Штекер - це металевий стержень в ізолюючому матеріалі. Типи та призначення штекерів

837 0 Новини високих технологій

Штекер — це пристрій, який дозволяє підключати электроприводное обладнання до джерела живлення первинного змінного струму. Електричні роз'єми і розетки відрізняються по напрузі і струму, формою, розміром і типом. Типи штекерів, що використовуються в кожній країні, встановлюються національними стандартами. В даний час використовуються 15 типів електричних роз'ємів, кожному з яких присвоєно унікальний позначення.

Історія

Перші моделі роз'ємів для переносних приладів з'явилися в 1880-х роках. В подальшому отримали розповсюдження типи штекерів, розроблені для вирішення питань зручності і захисту від ураження електричним струмом. Сьогодні у всьому світі використовується близько двох десятків типів, і багато застарілі типи приладів все ще застосовуються в старих будівлях. Імпровізовані або несанкціоновані адаптери між несумісними роз'ємами можуть не забезпечувати повну безпеку і ефективність схваленої комбінації роз'ємів і штекерів.
Штекер - це металевий стержень в ізолюючому матеріалі. Типи та призначення штекерівПоняття і термінологія

Штекер — це рухливий роз'єм, підключений до мережевого кабелю з електричним приводом. Гніздо кріпиться на обладнанні або будівельній конструкції і підключено до електричної ланцюга з напругою. Пристрій має виступаючі штирі, які вставляються у відповідні отвори або отвори. Також штекер — це аксесуар, який має штирі, призначені для контакту з розеткою. Включає засоби для електричного з'єднання і механічне утримання гнучких кабелів або шнурів. Розетки призначені для запобігання контакту з незахищеними ланками.


Щоб зменшити ризик випадкового дотику користувачем підключених провідників і удару електричним струмом, штекерні розетки часто включають в себе функції безпеки в додаток до поглибленим пазам або отворів під напругою. Вони можуть включати в себе роз'єми з ізольованими втулками, втоплені розетки, розетки з закриваються жалюзі і роз'єми, призначені для підключення сумісних компонентів, що особливо важливо при распиновке штекера.
Штекер - це металевий стержень в ізолюючому матеріалі. Типи та призначення штекерів

Технічні характеристики

Розетка може бути оточена декоративною або захисною кришкою, званої настінного панеллю, лицьовою панеллю, випускний кришкою або кришкою гнізда. У деяких конструкціях це невід'ємна частина з самої розеткою, куплена і встановлена як єдине ціле. Електричні розетки для однофазних побутових, комерційних і легких промислових цілей зазвичай забезпечують або два, або три електричних з'єднання з живильними провідниками. Двоконтактні роз'єми зазвичай забезпечують нейтральні з'єднання, обидва з яких несуть струм і визначаються як струмовідні частини. Трьохконтактні роз'єми забезпечують захисне заземлення для відкритих металевих частин приладу. Якщо внутрішня ізоляція не спрацьовує, коротке замикання на заземлені розімкнуті металеві деталі утримує їх при низькому потенціалі і повинно призводити до спрацьовування запобіжників або автоматичних вимикачів для ізоляції несправного пристрою від джерела живлення.

Компоненти

Штекерні роз'єми зазвичай складаються з вилки і гніздовий розетки. Зазвичай вилки мають один або кілька штифтів чи зубців, які вставлені в отвори в гніздо сполучення. З'єднання між сполучаються металевими деталями має бути досить щільним, щоб забезпечити хороше електричне з'єднання і завершити ланцюг. При роботі з багатоконтактними роз'ємами корисно мати схему висновків для ідентифікації проводу або вузла схеми, підключеного до кожного висновку.
Штекер - це металевий стержень в ізолюючому матеріалі. Типи та призначення штекерів

USB-роз'єми і інші визначення

Найбільш поширеним роз'ємом є USB-штекер, який підключає комп'ютер, монітор та інші пристрої до джерела живлення. Вони призначені для забезпечення зручного рішення для пристроїв, що вимагають постійного струму або зарядки через USB-роз'єм, наприклад, стільникові телефони і планшетні комп'ютери. Кабель або шнур — це один або кілька проводів в пластиковому покритті, що дозволяє передавати потужність або дані між пристроями. Провід являє собою одну нитку металу (наприклад, мідь) або оптичні волокна, здатні передавати потужність або дані з однієї області в іншу. Штекер — це пристрій, який з'єднується з портом. Наприклад, всі карти розширення настільного комп'ютера мають роз'єм, що дозволяє їм підключатися в слот на материнській платі. При зверненні до кабелів роз'єм являє собою кінець кабелю, який підключається до порту. Наприклад, USB-штекер має роз'єм, який дозволяє підключатися до USB-порту. Адаптер — це пристрій, здатний перетворювати потужність або дані з одного джерела введення в інший. Наприклад, адаптер змінного струму, що використовується з портативними комп'ютерами та іншими пристроями, споживає потужність змінного струму і перетворює його в постійний струм. Роз'єм Jack 3.5 аналогічний порту і являє собою отвір або інше з'єднання, яке дозволяє підключати сумісний штекер до гнізда. З комп'ютерами гніздо зазвичай використовується для опису аудіороз'єми. Роз'єми Jack 3.5 бувають різних розмірів і конфігурацій і дуже поширені в аудиооборудовании.
Штекер - це металевий стержень в ізолюючому матеріалі. Типи та призначення штекерів

Нові моделі штекерів

Євро-штекер — це плоский двополюсний внутрішній штепсель змінного струму, розрахований на напругу до 250 В і струм до 25 А. Призначений для безпечного підключення малопотужних пристроїв до різних форм внутрішньої розетки з круглим контактом, яка використовується в Європі. Несумісний з роз'ємами BS 1363 з прямокутним штифтом, поширеними на Кіпрі, в Гібралтарі, Ірландії, Мальті, Сполученому Королівстві та інших країнах.

Переваги

Дизайн євро-штекера, призначений для використання з розетками, відповідають іншим стандартам, з'явився в 1963 році. Розміри були вибрані для забезпечення сумісності і безпечного використання. Характеристики пристрою:
 • надійний контакт встановлюється, коли вилка повністю вставлена;
 • ніякі проводять струм деталі не доступні, поки вилка вставлена в гніздо;
 • неможливо встановити з'єднання між одним контактом і контакту в розетці, час як інший контакт доступний.
 • Європейський тип штекера призначений тільки для малопотужних (менше 25 А) пристроїв класу II (з подвійною ізоляцією), які працюють при нормальній кімнатній температурі і не вимагають заземлення.
  Штекер - це металевий стержень в ізолюючому матеріалі. Типи та призначення штекерів

  Деталі евроштекера

  Штирі мають довжину 19 мм. Складаються з провідного матеріалу діаметром 9 мм з заокругленим кінцем, за яким слід гнучкий ізольований вал довжиною 10 мм діаметром не більше 38 мм. Два штирі не точно паралельні і трохи сходяться. Їх центри розташовані на відстані 175 мм один від одного на кінці і на відстані 186 мм від основи. Еластичність сходяться штифтів забезпечує достатню контактну силу для номінального значення штекера з різними варіантами гніздових отворів. Вся вилка має ширину 353 мм і висоту 137 мм і не повинна перевищувати ці розміри в межах 18 мм позаду її передній площині (це дозволяє використовувати поглиблення на багатьох європейських типи гнізд).

  Штекер мікрофона

  Найбільш поширеним мікрофонним роз'ємом для споживача є телефонний роз'єм розміром 635 мм, 35 мм і 25 мм, а також пристрої в моно - і стереоконфигурации. Не всі мікрофонні штекери з 3-сегментними роз'єми TRS (Tip-Ring-Sleeve) насправді є стерео. Більшість комп'ютерних мікрофонів використовують третій сегмент для перенесення потужності зсуву.

  Модульні роз'єми

  Спочатку розроблений для використання в телефоні, а потім прийнятий для комп'ютерних мереж, модульний роз'єм широко використовувався для підключення мікрофонів на сучасному радиолюбительском обладнанні, включаючи моделі від трьох основних виробників (Icom, Kenwood і Yaesu), але в основному використовується на мобільних пристроях радіообладнання, призначеного для установки на транспортних засобах. Мікрофони зазвичай створюють досить низькі рівні вихідного сигналу. Тому мікрофон завжди вимагає підсилювача, який підсилює вихід низького рівня на лінійний рівень. Сьогоднішні аудіоінтерфейси часто поставляються з так званими комбінованими роз'ємами. Це два роз'єми: зовнішня частина - гніздо XLR, а отвір посередині - роз'єм TRS. Украй важливе наступне: XLR-частина призначена для мікрофонів, частина TRS призначена для лінійних джерел або інструментів, але не для мікрофонів.
  Штекер - це металевий стержень в ізолюючому матеріалі. Типи та призначення штекерів

  Рекомендації по підключенню

  Перевірте роз'єм на мікрофоні. Як правило, у більшості базових комп'ютерних мікрофонів буде одна з двох різновидів роз'єми: гніздо 1/8 "TRS, яке по суті є одним і тим же гніздом, яке ви знайдете на парі навушників, або плоский роз'єм USB. Знайдіть відповідний порт на вашому комп'ютері. Майже всі настільні комп'ютери будуть мати видимі порти мікрофона на передній або задній панелі. Зазвичай цей порт буде забарвлений в рожевий колір і має над ним зображення мікрофона. Якщо у вас є восьмидюймовий роз'єм, все, що вам потрібно зробити, це підключити його до цього порту і почати тестувати звук. Якщо у вас є USB-роз'єм на кінці вашого мікрофона, більшість комп'ютерів будуть мати два або більше USB-порту збоку або на задній панелі комп'ютера. Просто підключіть USB-роз'єм до одного з цих портів. Ноутбуки і деякі сучасні комп'ютери не мають портів для мікрофонів, оскільки вони зазвичай оснащені вбудованими мікрофонами. Проте зазвичай можна підключити порт для навушників на більшості комп'ютерів і виконати налаштування звуку пізніше.

  Типи штекерів для ноутбуків

  Ноутбуки покладаються на два основних типи адаптерів живлення змінного і постійного струму. Ці адаптери, також відомі як штекери для зарядки, допомагають конвертувати електрику з розетки у форму, придатну для використання на ноутбуці. Адаптер змінного струму перетворює потужність змінного струму від електричної розетки, що знаходиться в більшості будинків, до джерела постійного струму, що використовується більшістю дрібних приладів. Ноутбуки, мобільні телефони, комп'ютери та DVD-плеєри використовують живлення постійного струму. Це та енергія, яка забезпечується батареями, використовуваними більшістю ноутбуків для роботи, коли власник мобільний. Ноутбуки використовують живлення постійного струму, тому при підключенні до джерела живлення не потрібно адаптер. Однак більшість джерел живлення забезпечують напругу, що недостатньо для потреб ноутбука. Для забезпечення цієї потужності потрібно адаптер живлення постійного струму і конвертувати його в більш висока напруга, що ноутбук може використовувати для зарядки акумулятора або роботи.
  Штекер - це металевий стержень в ізолюючому матеріалі. Типи та призначення штекерів
  Ще один варіант для власників ноутбуків - універсальний адаптер живлення. Ці пристрої більш дороги, але можуть адаптуватися до будь-якого джерела живлення та напруги. Теоретично універсальні адаптери можуть працювати на будь-якому ноутбуці. Універсальні адаптери також поставляються з різними типами роз'ємів, які підходять для широкого спектру ноутбуків. Багато ноутбуки використовують різні види штекерів, тому важко знайти відповідний адаптер.

  Популярі новини
  Загрузка...