Системна камера: огляд кращих моделей, характеристики, опис, можливості, відгуки

150 0 Новини високих технологій

Тенденція до оптимізації фототехніки дає чимало плюсів для користувачів, але разом з ними неминуче виявляються і недоліки таких моделей. До них відносяться обмежена функціональність та дуже усереднені характеристики зйомки. Зворотний підхід демонструється на прикладі системних камер, які поєднують в собі плюси компактів і дзеркальних апаратів. Але в процесі експлуатації багато чого також буде залежати від конкретної моделі.

Особливості системних фотоапаратів

Системна камера: огляд кращих моделей, характеристики, опис, можливості, відгуки
Для любителів фотографування сьогодні пропонується кілька напрямків вибору, головними з яких можна назвати смартфони, цифрові компактні камери і дзеркалки. І якщо перші дві групи не влаштують досвідчених фотолюбителів в силу низької якості знімків, то дзеркальні моделі відрізняються великими розмірами і складною функціоналом, що теж підійде не кожному користувачеві. Виходом може стати саме системна фотокамера, яка відрізняється скромними розмірами і забезпечує по-справжньому високоякісний результат, в якихось параметрах навіть близький до професійного рівня. Наприклад, системні камери Sony в деяких модифікаціях важать всього 300-400 г, помещаясь в кишенях одягу. В плані можливостей для зйомки їх модульна конструкція дозволяє збирати фотографічний інструмент практично для будь-яких завдань. Наприклад, базове оснащення можна розширити за рахунок об'єктиви, лінзи, мікрофона і спалаху. І це лише частина можливостей, якими відрізняються системні моделі фотоапаратів. Тепер слід детальніше розібратися з тим, що конкретно пропонують передові виробники цієї техніки.


Бездзеркальні камери Sony

Системна камера: огляд кращих моделей, характеристики, опис, можливості, відгуки
У системних фотоапаратах японської фірми Sony застосовуються матриці двох типів:
 • Аматорська APS-C. Щодо стандартних модулів формату 4/3 вона більша в 16 рази, а в порівнянні з матрицями компактів 1/2.3 – в 13 разів.
 • Преміальна 35-міліметрова з полнокадровой зйомкою.
 • Іншими словами, системні камери «Соні» оснащуються двома варіантами об'єктивів на вибір, причому в обох випадках передбачається байонет E. Що стосується додаткових можливостей, то практично всі моделі цього стандарту отримують бездротові модулі NFC і Wi-Fi, що дозволяють керувати апаратом дистанційно зі смартфона і передавати фото - і відеоматеріали на інші пристрої. Аматорські моделі з матрицею APS-C також забезпечуються оптичною стабілізацією картинки.


  Sony Alpha A7 Kit

  Дана модифікація вважається першим у світі представником системної бездзеркальної камери, призначеної для масового споживача. Апарат забезпечується матрицею на 35 мм, дозвіл якої складає 243 Мп. Пристрій відноситься до професійній фототехніці, що підтверджується не тільки високим ціновим рівнем, але і широким динамічним спектром, низьким рівнем шуму і природними кольорами – переваги, якими характеризується повнокадрові зйомка. Оснастили системну камеру Sony Alpha цієї версії і швидкої комбінованої автофокусуванням. Для інтеграції видошукача, мікрофона і фотоспалахи передбачена скоба з синхроконтактом. У базовому комплекті присутня зуммированный об'єктив з діапазоном 28-70 мм Швидкість зйомки складає 25 кад/сек.
  Системна камера: огляд кращих моделей, характеристики, опис, можливості, відгуки

  Sony Alpha A7 II Body

  Друга генерація полнокадровой бездзеркальної камери «Соні», в якій збереглася колишня основа у вигляді процесора, матриці і системи автофокусу. Зате додалася нова 5-осьова стабілізація. Дане включення усунуло ефект «шевеленки» при зйомці на вазі в умовах слабкого освітлення. Як відзначають користувачі, покращився і якість великих планів незалежно від типу об'єктива. Також системна камера відрізняється якісною відеозйомкою у форматі FullHD на 60 кад/сек і XAVC S. Втім, переваги в виконанні даної функції все ж таки відносять до модифікації A7S, яка впевнено працює і з 4K-відео.

  Системні фотоапарати Fujifilm

  Ще один японський гігант на ринку фототехніки, який в сегменті беззеркалок орієнтується на механічні елементи управління. Це додає моделям особливий образ ретро-апаратів, що нагадують класичні плівкові камери. Зокрема, конструкція має диски для перемикання режимів зйомки, а на об'єктивах серії XF передбачаються кільця налаштування діафрагми. Причому системні камери Fujifilm в основі не мають стабілізаторів зображення – ця функція повністю відноситься до об'єктивам. З метою розширення можливостей для модульної компоновки розробники наділили апарати здатністю суміщення з об'єктивами фірми Leica, але тільки через перехідник на байонет M. Для бездротової комунікації з іншими пристроями передбачений Wi-Fi.

  Камера Fujifilm X-A2

  Системна камера: огляд кращих моделей, характеристики, опис, можливості, відгуки
  Модель нижчої ланки в сегменті беззеркалок Fujifilm, до плюсів якої можна віднести скромні розміри і ергономіку управління. Незважаючи на усереднені технічні характеристики, з цього апарата можна витягти матеріал досить високої якості. Цьому сприятиме широкий спектр режимів зйомки (знову ж з ручним перемикачем), опціональне підключення спалаху і комплектний об'єктив з діапазоном 16-50 мм. Якщо ж говорити про недоліки, то системна камера цієї модифікації оснащується матрицею з роздільною здатністю всього на 16 Мп і не має видошукача. Відповідно, слід готуватися до позиціонування кадрів через ЖК-екран. Хоча сама конструкція дисплея з можливістю відкидання на 75 % робить пристрій зручним при зйомці автопортретів.

  Модель Fujifilm F X-T1016-50

  Також камера бюджетного рівня, забезпечена 16-мегапіксельною матрицею, але з більш широким функціональним інструментарієм. Компанія використовувала інноваційну технологію гібридної автоматичного фокусування, яка «веде» об'єкт зйомки навіть в умовах активного переміщення корпусу. Частота кадрів системної камери F X-T1016-50 становить лише 8 кад/сек, тому цей вибір скоріше підійде починаючому фотолюбителеві. Зате недолік продуктивності компенсується швидким видошукачем з затримкою в 0005 сек, відкидним РК-дисплеєм та вбудованою фотоспалахом. І знову варто підкреслити вдало реалізований дизайн в стилістиці апаратів минулого століття, що відрізняє цю лінійку від більш технологічних конкурентів.

  Системні фотоапарати Olympus

  В обов'язковому порядку всі камери даної фірми оснащуються стабілізатором і модулем Wi-Fi з можливістю управління за допомогою смартфона. Преміальні версії також отримують зум-об'єктивом з діапазоном 14-42 мм для зйомки дальнього плану. Підтримують бездзеркалки Olympus і компонування допоміжними пристроями на зразок тієї ж спалаху, видошукача і об'єктива, але таке доповнення вимагає певної установки. Порушення у підключенні зустрічаються нерідко, в результаті чого може виникнути системна помилка камери зразок No camera head. Це означає, що голова камери не підключена – швидше все, з'єднання було виконано з невідповідними адаптерами. Також компанія Olympus славиться спільними розробками з іншими виробниками фототехніки. Найбільш помітною моделлю у цій ніші стала Micro 4/3 над якою працювали і фахівці з Panasonic. Апарат отримав матрицю на 35 мм з роздільною здатністю 16 Мп. За словами користувачів, при компактних розмірах ця бездзеркалка у поєднанні з правильно підібраними об'єктивами виконує знімки відмінної якості.

  Моделі Panasonic

  Системна камера: огляд кращих моделей, характеристики, опис, можливості, відгуки
  Зрозуміло, фірма Panasonic містить в асортименті і повністю «свої» розробки системних фотоапаратів. Цей сегмент представляє серія DMC з кількома версіями. Базовою вважається Lumix DMC-GF7K, призначена для початківців фотолюбителів. Пристрій забезпечено поворотним дисплеєм, точної і оперативної автофокусуванням системи Contrast AF, вбудованим спалахом і модулем Wi-Fi. Тобто в плані базового функціоналу це найкраща системна камера початкового рівня, але є і більш сучасна модифікація – DMC-G7K. У цій камері підтримується режим відеозйомки 4K з частотою 25 к/с при роздільній здатності матриці в 8 Мп. Але особливу увагу автори звертають на висококонтрастную автофокусування DFD, яка фіксує об'єкти за 006 сек, дозволяючи в режимі безперервного фокуса виконувати по 6 кад/сек. Працює ця система тільки з фірмовими об'єктивами «Панасонік».

  Моделі Nikon і Canon

  Дані виробники фототехніки займають лідируючі позиції в сегменті дзеркальних камер, а ніша системних апаратів їх приваблює набагато менше. Проте і у них є цікаві пропозиції. Компанія Nikon для цінителів беззеркалок розробила компактну модель 1 J5 Kit, дюймова матриця якої має роздільною здатністю в 208 Мп. Більше того, чи не кишенькова камера здатна знімати відео у форматі 4K, а в режимі автофокусу робить 20 знімків в секунду. У плані функціонального оснащення теж підтриманий високий рівень – передбачені бездротові модулі зв'язку NFC і Wi-Fi, вбудований спалах і РК-дисплей з механікою розвороту на 180 градусів. Засмутить досвідчених фотографів хіба що ширококутний об'єктив з фокусом 10-30 мм. Присутні на ринку фототехніки і системні камери Canon, найбільш помітним представником яких є EOS M3 Kit. Модель оснащена матрицею APS-C на 242 Мп і відкидним екраном, а опціонально можна підключити електронний видошукач і зовнішню фотоспалах. Управління реалізується і в ручному режимі, і за допомогою вбудованих модулів Wi-Fi і NFC.
  Системна камера: огляд кращих моделей, характеристики, опис, можливості, відгуки

  Камера Samsung Galaxy NX

  Корейський виробник зробив акцент на інтелектуальні можливості фотоапарата, забезпечивши модель Galaxy NX ОС «Андроїд». Дизайн пристрою теж вийшов незвичайним – конструкція виконана у великому, але плоскому форм-факторі, який хвалять за зручність у фізичному зверненні. Збільшення розмірів щодо попередніх версій NX викликано застосуванням РК-дисплея з діагоналлю 477 дюйма. Що стосується можливостей зйомки, то висока якість знімків забезпечується матрицею APS-C на 216 Мп, електронним видошукачем і автофокусом. Комунікаційні здібності реалізовані за рахунок Wi-Fi і Bluetooth. Для зв'язку з відео - та аудіотехнікою передбачені інтерфейси HDMI і DLNA. Завдяки платформі Android системна камера Galaxy NX також отримала можливість програмування фотонастроек через опцію iFunction. Зокрема, швидкої автоматичної корекції піддаються такі параметри, як світлочутливість, витримка і діафрагма, баланс білого і ін. Що ще примітно, апарат підтримує систему навігації GPS, а при SIM-карті цілком може працювати з SMS-ками. В цілому ж вийшло високотехнологічне смарт-пристрій, який помітно розширило функціональний спектр системної фототехніки, не знизивши базова якість зйомки в своєму класі.
  Системна камера: огляд кращих моделей, характеристики, опис, можливості, відгуки

  Відгуки про системні фотоапаратах

  Власники беззеркальних фотокамер все ж по-різному оцінюють їх експлуатаційні якості. До очевидних плюсів вони відносять конструкторські можливості, переваги фізичної ергономіки, а також включення більш просунутих інструментів управління та комунікації. Все це робить системні моделі більш привабливими щодо дзеркальних апаратів. Але з іншого боку, цю техніку часто критикують за проблеми з пошуком відповідного об'єктива і в цілому аксесуарів, так як виробники переважно орієнтують продукцію на свої комплектуючі за рідкісним винятком, як у випадку з Fujifilm. З іншого боку, саме грамотний підбір оптики багато в чому і забезпечує належний рівень якості зйомки. Неоднозначні та відгуки щодо вартості. Якщо бюджетні моделі з матрицями на 16 Мп можна придбати за 15-20 тис. руб., то найкраща системна камера з лінійки Sony Alpha обійдеться у 80-90 тис. руб. Причому і до цієї версії доведеться докуповувати деякі компоненти для повноцінної експлуатації хоча б на рівні можливостей дзеркального апарату в зборі того ж рівня. Інша справа, що якість знімків завдяки матриці APS-C буде вище, що також підтверджується користувачами.

  Популярі новини
  Загрузка...