Як перепрошити "Андроїд" через комп'ютер або без нього

1116 0 Новини високих технологій

Напевно, кожен, хто користувався планшетними комп'ютерами, стикався з тими або іншими збої програмного забезпечення. Деякі можна було вирішити простий перевстановлення програми або гри з "Маркету", інші ж вимагали більш рішучих заходів, начебто повного скидання до заводських налаштувань. Якщо ж і це не допомагало, то виникало питання про те, як перепрошити "Андроїд" через комп'ютер. Існує кілька основних методів. Їх ми і обговоримо в цій статті.

Як перепрошити "Андроїд" через комп'ютер або без нього

Пошук прошивки

Першим кроком у цій справі стає пошук для нього підходящої прошивки. Якщо стоїть питання про те, як перепрошити "Андроїд" китайський, у якого немає розпізнавальних знаків, і модель визначити нереально, то можна просто розібрати його і подивитися, який процесор і інші модулі встановлені на платі. Найчастіше такі планшети роблять на процесорах AllWinner або RockChip, а прошивки для них взаємозамінні. В інших випадках варто знайти номер моделі пристрою на корпусі, або ж переглянути в меню апарату, якщо він ще включається.


В першу чергу перевірте наявність прошивки на офіційному сайті виробника. Якщо її там не буде, то тільки тоді йдіть на великі тематичні форуми, присвячені цьому питанню. Ні в якому разі не завантажуйте підозрілі файли, адже вони можуть містити шкідливе програмне забезпечення. Знайшли прошивку? Вітаємо, перший крок у вирішенні питання про те, як самостійно перепрошити "Андроїд", зроблений!

Як прошивати – через комп'ютер або без нього?

Є два варіанти прошивки – за допомогою персонального комп'ютера або ж через вбудоване програмне забезпечення планшета. У першому випадку необхідна підготовка ПК, про яку ми поговоримо трохи пізніше.


Другий випадок пояснює, як перепрошити планшет Android самостійно без комп'ютера. Для цього скачується прошивка в архіві, яка являє собою образ, призначений для розгортання власними силами планшета, і завантажується на карту пам'яті, яка згодом підключається до гаджету. При натисканні певної комбінації клавіш (вона зазвичай вказана в інструкції до прошивці) ви потрапите в спеціальне сервісне меню, яке майстри називають "Рекавері". Далі, відповідно до тієї ж інструкції, слід вибрати файл з прошивкою на картці і підтвердити установку. В результаті після цих дій ви отримаєте робочий планшет, якщо проблема була тільки в програмному забезпеченні. Найчастіше всі дані з нього при цьому видаляються.
Як перепрошити "Андроїд" через комп'ютер або без нього

Підготовка комп'ютера до прошивці

Якщо ж планшет не включається зовсім, або ж ні прошивок для "Рекавері", його можна прошити за допомогою персонального комп'ютера. В цьому випадку доведеться завантажити не тільки саму прошивку, але також драйвера і програму-прошивальщик. Спочатку завантажуються і встановлюються драйвера, які дозволять вашому комп'ютеру розпізнавати планшет і працювати з ним. Без цих програм комп'ютер або ноутбук просто не побачить гаджет і, відповідно, прошивка завершиться невдачею. Наступним кроком на шляху вирішення питання про те, як перепрошити "Андроїд" через комп'ютер, буде установка програми для прошивки планшета. Яка саме потрібна буде у вашому випадку, можна дізнатися на тематичних форумах або в інструкції від виробника. Саме ця програма виконує функції, які в попередньому варіанті виконувала "Рекавері".
Вона працює з чином прошивки і правильно прописує її блоки в пам'яті гаджета. Якщо все було підібрано вірно і апаратних проблем з планшетом немає, по завершенні прошивки він включиться і буде працювати. Якщо проблема збереглася, то вона не пов'язана з прошивкою, і походу в сервісний центр не уникнути.
Як перепрошити "Андроїд" через комп'ютер або без нього

Як бути, якщо прошивку ніде не знайти?

Але що робити, якщо ви вже знаєте, як перепрошити "Андроїд" через комп'ютер, але не можете ніде знайти підходящу для своєї моделі прошивку або програму-прошивальщик? Тоді є два варіанти. Ви можете звернутися за допомогою на все ті ж тематичні форуми, де вам можуть підказати, де взяти те, що вам треба. Можливо, для вашого апарату підійде прошивка з іншої моделі, і вам просто покажуть цю можливість заміни. Якщо ж це не допоможе, то можна скористатися другим варіантом, який, на жаль, не завжди спрацьовує. Він полягає у зверненні до виробника через офіційний сайт або по телефону. Деякі виробники цінують покупців своєї техніки. Та з радістю допоможуть вирішити проблему. Інші ж будуть вимагати відвідування авторизованого сервісного центру, та іншого виходу, на жаль, вже знайти не вийде. У будь-якому випадку в бесіді покажіть представнику виробника, що знаєте, як перепрошити планшет Android самостійно, щоб він не сумнівався в вас і ваших знаннях.
Як перепрошити "Андроїд" через комп'ютер або без нього

Висновок

Як бачите, прошивка різноманітних гаджетів, і планшетів зокрема, не так складна, як здається. В більшості випадків є чіткі інструкції, що допомагають зробити це. Якщо ж ви все-таки не зрозуміли, як перепрошити «Андроїд» через комп'ютер, то радимо все ж не експериментувати і звернутися в сервісний центр, щоб не збільшити собі випадково вартість ремонтних робіт.

Популярі новини
Загрузка...