Домашні камери відеоспостереження: огляд кращих моделей, характеристики, поради з вибору

390 0 Новини високих технологій

Домашнє відеоспостереження підрозділяється на кілька видів: можлива установка окремих камер для контролю доступу в будинок або квартиру, спостереження за внутрішніми приміщеннями та обслуговуючим персоналом. Хоч приховані домашні камери відеоспостереження і не вважаються активним методом захисту, вони надають певну перевагу в першу чергу з психологічної точки зору. Зроблені камерою записи можуть знадобитися у випадку проникнення і допомогти відшукати зловмисника.

Домашні системи відеоспостереження

Стандартні камери відеоспостереження для домашніх умов складаються з:
 • Відеокамеру, підключену до домашньої мережі кабельним або бездротовим способом.
 • Реєстратора, який фіксує всі записи на плату відеозахвату або жорсткий диск.
 • Модулятор, що забезпечує стеження за подіями через монітор.
 • Оптимальний варіант — придбати готовий комплект відеоспостереження і встановити його. Монтаж може здійснюватися як самостійно, так і за допомогою фахівців.


  Домашні камери відеоспостереження: огляд кращих моделей, характеристики, поради з вибору

  Як зробити домашню камеру відеоспостереження

  Системи відеоспостереження складаються з кількох компонентів:
 • Відеореєстратор.
 • Камери.
 • Жорсткий диск для збереження відео з камер.
 • Комп'ютер.
 • Дроти для підключення живлення і передачі даних.
 • Після розміщення камер в приміщенні на необхідних місцях їх підключають і налаштовують. Сучасні моделі камер комплектуються інструкціями по установці і необхідним спеціальним програмним забезпеченням, яке полегшує їх налаштування. Монтаж системи відеоспостереження включає декілька моментів:
 • Система підключається через роз'єм LAN.
 • Через сервер до LAN підключається одна з встановлених камер.
 • Встановлюється програмне забезпечення.
 • Після запуску програма автоматично знаходить камеру і видає її IP-і MAC-адресу.
 • Отриманий IP-адреса вбивається в рядок пошуку браузера, що відкриває панель керування камерою. На монітор відразу ж виводиться зображення.
 • Аналогічним чином встановлюються інші камери відеоспостереження.
 • Віддалений доступ налаштовується за допомогою стандартного програмного забезпечення, що поставляється разом з камерою. Обладнання налаштовується за допомогою WAN-інтерфейс, підтримує зв'язок між сервером і одержувачем сигналу. Налаштування камери відеоспостереження може здійснюватися як самостійно, так і з допомогою фахівців, які можуть підказати, як зробити камеру відеоспостереження в домашніх умовах.


  Домашні камери відеоспостереження: огляд кращих моделей, характеристики, поради з вибору

  Камера Myfox BU4001

  Домашня камера відеоспостереження Myfox з оригінальним дизайном і вбудованим датчиком руху відрізняється високою якістю відеозапису, володіє розширеним функціоналом, що включає опцію управління шторкою об'єктива. Функція повністю автоматична і забезпечує захист об'єктиву від несприятливих факторів, впливають на камеру. Відмінною рисою моделі є функція віддаленого активації, що дозволяє почати і припинити зйомку у будь-який момент. Вбудовані інфрачервоні фільтри зберігають високу якість зображення навіть при вимкненому освітленні. Матриця CMOS 1/3 дюйма з дозволом 2 Мп відповідає за якість зйомки. Дозвіл відео, забезпечуване подібної матрицею, становить 1280 х 720 при швидкості 30 FPS без застосування інтерполяції. Всі файли пишуться зі звуком без затримок, для кодування застосовується кодек H. 264.
  Активація камери можлива за допомогою датчика руху в автоматичному режимі, а за допомогою спеціального програмного забезпечення можлива передача сигналу на будь-який мобільний пристрій на базі iOS або Android. Домашня IP-камера відеоспостереження оснащена вбудованим акумулятором, ємності якого досить для години активної роботи.
  Домашні камери відеоспостереження: огляд кращих моделей, характеристики, поради з вибору

  ESCAM QF001

  Камера ESCAM QF001 - доступна модель для облаштування домашнього відеоспостереження, основною перевагою якої є універсальна конструкція. Модель також оснащена інфрачервоними сенсорами, що дозволяють здійснювати відеозйомку в темний час доби. Наявність зворотного зв'язку — ще одне перевага моделі. Синхронізація з мобільним пристроєм на базі Android або iOS забезпечує видалену комунікацію з камерою. Вбудований електродвигун приводить всю конструкцію в рух і дозволяє віддалено змінювати напрямок зйомки в діапазоні 122 градусів по вертикалі і 355 градусів по горизонталі. Зйомка відео здійснюється в дозволі 1280 х 720. Камера домашнього відеоспостереження може комплектуватися картами пам'яті формату SD ємністю до 32 Гб.
  Домашні камери відеоспостереження: огляд кращих моделей, характеристики, поради з вибору

  Камера 360 Smart Wi-Fi

  Бюджетна Wi-Fi камера для домашнього відеоспостереження не відрізняється універсальністю попередньої моделі, однак володіє непоганим функціоналом серед бюджетних аналогів. Камера оснащена інфрачервоним сенсором для зйомки в темний час доби і матрицею Sony.
  Дозвіл відео 1280 х 720 забезпечується матрицею розміром 1/3 дюйма. Запис здійснюється зі звуком. Модель оснащена функцією зворотного зв'язку за допомогою протоколу передачі даних Wi-Fi.

  Камера T77A FHD

  Для облаштування прихованого відеоспостереження використовується камера T77A FHD Mini LED — не найдешевша, але ефективна модель для короткочасної і прихованої відеозйомки. Дизайн виконаний у вигляді невеликої LED-лампочки, і пристрій виконує аналогічну функцію одночасно з основним завданням. Встановити камеру можна в стандартний патрон E27 що не викличе жодних сумнівів і нарікань. Спірним моментом є короткий час зйомки, що не перевищує 24 годин. Камера може синхронізуватися з мобільними пристроями по бездротовому протоколу Wi-Fi, гарантує миттєву запис і візуальний доступ в приміщення. Трансляція може вестися на мобільні пристрої на базі Android або iOS. Вбудований в камеру роз'єм RJ45 дозволяє транслювати відеозапис на портативний комп'ютер зі швидкістю 10/100 Мб. Камера T77A побудована на матриці CMOS 13 мегапікселя, що забезпечує високий дозвіл зображення 1280 х 720. Запис відео здійснюється у розширенні AVI з використанням кодека H. 264 на карти пам'яті.
  Домашні камери відеоспостереження: огляд кращих моделей, характеристики, поради з вибору

  Xiaomi XiaoYi

  Модель камери домашнього відеоспостереження від компанії Xiaomi, що користується неабиякою популярністю завдяки доступній ціні та високій якості. З основного модельного ряду XiaoYi виділяється оригінальним дизайном, відмінною апаратною частиною. Основною перевагою моделі є вбудований інфрачервоний датчик і розширений програмний функціонал, що включає трансляцію відео за допомогою спеціального програмного забезпечення, встановленого на мобільні пристрої.

  Апаратна частина камери заснована на матриці CMOS з роздільною здатністю 1 МП, що, втім, забезпечує зображення високої якості, запис якого ведеться на карти пам'яті microSD ємністю 32 Гб. Модель камери домашнього відеоспостереження від Xiaomi володіє наступними перевагами:
 • Чотирикратне збільшення.
 • Широкий діапазон налаштувань, збільшити який можна при підключенні планшета або смартфона до камери.
 • Доступна вартість — близько 2-3 тисяч рублів.
 • Домашні камери відеоспостереження: огляд кращих моделей, характеристики, поради з вибору

  Камера Sricam SP009

  Бюджетна модель домашньої камери відеоспостереження з Wi-Fi, доступною вартістю і відмінними для своєї бюджетної категорії характеристиками. Китайська відеокамера Spicam SP009 пропонується виробником за 1800 рублів мінімум, що є додатковою перевагою. За вельми скромну суму власник камери отримує інфрачервоний датчик, CMOS матрицю 1/3.6 з роздільною здатністю 1 мегапіксель. Запис відео, як і в інших аналогів, здійснюється на швидкості 25 FPS з роздільною здатністю зображення 1280 х 720. Конструкція передбачає модуль Wi-Fi, що дозволяє підключатися до мобільного пристрою. Для подібної бюджетної камери наявність роз'єму під карти пам'яті формату microSD і об'ємом до 128 Гб та функції двостороннього зв'язку з мікрофоном є досить високим показником і перевагою.

  Камера відеоспостереження Zmodo ZM-SH75D001

  Камера з функцією відеозапису Zmodo — модель для тих, хто вибирає багатофункціональну версію, яка не поступається за характеристиками дорогим аналогам. Універсальна конструкція ZM-SH75D001 дозволяє встановити камеру як на стіну, так і на будь-яку іншу поверхню. Вартість моделі становить 2500 рублів. Функціонал і апаратна складова камери дозволяють знімати об'єкти, що знаходяться на відстані до 10 метрів, в нічному режимі, чого достатньо для ведення зйомки у великих приміщеннях і на сходових майданчиках. Матриця не володіє досить високою роздільною здатністю — всього 1 мегапіксель, однак кодування запису здійснюється за допомогою кодека H. 264 в дозволі 1280 х 720. Камера може синхронізуватися з мобільними пристроями на базі Windows. Підключення до пристроїв на базі iOS і Android здійснюється за допомогою каналу Wi-Fi.
  Домашні камери відеоспостереження: огляд кращих моделей, характеристики, поради з вибору

  Віддалене відеоспостереження

  Облаштування віддаленого відеоспостереження дає можливість дистанційного доступу до відеоматеріалів, записаних будь-якими пристроями, встановленими власником. Перевагою такого способу є захист будинку та можливість оперативного реагування у разі проникнення. Відеореєстратор і інші камери домашнього спостереження підключаються до єдиної системи IP-відеоспостереження, якій приписується конкретний IP-адресу. Контроль за системою здійснюється віддаленим фіксуючим пристроєм зі спеціальним програмним забезпеченням, яке йде в комплекті з камерою. Альтернативний варіант — використання звичайного інтернет-браузера і установка IP-камер з вбудованим веб-сервером. Камера після установки підключається до мережі і отримує свій індивідуальний IP. Встановлення подібної системи віддаленого відеоспостереження дозволяє цілодобово спостерігати за подіями в місці розташування камер. Для перегляду запису в режимі онлайн або архіву відео досить набрати необхідний мережевий адресу камери в браузері. На відміну від аналогових систем, віддалені камери відеоспостереження обійдеться в рази дорожче, однак останнім часом спостерігається тенденція зниження вартості подібного обладнання при збереженні його якості і надійності. Установка камер домашнього відеоспостереження забезпечить безпеку майна та збереже спокій під час тривалої відсутності. При грамотній установці обладнання забезпечується коректна робота камер відеоспостереження.

  Популярі новини
  Загрузка...