Не працює мікрофон на телефоні: причини та способи усунення

633 0 Новини високих технологій

Дуже часто власники смартфонів стикаються з проблемою, коли на телефоні мікрофон не працює або працює дуже погано. Причин, чому таке відбувається, насправді кілька, починаючи від банального програмного збою і закінчуючи апаратної поломкою. Власне, про це і піде мова в нашій статті. Також додатково буде розглянуто питання про те, чому не працює мікрофон на навушниках, що теж є досить поширеною проблемою. Загалом, буде цікаво!

Програмний збій

Перша причина, по якій не працює мікрофон на телефоні, – збій в роботі операційної системи. Абсолютно не важливо, яка ОС встановлена на пристрої Android, iOS, «Віндовс» або будь-яка інша, збої бувають скрізь і вони відбуваються мимовільно.


Не працює мікрофон на телефоні: причини та способи усунення
Як можна боротися з несправністю? Тут є кілька варіантів, і найпростіший – перезавантаження апарату. Як правило, в більшості випадків це повністю усуває несправність, і мікрофон знову починає функціонувати. Другий варіант більш радикальний – скидання налаштувань до заводського стану. Деколи програмний збій може бути набагато серйозніше, ніж може здатися на перший погляд, і простий перезавантаженням його усунути не вийде.

Пил і бруд

Наступна причина, чому може погано працювати мікрофон на телефоні, – пил і бруд. Отвори під мікрофон на корпусі вашого апарату досить маленьке і частенько забивається дрібними пилинками і частинками бруду. В результаті цього чутливість мікрофона значно знижується, а при дуже сильному забрудненні і зовсім майже сходить нанівець.


Не працює мікрофон на телефоні: причини та способи усунення
Виправляється дана проблема досить легко:
 • Для початку потрібно спробувати продути мікрофон повітрям. Можна спробувати подути самостійно або ж взяти на озброєння балончик зі стисненим повітрям.
 • Це не завжди може спрацювати, оскільки пил з частинками бруду може набитися досить сильно. В такому випадку доведеться скористатися тоненькою голкою (або будь-яким іншим тонким предметом). Вона повинна легко проникнути в отвір мікрофона, і з її допомогою можна витягти всю наявну там бруд. Тільки діяти потрібно максимально акуратно і обережно, не запихаючи голку надто глибоко, інакше є ризик пошкодити сам мікрофон.
 • Поганий контакт

  Як не дивно, падіння смартфона теж часто стають причиною, по якій не працює мікрофон на телефоні. Особливо це стосується бюджетних пристроїв від маловідомих виробників, оскільки якість збірки у них сильно кульгає. Власне, чим небезпечні для мікрофона падіння пристрою? Все просто. При падінні є ризик того, що у шлейфу мікрофона, який під'єднаний до основної плати, може порушитися контакт або ж він зовсім від'єднається від свого гнізда. У підсумку працювати мікрофон буде або з серйозними перешкодами, або ж повністю перестане.
  Не працює мікрофон на телефоні: причини та способи усунення
  Виправити цю проблему можна тільки одним способом. Потрібно розібрати пристрій і підключити шлейф на своє місце. Зробити це можна самостійно або ж віднести апарат у ремонт.

  Попадання вологи

  Попадання вологи теж стає частою причиною того, чому не працює мікрофон на телефоні. Тут навіть особливо не варто пояснювати, як волога попадає всередину: мокрі руки, використання апарату під час дощу, в душі, лазні, сауні т. д. При попаданні всередину волога може не просто порушити роботу мікрофона, але і зовсім вивести його з ладу. Єдиний спосіб виправити цю проблему – заміна мікрофона на новий.
  Не працює мікрофон на телефоні: причини та способи усунення

  Несправність мікрофона

  Ну і, нарешті, остання причина того, чому не працює мікрофон на телефоні, – несправність самого «мікро». Таке часто зустрічається, що без будь-яких видимих причин мікрофон просто ламається. Звичайно, іноді фактором для поломки може стати шлюб під час виробництва, але, як показує практика, і абсолютно правильно зібрані мікрофони теж ламаються.
  Не працює мікрофон на телефоні: причини та способи усунення
  Спосіб виправити проблему тут точно такий же, як і вище – повна заміна несправної деталі на нову.

  Мікрофон на навушниках

  Ну і як бонус, варто сказати пару слів про те, чому ж не працює мікрофон навушників на телефоні. Це досить поширена проблема, яка, в свою чергу, ділиться на дві:
 • Перша причина того, чому мікрофон на гарнітурі не працює, – банальна несправність самого мікрофона або ж входу 35 мм на телефоні. Найпростіше перевірити, чи так це, на іншому апараті.
 • Друга причина – чутливість мікрофона через гарнітуру встановлена практично на 0. Зустрічається така несправність дуже рідко і виправляється через інженерне меню.
 • Не працює мікрофон на телефоні: причини та способи усунення
  Коди доступу для останнього потрібно шукати під конкретну модель, оскільки всі вони відрізняються. Потрапивши в інженерне меню, слід перейти на вкладку Hardware вибрати пункт Earphones and Mic (назва може відрізнятися). За налаштування чутливості відповідає пункт Speech Enhancement. Потрібно поекспериментувати з параметрами і підібрати необхідні значення, при яких мікрофон на навушниках почне функціонувати. Також рекомендується записати початкові значення параметрів в меню на той випадок, якщо щось піде не так.

  Популярі новини
  Загрузка...