передачі даних: USB 3.0. Звичайно, пристрій можна приєднати до 2.0 воно буде функціонувати, але тільки передача інформації стане вестися на зниженій швидкості, стандартної для такого порту.
 • Швидкість (для USB 3.1): запис даних - 200 Мбіт/сек, читання інформації - 200 Мбіт/сек.
 • Який максимальний обсяг флешки?
  І трохи про максимальний обсяг флешки. Як показують тести користувачів, величина в 2 Тб - досить відносний показник. За фактом об'єм накопичувача становить 1979958 951936 байт. Розрахунки показують, що фактично винахід "Кінгстон" "тягне" на 179 Тб. Представимо одну важливу особливість пристрою: воно доповнено потужним контролером Phison PS2308. Треба сказати, що саме він використовуються для швидкісних HyperX Savage. А от показники швидкості запису і читання даних ми не будемо приймати на віру. Звернемося до показників тестів, що провели щасливі володарі першої в світі двухтерабайтной флешки.

  Тестування швидкості пристрою

  Які найбільші за обсягом флешки? Це продукція компанії "Кінгстон" - моделі об'ємом в 1 і 2 терабайти. Давайте перевіримо швидкість запису і читання даних на цих пристроях. Для тестів рекомендуємо використовувати додатки:
 • Crystal Disk Mark 520. Дана програма хороша тим, що буде тестувати роботу флеш-накопичувача відразу в чотирьох режимах: лінійна запис/читання, запис/читання за 4К, лінійна запис/читання з 32 команди і, нарешті, запис/читання блоків за 4К з глибиною черги в 32 команди.
 • NTFS.
 • exFAT.
 • Який максимальний обсяг флешки?
  Що ж показують результати тестів? "Кінгстон" залишився чесним із споживачами своєї продукції/Швидкість запису і читання інформації не надто відрізняється від заявленої виробниками. Звичайно, впливає конфігурація комп'ютера, характеристики материнської плати та інше. В послідовних операціях 2-терабайтная флешка навіть обходить по швидкості жорсткий диск в декілька разів! На такий пристрій ви зі "швидкістю світла" запишіть "важкі" фільми, фотофайлів в RAW, музику в lossless та інше. За який час можна повністю заповнити максимальний обсяг флешки "Kingston"? Як кажуть самі власники, знадобиться всього 35 години! Показник залежить і від розміру записуваних файлів. Як правило, великі документи поміщаються на накопичувач швидше, ніж папки з дрібними службовими файлами.

  Вартість флешки на 2 Тб

  Ми вже знаємо максимальний обсяг флешки FAT32. А яка її вартість? На сьогодні це 100 тисяч рублів. Зазначимо, що пристрій продається з 5-річною гарантією. Але все ж ціна досить висока для середнього користувача.
  З чим пов'язані такі цифри? По-перше, поєднання найбільшого в світі обсягу, компактності пристрою, високої швидкості читання/передачі даних. По-друге, нова модель "Кінгстон" - рекордсмен у своєму роді, флеш-накопичувач, який не має поки що рівних у світі. Комплекс цих умов і пояснює високу вартість пристрою. Якщо ви хочете купити "об'ємну" флешку з більш реальною ціною, радимо вам почекати, поки акумулюються конкуренти "Кінгстон" - випустять подібні по ємності пристрою. Вартість їх буде нижче, а функціональність, можливо, навіть вище. А ми переходимо до наступних рекордсменам.

  Найбільша за обсягом microSD-карта

  Який максимальний обсяг флешки microSD? Сьогодні він дорівнює 200 Гб. Таких показників змогла домогтися не менш відома на ринку флеш-пристроїв корпорація "Сан Диск". Попередній рекордсмен San Disk об'ємом 128 Гб. Як просто помітити, новий винахід обійшло попереднє в два рази.
  Який максимальний обсяг флешки?
  Що дозволило домогтися такого збільшення обсягу? Самі розробники скромно пояснюють: у цьому допомогло використання пропрієтарного технологічного процесу. Його деталі, звичайно, корпорація "Сан Диск" не розкриває. Але можна судити про те, що всі можливості цієї технології вже вичерпані - у майбутньому з її допомогою не вийде представити світу більш ємнісні карти microSD.

  Сама ємнісна карта microSD: очікування і реальність

  Треба сказати, що просунуті користувачі незадоволені таким, здавалося б, суттєвим проривом. Вони вважають, що "Сан Диск" міг би збільшити ємність флеш-карти і до 256 Гб. Однак для існуючої конфігурації накопичувачів microSD 200 Гб вже є межею. Це все, чого можна домогтися. Радує швидкість передачі даних: 90 Мбіт/сек. Багато користувачі гідно оцінили винахід, як і випущену роком раніше карту 128 Гб від того ж виробника. Якщо ми подивимося на громіздких попередників, 200 Гб інформації, які реально вмістити на кінчику пальця, - це щось на межі фантастики.
  Який максимальний обсяг флешки?
  А що ж із вартістю? Ось цей показник як раз не особливо радує. Сама ємнісна картка microSD сьогодні обійдеться вам у 400 доларів.

  Самий ємнісний "Колектор"

  І останній винахід в середовищі флеш-накопичувачів. Гонитва за флешкою максимального обсягу здається нескінченною. Тому один виробник задумався: не винайти такий пристрій, який допоможе кожному користувачеві стати власником зберігача інформації підходящого для нього індивідуального максимального обсягу? Так в загальних словах можна описати концепт накопичувача Collector. Уявімо важливе уточнення. "Колектор" - це не флеш-накопичувач, а комплекс з карт microSD. Ідея належить дизайнерові з Кореї Fang-Chun Tsai. Він задався метою зробити обсяг флеш-накопичувача максимальним. "Колектор" - це своєрідна площадка, на якій маються гнізда для трьох карт microSD. Тих самих, що широко застосовуються для смартфонів і фототехніки.
  Який максимальний обсяг флешки?
  Відповідно, власник "Колектора" може купити декілька флеш-карт і в результаті стати власником накопичувача, що поєднує цей потрійний обсяг. Картки можуть бути обсягом і 2 і 32 і 200 Гб. Звідси сумарна ємність: 696600 Гб. Всі на розгляд власника, як і планував творець. Також не обов'язково підбирати картки, рівні один одному за обсягом. В одному Колекторі" можна поєднувати пристрої microSD ємністю і 2 і 32 і 200 Гб.

  Ключові недоліки "Колектора"

  Перший істотний мінус корейського винаходу - знову-таки ціна. Споживач оплачує не тільки вартість самого "Колектора", але і ціну карт пам'яті, що будуть її наповнювати. А якщо ми виберемо ті, чия ємність дорівнює 200 Гб, то сума вийде значною. Другим тут страждає швидкодію. Не секрет, що інформація на карти пам'яті записується куди повільніше, ніж на стандартні флешки. Треба враховувати і той факт, що на microSD у складі "Колектора" дані будуть поміщатися при цьому через "другі руки" - базовий пристрій. Висновок: ми отримаємо, звичайно, ємнісний накопичувач, але з дуже низькою швидкістю читання/запису. Що вельми знецінює такий цікавий концепт. Можна судити, що технічна сторона пристрою не до кінця продумана. Але треба пам'ятати, що творець концепту - дизайнер, а не інженер. Його завданням було придумати компактний і багатофункціональний пристрій. До речі, розробник подбав про безпеку карт пам'яті - вони захищені щільним надійним ковпачком. Напевно в майбутньому "Колектор" доповнять необхідними гніздами, і такі об'ємні накопичувачі стануть затребуваними і разом з тих доступними для середнього покупця.
  Який максимальний обсяг флешки?
  Тепер ви знаєте, який на сьогодні найбільший обсяг флешки і карти пам'яті. Звичайно, ця величина не остаточна. Можливо, завтра серед флеш-накопичувачів з'явиться новий рекордсмен, здатний конкурувати з хмарними сховищами даних.

  Популярі новини
  Загрузка...