Як полагодити планшет самому в домашніх умовах?

152 0 Новини високих технологій

Сьогодні планшети є будинки практично у кожного. Їх купують дітям як ігровий гаджет, так і не кожен дорослий відмовиться від подібної іграшки. Однак планшети досить крихкі. Дуже вразливий їх великий екран, а оскільки пристрій є мобільним, то воно відчуває на собі трясіння і товкучки різного ступеня в автобусах, торгових центрах та інших місцях скупчення народу. Чого тільки з ними не трапляється. Забувши планшет на дивані або кріслі, ви ризикуєте, що хто-небудь приземлиться зверху. Ніжні мікросхеми всередині можуть постраждати від струсу при падінні на підлогу або проникненні рідини, якщо ваша дитина випадково перекине на нього чай. Загалом, питань багато, тому знати, як полагодити планшет, хоче кожен.

Як полагодити планшет самому в домашніх умовах?


Первинний огляд

Насправді ремонт в домашніх умовах можливий лише у деяких випадках. Звичайний користувач може замінити акумулятор в разі, якщо він відпрацював своє. У цьому випадку є тільки одна заковика: потрібно точно знати, що проблема саме в батареї. Наприклад, якщо планшет максимально заряджається і стільки ж швидко розряджається, а ще й нагріває стінку в тому місці, де розташована батарея, проблема може бути зовсім не в ній, а в замиканні. Так як полагодити планшет самостійно досить складно, можна вже на цьому етапі нести в майстерню. Звичайно, фахівець візьме гроші за діагностику, але в результаті ви отримаєте швидкий і надійний результат.

Заміна сенсорного екрану

А ми продовжимо розглядати різні поломки і розповідати вам, як полагодити планшет. Другий випадок, коли можна спробувати впоратися самостійно, це заміна сенсорного екрану або тріснув корпусу. Для цього потрібно тільки розібрати ваш планшет, що може представляти деяку складність для простого користувача, який не має досвіду поводження з електронними пристроями.

Так як полагодити планшет потрібно акуратно, не зашкодивши його мікросхем, рекомендується знайти схему розбирання вашої моделі. Зазвичай вони є на спеціалізованих сайтах виробника. Крім того, в мережі є відеоролики, слідуючи яким, можна легко впоратися з поставленим завданням. Для цього може знадобитися плоска викрутка з закругленими краями або пластикова картка. Обережно просуньте будь-який з цих предметів в щілину між корпусом і кришкою і легенько просуньте уздовж корпусу. Тепер перед вами всі нутрощі. Озброїтеся хрестоподібної викруткою і відкрутіть кілька болтів. Робити це потрібно дуже акуратно, щоб не зірвати різьблення. Коли доберетеся до сенсорного екрану, від'єднайте всі шлейфи і акуратно вийміть пошкоджений вузол. Після цього потрібно зібрати пристрій в зворотній послідовності.
Як полагодити планшет самому в домашніх умовах?

Якщо пристрій не вмикається

Дуже багато випадків, коли немає видимих причин поломки (удар, потрапляння води), а пристрій не подає ознак життя. Давайте поговоримо про те, як полагодити планшет, якщо він не включається. Причин може бути багато, це проблеми з «залізом», то мережа з внутрішньою начинкою апарату, або збої в роботі операційної системи. Однак давайте розбиратися по порядку. Спочатку пригадайте, як давно ви в останній раз його заряджали. При повній розрядці навіть при підключенні живлення може знадобитися не менше 10 хвилин. Тому почекайте трохи і спробуйте його включити його ще разок. Якщо зарядка не допомогла, то ретельно огляньте корпус на предмет зовнішніх пошкоджень. Можливо, пристрій кидали, а ви про це ще не знаєте.
Як полагодити планшет самому в домашніх умовах?

Планшет завантажується

Можна полагодити планшет, якщо проблема в збої ОС? Залежить від того, наскільки добре ви розбираєтеся в програмному забезпеченні. У цьому випадку спочатку з'являється підсвічування, а потім картинка непрацюючого робота. Дуже часто так трапляється, якщо робота додатків була завершена некоректно, наприклад, мало місце примусове завершення системних процесів. В результаті страждає прошивка. Полагодити планшет в домашніх умовах можна за допомогою спеціальної програми. Її легко скачати на спеціалізованих сайтах, а називається вона "Хард-резет". Правда, якщо на планшеті багато важливої інформації, це може бути чревате її втратою. Якщо ж крім музики, нічого цінного там немає, то можна приступати до справи. Так як полагодити планшет в домашніх умовах можна тільки в певних випадках, та й то, якщо ви зробите все правильно, заздалегідь подбайте про адресу хорошого ремонтного центру. Вимкніть пристрій і вийміть sim і micro-карту. Тепер затисніть кнопку підвищення гучності не менше ніж на 10 секунд. Тепер, додатково використовуючи кнопку включення, вибирайте в меню setting та format system. Після цього вибирайте Reset і перезавантажуйте пристрій.
Як полагодити планшет самому в домашніх умовах?

Будьте готові

Зазначена процедура призведе до повного обнулення системи до заводських установок. Тобто ви отримаєте планшет в такому ж вигляді, як відкрили його в перший раз. Однак процедура може і не дати результату. У цьому випадку можна повторити маніпуляції ще раз або подумати про повної прошивки пристрою. Ця процедура трохи складніше, тому краще буде звернутися до фахівця. Програмісти знають, що погано поставлена операційна система загрожує багатьма ускладненнями в роботі, тому краще не ризикувати.

Якщо планшет не відгукується на кнопку включення

Таке буває, і не сказати, що дуже рідко. Тому потрібно знати, як діяти в цій ситуації. Рекомендується підключити зарядку і одночасно натиснути кнопку зменшення гучності і включення. Кнопка гучності стане доступом в систему меню, де ви зможете вибрати bootloader і розділ powder off device. Цю опцію вибирає кнопка живлення. Тепер вимкніть планшет і від'єднайте зарядний пристрій. Нарешті зарядка підключається знову, і ви бачите на екрані зростаючий індикатор.
Як полагодити планшет самому в домашніх умовах?

Якщо маніпуляції не допомогли

Тоді потрібно шукати, де можна полагодити планшет. Найчастіше вибором стає адресу сервісного центру, зазначений на гарантійному талоні, навіть якщо термін вже закінчився. Або скористайтеся рекомендаціями своїх друзів. Якщо планшет не включається і не отримує зарядку, то проблема може бути в зарядному пристрої або блоці живлення. У рідкісних випадках може бути пошкоджена сама кнопка включення. Механічні пошкодження усуваються шляхом розбору пристрої та однієї з наступних дій: заміни кнопки, відновлення шляху, усунення обриву контактів.

Розбитий екран

Це одна з найбільш частих бід. Великий дисплей не терпить недбалого відношення, а тому сервісні центри завжди переповнені планшетами, які вимагають його заміни. Говорячи про те, як полагодити розбитий планшет, хочеться сказати, що самостійно цього робити не рекомендується. Вам потрібно знайти відповідний екран, який обійдеться вам дорожче, ніж сервісним центрам. Досить імовірно, що замовлена модель вам не підійде, а виявиться це тільки в момент установки. Нарешті, сама процедура є досить складною і ймовірність нашкодити своєму пристрою дуже висока. Наприклад, отклеивая скло, ви пошкодите матрицю, і вартість ремонту зросте відповідно до приказки «скупий платить двічі».
Як полагодити планшет самому в домашніх умовах?

Процедура заміни

В залежності від моделі вона може змінюватися. Оригінальні планшети Apple практично нереально розкрити самостійно. Справа в тому, що екран у них тримається на спеціальних засувках, які дуже складно відкрити без спеціальних пристосувань. Але навіть якщо ви не зіткнулися з такою проблемою, головне ще попереду. Розділити тачскрін і дисплей не так просто. Їх поєднує міцний оптичний клей, який потрібно нагріти до 250 градусів. Як цього досягти в домашніх умовах, складно навіть уявити. Однак на цьому труднощі не закінчуються. Після зняття захисного скла, на його місце встановлюють нове, на ту ж саму основу. Ні, нагрівати її не потрібно, однак для закріплення результату планшет встановлюють під прес на годину. Помилка може дорого коштувати. Погано приклеєний новий тачскрін буде відклеюватися, а надто жорстка фіксація призведе до нової поломки. Тому набагато розумніше не намагатися все зробити самостійно і звернутися до професіоналів, у яких є необхідне обладнання та досвід.
Як полагодити планшет самому в домашніх умовах?

Замість висновку

Ми не описали і половини випадків, коли вашому планшета може знадобитися допомога. Далеко не всі, навіть з цього списку, можна виправити самостійно. Тому проведіть первинний огляд, перевірте акумуляторну батарею і зарядку, перезавантажте систему, а якщо нічого не допомагає, зверніться до досвідченого майстра. У більшості випадків так буде набагато швидше, ефективніше і дешевше.