Не працює автоповорот екрану: причини та способи усунення проблем

202 0 Новини високих технологій

Дуже багато користувачів телефонів стикаються з проблемою, коли не працює автоповорот екрану. Чому таке трапляється? Причини бувають різні, починаючи від програмного збою і закінчуючи апаратної поломкою. У сьогоднішньому матеріалі ми детально розповімо про найбільш часті проблеми, з-за яких перестає працювати автоповорот, а також розглянемо способи виправлення несправностей. Почнемо!

Автоповорот відключений

Перша і сама банальна причина, по якій не працює автоповорот екрану – вимкнути в налаштуваннях телефону. Деякі користувачі спеціально відключають автоповорот в налаштуваннях, щоб він не заважав в певних ситуаціях, але частенько забувають включити його назад. Також функція може бути відключена випадково, про що не завжди можна відразу здогадатися.


Не працює автоповорот екрану: причини та способи усунення проблем
У будь-якому випадку вирішується дана проблема дуже швидко і просто, достатньо лише активувати автоповорот в телефоні, щоб він знову запрацював. Зробити це можна двома способами:
 • З допомогою статус бару. Потрібно провести пальцем від верхньої частини екрану вниз, після чого серед іконок швидкого доступу слід знайти ту, на якій буде намальована рамочка з стрілками або просто кругла стрілочка. На деяких телефонах іконки мають підпис, так що це ще більше спрощує ситуацію. Все, що залишається зробити - натиснути на відповідну «кнопочку» і активувати заповітну функцію.
 • За допомогою налаштувань. Необхідно перейти в налаштування телефону, знайти там пункт «Дисплей» або «Екран» і зайти туди. Відкриється підменю, зазвичай в самому низу, буде пункт з перемикачем «Автоповорот екрану». Якщо перемикач неактивний, то його потрібно буде просто включити, щоб функція запрацювала.
 • Збій в роботі системи

  Друга причина, з-за чого не працює автоповорот екрану – збій в роботі системи. Насправді нічого страшного в цьому немає, оскільки збої періодично трапляються, і це цілком звичайне явище. Інша справа, що під час збоїв може порушуватися працездатність окремих функцій телефону, включаючи автоповорот.


  Виправити цю проблему можна за допомогою простої перезавантаження пристрою. Є ще варіант – вимкнути апарат повністю, вийняти акумулятор на кілька хвилин, після чого все зібрати і включити девайс. Як правило, простий перезавантаження буває цілком достатньо.

  Проблеми з прошивкою

  Третя причина, через яку не працює автоповорот екрану – проблеми з самої прошивкою. Деколи збій в операційній системі може призводити до того, що неполадки в роботі функцій набувають більш глобальний характер і повернути їх до попереднього стану за допомогою перезавантаження просто неможливо. Допомогти в такому випадку може або скидання до заводських налаштувань, або повна перепрошивка пристрою.
  Не працює автоповорот екрану: причини та способи усунення проблем
  Перший пункт виконується дуже просто, достатньо зайти в налаштування і знайти там розділ, пов'язаний з пам'яттю і резервним копіюванням. У цьому розділі, як правило, і знаходиться пункт скидання налаштувань. Що ж стосується перепрошивки пристрою, то ця процедура вже більш важка. Універсального способу перепрошивки, на жаль, немає, так що варто докладно вивчити форуми, присвячені конкретної моделі пристрою.

  Порушення калібрування

  Ще одна причина, чому не працює автоповорот екрану на "Андроїд" та інших ОС – порушення калібрування акселерометра. Дана проблема виникає в результаті збоїв у роботі системи, а також з-за серйозних падінь апарату. Лікується ця поломка теж двома способами. Перший – потрібно зайти в налаштування телефону і в меню спеціальних можливостей знайти пункт «Датчик прискорення і гіроскоп». Важливо: на різних телефонах даний пункт може називатися по-іншому і перебувати в інших розділах. При натисканні на відповідний пункт потрібно буде покласти телефон на рівну поверхню, і калібрування відбудеться автоматично.
  Не працює автоповорот екрану: причини та способи усунення проблем
  Другий спосіб – скористатися стороннім додатком для калібрування, благо зараз їх дуже багато і всі вони прості у використанні. З найбільш ефективних варто відзначити Accelerometr Calibration, GPS Status & Toolbox, «Акселерометр».

  Поломка G-сенсора

  Ну і остання причина, чому не працює автоповорот екрану – несправність самого акселерометра (G-сенсора). На жаль, таке теж трапляється, і датчик положення просто виходить з ладу.
  Не працює автоповорот екрану: причини та способи усунення проблем
  На жаль, швидко виправити проблему в даному випадку не вдасться, і телефон потрібно буде віднести на ремонт в сервісний центр або майстерню.

  Популярі новини
  Загрузка...