Полосит принтер: причини, способи усунення неполадки, поради майстрів

517 0 Новини високих технологій

Смугастість під час друку - аж ніяк не прикраса, а серйозна проблема, від якої потрібно виправлятися вручну. Вона не пройде, якщо ви вирішите просто перезавантажити пристрій. Полосит принтер будь, рано чи пізно така помилка виникне. Проте це не означає, що йому прийшов кінець і треба збирати гроші на новий пристрій. Найчастіше проблема вирішується просто. Проте не будемо забігати далеко вперед. Для початку потрібно розібрати причини, по яким принтер може почати друкувати смужками, а вже потім будемо розглядати способи усунення такого дефекту.

Ваш струменевий прилад почав друкувати смужками

Полосит принтер: причини, способи усунення неполадки, поради майстрів
Які можуть бути причини того, що полосит принтер:
 • В одному або кількох картриджах чорнило практично закінчилися.
 • З-за того, що принтер довгий час не використовувався, чорнило всередині друкуючої головки почали утворювати згустки.
 • Всередину друкуючої головки потрапило повітря.
 • У картриджах частково було перекрито повітряний отвір.
 • Був пережатий чорнильний шлейф.
 • Голівка або шлейф були поламані.
 • Елементи датчика або стрічки були поламані або ж мають забруднення (це ті пристрої, які позиціонують систему друку на аркуші).
 • Що можна зробити для усунення проблеми?

  Для початку переконайтеся, що ваші картриджі повні чорнила. Якщо їх рівень знизився нижче мінімального, то просто заправте їх або замініть на нові. Для того, щоб визначити, який об'єм чорнила в картриджі, просто запустіть утиліту управління вашим принтером і виберіть режим «Перевірка рівня». Також можете знайти цю опцію за допомогою панелі керування безпосередньо на приладі. Результат буде відображено у вас на дисплеї.


  Якщо у вас полосит принтер з СНПЧ, то добре огляньте ємність з барвником. Якщо ви переконані, що їх достатньо для друку, можете переходити до подальших дій. Далі варто оглянути чорнильний шлейф СНПЧ, щоб він не був пережатий. Огляньте фільтри для повітряних отворів: часто буває таке, що з-за потрапляння чорнила, вони не можуть вільно пропускати повітря. Якщо довгий час ви не використовували ваш принтер, то проблема, швидше за все, полягає в тому, що головки підсохли, отвори, через які проходить фарба, були закупорені чорнильною масою. Зустрічаються моделі друкуючих пристроїв, для яких довгий термін невикористання становить кілька днів, однак для більшості приладів такий період становить від 1 до 3 тижнів.


  Пристрій сам допоможе

  Сучасні принтери і МФУ володіють функцією самостійної очищення друкуючої головки. Функція прочищення доступна з використанням фірмової утиліти або через панель управління приладу. Приміром, у програмі управління та налаштування пристроїв від компанії HP вона буде називатися «Очищення картриджа», Epson назвали таку функцію «Очищення друкувальної голівки». Спочатку ви можете виконати перевірку дюз: якщо вони були закупорені, то визначити це можна за отриманим друкованого відтиску. Процес очищення можна повторювати три рази поспіль. Через годину або два після її виконання пристрій буде повністю готове до експлуатації.

  Рішення у ваших руках

  Полосит принтер: причини, способи усунення неполадки, поради майстрів
  Щоб очистити сопла від засохлих згустків фарби, в більшості сучасних принтерів є особлива помпа. Варто відзначити, що в бюджетних версіях вона відсутня, так що вищеописані методи для них абсолютно неможливі. Якщо у вас дешева модель принтера, то можете використовувати і радикальні методи, такі як промивання і відмочування головки в розчині з чистячої рідиною або виконати друк з використанням чистячої рідини, що була залита в чорнильницю. Щоб використовувати перший метод, головка неодмінно повинна бути знімною або бути вбудованими всередину картриджа.
  Процес вимочування полягає в тому, що ви занурюєте деталь в трохи підігріту очищувальну рідину і залишаєте її на три доби. Уважно слідкуйте за тим, щоб розчин не висихав, він дуже швидко випаровується, і не стикався з контактами електронних компонентів пристроїв, інакше вони зазнають корозії. Як тільки згустки фарби будуть розмочені, акуратно змийте їх, польова рідиною за допомогою шприца. Промивка і розмочування дещо зменшують ресурс друкуючої головки. Найчастіше більше трьох таких процедур вона не здатна витримати, так що намагайтеся не допускати сильного пересихання. В якості профілактики, раз в 2 тижні просто запускайте принтер, адже під час включення пристрій самостійно прочищає дюзи, готуючи їх до роботи. Варто відзначити, що найбільш дешевим пристроїв простого включення буде недостатньо. З ними вам доведеться зробити пробний друк, щоб захистити пристрій від поломки.

  Дорогий ремонт

  Полосит принтер: причини, способи усунення неполадки, поради майстрів
  Дуже ретельно слідкуйте за тим, щоб головка не засихала і не почав смугою принтер Epson. Деталь даної моделі невід'ємна від апарату, і вартість її дуже висока. Вихід з ладу головки в таких моделях буде рівнозначний виходу з ладу всього принтера. Ремонт в подібних ситуаціях буде недоцільний з боку грошових вкладень і результату. Якщо ви недавно знімали картриджі, то причиною утворення смужок може бути пробка повітря. Видалити можна за допомогою звичайної прочистки дюз. Якщо ж у вас випадок, коли програмно виконати це немає можливості, то зробіть прокачування системи з використанням звичайного шприца. Поява на аркушах паперу непропечатанних смуг, які йдуть також зі зміщенням деталі зображення, часто бувають пов'язані з забрудненнями на энкодерной стрічці. Це така напівпрозора плівка з розмітками, що знаходиться вздовж каретки. Щоб вирішити таку проблему, необхідно просто відкрити кришку принтера і за допомогою безворсовою серветки протерти стрічку, попередньо змочіть серветку в чистящем розчині. Як тільки стрічка висохне, апарат буде готовий до експлуатації. Всі випадки того, коли полосит лазерний принтер, яких, на щастя, не так і багато, були викликані у зв'язку з апаратної поломкою. Якщо перестала працювати друкарська головка, шлейфи, датчики та інші компоненти, то вирішити таку проблему можна, лише замінивши дефектний компонент.

  Виникли проблеми з картриджем?

  Полосит принтер: причини, способи усунення неполадки, поради майстрів
  Ось які моменти можуть стати причиною:
 • Майже закінчився тонер.
 • З ємності почав висипатися тонер у зв'язку з нещільним закриттям.
 • Бункер-отходник вже переповнений.
 • В картридж потрапив сторонній предмет.
 • Фотобарабан поламався чи був зношений. Це компонент картриджа, що має вигляд циліндра. На нього під впливом світлодіодним або лазерної засвічення прилипає тонер, після чого він переноситься на папір.
 • Лезо очищення фотобарабана має дефекти.
 • Магнітний валик зносився або був поламаний. Це компонент, що заряджає часточки тонера, завдяки чому вони прилипають до ділянок барабана, що були засвічені раніше.
 • Валик нещільно стикається з фотобарабаном.
 • Леза для дозування тонера були неправильно встановлені. Лезо необхідно для видалення надлишків тонера з поверхонь магнітного вала.
 • Ущільнювальні компоненти барабана були поламані.
 • Вузли з'єднань мають несправності.
 • Труднощі з закріпленням барвника на папері найчастіше пов'язана з тим, що нагрівальний і притискний вал печі має дефект або був зношений. Труднощі з оптикою виникають не у зв'язку з дефектом, а через те, що та була забруднена пилом або тонером.

  Як встановити причину поломки з отриманого відбитку?

  Полосит принтер: причини, способи усунення неполадки, поради майстрів
  Існує декілька найбільш ймовірних причин того, що принтер полосит при друку, врахувати абсолютно все дуже складно, адже моделі від різних виробників відрізняються своїми конструктивними особливостями. Якщо у вас з'явилася вертикальна світла смуга майже в центральній частині аркуша, то це знак того, що тонер майже закінчується. Чим менше його залишається тим смуга буде більше, а друк документів буде блідіше. Якщо тонер в достатній кількості, то дефект міг з'явитися в зв'язку з несправністю системи його подачі. Щоб виправити таку поломку, досить просто замінити або заправити ваш картридж.

  Переповнення буфера

  Принтер полосит при друку смугами з темних або кольорових точок, що розкидані уздовж всього аркуша? Під час друку вони можуть з'являтися в різних місцях. Така проблема виникає після того, як був заправлений картридж, і частина тонера починає висипатися назовні. Також це можливо у зв'язку з переповненням буфера-отходника.
  Щоб виправити цей дефект, просто прочистіть картридж, перевірити його герметичність, весь бруд буфера ретельно видаліть. Полосит принтер Епсон" смужками, що йдуть уздовж усього аркуша і відрізняються розмитими краями? Це також трапляється у зв'язку з тим, що буфер переповнений. У рідкісних випадках це означає, що картридж потрапив сторонній елемент, він був пошкоджений або ракель зносився. Для усунення достатньо прочистити картридж, звільнити буфер або заміну несправного вузла.

  Можливо, щось застрягло?

  Полосит принтер Canon вузькими смугами з чіткими краями, вздовж усього аркуша можна помітити світлі смуги, що йдуть тонкою лінією? Найчастіше тонер не може потрапити на окремий ділянку листа з-за якогось перешкоди. Причиною цього є такий сторонній предмет, як крихта, монета, скріпка або, що потрапила між магнітним валом і лезом для очищення. Просто приберіть зайвий предмет, і все буде відмінно.

  Зношені компоненти

  Полосит принтер: причини, способи усунення неполадки, поради майстрів
  Полосит струменевий принтер нечіткими темними смугами, що йдуть уздовж усього аркуша? Причиною цього є зношення магнітного вала. Для усунення помилки замінити несправний вузол або весь картридж цілком. З'являється темна смуга з повторюваними елементами, може знаходитися на одному або на двох краях аркушів? Ця помилка пов'язана з дефектом на поверхні барабана магнітного вала або елементів термозакрепления. Щоб точно встановити причину, вам необхідно помістити в принтер чистий аркуш паперу і відправити його на друк. Коли він пройде наполовину, вимкніть принтер і дістаньте аркуш паперу. Якщо на ньому немає смуг, значить проблема полягає в системі кріплення. Якщо смуги присутні, то барахлить картридж. Для усунення помилки замініть поламаний компонент.

  Інші несправності

  Полосит принтер: причини, способи усунення неполадки, поради майстрів
  Чому полосит принтер смужками, що мають неправильну форму і заповнюють фоном увесь простір аркуша? Причиною може бути те, що для заправки був використаний низькоякісний тонер, проходить погана очищення магнітного вала або оптична система була забруднена. В такому разі вам потрібно замінити тонер, виконати очищення картриджа, ретельно почистити оптику. Також рекомендується перевірити положення леза дозування. Чіткі поперечні смуги знаходяться на однаковій відстані між собою? Проблема може полягати в тому, що був порушений контакт барабана з магнітним валом з-за того, що висипався тонер, був пошкоджений ракель або буфер-отходник переповнений. В такому випадку очистіть картридж, перевірте, щоб він був герметичний, звільніть ємність буфера або встановіть новий елемент замість несправного. Полосит принтер HP частими вузькими смугами? Вони виникають у зв'язку із забрудненням оптичних систем. Для цього просто очистіть оптику. Полосит принтер з повторами або накладками фрагментів відбитка по всьому листу? Причиною такої проблеми є несправність валу первинного заряду. Це компонент, завдяки якому іонізується поверхню барабана. Щоб усунути дефект, ретельно очистіть контакти валика, а якщо це не допоможе, то потрібно його замінити.

  Популярі новини
  Загрузка...