Як встановити "Плей Маркет" на планшет? Інструкція по установці Google Play Market

156 0 Новини високих технологій

На жаль, власники деяких дешевих моделей планшетів стикаються з проблемою того, що в більшості випадків один з найбільш необхідних і популярних сервісів Play Market в Android-системі відсутній. Причин для цього може бути багато. Про них буде сказано окремо. Далі буде розглянуто, як встановити «Плей Маркет» на планшет (Android), якщо цього сервісу в системі немає. Зробити це можна кількома способами, але у випадку з китайськими пристроями доведеться запастися терпінням.

Що таке сервіс Play Market і навіщо він потрібен?

Цей сервіс є величезне сховище різноманітного софту, ігор і мультимедіа. Незважаючи на те, що додатки на Android-пристрої можна встановлювати з файлів, взятих в інтернеті, попередньо завантаживши їх на комп'ютер, а потім скопіювавши на знімну карту SD, такий метод виглядає не дуже зручним. Справа тут в тому, що неофіційні програми можуть містити вади і надаватися непрацездатними, але що ще гірше – вони можуть чіпляти віруси, з-за яких вся система «злітає». До того ж процес установки пов'язаний з перенесенням дистрибутива на карту, інсталяцією і наступним видаленням APK-файлу. Це виправдано лише в тому випадку, якщо в самому сервісі «Плей Маркет» такої програми немає або вона є платною.
Як встановити "Плей Маркет" на планшет? Інструкція по установці Google Play Market
У випадку з офіційним сервісом все по-іншому. Всі програми проходять перевірку, а процес установки такий, що спочатку дистрибутив завантажується на пристрій, потім додаток встановлюється, а після цього тимчасові файли видаляються. Іншими словами, все автоматизовано.

Чому сервіс відсутній на планшеті?

Перш ніж приступати до розгляду питання про те, як встановити додаток «Плей Маркет» на планшет, окремо варто зупинитися на причинах відсутності цього сервісу.
Як встановити "Плей Маркет" на планшет? Інструкція по установці Google Play Market
Найчастіше це пов'язано тільки з тим, що сам пристрій вироблено в Китаї, а китайська прошивка Android є неофіційною і просто не містить даного сервісу. Ще одна причина полягає у впливі вірусів або некоректні дії користувача, що володіє root-прав, який чи то випадково, чи то по незнанню це сервіс видалив. Як би там не було, проблема того, як встановити «Плей Маркет» на планшет, в стандартній ситуації вирішується досить просто.

Дії перед установкою

Перед тим як займатися безпосередньо інсталяцією, потрібно зробити деякі налаштування. З причини того, що завантажуються установочний файл буде не з офіційного джерела, система може відмовитися запускати дистрибутив.
Як встановити "Плей Маркет" на планшет? Інструкція по установці Google Play Market
Тому попередньо слід зайти в розділ налаштувань і параметрів безпеки включити дозвіл на установку додатків з невідомих джерел.

Процес установки безпосередньо з пристрою

Тепер переходимо безпосередньо до вирішення проблеми того, як встановити «Плей Маркет» на планшет найпростішим способом. Тут є два варіанти дій. Якщо в системі є який-небудь встановлений веб-браузер, краще завантажити інсталяційний файл APK через нього.
Як встановити "Плей Маркет" на планшет? Інструкція по установці Google Play Market
Якщо браузера немає, доведеться провести завантаження зі стаціонарного комп'ютера або ноутбука, а потім скопіювати його на планшет, підключивши пристрій через стандартний USB-кабель. Далі слід використовувати якийсь файловий менеджер або знайти потрібний файл через розділ пам'яті пристрою, після чого просто запустити його і дочекатися завершення процесу інсталяції. Після запуску «Плей Маркет» буде запропоновано авторизуватися (ввести адресу Gmail і пароль). До речі, подібним чином вирішується і проблема того, як встановити «Плей Маркет» на планшет EXPLAY будь-якої модифікації. Аналогічне рішення.

Як встановити «Плей Маркет» на китайський планшет: що знадобиться для інсталяції?

Якщо в першому випадку все було відносно просто, то з китайськими пристроями доведеться повозитися. Якщо розглядати питання про те, як встановити «Плей Маркет» на планшет саме китайського виробництва, для початку потрібно запастися кількома установочними дистрибутивами (APK-файлів) для інсталяції таких аплетів:
 • Framaroot;
 • Google_play;
 • GoogleLoginService;
 • GoogleServiceFramework;
 • Будь-який файловий менеджер (за бажанням і для зручності роботи).
 • Перше додаток необхідно для отримання root-прав, без яких установка виявляється неможливою, а два останніх призначені для установки сервісів Google і забезпечення їх коректної роботи (без цього «Плей Маркет» теж не встановиться).

  Установка: покрокова інструкція

  Тепер подивимося, як встановити «Плей Маркет» на планшет, використовуючи вищевказані компоненти.
  Як встановити "Плей Маркет" на планшет? Інструкція по установці Google Play Market
  Спочатку копіюємо файли на пристрій, після чого запускаємо Framaroot і після закінчення інсталяції перезавантажуємо планшет. Тепер в файловому менеджері копіюємо файли з SD-карти в папку app, яка розташована в директорії system, що знаходиться в каталозі data системної папки Android на внутрішньому накопичувачі.
  Як встановити "Плей Маркет" на планшет? Інструкція по установці Google Play Market
  Далі просто погоджуємося на запит про надання прав суперкористувача і відповідаємо ствердно на питання перемонтирования диска. Після цього знову перезавантажуємо пристрій і переконуємося в тому, що значок «Плей Маркет» присутній серед встановлених додатків. У разі якщо в папці app раніше були файли GoogleLoginService і GoogleServiceFramework, їх спочатку потрібно видалити, а потім копіювати нові (або замінити при копіюванні).
  Як встановити "Плей Маркет" на планшет? Інструкція по установці Google Play Market
  Після запуску програми створюємо новий обліковий запис або вводимо дані зареєстрованого облікового запису.

  Основні налаштування

  Тепер кілька слів про основні налаштуваннях. В принципі, можна використовувати параметри за замовчуванням, однак користувачам мобільного інтернету з обмеженим трафіком краще включити автоматичне оновлення тільки через Wi-Fi. Повідомлення можна використовувати за бажанням, але іноді вони можуть стати занадто настирливими. Додавання віджетів краще залишити (вони будуть поміщатися на «Робочий стіл» автоматично після установки додатків). Також можна налаштувати обмежувальний фільтр або встановити спеціальний пароль, щоб уникнути покупок від вашого імені іншими користувачами (особливо це може бути корисним, якщо до вашого аккаунту прив'язана банківська карта).

  Висновок

  Якщо зробити деякі висновки, проблема установки сервісу «Плей Маркет» вирішується досить просто. Правда, в разі китайських планшетів головною умовою є наявність root-прав. Без цього про нормальної установки сервісу можна навіть не мріяти. В іншому ж все просто. Що стосується завантаження початкових файлів, зараз їх можна запросто знайти на просторах Рунета. Але перед використанням їх спочатку настійно рекомендується перевірити на наявність вірусів на комп'ютері. І необов'язково використовувати для root-прав саме програму Framaroot. Будь-який інший аплет має ті ж можливості.