Як налаштувати камеру на телефоні: інструкція по роботі, поради та рекомендації

249 0 Новини високих технологій

Флагмани і бюджетні смартфони давно замінили людям планшети і фотоапарати. Мобільні телефони виконують величезну кількість завдань і справляються з усіма повсякденними проблемами. Вирушаючи у відпустку, багато хто навіть не беруть з собою ноутбук або камеру, адже все це міститься у вже не компактний, але все ще невеликий телефон. Але деякі все ще намагаються уникати фотографій на телефон, оскільки вважають, що якість знімків залишає бажати кращого. На ділі ж потрібно розібратися, як налаштувати камеру на телефоні.

Ситуація на ринку

Раніше камера телефону вважалася досить посередньою, тому користувачі рідко її використовували. Лише в крайніх випадках для того, щоб сфотографувати деякі моменти свого життя. Але знімки виходили з рук геть погано.


Як налаштувати камеру на телефоні: інструкція по роботі, поради та рекомендації
З розвитком фотоіндустрії і новими можливостями смартфонів, виявилося, що флагмани з лишком можуть замінювати дзеркальний фотоапарати і звичайні «мильниці». А ось з бюджетними смартфонами справа йде трохи інакше. Більшість китайських моделей мають потужні модулі камери, але не всі можуть видавати якісні знімки. Але справа тут не в доробках виробника. Проблема швидше криється в те, що багато хто не розуміють, як налаштувати камеру на телефоні. Якщо «поганому танцюристу штани заважають», то і недосвідчений фотограф з професійним фотоапаратом не впорається. Купуючи новенький смартфон більшість користувачів звертають увагу на зовнішній вигляд апарата і «балакучі» параметри. Що мається на увазі? Магазини, створюючи рекламу деяких моделей телефонів, часто створюють певний образ пристрою.


Наприклад, смартфон може стати камерофоном, незважаючи на його посередні характеристики камери. Також реклама вихваляє наявність в апараті 3 Гб оперативної пам'яті, тоді як цей параметр вважається не перевагою, а необхідністю. У підсумку, бюджетний телефон можуть так розхвалити, що після покупки користувач буде розчарований, не отримавши належного результату від знімків або продуктивності моделі.

Вибір смартфона

Для того щоб розібратися з тим, як налаштувати камеру на телефоні, потрібно оцінювати реальні можливості апарату. Ще зовсім недавно популярними вважалися моделі з 5 Мп основної камери. Здавалося, що знімки телефон робить красивими і якісними.
Як налаштувати камеру на телефоні: інструкція по роботі, поради та рекомендації
Але технології рухаються вперед. Тепер бюджетний смартфон за 200-250 доларів, це приблизно 14 – 17 тис. руб., пропонує камеру на 13 Мп. Хоча проблема тепер в іншому: флагмани за 1000 доларів (69 тис. рублів) також можуть мати подібні показники модуля камери. Це наштовхує на думку, що не так важливі ці самі мегапікселі, які яро розхвалюють в магазинах і рекламах. Справа в тому, що найкраще звертати увагу на інші характеристики об'єктива. Наприклад, на показники діафрагми. Чим це значення менше, тим якісніше буде зображення навіть у вечірній час. Також важливо наявність різноманітних «фішок», які допомагають покращувати картинку: стабілізація, шумозаглушення, автофокусування, розширений діапазон кольорів і т. п.
Чим більше подібних технологій має модуль камери, тим менше доведеться розбиратися з тим, як налаштувати камеру на телефоні.

Підготовка до фото

Але для початку варто розуміти, що величезну роль грає не тільки настройка камери, а й підготовка до фото. Важливо зробити невелику підготовку. Для початку краще протерти лінзу об'єктива. Ця деталь камери може часто страждати від запотівання або забруднення. Тому краще відразу протерти спеціальною ганчіркою модуль, щоб на знімку було розмитості.
Як налаштувати камеру на телефоні: інструкція по роботі, поради та рекомендації
Далі потрібно розібратися в правильному ракурсі. Не всі розуміють, що композиція та інші «штучки» фотографів часто впливають на якість знімка. Пам'ятайте, що небажано знімати проти сонця. Краще прибрати всі непотрібні предмети, які могли б зіпсувати кадр.

Рекомендації

Незважаючи на моду Instagram скрізь і всюди робити селфи, більшість красивих аккаунтів цього ресурсу ведеться з допомогою професійних фотоапаратів. Це в черговий раз доводить те, що фронтальна камера може бути використана тільки у разі групових фотографій і якихось спонтанних моментів. В іншому краще робити знімки на основний модуль. Для цього, звичайно ж, доведеться просити допомоги у інших або обзавестися штативом. Не рекомендується використовувати цифровий зум. Його рідко застосовують у професійній зйомці, хоча там якість апаратури дозволяє це робити. А ось смартфон дуже погано справляється з наближенням. Він втрачає стабілізацію, автофокус, з-за чого картинки виходить розмитим і зернистою.

Основні параметри

Як налаштувати камеру на телефоні Android? Відразу варто відзначити те, що повний спектр налаштування є в системній програмі «Камера», так і сторонніх, які можна встановити з Google Play.
Як налаштувати камеру на телефоні: інструкція по роботі, поради та рекомендації
Основні налаштування знаходяться за іконкою «шестерінки». Тут можна регулювати розміри зображення і відео, частоту зйомки, якість знімків, налаштовувати сітку, рівень, виставляти дату або місце розташування. Також можна вибирати місце зберігання фото, налаштувати звук і управління жестами. Якщо ви подивитеся в свій смартфон, деякі опції можете не знайти. Все залежить від моделі. Але саме всі вищезазначені варіанти є в цьому підменю.

Ручні налаштування

Як правильно налаштувати камеру на телефоні? Звичайно, все залежить від індивідуальних потреб. Але більшість користувачів рекомендують використовувати ручні настройки. В залежності від версії операційної системи, вам будуть доступні певні режими і варіанти зйомки. Серед режимів можна знайти «Вручну». Внизу екрану з'являється рядок, у якому можна регулювати ряд параметрів. Наприклад, тут можна настроювати ISO. Цей параметр відповідає за світлочутливість. Є у нього кілька показників, а також автоматичний режим роботи. Параметр краще все регулювати в разі поганої освітленості, в іншій ситуації підійде його автоматична настройка.
Як налаштувати камеру на телефоні: інструкція по роботі, поради та рекомендації
Тут же можна вибрати витримку. Цей параметр затримує відкриту діафрагму на вказаний час. Чим далі це відбуватиметься, тим більше світла потрапить на матрицю. Потрібно стежити за пересветкой. З витримкою зазвичай займаються під час нічного або вечірньої зйомки.

Експозиція відображення іконкою з плюсом і мінусом. Параметр допомагає відрегулювати світлість або темряву кадру. Баланс білого дозволяє налаштовувати холодний або теплий відтінок знімка. Тут же можна відрегулювати яскравість, контрастність картинки. Деякі вважають, що краще всього застосовувати HDR в питанні про те, як добре налаштувати камеру на телефоні. Ця функція, з одного боку, дійсно може зробити гарний знімок, а з іншого - не завжди застосовна. HDR створює кілька кадрів з різною експозицією, а після об'єднує всі в одне фото, яке позбавлене затемнених або засвічених областей. Функція найкраще підходить для пейзажної зйомки.

Режими камери

Як налаштувати камеру в телефоні «Самсунг»? Як і в будь-якої іншої моделі, яка працює на «Андроїд», робити це нескладно. Необхідно лише розібратися з вищеописаними параметрами і поекспериментувати. Також можна спробувати використовувати режими фотозйомки. Одним з популярних нині вважається «Мейкап» або «Б'юті-зйомка». Це режим, який згладжує шкіру, збільшує очі, наносить макіяж і робить все для покращення портретного знімка. Багато називають цю функцію «мобільним фотошопом». Також є варіант використання панорами для пейзажів. Режим створює кілька знімків, об'єднуючи їх в один широкий кадр. Уповільнена зйомка говорить сама за себе. Є можливість створити Gif анімацію або розмити фон.
Як налаштувати камеру на телефоні: інструкція по роботі, поради та рекомендації

Налаштування камери смартфона

Як налаштувати камеру на телефоні ZTE? Як вже згадувалося раніше, в цілому налаштування на різних моделях практично не відрізняється. Але різницю можна помітити, якщо в руки до вас потрапив камерофон. Зазвичай в подібних моделях, в яких акцент йде на модуль камери, розширене меню, а величезна кількість технологій дозволяє створювати барвисті знімки. Але і вищеописані параметри також зберігаються, а отже їх можна настроювати. Головне - розібратися з призначенням кожного, а після поекспериментувати, щоб зрозуміти принцип створення фотографії на смартфоні.

Популярі новини
Загрузка...