Іскрить розетка: причини та методи усунення проблеми

317 0 Новини високих технологій

Як часто при включенні вилки в розетку ви чули тріск або помічали іскри? Можна припустити, що пару раз ви все-таки були свідком такого явища. Іскристі розетки, мабуть, є найпоширенішою проблемою, пов'язаною з електрикою в будинку. Чому це відбувається і наскільки небезпечно? Давайте розберемося.

Чому це відбувається

Чому іскрить розетка? Назвати єдину причину, по якій це відбувається, неможливо. Але які фактори не впливали б на роботу розетки, іскрить вона завжди з-за проходження струму між контактами по повітрю (можна порівняти це з блискавкою). Чим далі контакти виявляються один від одного або чим більше перешкод виникає між ними, тим більше ймовірність іскріння і поломки внаслідок перегріву чи займання.


Далі ми розглянемо кілька найпопулярніших причин, за якими іскрить розетка і спробуємо розібратися з ними. Пам'ятайте, що не можна ігнорувати поломку! Якщо ви помітили проблеми з розеткою – негайно займіться їх усуненням. Вчасно усунена поломка збереже пристрій, електроприлади і, звичайно ж, нерви і здоров'я!

Невідповідність стандартів

Іскрить розетка: причини та методи усунення проблеми
Іноді при включенні вилки розетка іскрить з-за відмінностей стандартів – радянського і європейського. Вони полягають у різному перерізі електродів. Розбіг між ними стає причиною великої відстані між контактами, що і провокує спалах. Зазвичай проблеми виникають при підключенні радянських приладів в пристрій європейського стандарту. Перевірте: іскрить розетка при роботі з більш сучасними приладами? Якщо відповідь негативна - сумнівів не залишається, вся справа в різниці між електродами вилки і розетки. Щоб уникнути проблем, замініть прилад або придбайте спеціальний перехідник.


Погана збірка

Друга, не менш популярна причина, по якій вилка іскрить у розетці – це низька якість фурнітури. Згадайте, де ви придбали пристрій, скільки воно коштувало і не могло бути дешевою китайською підробкою? Дешеві розетки зазвичай збираються з м'якого пластику, що не дозволяє щільно затягнути всі деталі. Економія на металі призводить до того, що деталі виходять занадто тонкими або короткими, із-за чого відстань між деталями контактів часто перевищує допустимий. Рішення в цьому випадку тільки одне: міняти розетку на продукцію від відомого виробника.

Справа не в розетці

Іноді розетка іскрить зовсім не зі своєї вини. Підставою для цього може бути зношеність проводки в будинку. Стара проводка просто не справляється з подачею енергії для потужних електроприладів. Підвищені струмові навантаження, з якими проводка не в силах впоратися, призводять до того, що при включенні мікрохвильовки або пральної машинки розетка починає іскрити. Задумайтеся, як давно ви міняли проводку? У разі якщо дроти в будинку зношені, іскріння розетки – важливий сигнал до того, до якого потрібно прислухатися.
Іскрить розетка: причини та методи усунення проблеми
Якщо проводка нова, а розетка все одно іскрить – то справа може бути в помилку при складанні і підключенні. Запросіть майстра, який перевірить вашу проводку і зможе дати вказівки щодо виправлення несправностей.
Ще однією причиною, по якій справна розетка іскрить – неуважність при покупці нових пристроїв. Кожен електроприлад має буквену маркіровку, що показує максимальний струмовий навантаження в амперах. Іноді техніка перегрівається і іскрить з-за невідповідності максимально допустимого навантаження і можливостей розетки.
Іскрить розетка: причини та методи усунення проблеми
Перевантаження мережі може виникнути із-за безлічі включених в мережу приладів. Справа тут не в проводах і не в розетці. Слідкуйте за кількістю техніки, що працює одночасно і не допускайте перевантаження.

Слабкі затискачі

Іноді розетки іскрять при включенні в мережу електроприладів зовсім простій причині – наприклад, ослабли або открутились гвинтики, утримують корпус. В результаті – поганий контакт між електродами, і, як наслідок, іскріння. Щоб уникнути проблем, подкручивайте розетки кілька разів на рік і перевіряйте, не зірвана чи різьблення.

Чистота – запорука здоров'я

Пил не приносила користі ще нікому. Пил порушує контакти в розетці і призводить до іскріння і навіть замикання проводів. Теж саме стосується вологи і попадання сторонніх предметів в розетку. У вологих приміщеннях рекомендується використовувати спеціальні вологозахисні пристрою. Якщо у вас є маленька дитина - прослідкуйте, щоб він ніколи не грав з розеткою і не поміщав всередину неї інші предмети. Поясніть малюкові, як працює струм і чим можуть бути небезпечні ігри з ним. Якщо дитина зовсім маленька, то рекомендується встановити спеціальні захисні механізми на корпус розетки.
Слідкуйте за чистою розетки і не допускайте влучення сторонніх предметів.

Як уникнути проблем?

Іскрить розетка: причини та методи усунення проблеми
Якщо відразу помітити іскріння розетки і усунути причину такої поведінки, то вдасться уникнути безлічі проблем. Часто іскріння розетки – важливий симптом, який сигналізує про набагато більші проблеми з проводкою. Але набагато легше проводити профілактичні заходи, ніж займатися ремонтом, коли проблеми вже почалися. Щоб попередити проблеми з розеткою, слідуйте декільком простим правилам:
 • Хоча б один раз на рік проводите огляд проводки і розеток;
 • Перш ніж витягти вилку з розетки – вимкніть електроприлад кнопкою, передбаченої на його корпусі;
 • Встановіть автоматичний вимикач. Він запобіжить струмові перевантаження і врятує електромережу і техніку;
 • Використовуйте лише сумісні розетки електроприлади;
 • Не розміщуйте розетки в запорошених або вологих приміщеннях. У випадку, де це неминуче, слідкуйте за станом електропроводки і встановіть спеціальні захисні пристрої.
 • Як бачите, попередження проблем з розеткою - справа не важка і доступне навіть людині, яка не розбирається в електроніці.

  Чим небезпечне

  Іскрить розетка: причини та методи усунення проблеми
  Причин, за якими іскрить розетка, досить багато. Тому такі проблеми з проводкою - часте явище в побуті. Але це не привід думати, що це норма. У разі виявлення проблем з проводкою, усунути їх слід як можна швидше. Не варто піддавати ризику електроприлади і своє здоров'я! Іскріння розеток може призвести до виходу з ладу приладів, обгорання розетки і навіть пожежі. Чи варто згадувати про те, що людина, що використовує несправні розетки, кожен раз піддає себе небезпеки ураження електричним струмом!

  Популярі новини
  Загрузка...