Відеокамера Canon XF100: опис, технічні характеристики, відгуки

956 0 Новини високих технологій

Canon XF100 HD – дуже компактна професійна відеокамера, яка підтримує майже всі функціональні можливості 3-сенсорної моделі XF300 в меншому форм-факторі з одним датчиком зображення. Використовуючи HD-технології і надійний MPEG-2-кодек, пристрій здатний записувати відео у форматі Full HD на доступні карти Compact Flash, що забезпечує максимальну універсальність. Об'єктив Genuine Canon 10x HD фокусує зображення CMOS-датчик з роздільною здатністю 1920 x 1080 пікселів, яке зберігається в MXF-файлі у встановлених користувачем якості (до 50 Мбіт/с), дозвіл і частоті кадрів. Налаштування зображення і висновок на HDMI, компонентний і композитний порти повною мірою відповідають можливостям XF300.


Не задовольняючись просто статусом «молодшого брата», камера пропонує власні унікальні можливості. До них відносяться відеозйомка в ІЧ-спектрі і (з ще однією XF100 або XF105) запис 3D-зображення. Вдале поєднання портативності і безлічі елементів управління робить модель ідеальним інструментом для видеожурналистики, зйомки документальних фільмів про подорожі, незалежної кінематографії і видеографии.

Кодек

Для XF100 компанія Canon адаптувала MPEG-2 назвавши його XF Codec. Це забезпечило широку сумісність з існуючою галузевої інфраструктурою та системами нелінійного редагування. Завдяки оболонці MXF відео і аудіо можна зберігати в одному файлі разом з важливими метаданими. XF100 підтримує дозвіл Full HD 1080p, швидкість передачі до 50 Мбіт/с і колірну субдискретизацию 4: 2: 2.


Остання забезпечує вдвічі більше колірне дозвіл HDV і підтримує інші кодеки, які використовують формат 4: 2: 0. Субдіскретізація 4: 2: 2 зберігає тонові переходи і якість зображення при такій постобробці, як хроматування, корекція кольору і поліпшення композитинга.
Відеокамера Canon XF100: опис, технічні характеристики, відгуки

Запис

На відміну від інших моделей, що використовують нестандартні системи пам'яті, Canon XF100 зберігає відео на недорогих і доступних картах Compact Flash (CF). Відеокамера оснащена двома слотами для CF-карт і пропонує універсальні функції, включаючи попередню і естафетну запис, гарячу заміну, копіювання і резервне копіювання файлів. Збереження даних у вигляді файлів полегшує робочий процес за рахунок скорочення часу передачі при переміщенні відео системи нелінійного редагування. Крім того, метадані можна вводити при захопленні зображення, а знімки – переглядати відразу після запису, що забезпечує правильну реєстрацію кожного файлу. Кодек Canon XF Codec підтримується такими провідними виробниками, як Adobe, Apple, Avid і Grass Valley. Це гарантує широку сумісність з існуючою галузевої інфраструктурою і програмним забезпеченням нелінійного редагування. У файловій структурі XF100 використовується формат обміну матеріалами MXF. Це міжнародний стандарт контейнера для обміну відео-та аудіоматеріалами. Використовуючи MXF, відео і аудіо можна об'єднати в один файл разом з важливими метаданими. При цьому камера не тільки виграє від високого рівня сумісності з системами нелінійного редагування, але і з системами, що використовуються багатьма телевізійними мережами та кіностудіями.

Параметри запису

Кілька режимів запису, дозволів і частот кадрів роблять XF100 творчо гнучкою і здатною працювати практично в будь-виробничому середовищі. Відеокамера здатна виконувати будь-яку роботу в межах від Full HD 1080p зі швидкістю запису 50 Мбіт/с до сумісних з HDV 25 Мбіт/с.
Відеокамера Canon XF100: опис, технічні характеристики, відгуки

Об'єктив

Компетентність Canon чітко видно в об'єктиві Genuine Canon 10x HD Video. Він забезпечує гнучкість при захопленні зображень з діапазоном масштабування 304– 304 мм (в 35-мм еквіваленті). Задати швидкість масштабування можна постійних і змінних налаштуваннях в 3 режимах: швидкому (2-60 с), нормальному (3-180 с) і повільного (4-285 с).

Сенсор зображення

Тип матриці Canon XF100 – 1/3" CMOS. Вона забезпечує запис відео високої чіткості з мінімальним рівнем шуму. Максимальна роздільна здатність відеозйомки Canon XF100 – 1080 р. Однак якість зображення, за відгуками користувачів, залишає бажати кращого. Кількість точок сенсора відповідає вирішенню камери. Це непогано, оскільки дозволяє уникнути спотворень масштабування, але критичним тут є те, що захоплюються монохроматичні дані. Якщо в камері XF300 для кожного з 3 кольорів використовувалися окремі датчики і результат відповідав стандартам комерційного телебачення, то сенсор XF100 визначає кольору, використовуючи інтерполяцію Байєра.
Велику гнучкість в творчому виборі забезпечує підтримка уповільненої і прискореної зйомки, а компактність значною мірою сприяє чудовим експлуатаційним якостям в польових умовах.
Відеокамера Canon XF100: опис, технічні характеристики, відгуки

Процесор

XF100 оснащена потужним графічним процесором DIGIC DV III, який забезпечує покращене затінення, реалістичні тональні градації, всілякі налаштування зображення і низьке енергоспоживання. ГПУ відрізняється високою продуктивністю, завдяки якій підтримується функція визначення осіб. Відеооператорів сподобається можливість відстежувати одну особу у великому натовпі.

Підтримка 3D

Камера може працювати в парі з іншого XF100 або XF105 забезпечуючи справжню стереоскопічну 3D-запис. Підтримуються кілька функцій, призначені для стереозйомки. Наприклад, OIS Lens Shift служить для оптичного вирівнювання двох камер. Для кожної з них відображається відносне фокусна відстань і програмне забезпечення допомагає відкалібрувати його. Компактні розміри Canon XF100 вигідно контрастують з великими 3D-установками, дозволяючи знімальній команді працювати швидше та ефективніше і забезпечуючи при цьому необхідні функції для захоплення виняткових тривимірних зображень.

Нічне бачення

Професійна відеокамера XF100 працює в режимі, який дає користувачам можливість знімати відео в умовах повної темряви, коли інші моделі виявляються марними. Для цього під час захоплення з оптичного шляху видаляється ІЧ-фільтр. У поєднанні зі спеціально розробленим покриттям об'єктива це дозволяє інфрачервоному світлі надходити на сенсор зображення. Крім того, XF100 оснащений ІЧ-випромінювачем з розсіювачем, який забезпечує достатню підсвічування навіть у повній темряві.

Відеокамера Canon XF100: опис, технічні характеристики, відгуки

Блискуча ергономіка

Відеокамеру «Кенон XF100» сверхкомпактна без шкоди функціональних можливостях і зручності використання. Її невеликі розміри ідеальні в ситуаціях, коли на рахунку кожен сантиметр і грам: наприклад, при вильоті на місце зйомки або в експедиції. Камеру можна без праці розмістити в багажнику автомобіля або в рюкзаку. Таким чином, вона дозволяє відправитися куди завгодно і коли завгодно. Більшу універсальність забезпечує вбудований фільтр нейтральної щільності градационного типу (приблизно 1/8), а також 8-пелюсткова металева діафрагма. На відміну від типової 6-пелюсткової, апертура Canon XF100 за відгуками користувачів, забезпечує ефект надзвичайно рівного нефокусного «боке». Додаткові пелюстки також зменшують дифракцію світла, що дозволяє використовувати менші отвори при збереженні якості зображення. Canon XF100 обладнана системою стабілізації зображення SuperRange, засновану на зсуві оптики, яка працює у стандартному, динамічному і посиленому режимі.

Автофокус

При зйомці HD-відео висока різкість є найбільш критичною. В камері об'єднані зовнішній датчик з вбудованою системою автофокусування. Ці 2 сенсора зменшують час фокусування навіть в умовах низької освітленості, малої контрастності або великої яскравості, а також покращують роботу автофокусу при наведенні на складні об'єкти зйомки.
Відеокамера Canon XF100: опис, технічні характеристики, відгуки

Цифровий зум

Цифровий зум доповнює оптичний, і його можна вибрати із значень 15 x, 3x і 6x. Ця функція необхідна, коли потрібно екстремальна телефотосъемка, будь то спортивні змагання або зйомка дика природа, а також в системах стеження правоохоронних органів або військових.

Уповільнена і прискорена зйомка

В даних режимах XF100 записує відео з частотою кадрів, відмінною від частоти відтворення, що призводить до прискорення або уповільнення руху. Оскільки камера зберігає реальні кадри і змінює швидкість відтворення, втрати якості немає і максимальну якість зображення зберігається.

Інтервальна запис

З допомогою цієї функції користувачі можуть запрограмувати камеру для захоплення певного кількості кадрів через встановлені проміжки часу. Така техніка може використовуватися для тривалого спостереження за явищами природи. Можна встановити 25 значень міжкадрового інтервалу в межах від 1 до 10 хвилин. Також можливий запис певної кількості кадрів, яка ідеально підходить для таких проектів, як перекладная анімація.

РК-монітор і видошукач

Відеокамеру "Кенон XF100" обладнана РК-монітором з діагоналлю 35". Його 920000 точок забезпечують достатній рівень деталізації для підтвердження фокусування і 100% поля зору. Дисплей відкривається з лівої сторони корпуса. Камера обладнана кольоровим електронним видошукачем на 260 тис. пікселів і діагоналлю 024", що забезпечує 100 % поля зору. Це дозволяє точно скомпонувати кадр і полегшує роботу оператора. Яскравість, контрастність, колір і підсвічування видошукача налаштовуються. Кут його нахилу регулюється в межах 68°.
Відеокамера Canon XF100: опис, технічні характеристики, відгуки

Функції фокусування

Завдяки системі Focus Assist, в нижній частині РК-дисплея відображається червоний і зелений монітор, а на дисплеї відображаються 3 зони перевірки фокусування Canon XF100. Зелена хвиля відображає загальну різкість зображення, а червона – фокусних точок. Завдяки такій динамічної зворотного зв'язку користувач може інтуїтивно наводити різкість і швидко змінювати зону фокусування. В режимі очікування і запису на РК-моніторі і в електронному видошукачі доступні режими пікового навантаження і допоміжна функція фокусування, які дозволяють оператору без праці перевіряти і підтверджувати критичний фокус.

Налаштування

Користувачі можуть керувати усіма функціями камери. Це дозволяє повною мірою адаптувати її до технічних і художніх проблем зйомки. Для максимальної зручності власники мають доступ до налаштувань зображення, користувальницьким функцій і параметрів дисплея. Всі параметри інтерфейсу можна зберегти на картці пам'яті, щоб швидко налаштувати декілька відеокамер XF100 і XF105. Власник можете вручну встановити якість зображення і зберегти параметри в 9 конфігураціях у внутрішній пам'яті і до 20 на SD-карті. Можна налаштувати кольорову гаму, рівень чорного, гаму чорного, насиченість, різкість, шумозаглушення, деталізацію шкіри, селективне шумозаглушення, кольорову матрицю, баланс білого, корекція кольору і ін. Користувальницькі функції дозволяють встановити 15 унікальних параметрів, включаючи плавну настройку рівня посилення, плавну настройку балансу білого, реакцію автоекспозиції, максимальну величину діафрагми, напрямок налаштування при обертанні кільця діафрагми і запис екранної індикації. А для швидкого доступу до часто використовуваних функцій XF100 оснащений 10 налаштованим кнопками управління. Користувальницький дисплей дозволяє задати на дисплеї і у видошукачі 32 елемента відображення, в т. ч. положення зума, рівень гучності, час запису, що залишився, експозицію, відстань об'єкта, поточний час і т. д.
Відеокамера Canon XF100: опис, технічні характеристики, відгуки

Зручність обробки

Безпроблемний і ефективний процес пост-обробки дуже важливий. Кодек Canon XF підтримується провідними виробниками, в т. ч. Adobe, Apple, Avid і Grass Valley. Це гарантує широку сумісність з існуючою інфраструктурою і ЗА нелінійного редагування.

Аудіосистема

У XF100 вбудований стереомікрофон, а також є 2 аудіовходу XLR з фантомним живленням +48 В і 35-мм роз'єм. Вбудований мікрофон забезпечує відмінну якість запису у швидко мінливих ситуаціях, а порти дозволяють підключити зовнішні пристрої реєстрації звуку. Крім того, до входам XLR можна підключити іншу професійну аудіоапаратуру. Вбудований та зовнішній мікрофони можна використовувати одночасно. Аудіо записується в 16-бітному форматі PCM з частотою 48 кГц. Посилення вхідних сигналів може бути автоматичним і ручним. Щоб запобігти зміна рівня гучності, регулятор можна блокувати. За відгуками, органи управління звуком з часом розхитуються, оскільки зроблені з пластику і створюють зворотний зв'язок або небажаний шум.

Можливості підключення

Камера не тільки надає професійному користувачеві повний контроль над зображенням, але також надає повну свободу дій завдяки наявності порту HDMI, компонентного і композитного відеовиходу (35 мм), USB 2.0 порти ДУ (сумісний з протоколом LANC).

Монітор сигналів

Оператори використовують цю функцію для підтвердження точної експозиції і рівнів кольору під час захоплення зображення. Як правило, вона є тільки у дорогих зовнішніх пристроїв. У Canon XF100 монітор сигналів вбудований. Він докладно інформує про загальну яскравість зображення і компонентів RGB. Камера здатна генерувати 2 типу кольорових смуг (сумісних з SMPTE або з ARIB) та звуковий сигнал на 1 кГц.

Харчування

XF100 сумісна з акумулятором BP-925 і з літій-іонними батареями BP-955 і BP-975. Вони повідомляють про час, що залишився роботи (з точністю до хвилини) і відправляють дані на відеокамеру, тому користувач завжди добре інформований. На зовнішній стороні батареї 4 світлодіодні лампи дозволяють швидко оцінити рівень заряду в польових умовах. Відеокамера також сумісна з батареями BP-900 які можна вставляти і видаляти при підключеному кабелі живлення.

Фотозйомка

Для розкадровки та рекламних знімків XF100 пропонує можливість захоплення нерухомих зображень в дозволі 1920 x 1080. Фотографії можна зберігати на карті пам'яті SD під час запису і відтворення.

Програмне забезпечення

До камери додається, сумісний з платформами Mac і Windows. Canon XF Utility надає прості функції управління і відтворення кліпів. Крім того, воно дозволяє працювати зі списками кліпів в декількох форматах, а також додавати і редагувати метадані. Програма є ефективним засобом резервного копіювання.

На закінчення

Компенсують чудові елементи управління і функціональні можливості XF100 посередня якість зображення? Напевно, для деяких власників цього достатньо. DSLR-відео має свої недоліки (такі, як недостатня різкість і ступінчастість), але цифрові фотоапарати дають взамін щось цінне: найвища якість оптики, невелику глибину різкості і можливість роботи в умовах вкрай низької освітленості. Дана модель добре працює у вузькому діапазоні умов освітлення, але при цьому зображення все одно буде гучним навіть при яскравому денному світлі, і його якість стає неприйнятним, коли рівень освітленості падає. Якщо додати високу ціну Canon XF100 яка на момент випуску становила 124 тис. руб., то незабаром користувач починає відчувати, що компактна камера повинна бути більш універсальною, більш легкої і навіть менш професійною. Без хорошого сенсора, професійне управління і кодеки просто позбавлені сенсу.

Популярі новини
Загрузка...